Jak długo trwają kije do hokeja na trawie?

Kije do hokeja na trawie są zbudowane tak, aby wytrzymać trudne sporty, w których są używane. W przeciwieństwie do hokeja na lodzie, kije do hokeja na trawie mają inny kształt i są używane na twardych powierzchniach, takich jak trawa, sztuczna murawa, a nawet w pomieszczeniach. Kij do hokeja na trawie, tak dobrze zbudowany, jak niektóre, może doprowadzić do konieczności wymiany na nowy.

Długość życia kija do hokeja na trawie może trwać do trzech sezonów dla kogoś, kto trenuje lub gra raz w tygodniu. Ktoś, kto gra 3 do 4 razy w tygodniu, może wymagać wymiany kija do hokeja na trawie w pierwszym sezonie.

Jak widać, wiele zmiennych wpływa na to, jak długo wytrzyma kij do hokeja na trawie. Nowy kij może kosztować około 300,00 USD, więc jego zakup często może być kosztowny. Zagłębimy się w różne rodzaje kijów do hokeja na trawie, właściwą ich pielęgnację i to, co sprawia, że ​​jeden z nich trwa dłużej niż drugi.

Jak często zawodnicy wymieniają kije do hokeja na trawie?

Aby sprawdzić, jak często gracze wymieniają kije do hokeja na trawie, przedstawiliśmy poniższe powody.

Zmień raz na sezon Zmieniaj co 3 sezony Zmieniaj się co kilka lat
Odtwarza kilka razy w tygodniu Odtwarza raz w tygodniu Odtwarza od czasu do czasu
Niezależnie od czasu gry, mocno wbija kij w ziemię Większość strajków jest bardziej na piłce niż na ziemi Większość uderzeń jest bardziej na piłce niż na ziemi
Kij jest przechowywany w złym stanie i w złym stanie Kij jest prawidłowo przechowywany i utrzymywany w dobrym stanie Kij jest prawidłowo przechowywany i utrzymywany w dobrym stanie

Jest więcej, co wpływa na żywotność kija do hokeja na trawie, jak widać na powyższym wykresie. W drugim rzędzie wymieniamy typ napastnika, jakim jest gracz. Niektórzy gracze mają tendencję do uderzania kijem w ziemię podczas uderzania piłki, co powoduje skrócenie żywotności, podczas gdy inni są dobrymi napastnikami przy piłce.

Wspomniano również o przechowywaniu kija do hokeja na trawie. Podczas przechowywania patyk należy zawiesić lub umieścić w miejscu, w którym nie zostanie uderzony przez inne przedmioty ani potknięty przez przechodzących. Niewłaściwe przechowywanie może skrócić żywotność kija do hokeja na trawie, ponieważ jest to obszar, w którym wypadek może spowodować jego uszkodzenie.

Oprócz przechowywania, utrzymywanie kija do hokeja na trawie w dobrym stanie było kolejnym czynnikiem. Po zabawie należy wytrzeć kij, aby usunąć błoto i wodę zebrane podczas gry. Wszelkie głębokie rysy należy naprawić za pomocą cementu epoksydowego, aby zapobiec poważniejszym uszkodzeniom i przedłużyć żywotność sztyftu.

Jak wybrać odpowiedni kij do hokeja na trawie?

Wchodząc w to, czym jest najlepszy kij do hokeja na trawie, musimy wziąć pod uwagę poziom gracza. Oczywiście im bardziej zaawansowany technologicznie kij, tym więcej będzie kosztować, więc nie ma powodu, by wydawać 300 dolarów lub więcej na sześciolatka, który uczy się grać.

Przyjrzyjmy się różnym poziomom graczy i temu, co jest najbardziej odpowiednie dla ich poziomu umiejętności.

 • Poziom początkujący: Młodzież i początkujący aż do początku liceum używają głównie drewnianych kijów do hokeja na trawie.
 • Średniozaawansowany do Eksperta: Po ukończeniu szkoły średniej i kilkuletnim doświadczeniu w grze gracz może przejść do materiału kompozytowego. Kije do hokeja na trawie wykonane z włókna szklanego i kompozytów wysokowęglowych zapewniają wytrzymałość i elastyczność, dzięki czemu gracz uderza piłkę znacznie mocniej niż kijem dla początkujących.

Wzmocnienie

Kije do hokeja na trawie wszystkich typów mogą również korzystać z taśm wzmacniających, które zwiększają wytrzymałość i trwałość. Mogą one nie tylko zwiększyć wydajność, ale także wydłużyć trwałość kija. Różne rodzaje taśm wzmacniających to:

 • Taśma z włókna węglowego: zwiększa sztywność, aby dać graczowi więcej mocy podczas uderzenia piłki
 • Taśma Kevlarowa: Używana jako amortyzująca wstrząsy podczas uderzania, aby zapewnić graczowi lepsze wyczucie.
 • Taśma ceramiczna: Taśma ceramiczna służy również do pochłaniania wibracji spowodowanych uderzeniami.

Znacznie więcej zależy od tego, jaki jest najlepszy kij do hokeja na trawie dla graczy, na przykład jak agresywny jest gracz i jaką pozycję gra. Na przykład doświadczony i agresywny gracz na pozycji do przodu będzie chciał użyć pełnego kija z włókna węglowego, podczas gdy kij z większą ilością włókna szklanego będzie dobrze pasował do innej pozycji.

Wzory palców i łuków

Oprócz materiału, z którego wykonany jest kij do hokeja na trawie, w grę wchodzi również ogólny projekt kija. Najpierw określmy, czym jest czubek i łuk patyków.

 • Palec u nogi: Palcem jest odwrócona głowa kija do hokeja na trawie, w której następuje uderzenie piłki. Istnieją cztery różne rodzaje wzorów palców.
 • Szorty są używane dla ofensywnych graczy do szybkiego manewrowania kijem. Zostały zaprojektowane z myślą o większej kontroli.
 • Midis są dla graczy pomocników. Dłuższe niż spodenki ułatwiają uderzenie piłki o większej powierzchni.
 • Maksym, tak jak sama nazwa wskazuje, mieć dużą powierzchnię do uchwycenia piłki. Gracze defensywni wolą je, ponieważ łatwiej jest zatrzymać piłkę nadlatującą w twoim kierunku za pomocą maxi.
 • Haki Bardziej zauważalny kształt haka, który zapewnia lepszą kontrolę nad piłką.
 • Ukłon: Łuk w kiju do hokeja na trawie wskazuje, jak bardzo krzywizna jest obecna od rączki do palców. W kiju do hokeja na trawie występują trzy rodzaje łuków.
 • Regularny Łuk jest przeznaczony do wszystkich pozycji i łączy w sobie moc i kontrolę.
 • Kontrola łuk pomaga w kontrolowaniu piłki, zwłaszcza na przyjęciach.
 • Późno łuk maksymalizuje dynamiczna kontrola nad piłką i pomoc w podawaniu piłki.

Długość

Wybór odpowiedniej długości kija do hokeja na trawie jest ważny dla kontroli i siły uderzenia. Zazwyczaj długości są określane na podstawie wzrostu gracza, jak przedstawia to nasz wykres poniżej.

Długość kija Wzrost graczy
Dwadzieścia osiem cali 4 Stopa i pod
Trzydzieści cali 4’1” do 4’3”
Trzydzieści dwa cale 4’4″ do 4’6″
Trzydzieści cztery cale 4’7” do 5’0”
Trzydzieści pięć cali 5’1” do 5’3”
Trzydzieści sześć cali 5’4″ do 5’6″
Trzydzieści siedem cali 5’7″ do 5’9″
Trzydzieści osiem cali 5’10” i więcej

Końcowe przemyślenia

Kije do hokeja na trawie różnią się od swoich odpowiedników w hokeju na lodzie. W zależności od częstotliwości gry, sposób, w jaki gracz uderza piłkę, czy kij jest prawidłowo przechowywany i czy kij jest pod opieką, określi, jak długo to wytrzyma.

Kijom do hokeja na trawie można dodać taśmę wzmacniającą, aby dodać im siły i elastyczności. Może to nie tylko zmienić wydajność kija, ale także pomóc w jego długowieczności.

Wybierając kij do hokeja na trawie, należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Materiał, z którego wykonany jest kij, odgrywa ważną rolę przy wyborze zakupu, podobnie jak kilka różnych wzorów palców i łuków. Każdy projekt służy innemu celowi i w zależności od zajmowanej pozycji zdecyduje, który z nich zostanie wybrany. Wreszcie długość kija do hokeja na trawie zależy od wzrostu gracza.

Mamy nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz, co wpływa na długość życia kija do hokeja na trawie i jak wybrać odpowiedni dla siebie.