Jak długo trwa przepłynięcie kajakiem 10 mil?

Myślisz o ściganiu się z kumplem kajakiem po jeziorze? Cóż, nie ma powodu do paniki! Dopóki rozumiesz, jak prędkość wpływa na kajak, nie ma wątpliwości, że wygrasz.

Przepłynięcie 10 mil zajmuje średnio 3,5 godziny, aby przepłynąć 10 godzin. Dzieje się tak, ponieważ przeciętny kajakarz płynie około 3 mil na godzinę. Czynniki takie jak sprzęt, liczba kajakarzy i pogoda mogą mieć wpływ na czas potrzebny.

Prędkość kajaka zależy od wielu czynników, ale zazwyczaj kajakarz potrafi sterować większością z nich. W rzeczywistości rzeczywista prędkość kajaka zależy od kajakarza (kajaków).

Średnia prędkość kajaków

Średnia prędkość kajaka to 3 mile na godzinę. Ta prędkość opiera się na wiosłowaniu kajakiem po prostej, stojącej wodzie. W tej sytuacji nie ma wiatru i dwóch wioślarzy.

Mając to na uwadze, planując przepłynąć kajakiem dziesięć mil, możesz zaplanować spływ kajakowy za około 3,5 godziny.

Czas ten może się wydłużać lub zmniejszać w zależności od liczby kajakarzy oraz wiatru i prądów. Pamiętaj, aby podczas planowania uwzględnić niektóre z tych elementów zewnętrznych.

Jedną z przydatnych rzeczy, które można zrobić, gdy próbujesz obliczyć czas, jaki zajmie 10 milowa podróż, jest spojrzenie na sam kajak.

Często kajaki sprzedawane online przez firmy lub kajaki sprzedawane na stronach internetowych, takich jak Amazon i eBay, podają prędkość kajaka na podstawie takich rzeczy, jak waga, trwałość i materiały.

Pamiętaj jednak, że prędkość, jaką dają, nie uwzględnia wzburzonej wody, prądów ani płytkiej i głębokiej wody.

Wkład kajakarzy w prędkość

Wbrew temu, w co wierzy wiele osób, kajakarze zwykle bardziej odpowiadają za prędkość niż jakiekolwiek inne czynniki, które mogą mieć znaczenie podczas spływu.

Kajakarze są odpowiedzialni za kontrolowanie kajaka, prędkość wiosłowania, a kajakarze wybierają nawet rodzaj kajaka, co często może wpływać na prędkość.

Kajakarze potrafią sterować i obracać łodzią do woli, wybierają wody, po których chcą pływać i kontrolują wysiłek wkładany w wiosłowanie.

Oczywiście możesz pomyśleć, że zawsze są czynniki, które wpływają na prędkość, których ludzie nie mogą kontrolować, takie jak pogoda. To prawda; jednak kajakarze mają możliwość sprawdzenia z wyprzedzeniem i zaplanowania najlepszej pogody, aby wypłynąć na wodę.

Oczywiście słoneczna prognoza zawsze mogła zmienić się w zachmurzenie, a bryza zawsze mogła zmienić się w silny wiatr. Najczęściej, jeśli kajakarze wyruszają w słoneczny dzień, dostaną to, czego oczekują. Równie często, gdy kajakarze wyruszają w burzliwy dzień, będą przygotowani na wszystko, co może się zdarzyć i jak szybko będą w stanie płynąć.

Tak czy inaczej, najważniejszym czynnikiem są ludzie napędzający kajak. Szybsze wiosłowanie i prawidłowe sterowanie skróci czas dotarcia do mety.

Czynnik: amatorzy kontra profesjonaliści

Porównajmy kajakarstwo do czegoś takiego jak gra na pianinie. Oczywiście pianista, który gra i ćwiczy od lat, poradzi sobie lepiej niż ktoś, kto dopiero zaczyna.

Z pewnością kajakarze, którzy pływają na kajakach od lat, będą mogli płynąć znacznie szybciej niż ktoś, kto dopiero zaczął uprawiać ten sport.

Profesjonalni kajakarze będą wiedzieć, jak sterować, jak sterować kajakiem i będą mogli wiosłować szybciej niż większość z ich doświadczeniem.

Kajakarze amatorzy mogą mieć problemy ze sterowaniem na wprost lub skręcaniem. Mogą nie być w stanie poradzić sobie ze zmianą prądu lub pogody z łatwością i wiedzą. Amatorzy kajakarzy mogą również mieć problemy z dotarciem tam, gdzie chcą, jeśli nie są zaznajomieni z obszarem, w którym wiosłują.

Zwykle spędzają więcej czasu na wiosłowaniu i nie dbają zbytnio o swoją prędkość.

Kajakarze amatorzy wyjdą do wody, aby ćwiczyć wiosłowanie i więcej skrętów, podczas gdy zawodowi kajakarze mogą szukać wyścigu lub pobić rekord życiowy.

To profesjonalni kajakarze, którzy mogą rozpędzić swoje kajaki do 5 lub 6 mil na godzinę, podczas gdy amatorzy zwykle wiosłują z prędkością około 1 do 2 mil na godzinę.

Miej to na uwadze na czas. Jeśli jesteś początkującym, długa podróż zajmie Ci więcej czasu. Jeśli masz praktykę, możesz ukończyć te 10 mil w mniej niż 3 godziny.

Czynnik: wysiłek i kształt kajakarzy

Prędkość kajakarstwa zależy również od wysiłku, jaki wioślarze wkładają w kajakarstwo i ich kondycji fizycznej.

Wiosłowanie kajakiem, zwłaszcza na długich dystansach, np. 10 mil, jest wyczerpujące. Wiosłowanie wymaga dużej siły górnej części ciała. Jeśli kajakarz nie jest w dobrej kondycji fizycznej, może go łatwo zużyć.

Pomyśl o tym w ten sposób, gdyby dwie osoby miały przebiec maraton. Jeden z nich był w innych maratonach i często trenował, podczas gdy drugi nie starał się zbytnio i być może nie trenował swojego ciała, łatwo jest wiedzieć, która osoba najprawdopodobniej odniesie sukces.

Bardziej wytrenowany i sprawny biegacz zajdzie dalej niż biegacz, który nie trenował ciężko. To samo dotyczy kajakarstwa.

Jeśli ktoś jest wykończony z wiosłowania przez jedną milę w porównaniu z inną, która nadal jest silna na piątej mili, łatwo jest powiedzieć, która z nich będzie szybsza.

Ilość wysiłku włożonego w wiosłowanie kajakiem jest bezpośrednio związana z szybkością jego płynięcia.

Pamiętam, że pewnego czwartego lipca dziadek poprosił mnie, żebym popłynął z nim kajakiem po jeziorze. Był silnym mężczyzną i przez całe życie pływał kajakiem. Kiedy oboje wyszliśmy na wodę i zaczęliśmy płynąć prosto, zauważyłem, że mija nas wiele osób.

Byłem bardzo zdezorientowany, dlaczego mój dziadek, o którym wiedziałem, że jest silny, zwalnia w porównaniu z innymi.

Potem obserwowałem, jak mój kuzyn wychodzi z nim. Mój kuzyn był starszy ode mnie, silniejszy ode mnie i pływał kajakiem od wielu lat. Mój dziadek i kuzyn jechali o wiele szybciej iz łatwością mijali ludzi.

Nawet jeśli jedna osoba na kajaku nie jest tak przyzwyczajona do ciągłego ruchu i siły, jaką wymaga kajakarstwo, podróż trwa dłużej.

Praktyka może nie czynić doskonałości, ale robi postępy.

Inne zależne czynniki

Czynniki, które wpływają na prędkość:
Umiejętność
Pogoda
Wysiłek
Woda (szorstka lub gładka)
Prądy
Kształt kajaka
Materiał kajakowy
Wysokość wody
Sprawność fizyczna

Chociaż czynniki takie jak wysiłek, trening i umiejętności wiosłowania zależą wyłącznie od kajakarza, istnieje wiele innych czynników, które mogą wpływać na prędkość samego kajaka.

Rozmawialiśmy pokrótce o pogodzie io tym, jak kajakarze mogą odpowiednio planować według upragnionej pogody. Należy jednak pamiętać, że pogoda wpływa nie tylko na kajak.

Wietrzny dzień będzie miał świetny wpływ na wodę, a tym samym wpłynie na prądy w wodzie.

Jeśli kajakarz wiosłuje z nurtem, będzie płynął szybciej niż na stojącej wodzie. Ale jeśli kajakarz płynie pod prąd, może płynąć znacznie wolniej.

Duży wpływ na prędkość ma również ciężar kajaka. Większość kajaków może utrzymać dużą wagę rzeczy takich jak sprzęt, ludzie, sprzęt, jedzenie i tak dalej. Jeśli kajak jest obciążony dużym ciężarem, trudniej będzie wiosłować, co spowoduje spowolnienie.

Jeśli kajak jest lekki, jest w stanie naprawdę napędzać kajak do przodu, ponieważ wiosłowanie wymaga mniej wysiłku i zapewnia większą prędkość.

Na prędkość wpływa również materiał i kształt kajaka. Zazwyczaj kajaki z kwadratową rufą i kajaki, które tworzą av na dnie idą szybciej niż inne. Kształt litery V na dole łatwiej przecina wodę.

Kwadratowa rufa pozwala na zamontowanie na kajaku silnika do trolingu, co znacznie wpłynie na prędkość.

Materiały takie jak drewno, aluminium i plastik sprawiają, że kajaki są wolniejsze, ponieważ mają większą wagę i większą trwałość. Materiały takie jak kompozyty z włókna szklanego i kompozyty Kevlar są znacznie szybsze, ponieważ ważą mniej.

Tak więc, zanim zgodzisz się na wyścig na dużym jeziorze, upewnij się, że wszystkie te czynniki są brane pod uwagę. Dużo ćwicz, tak jak podczas maratonu lub innych zawodów.

Jeśli czujesz się pewnie, zrób mały zakład ze swoim kumplem i powiedz mu, że na pewno możesz przejechać 10 mil w mniej niż 3 i pół godziny!