Jak długo trwa lot na parasail?

Czy kiedykolwiek zapłaciłeś za atrakcję tylko po to, by poczuć, że skończyło się zbyt szybko? Miałeś ochotę spróbować parasailingu, ale zrezygnowałeś właśnie z tego powodu. Niezależnie od tego, czy chcesz się oświadczyć swojemu kochaniu, czy po prostu chcesz mieć wystarczająco dużo czasu na robienie zdjęć, musisz wiedzieć, jak długo potrwa lot na parasailu. Więc jak długo rozmawiamy?

Przejażdżka parasailingiem trwa średnio godzinę, ale obejmuje to czas potrzebny kapitanowi na zabranie cię do i z oceanu. W ten sposób możesz uzyskać od 20 minut do ponad 30 minut w powietrzu. Niektóre rejsy parasailingowe trwają od dwóch do trzech godzin, co daje więcej czasu na niebie.

W tym artykule omówimy bardziej szczegółowo przeciętną wycieczkę parasailingową. Od tego, jak długo możesz się spodziewać, że będziesz w powietrzu, jak najlepiej wykorzystać swój czas i czy możesz przedłużyć czas podróży na parasailingu, wszystko to zbliża się do przodu. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Jak długo trwają loty na parasailingu?

Dobra, po pierwsze. Sprawdźmy, jak długo potrwa Twoja przejażdżka na parasailingu.

Najkrótszy czas, jaki widzieliśmy w ofercie firm parasailingowych dla jeźdźców to 45 minut. Jak wspomniano we wstępie, średni czas parasailingu to 60 minut. Jeśli wolisz, możesz również podwoić ten czas na dwugodzinną wycieczkę. Ci, którzy naprawdę kochają parasailing, mogą to robić przez trzy godziny.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jeśli zaplanujesz godzinną przejażdżkę parasailingiem, spędzisz wszystkie 60 minut w powietrzu. Jednak to nieprawda. Czas potrzebny kapitanowi na przeniesienie Cię do doku, aby przygotować Cię do parasailingu, jest wliczany do Twojego całkowitego czasu. Podobnie jak czas potrzebny na powrót.

Jak długo potrwają te podróże? To prawie niemożliwe do powiedzenia, chyba że musielibyśmy przejść przez firmy parasailowe na podstawie każdego przypadku. Niektóre firmy parasailingowe mogą mieć konfigurację, w której znajdują się bardzo blisko oceanu, więc przejażdżka łodzią jest krótka. W przypadku innych firm wycieczka łodzią może przeżuć 15 minut Twojego nieba w jedną stronę.

Jeśli to prawda i zarezerwowałeś 60 minut w powietrzu, to mając już 30 minut spędzonych na transporcie, będziesz miał kolejne 30 minut na parasailing.

To oczywiście tylko przykład. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące czasu trwania lotu na niebie, zalecamy skontaktowanie się z firmą zajmującą się parasailingiem, przez którą dokonujesz rezerwacji. Zapytaj ich, ile średnio zajmuje kapitanowi parasailingu dotarcie do doku lub miejsca startu. Następnie weź tę liczbę, podwój ją i podziel przez ile czasu zarezerwowałeś.

Pamiętaj, że przeciętna podróż na parasailingu trwa 60 minut, nie oznacza to, że jest to Twoja jedyna opcja. Jeśli czujesz, że od 20 do 30 minut w przestworzach nie wystarczy, zarezerwuj dwugodzinną wycieczkę. Zbliżysz się do 60 minut na niebie. Jeśli chcesz jeszcze więcej czasu, zaplanuj trzy godziny parasailingu. Nie będziesz miał wątpliwości co do wartości swoich pieniędzy!

Czy dłuższe przejażdżki na parasailingu są droższe?

Hmm, po zapoznaniu się z informacjami w ostatniej sekcji czujesz, że lepiej byłoby zaplanować dłuższą wyprawę parasailingową, która trwa co najmniej dwie godziny, może nawet trzy godziny. Nie jesteś jeszcze zdecydowany w tej części.

Czy droższe jest latanie przez tak długi czas, czy to dwie godziny, czy trzy? Zazwyczaj tak. Czas lotu to jednak nie wszystko, co zapłacisz za parasail.

Koszty parasailingu uwzględniają Twoją lokalizację, jej turystyczność, a także liczbę pasażerów. Tak więc, podczas gdy w Miami na Florydzie można zapłacić 200 dolarów za parasailing za trzy godziny, a podczas parasailingu w Disney World zapłacisz 200 dolarów za dwóch jeźdźców.

Mówiliśmy o tym w naszym artykule o kosztach parasailingu. Przyjrzyjmy się teraz trochę bardziej szczegółowo cenom. Dzięki uprzejmości Viator, oto, ile możesz wydać na parasailing w kilku najlepszych miejscach w Ameryce Północnej. Uwzględniony jest również całkowity czas na pieniądze.

  • Cabo San Lucas, Meksyk – od 55 USD za 1 godzinę i 30 minut
  • Waikiki, Hawaje – 73 USD za 1 godzinę
  • Seattle, Waszyngton – 129 USD za 1 godzinę do 1 godziny i 30 minut
  • Madeira Beach, Floryda – 87 USD za 1 godzinę
  • South Padre Island, Teksas – 79 USD za 45 minut
  • South Lake Tahoe, Kalifornia – 80 USD za 45 minut
  • Maunalua Bay, Hawaje – 79 USD za 1 godzinę
  • Miami, Floryda – 80 USD za 1 godzinę
  • Key West, Floryda – 81 USD za 1 godzinę
  • Cancun, Meksyk – 67 USD za 1 godzinę

Porównując te ceny z naszą listą z naszego artykułu o kosztach parasailingu, można wywnioskować, że za godzinną podróż na parasailing zapłacisz od 60 do 150 dolarów.

Parasailing przez dwie lub trzy godziny może kosztować od 150 do 200 dolarów, czasami więcej. Pamiętaj, że jeśli dodasz więcej zawodników do swojej dwugodzinnej przejażdżki parasailingiem, koszty będą jeszcze wyższe niż w przypadku pojedynczych zawodników.

Co możesz robić podczas parasailingu?

Niezależnie od tego, czy przewidujesz 20 minut lotu na spadochronie za motorówką, 40 minut, a nawet ponad 60 minut podczas wielogodzinnej przejażdżki, co możesz zrobić, spędzając czas na niebie? Cieszymy się, że zapytałeś!

Robić zdjęcia

Zawsze mówimy, że widoki oceanu, które można uzyskać z parasailingu, są inne niż te, których doświadczysz pływając w oceanie, a nawet pływając łodzią. Skorzystaj ze swojego niesamowitego punktu widokowego i zrób kilka zdjęć. Niekoniecznie potrzebujesz też zaawansowanej technologicznie aparatu; Twój smartfon powinien wystarczyć!

Nagrać wideo

Szum oceanu ryczącego pod tobą, delikatny wiatr dookoła ciebie, może nawet ptak morski przelatujący po niebie na twojej wysokości lub delfin wyskakujący z krystalicznie czystych fal: jest wiele chwil, które chcesz uwiecznić całą ich ożywioną chwałę.

Możesz ponownie polegać na swoim smartfonie do nagrywania wideo lub przypiąć do głowy i ciała przenośny aparat, taki jak GoPro, aby uzyskać widok z pierwszej osoby na całe piękno, które cię otacza, gdy jesteś na wysokości 150 metrów.

Zwiedzać

Jeśli zapomniałeś smartfona lub boisz się wyciągnąć go z kieszeni, aby nie wpadł do oceanu setki stóp poniżej, to w porządku. Zawsze możesz się odprężyć (no cóż, w tym przypadku w przenośni) i pozwolić swoim oczom pić każdy ostatni widok, jaki mogą zobaczyć podczas lotu na parasailingu. Czasami fajnie jest tworzyć aktywne wspomnienia, a nie pasywne, które zabieramy za pomocą naszych smartfonów.

Rozmawiać

Jeśli zdecydowałeś się na parasailing z drugą lub nawet trzecią osobą, twoja grupa może rozmawiać przez całe doświadczenie. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy siedzisz plecami do siebie. Możesz mieć trudności ze słyszeniem siebie nawzajem, jeśli nie będziesz mówić stale głośno.

Obecność kogoś u twojego boku, zwłaszcza kogoś, z kim możesz nerwowo gadać, może pomóc w tych przerażających momentach parasailingu, takich jak wznoszenie się, a nawet schodzenie.

Zaproponować małżeństwo

Właśnie napisaliśmy cały post o tym, jak oświadczyć się z parasail. Wiele osób to robi, ponieważ jest to o wiele bardziej romantyczne i intymne niż oświadczanie się w restauracji, nie wspominając o tym, że jest to również bardzo wyjątkowe. Najważniejsze jest zabezpieczenie pierścionka w zapinanej na zamek kieszeni lub ładownicy. Aha, i upewnij się, że nie upuszczasz pierścionka, gdy zadajesz pytanie!

Czy możesz wydłużyć swoją jazdę na parasailingu?

Jeśli zdecydujesz, że wolisz latać na spadochronie na bliższe dwie godziny, aby mieć więcej czasu na niebie, ale zarezerwowałeś tylko godzinę, co możesz zrobić? Czy nie jest już za późno, aby wydłużyć jazdę na parasailingu?

Bardziej niż prawdopodobne, tak, ale nigdy nie wiadomo! Proponujemy zadzwonić lub wysłać e-maila do firmy zajmującej się parasailingiem i zapytać, czy możesz przedłużyć jazdę. Jeśli mają napięty harmonogram na ten dzień, prawdopodobnie powiedzą ci, że nie możesz tego zrobić. Tak samo jest, jeśli zarezerwowałeś pierwszą tego dnia wycieczkę parasailingową, ponieważ z pewnością są zaplanowane osoby po tobie.

Jeśli jest to stosunkowo lekki dzień lub latasz na parasailingu później, firma parasailingowa może być w stanie Cię zakwaterować, pod warunkiem, że skontaktujesz się na kilka dni przed podróżą. Nie możesz przyjechać w dniu i próbować przekupić kapitana na dłuższą przejażdżkę. To prawie na pewno nie zadziała.

Nawet jeśli nie możesz wydłużyć lotu na parasailu, wiesz, że następnym razem zarezerwujesz jeszcze dłuższą podróż.

Końcowe przemyślenia

Przeciętny czas trwania rejsu na parasailu to 60 minut, ale czas ten obejmuje czas dotarcia do i z rampy załadunkowej. W rzeczywistości będziesz latać na spadochronie przez 20 do 40 minut. Jeśli wydaje ci się, że to dla ciebie za mało czasu, zaplanuj dwugodzinną lub trzygodzinną przejażdżkę parasailingiem. Baw się tam!