Jak długo trwają przyczepy podróżne?

Przeczytałeś nasz post o średniej długości życia kamperów i uznałeś go za bardzo interesujący. Masz zamiar kupić nieco mniejszy pojazd, taki jak przyczepa podróżna. Ponieważ kampery i przyczepy podróżne nie są takie same, bardzo interesuje Cię, jak długo wytrzyma Twoja przyczepa podróżna. Ile lat należy się spodziewać poza pojazdem?

Przyczepy turystyczne wytrzymują ponad 10 lat, czasem nawet 15, a nawet 20 lat w zależności od marki. Jeśli posiadasz Airstream, o wysokiej jakości i wytrzymałej konstrukcji, Twoja przyczepa podróżna może przetrwać około 40 lat. To dwa razy więcej niż średnia żywotność kampera.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o długowieczności przyczepy podróżnej. Od tego, które marki mogą przetrwać konkurencję, po powody, dla których żywotność Twojej przyczepy może być krótsza niż przeciętna, przed nami wiele wspaniałych informacji!

Jaka jest średnia żywotność przyczepy podróżnej? Znaczenie marek przyczep

Kiedy ktoś mówi przyczepa podróżna, może odnosić się do maleńkiej przyczepy w kształcie łzy lub 30-metrowej przyczepy na równi z kamperem. Ponieważ definicja przyczepy podróżnej jest tak luźna, zrozumiałe jest, dlaczego jej szacowana żywotność jest różna.

Przynajmniej przyczepa podróżna będzie dobra przez około 10 lat. Być może będziesz w stanie wycisnąć ze swojej przyczepy jeszcze kilka lat, przedłużając jej żywotność o 12 lub 15 lat. Niektóre dość wyjątkowe przyczepy są nadal w stanie zdatnym do użytku 20 lat później.

Nawiasem mówiąc, to klucz do utrzymania przyczepy w dobrym stanie. Jeśli naczepa zacznie mieć przecieki w dachu lub inne uszkodzenia strukturalne około siódmego roku, możesz nie dostać z nią nawet 10 lat. Przebywanie w przyczepie nie jest już bezpieczne, ale wysoka cena, jaką zapłacisz za naprawę przyczepy, rzadko jest tego warta. Lepiej byłoby, gdybyś przelał te pieniądze na nową przyczepę podróżną.

Zastanawiasz się, czy marka przyczepy podróżnej odgrywa rolę w trwałości Twojego pojazdu? Do tego mówimy absolutnie!

Jak ze wszystkim w życiu, kupując przyczepę podróżną, dostajesz to, za co płacisz. Jeśli twoja przyczepa podróżna miała 10 000 USD lub mniej, prawdopodobnie nie jest to najlepsza jakość. Będzie działać dobrze przez pierwszy rok lub dwa, może nawet kilka lat później, wtedy zaczniesz zauważać problemy. Te problemy będą się nasilać i zanim się zorientujesz, czas pożegnać się ze swoją przyczepą podróżną.

Zainwestowanie 35 000 USD i więcej w przyczepę podróżną zapewnia model wyższej jakości. Nawet jeśli zamówisz przyczepę bez dodatkowych dzwonków i gwizdków, możesz oczekiwać, że ma dobrą podstawę konstrukcyjną i dobrze wykonane funkcje, które zabiorą Cię daleko.

Strumień powietrza jest tego doskonałym przykładem. Nie pokryjemy tego cukrem – przyczepy podróżne firmy Airstream należą do najdroższych dostępnych. Ich mini przyczepa Basecamp kosztuje ponad 39 000 USD. Średniej wielkości International dla sześciu pasażerów kosztuje prawie 95 000 USD, a ich największa oferta, Classic, to 161 900 USD.

Aluminiowa rama Airstream jest nie tylko ikoniczna pod względem rozpoznawalności, ale jest jedną z wielu trwałych cech tej przyczepy podróżnej. Jak wspomnieliśmy we wstępie, wiadomo, że Airstreams nadaje się do użytku 40 lat po zakupie.

Inne marki przyczep turystycznych, które są znane ze swojej trwałości, to Keystone RV oraz Leśna Rzeka.

Komfortowe przyczepy podróżne Keystone mają laminowane powierzchnie i lekkie ramy. Ich przyczepy podróżne klasy premium są zbudowane tak, aby wytrzymać jeszcze więcej, ale nie tak bardzo, jak luksusowe przyczepy Keystone. Z całą technologią, jakiej możesz potrzebować w przyczepie podróżnej, a także z funkcjami odpornymi na warunki atmosferyczne, przyczepy te zaczynają się od 30 285 USD. Powiedzielibyśmy, że warto, jeśli zależy Ci na długiej żywotności swojej przyczepy.

Przyczepy podróżne Forest River są wyposażone w izolowane skorupy, lekkie ramy i luksusowe udogodnienia, które sprawią, że praca na świeżym powietrzu będzie jeszcze bardziej korzystna niż czasami przebywanie w domu!

Chcielibyśmy wspomnieć, że to, czy kupisz nową lub używaną przyczepę podróżną, wpłynie również na jej żywotność, nawet jeśli naczepa pochodzi z Forest River lub Airstream. Używana przyczepa podróżna jest już częściowo używana, może nawet w połowie. Niezależnie od tego, ile lat ma przyczepa, dostajesz z nią o wiele mniej lat.

Jakie problemy mogą skrócić żywotność Twojej przyczepy podróżnej?

Różnica między przyczepami podróżnymi, które trwają dziesiątki lat, a tymi, które po pięciu latach obrażają cię, polega na tym, że te przyczepy są pełne poważnych problemów, takich jak poniższe.

Uszkodzenie dachu

Niewiele problemów jest głośniejszym dzwonkiem dla twojej przyczepy podróżnej niż uszkodzony dach. Dziury, rozdarcia, przebicia i tak, wycieki wody powodują bardzo drogie uszkodzenia, na których naprawę wydasz tysiące.

Niewielu właścicieli przyczep podróżnych lubi wchodzić na dach, zwłaszcza jeśli twoja przyczepa ma rozmiar bliższy kamperowi. Aby dostać się na dach, potrzebna byłaby drabina, a nawet gdy jesteś na górze, musisz chodzić na palcach, aby uniknąć nadepnięcia na otwory wentylacyjne i anteny. Pomimo niedogodności, jakie może przynieść bycie na dachu przyczepy podróżnej, jest to nieunikniona część posiadania jednego z tych pojazdów.

Zaniechanie dbałości o dach doprowadzi do jego upadku prędzej niż później. Ponieważ nigdy tam nie jesteś, nie masz pojęcia, w jakim stanie jest twój dach. Dopiero gdy zauważysz plamy wody na suficie swojej przyczepy, zdasz sobie sprawę, że coś jest nie tak.

Nawet jeśli co miesiąc sprawdzasz swój dach, jeśli Twoja przyczepa podróżna jest tania, materiał na dach też będzie. Omówiliśmy tutaj dachy przyczep i kamperów. Jeśli potrzebujesz odświeżenia, Twoje pokrycie dachowe może być wykonane z jednego z czterech rodzajów materiałów: guma EPDM, guma TPO, włókno szklane lub aluminium.

Gumowy monomer etylenowo-propylenowo-dienowy lub EPDM nie wgniata się ani nie zarysowuje, ale bardzo łatwo się przebija. Guma termoplastyczna poliolefina lub TPO to guma warstwowa. On również nie ma dużej trwałości, chyba że dach z gumy TPO jest wielowarstwowy i wykończony laminatem.

Dachy z włókna szklanego mogą wytrzymać ogień, ale nie nadmiernie wysokie temperatury, ponieważ wtedy materiał ulegnie rozwarstwieniu termicznemu. Aluminium nie ma odporności na ciepło, nawet mniejszej niż włókno szklane. Nie przebije się łatwo, ale aluminium ukrywa uszkodzenia od wody, co nie jest dobre.

Wycieki zbiornika trzymającego

Przyczepy podróżne, podobnie jak kampery, mają zbiorniki do przechowywania. Właśnie napisaliśmy post o tym, jak płukać i czyścić zbiorniki, w którym omówiliśmy trzy rodzaje zbiorników. Oto podstawy trzymania czołgów z tego stanowiska.

Zbiornik czarnej wody to miejsce, do którego trafiają odpady z toalety, pod warunkiem, że Twoja przyczepa kempingowa jest wyposażona w toaletę. Niektóre przyczepy i kampery zawierają zbiorniki szarej wody na odpady z umywalek i pryszniców, ale nie wszystkie. Trzeci zbiornik to zbiornik na słodką wodę, który przesyła wodę pitną do zlewu i prysznica.

Każdy z twoich zbiorników może przeciekać, zwłaszcza jeśli jest przepełniony. Po pewnym czasie ścieki i woda w zbiorniku nie mają dokąd pójść, tylko do przyczepy podróżnej. Jeśli przecieka zbiornik czarnej wody, może to być szczególnie traumatyczne.

Sam zbiornik może pęknąć, co spowoduje wycieki, ale pęknięcia w innych miejscach są powszechne. Na przykład może pęknąć połączenie rury spustowej między zbiornikiem czarnej wody a toaletą przyczepy podróżnej. Połączenie odpowietrznika posiada uszczelkę, która z czasem może ulec degradacji.

Naprawa uszkodzonych zbiorników nie musi być trudna, to bardziej szkody spowodowane przez wodę, które mogą powstać w wyniku tych wycieków. Jeśli uszkodzenie przez wodę jest wystarczająco poważne, Twoja przyczepa podróżna już nigdy nie będzie taka sama i będziesz musiał ją wymienić.

Złe linie elektryczne

Czy światła Twojej przyczepy podróżnej były ostatnio chwiejne? Od oświetlenia wewnętrznego po zewnętrzne, sporadycznie działające światła są nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne. Jeśli światła hamowania przestaną działać podczas holowania przyczepy podróżnej, możesz mieć wypadek.

Czasami włączanie i wyłączanie świateł, a także przyciemnione lub migoczące światła są przypisywane złemu konwerterowi. Konwerter pobiera 120 woltów prądu przemiennego lub prądu przemiennego i przekształca go w 12 woltów prądu stałego lub prądu stałego. Jeśli twój konwerter nie działa, twoje baterie nie mają zabezpieczenia, które uniemożliwiłoby im wyczerpanie się poza pewien punkt, więc całkowicie się rozładowują.

Jeśli to cokolwiek innego niż problem z konwerterem, na przykład wadliwe okablowanie, Twoja przyczepa podróżna znajdzie się na stronie używanego samochodu kempingowego na sprzedaż prędzej niż później.

Co możesz zrobić, aby Twoja przyczepa podróżna trwała dłużej?

Niezależnie od tego, czy masz Airstream, czy nieco tańszą przyczepę podróżną, lubisz to, co masz teraz i chcesz z niego korzystać przez tyle lat, ile jest to bezpieczne. Oto kilka wskazówek, które mogą wydłużyć żywotność Twojej przyczepy podróżnej.

Kup przyczepę podróżną z konstrukcją z włókna szklanego

Spośród wszystkich materiałów do przyczep podróżnych włókno szklane pozostaje nie bez powodu premium. Jeśli kiedykolwiek złapie Cię nagła burza, a nawet grad, nie będziesz musiał się martwić, że powłoka Twojej przyczepy podróżnej zostanie zniszczona przez pogodę. Z pewnością nie można tego powiedzieć o aluminiowej przyczepie podróżnej.

Zdolności izolacyjne włókna szklanego to kolejna świetna jakość. Izolacja lepiej utrzymuje temperaturę, dzięki czemu chłodne powietrze przyczepy latem pozostanie w takim stanie. Zimą Twoja izolowana przyczepa z włókna szklanego zapewni przyjemne i przyjemne noce. Będziesz mniej polegać na grzejniku lub klimatyzatorze, lepiej konserwując te jednostki, aby się nie zepsuły.

Utrzymaj swoją przyczepę

Mówiąc o konserwacji, to najlepsza ochrona przed przedwcześnie starzejącą się przyczepą podróżną. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać swoją przyczepę. Zdecydowanie chcesz mieć oko na połączenia elektryczne, testując je co kilka miesięcy, aby upewnić się, że światła przyczepy działają.

Wiele przyczep turystycznych jest wyposażonych w markizy, które również wymagają konserwacji. Utrzymuj markizę w czystości, ponieważ ziarnisty brud i małe kamienie mogą rozerwać tkaninę. Czasami pszczoły też zadomowią się w brudnej markizie, a to przerażający widok, który wita cię następnym razem, gdy rozwiniesz markizę.

Kiedy już czyścisz markizę, pozwól jej całkowicie wyschnąć na powietrzu, zanim ponownie ją zwiniesz. Jeśli tego nie zrobisz, rozwinie się pleśń i/lub pleśń, ponieważ te bakterie uwielbiają ciemne, wilgotne i ciepłe środowiska. Miej oczy szeroko otwarte na małe rozdarcia i łzy w markizie i nie czekaj, aby je naprawić. Otwory będą się powiększać, im dłużej je zignorujesz!

Sprawdź filtry swojej przyczepy podróżnej i wymieniaj je, gdy są brudne. Sprawdź uszczelki w całym pojeździe, w tym uszczelki zewnętrzne. Jeśli jakieś są luźne, podarte lub po prostu zniknęły, wymień je. Sprawdź swoje baterie. Sprawdź ciśnienie w oponach. Aha, i tak, od czasu do czasu wchodź na dach, żeby się upewnić, że wszystko jest w porządku.

Pomiń wysuwy

Niektóre przyczepy podróżne są wyposażone w wysuwane prowadnice, które maksymalizują dostępną przestrzeń na każdym planie. Wydaje się to wygodną funkcją, ale może wrócić, by cię ugryźć. Uszczelki wokół prowadnic szybko znikną z powodu tarcia. Boki mogą również utknąć całkowicie otwarte lub częściowo otwarte. Być może twoje wysuwy są zamknięte i nie otworzą się ponownie.

Wysuwane prowadnice są kłopotliwe, a ich naprawa lub wymiana może być dość kosztowna. Sugerujemy całkowitą rezygnację z wysuwania. Jeśli musisz je mieć, wiedz, w co się pakujesz.

Utrzymywać w czystości

Chwyć wąż i przygotuj się do czyszczenia zewnętrznej części przyczepy podróżnej. Pojazd bez skazy to taki, w którym łatwiej można zauważyć takie problemy, jak zadrapania, wgniecenia, zerwane uszczelki, a nawet zalanie.

Sól z oceanu może przykleić się do przyczepy podróżnej i skorodować metal, więc jeśli Twoje wycieczki zawsze obejmują wypad na plażę, musisz pilnie utrzymywać przyczepę podróżną w czystości.

Końcowe przemyślenia

Żywotność przyczepy podróżnej wynosi od 10 do 40 lat, w zależności od marki, od tego, czy naczepa jest nowa, czy używana i czy ją konserwujesz. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci wydobyć jak najwięcej lat z Twojej przyczepy podróżnej!