Jak działają parasails?

Twoja rodzina błagała cię o parasailing, ale jeszcze się nie popełniłeś. Z tego bloga wiesz, że parasailing jest bezpieczny, nawet bardziej niż jazda samochodem, ale twój umysł wciąż nie jest całkowicie spokojny. Myślisz, że czułbyś się lepiej, gdybyś wiedział, jak działają parasails, więc jak to się dzieje?

Parasailer lub jeździec zostaje przypięty do uprzęży lub gondoli, aby uprawiać parasailing. Do zestawu przymocowane jest skrzydło parasail lub spadochron. Lina holownicza również się łączy, a gdy operator łodzi nabiera prędkości, wiatr łapie spadochron i wznosisz się.

Jeśli nadal szukasz więcej informacji, mamy je. W tym poście przyjrzymy się częściom parasail, a także bardziej szczegółowo omówimy, jak wszystko działa. Podzielimy się nawet kilkoma wskazówkami dla parasailerów po raz pierwszy, które sprawią, że doświadczenie będzie o wiele przyjemniejsze!

Części parasail

Urządzenie, którym jeździsz po oceanie, nazywa się parasailing, podczas gdy sama czynność jest znana jako parasailing. Parasail składa się z szeregu części. Przyjrzyjmy się teraz dokładniej tym częściom.

Uprząż lub Gondola

Pierwsza część parasail to opcja siedzenia. Cóż, jak jesteś w gondoli, to siadasz. Teraz, kiedy mówimy o gondoli, wiemy, że na myśl przychodzi mi szykowna włoska łódź, ale siedzisko gondoli do parasailingu wcale nie jest takie samo.

Zamiast tego gondola jest szerokim, elastycznym siedziskiem, jak huśtawka w parku. W przeciwieństwie do huśtawki, jesteś przywiązany do gondoli, dzięki czemu jesteś bezpieczniejszy. Nie powinieneś też kołysać się w przód iw tył, chociaż możesz sterować, chwytając taśmy.

Twoja druga opcja to uprząż. Ponieważ jesteś nowy w parasailingu i czujesz się nieco niechętny, nie sugerowalibyśmy uprzęży dla Ciebie lub innych członków Twojej rodziny, przynajmniej na razie. Z uprzężą nie siedzisz i nie patrzysz na ocean, ale raczej wieszasz się.

Teraz nie martw się, ponieważ nadal jesteś bezpiecznie przywiązany, więc nie możesz łatwo przewrócić się, gdy osiągniesz trochę wzrostu, ale wybór uprzęży jest dla bardziej doświadczonych, szukających wrażeń parasailingowców.

Oba rodzaje fotelików do parasailingu są bardzo bezpieczne. Odeślemy Cię do linku z intro, który jest naszym artykułem o statystykach bezpieczeństwa parasailingu. ten Rada Bezpieczeństwa Parasail zarejestrował ponad 170 milionów parasails w ciągu 30 lat, od 1982 do 2012 roku.

Z ich zarejestrowanych danych wynika, że ​​141 milionów parasailingów korzystało z uprzęży, a kolejne 29 milionów osób wybrało gondole. Zgodnie z oczekiwaniami było więcej obrażeń wśród parasailerów z uprzężą, 520 takich obrażeń. Tylko dwa obrażenia miały miejsce, gdy parasailers korzystali z miejsc siedzących w gondoli w danych zarejestrowanych przez Radę Bezpieczeństwa Parasail.

Skrzydło Parasail

Innym pseudonimem parasailingu jest parakiting, a jak latają latawce? Cóż, oczywiście łapiąc powietrze. Twój parasail potrzebuje komponentu, który może również łapać powietrze, i jest to znane jako skrzydło parasail.

Pomijając żargon, skrzydło parasail to twój spadochron. Skrzydło jest przymocowane do poziomego metalowego drążka, do którego przypięta jest Twoja gondola lub uprząż.

Nylonowa konstrukcja Twojego spadochronu zapewnia wytrzymałość, a jednocześnie pozostaje lekka. Możesz wybrać kolor skrzydła parasail, zwłaszcza jeśli zadzwonisz z wyprzedzeniem i złożysz specjalne życzenie. Nawet jeśli nie wybierzesz koloru, możesz mieć pewność, że spadochron będzie miał jasny i żywy odcień.

Czy to tylko po to, aby Twoja podróż na parasailingu była przyjemniejsza? Nie zupełnie. Kolory skrzydeł parasail w kolorze Day-Glo zapewniają im lepszą widoczność. Dużo łatwiej jest dostrzec na niebie neonoworóżowy lub rozświetlający żółty spadochron niż biały lub jasnoniebieski.

Lina holownicza

Ostatnią częścią konfiguracji parasail jest lina holownicza, znana również jako lina parasail. Będzie on przymocowany do skrzydła parasail, a nie do siedzenia, więc nigdy nie musisz się martwić o kontakt z liną.

Lina holownicza jest prawdopodobnie najważniejszą częścią całej konfiguracji. Druga strona liny łączy się z łodzią, którą obsługuje kapitan. Kiedy kapitan przyspiesza łódź, w ten sposób nabierasz wysokości. Porozmawiamy o tym za chwilę.

Liny do parasailingu są wytrzymałe, więc nie musisz się martwić o pęknięcie linki. Są to zazwyczaj przędza poliestrowa z woskiem na zewnątrz w celu zwiększenia siły tarcia liny. Włókna są również podwójnie plecione i warstwowe.

Federalna Administracja Lotnictwa lub FAA nakazuje, aby operatorzy łodzi używali liny holowniczej o długości co najmniej 800 stóp, ale są one dostępne nawet dłużej.

Jak działają parasails?

Teraz, gdy jesteś już bardziej zaznajomiony z częściami parasail, połączmy je wszystkie, aby wyjaśnić, jak działają parasails!

Część 1: Przywiązywanie się

Z wyprzedzeniem wybierasz rodzaj siedziska, którego chcesz użyć podczas lotu na parasailu, gondolę lub uprząż. Powinieneś również zarezerwować liczbę jeźdźców, którzy będą z tobą obecni, z maksymalną dozwoloną liczbą trzech.

Operator łodzi lub inni członkowie personelu parasail zapewnią Cię w Twoim miejscu. Otrzymasz kamizelkę ratunkową, znaną również jako kamizelka ratunkowa. Dopasowanie kamizelki ratunkowej jest kluczowe. Jeśli kamizelka jest zbyt luźna, może się zsunąć, jeśli kiedykolwiek wpadniesz do wody. Zbyt ciasna kamizelka może utrudnić oddychanie, co jest niebezpieczne z innego powodu.

Szukasz dopasowanego kroju, który pozwoli Ci swobodnie unosić i poruszać ramionami, a także oddychać bez trudności. Pamiętaj, aby powiedzieć komuś przed wejściem na górę, jeśli kamizelka ratunkowa na ciebie nie pasuje. Powinni ci kupić inną kamizelkę.

Część 2: Podłączanie liny holowniczej

Lina holownicza lub lina parasail jest już przymocowana do twojego skrzydła parasail, ale teraz kapitan przywiąże lub zaczepi drugą stronę liny do swojej łodzi. Wszystkie połączenia będą bezpieczne i pamiętaj, że lina holownicza będzie wystarczająco długa, więc wystarczy, że nie będziesz musiał się martwić, że pęknie, gdy łódź zacznie oddalać się od parasail.

Część 3: Wznoszenie!

Swoją przygodę z parasailingiem rozpoczniesz w porcie lub na plaży. Gdy łódź startuje (oczywiście powoli), odległość stworzona między tobą a kapitanem pociąga cię za linę holowniczą i podnosi cię do góry. Gdy delikatna morska bryza złapie Twój spadochron, zaczniesz wznosić się w niebo. Następnie unosisz się w powietrzu, od czasu do czasu delikatnie zanurzając się, ale w większości pozostając na tej samej wysokości.

Jak wysoko? Zgodnie z zasadami FAA nie można wznieść się powyżej 500 stóp w pionie. Twój kapitan wie o tym i utrzyma twój wzrost w tym zakresie lub poniżej.

Ilość czasu spędzonego na niebie zależy od zakupionego pakietu parasailingu. Jeśli twoja paczka jest na 40 minut, będziesz w powietrzu przez około 30 minut, może trochę dłużej. Zrób kilka zdjęć, spójrz na ocean z wyjątkowego punktu obserwacyjnego, poczuj morską bryzę we włosach i po prostu ciesz się!

Część 4: malejąco

Gdy twoja jazda dobiegnie końca, kapitan rozpocznie proces lądowania, który właśnie opisaliśmy w poście. Tutaj szybko podsumujemy, jak to działa.

Wciągarka hydrauliczna przymocowana do łodzi kapitana może wciągać linę holowniczą. W miarę zmniejszania się długości liny holowniczej zbliżasz się do łodzi, co w naturalny sposób sprowadza Cię z powietrza. Nie możemy wystarczająco podkreślić, że jest to przyjemny, łatwy, stopniowy proces. Jak powiedzieliśmy w naszym artykule o lądowaniu, większość parasailingów nawet nie zauważa rozpoczęcia zniżania, dopóki nie zbliży się do plaży.

Dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń, nadszedł czas, kiedy kapitan może pozwolić ci prześlizgnąć się po wodzie i zmoczyć stopy podczas pluskania się po falach. Ci, którzy chcą spokojnego zejścia, nie muszą o nic prosić, ponieważ jest to domyślne lądowanie.

Twój kapitan wyląduje na platformie swojej łodzi lub na doku, z którego wyszedłeś. Rozstaw nieco nogi i przygotuj się do lądowania. Gdy znów znajdziesz się na twardym gruncie, odczepiasz się od uprzęży lub gondoli. Możesz zdjąć kamizelkę ratunkową, zwrócić cały sprzęt i spędzić resztę dnia, jak chcesz.

Wskazówki dotyczące udanego parasailingu po raz pierwszy

Aby pomóc Ci jeszcze bardziej komfortowo rozpocząć tę ekscytującą podróż w przestworzach, oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać podczas pierwszych kilku lotów na parasailingu.

Poznaj limit wiekowy

Jeśli uprawiasz parasailing jako rodzina i w rodzinie znajdują się dzieci, koniecznie sprawdź limit wagi dla firmy parasailingowej, którą chcesz zarezerwować. Większość firm pozwala na latanie nawet sześciolatkom, ale nie wszystkie. Być może będziesz musiał również podpisać zwolnienie, zanim Twoje dziecko będzie mogło lecieć na spadochronie.

Jeśli chodzi o osoby starsze, nie ma ograniczeń wiekowych dla parasailerów. Trzeba być zdrowym i mieć odpowiednią wagę, ale to jedyne wymagania.

Nie rób rezerwacji bez sprawdzenia pogody

Jesteś na Florydzie tylko przez pięć dni, co ogranicza twoje okno na parasailing. Mimo to Matka Natura nie dba o twoje wakacje, mówiąc wprost. Jeśli będzie padać, rezerwacja wycieczki na parasailing tego dnia jest stratą czasu i pieniędzy. Sprawdź pogodę i upewnij się, że jest zgodna z tym, co chcesz zrobić. Chcesz słoneczny dzień, najlepiej nie za gorący, z lekkim wiatrem, ale bez porywistego wiatru.

Na początku książki

Parasailing to popularna aktywność, zwłaszcza podczas odwiedzania miejsc wakacyjnych, takich jak Virginia Beach czy Miami. Jeśli wpadłeś na pomysł parasailingu, możesz być pewien, że to samo dotyczy setek innych turystów. Im wcześniej można zarezerwować (oczywiście jeśli pogoda na to pozwoli), tym lepiej. Najlepiej co najmniej dwa do trzech dni wcześniej.

Parasail Raczej wcześniej w ciągu dnia niż później

Kiedy rezerwujesz swoje miejsce, postaraj się być jedną z pierwszych grup parasailingowych tego dnia. Pogoda będzie chłodniejsza, wiatr może być łagodniejszy, a ocean nie będzie tak wzburzony. Sprzyja to doskonałemu pierwszemu parasailingowi.

Przynieś kostium kąpielowy

Możesz nie mieć zamiaru zmoknąć, a kapitan z pewnością uszanuje twoje życzenia, ale ty i kapitan możecie kontrolować ocean. Możesz zostać spryskany lub zamglony przez falę, a nawet trochę zawilgocony, gdy wsiadasz na siedzenie na parasail lub schodzisz po skończonej przejażdżce. Zamiast ryzykować siedzenie w mokrych ubraniach, załóż coś, co ma przemoczyć jak kostium kąpielowy.

Końcowe przemyślenia

Parasails składają się z liny holowniczej, gondoli lub uprzęży oraz skrzydła lub spadochronu. Teraz, gdy już wiesz, jak to wszystko działa, znacznie lepiej poczujesz się rezerwując rodzinny rejs parasailingowy!

powiązana zawartość

Podejmując decyzję, czy parasailing jest dla Ciebie odpowiedni, uwzględniłeś takie czynniki, jak budżet i dostępne lokalizacje parasailingu w Twojej okolicy. Czy Twoja waga jest czymś innym, co musisz wziąć pod uwagę? Jeśli tak, jaki jest limit wagi dla parasailingu?