Jak daleko od brzegu może jechać skuter wodny?

Być może zastanawiasz się, jak daleko możesz zabrać swój skuter wodny w morze. Niezależnie od tego, czy zamierzasz łowić ryby ze swojego PWC, czy po prostu chcesz wypłynąć dalej niż zwykle, ważne jest, aby upewnić się, że nie zabraknie ci paliwa przed powrotem na brzeg.

Przeciętny skuter wodny ma 16 galonów benzyny, dlatego zdrowym rozsądkiem jest nigdy nie jechać dalej niż 8 galonów. Oblicz, jak daleko może zajść Twój skuter wodny, sprawdzając, ile godzin możesz wykorzystać na jednym zbiorniku gazu. Dzielenie tych godzin przez 2 daje bardzo ogólne pojęcie, jak daleko możesz się posunąć.

Ponownie, jeśli masz mniejszy skuter wodny, masz mniejszy zbiornik, co oznacza, że ​​nie będziesz mógł spędzać tam zbyt dużo czasu, zanim będziesz musiał wrócić.

Jak obliczyć MPG skutera wodnego (mile na galon)

Każdy skuter wodny ma własną odległość, jaką może przebyć, i dobrze jest dokładnie wiedzieć, jak daleko może pokonać Twój skuter wodny. Ponieważ skutery wodne są mniejsze niż przeciętny pojazd, ich zużycie gazu jest bardziej zróżnicowane. Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na to, jak daleko może zajść Twój skuter wodny. Niektóre przykłady obejmują dodanie dodatkowego pasażera, jazdę w oceanie, a nie w jeziorze, jak bardzo otworzysz przepustnicę do końca itp.

Oto proces, który wykonałbyś na swoim skuterze wodnym, aby znaleźć dokładny MPG:

 1. Całkowicie napełnij zbiornik gazu, a następnie zresetuj licznik kilometrów
 2. Wyjmij skuter wodny na wodę i jedź, aż zbiornik będzie prawie pusty (musisz dotrzeć do co najmniej połowy zbiornika, ale im bliżej pustego zbiornika, tym dokładniejsze obliczenia uzyskasz)
 3. Kiedy skończysz jazdę, ponownie napełnij zbiornik
 4. Podziel liczbę przejechanych mil przez liczbę galonów, którymi napełniłeś zbiornik, a otrzymasz MPG. (przejechane mile / uzupełnione galony = MPG)

Nadal musisz pamiętać, że istnieje wiele czynników, które wpływają na to, ile gazu zużywa skuter wodny za każdym razem, gdy go wyciągasz. Gdybym próbował dowiedzieć się, ile mil na galon przejechał mój skuter wodny, obliczyłbym powyższe równanie kilka razy w różnych dniach, aby uzyskać średni MPG. Niektóre z nich to między innymi:

 • Im szybciej jedziesz, tym szybciej kończy się paliwo
 • Gładka woda zużywa mniej gazu
 • Wzburzona woda zabiera więcej gazu
 • Silnik (im więcej cylindrów tym większe zużycie paliwa)
 • Im więcej osób na pokładzie, tym większe zużycie gazu

MPG a GPH

Niektórzy uważają, że łatwiej jest śledzić, jak długo jeździli, niż jak daleko zaszli. Dlatego ludzie kierują się GPH (galony na godzinę) zamiast MPG.

Średnia liczba GPH na skuterze wodnym to 6,5 GPH-8 GPH przy prędkości przelotowej 35 mil na godzinę. Różnica między prędkością przelotową a pełnym gazem jest duża: na pełnym gazie skuter wodny zużywa 20 GPH-25 GPH.

Możesz określić, jak długo byłeś na wodzie i ile paliwa spaliłeś. Średni czas przebywania na wodzie to około godziny. Gdy spędzisz około 30 minut na pływaniu, powinieneś mieć około pół zbiornika.

Długi dystans skutera wodnego a długi dystans łodzi

Niektórzy myślą, że mogą świetnie się bawić na skuterze wodnym, ale są powody, dla których nie powinieneś zapuszczać się zbyt daleko w ocean na skuterze wodnym.

Głównym powodem, dla którego nie powinieneś zabierać skutera wodnego do oceanu, jest to, że gaz wyczerpuje się szybciej w skuterze wodnym niż w łodzi. W oceanie żyją większe ryby, a skutery wodne nie są wystarczająco duże ani wystarczająco mocne, aby utrzymać ciężar tych dużych ryb. Łowienie dużych zwierząt na skuterze wodnym nie jest bezpieczne, więc jeśli chcesz łowić ryby w oceanie, weź łódź.

Jazda na skuterze wodnym jest bezpiecznie uprawiana blisko brzegu, ponieważ zbyt wiele rzeczy może pójść nie tak na małym silniku i zbiorniku gazu. Nadal możesz łowić na skuterze wodnym, a niektóre skutery wodne są przeznaczone specjalnie do wędkowania, ale nie powinieneś oddalać się zbytnio od brzegu.

Najlepsze narty wodne na odległość

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na łódź, istnieją opcje skuterów wodnych, które są stworzone specjalnie do łowienia ryb. Szukając wędkarskiego skutera wodnego, upewnij się, że patrzysz na te, które mają:

Oto przewodnik po najlepszych wyborach skuterów wodnych do jazdy na odległość

 • Kawasaki Ultra LX: To najlepszy wybór wśród skuterów dystansowych, ponieważ jest dużo miejsca do przechowywania, duży zbiornik paliwa, jest oszczędny, a przy wszystkich jego cechach jest przystępny cenowo. Ten skuter wodny ma również 3 miejsca, które są idealne dla przyjaciół.
 • Sea-Doo GTX: GTX ma sporo miejsca do przechowywania, duży zbiornik paliwa, a także ma 3 siedzenia. Sea-Doo ma najróżniejsze narty wodne, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Sea-Doo Wake Pro 230: Mimo że ten skuter wodny jest znany z uprawiania sportów holowniczych, jest również jednym z najlepszych skuterów wodnych, jakie można dostać do jazdy na długich dystansach. Ten model ma głęboki kadłub w kształcie litery V, duży zbiornik gazu i dużo miejsca do przechowywania. Możesz zmieścić na pokładzie 3 osoby i jest to jedna z najpopularniejszych opcji.
 • Yamaha Waverunner FC HO Cruiser: Mimo że ten PWC jest droższy niż Sea-Doo i Kawasaki Ultra LX, jest to doskonały wybór do jazdy po oceanie. Jest dużo miejsca do przechowywania, duży zbiornik gazu i kadłub NanoXcel2.
 • Yamaha VX Waverunner: To kolejna popularna opcja, która jest najlepsza dla początkujących i rodzin. Jest używany najczęściej do sportów holowniczych i wędkarstwa. Na pokładzie mogą przebywać maksymalnie 3 osoby, jest duży zbiornik paliwa i ma taki sam kadłub NanoXcel2 jak Waverunner FC HO Cruiser.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli wybierasz się na przejażdżkę po oceanie i zwykle nie zabierasz skutera wodnego do słonej wody, musisz podjąć wszelkie środki ostrożności. Słona woda nie jest dobra dla silnika jednostki pływającej, ponieważ może powodować korozję. Po zakończeniu w wodzie oceanu będziesz musiał wypłukać swój skuter wodny wewnątrz i na zewnątrz, aby wypłukać całą wodę morską.