Jak długo trwają loty balonem na ogrzane powietrze?

Balony na ogrzane powietrze są ponadczasowe. Wydają się unosić w powietrzu bez wysiłku, bez obaw i niezależnie od praw wszechświata. Jednak prawda jest taka, że ​​to, co wznosi się, musi upaść!

Większość komercyjnych lotów balonem na gorące powietrze trwa jedną lub dwie godziny, chociaż niektóre mogą być nieco dłuższe lub nieco krótsze. Wynika to głównie z ilości paliwa, jaką może zużyć balon na ogrzane powietrze, zwłaszcza gdy jest obciążony wieloma pasażerami. Pogoda wpływa również na czas lotu.

Czy dostępne są krótsze przejażdżki? Jak długo może trwać lot balonem na ogrzane powietrze? Czy powinienem skorzystać z łazienki przed startem? Wszystkie te pytania i odpowiedzi na więcej poniżej!

Średnia długość lotu (z przykładami!)

Kiedy mówimy o tym, jak długo trwa „przeciętna” podróż balonem na ogrzane powietrze, mamy na myśli loty komercyjne. Są to loty, za które płacisz firmie.

Jeśli chodzi o czas trwania prywatnych lotów, tak naprawdę zależy to od właściciela balonu. Poniżej omówimy niektóre ograniczenia czasu lotu!

Przeciętny komercyjny lot balonem na ogrzane powietrze trwa od jednej do dwóch godzin. Oczywiście im dłużej chcesz być w powietrzu, tym więcej pieniędzy będzie to kosztować.

Istnieje kilka opcji, które latają krócej niż godzinę. Istnieje wiele innych opcji na dłuższe loty balonem. Muszę zarobić te pieniądze!

Oczywiście warto mieć większą dostępność na dłuższe loty! Większość ludzi chce dłuższych lotów. Daj ludziom to, czego chcą!

Rozsądne jest również naliczanie wyższych opłat za dłuższe loty. Pasażer płaci za wiele rzeczy, kupując lot, ale jednym z podstawowych i początkowych kosztów jest koszt paliwa.

Im dłużej trwa lot balonem, tym więcej paliwa spala, tym więcej kosztuje! Oczywiście loty balonem na ogrzane powietrze są już drogie, więc większość lotów balonem na ogrzane powietrze trafia na rynek, ponieważ podróże trwają od jednej do dwóch godzin.

Spójrzmy na kilka prawdziwych przykładów, jak długo trwają loty balonem!

1) Zespół balonów na ogrzane powietrze w Stanach Zjednoczonych

Firma ta obsługuje loty na całym wschodnim wybrzeżu i każdego roku zapewnia doskonałą obsługę wielu pasażerów. Mają loty w Lancaster, Gettysburgu, Hershey i gdzie indziej!

Reklamowany czas to trzy godziny w obie strony. Czas ten obejmuje przygotowanie, lot i poczęstunek. To sprytny sposób na reklamę, aby ludzie naprawdę wiedzieli, czego się spodziewać!

Rzeczywisty czas lotu to jedna godzina w powietrzu! Zgadza się idealnie przeciętne!

2) Balonowanie U-Ken-Do

U-Ken-Do Ballooning ma swoją siedzibę w północnym Vermont, kolejna firma ze wschodniego wybrzeża! Specjalizują się w lataniu w pobliżu jeziora Champlain!

Ta firma oferuje kilka różnych opcji czasowych, w tym jedną bardzo wyjątkową! Ich średni lot trwa godzinę. Jednak dla większych grup jest to krótsza opcja.

W grupie od pięciu do ośmiu pasażerów możesz podzielić swoją grupę na dwie części na dwie trzydziestominutowe przejażdżki. To jedna z krótszych dostępnych opcji! Możesz ich również wynająć na balon na uwięzi, który trwa tylko od pięciu do siedmiu minut.

3) Balony w Dolinie Napa

Kierując się na zachodnie wybrzeże mamy balony Napa Valley. To jedna z czołowych firm zajmujących się balonami na ogrzane powietrze w Kalifornii. Zdarza im się też latać nad jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie!

Ich średni lot balonem na ogrzane powietrze trwa od 45 minut do godziny, ale całe doświadczenie może potrwać do czterech godzin. Jedno z dłuższych doświadczeń z nieco krótszym czasem w powietrzu!

Jak długo może trwać lot?

Teraz, gdy omówiliśmy, jak długo trwa przeciętny lot, porozmawiajmy o tym, jak długo trwa lot mógłby ostatni, ubiegły, zeszły. Prawda jest taka, że ​​może trwać naprawdę długo. Ale są pewne przeszkody.

Przyjrzyjmy się wyzwaniom, zarówno poważnym, jak i innym.

Poważne problemy

Istnieją dwie podstawowe przeszkody, które napotykają piloci chcący lecieć na dłuższe loty, a następnie kilka przeszkód podrzędnych. Dwie główne przeszkody to waga i paliwo.

Niestety kwestie te mają charakter całkowicie cykliczny. Na długą podróż potrzebujesz jak najwięcej paliwa. Im więcej masz paliwa, tym dalej możesz jechać. Kiedy skończy ci się paliwo, jesteś martwy w powietrzu.

Z drugiej strony, im mniej masz wagi, tym mniej paliwa spalasz. Tak więc lżejsze balony na ogrzane powietrze mogą lecieć dalej przy mniejszej ilości paliwa! To oczywiście prowadzi nas do sedna problemu.

Który wybierasz? Waga czy paliwo?

Otóż, jak się okazuje, były balony na ogrzane powietrze, które utrzymywały się w powietrzu naprawdę długo. Jakieś 20 dni! Jak się okazuje, zwykle były po cięższej stronie.

To powiedziawszy, te balony na ogrzane powietrze zostały specjalnie wykonane przez ekspertów inżynieryjnych. Więc chociaż każdy z nas może zrobić, co w naszej mocy, aby balony na ogrzane powietrze latały dłużej, jest kilka rzeczy, które należy pozostawić ekspertom!

Inaczej

Poza głównymi problemami, jest jeszcze kilka pomniejszych problemów, którymi należy się zająć. Mogą wydawać się mniej niż poważne, ale zapewniam cię, że będą wydawać się bardzo poważne, gdy będziesz miał z nimi do czynienia.

Po pierwsze, jest kwestia łazienki. Kiedy natura wzywa, ludzkość odpowiada. Więc co robisz, gdy jesteś 1500 stóp nad ziemią? Czy po prostu krzyczysz „uwaga!”?

Mam na myśli, że możesz nosić tylko tyle butelek z wodą. Dodatkowo pojawia się problem, kiedy potrzebujesz czegoś więcej niż balonu z wodą.

Po drugie, problemem jest posiadanie wystarczającej ilości jedzenia. Jeśli jesteś podobny do mnie, kochasz jedzenie. I nie byle jakie jedzenie, dobre jedzenie. Stek, hamburgery, pizza, ciasto itp. Ciężko jest zmieścić całe to jedzenie w koszu na gorące powietrze!

Po trzecie, co robisz, kiedy musisz spać? Zwinąć się w naprawdę małą kulkę? To nie może być wygodne, prawda? Myślę, że mógłbyś nauczyć się spać na stojąco!

Bez względu na to, co robisz, nie staczaj się z łóżka!

Na koniec musisz wymyślić, jak zapewnić sobie rozrywkę! Balonowanie jest fajne, ale tylko na tak długo. Może mógłbyś przynieść książkę, ale nie ciężką. Może magazyn?

Koszt alternatywny

Mówiąc o tym, jak spędzasz czas, zawsze należy wziąć pod uwagę koszt alternatywny. Koszt alternatywny definiuje się jako „utratę potencjalnego zysku z innych alternatyw w przypadku wybrania jednej alternatywy”.

W języku angielskim oznacza to, że kiedy coś robisz, koszt alternatywny traci na tym, co mogłeś zrobić. Spędzasz godzinę oglądając telewizję? Mogłeś spędzić godzinę ćwicząc. Bum. Koszt alternatywny.

Skoro więc omówiliśmy, jak długo trwa lot balonem, ile to kosztuje? Nie pod względem finansowym, ale jaki jest koszt alternatywny?

Cóż, jeśli przeciętny lot balonem kosztuje godzinę plus godzinę podróży, co innego można zrobić z tymi dwiema godzinami?

Możesz upiec ciasto, przeczytać kilka rozdziałów w książce, posprzątać dom, obejrzeć film, pójść na kolację z przyjaciółmi, zdrzemnąć się, zagrać w grę planszową, wybrać się na wędrówkę, wyczyścić skrzynkę odbiorczą lub udać się do ogród zoologiczny.

Pytanie brzmi, czy któraś z tych rzeczy jest lepsza niż spędzenie godziny w powietrzu? Cóż, spójrzmy na to w ten sposób.

Chcesz trochę czasu na łonie natury? Idź balonem na gorące powietrze. Chcesz spędzić czas z przyjaciółmi? Latanie balonem? Chcesz też ciszy i spokoju? Balonowanie. Chcesz nowego doświadczenia? Balonowanie. Chcesz się spieszyć? Balonowanie.

Myślę, że wiesz o co chodzi. Lot balonem jest niesamowity.

Więc jeśli uważasz, że dwie godziny lub więcej to dużo do poświęcenia, pomyśl tylko o kosztach alternatywnych. I zaufaj mi, kiedy odejdziesz, będziesz oszołomiony, że miałeś tylko godzinę w powietrzu.

Może pytanie nie brzmi, jak długo trwa lot balonem, ale jak długo trwa lot balonem? Pożywka do przemyśleń.