Jak daleko może przejechać skuter wodny na jednym zbiorniku gazu?

Po zainwestowaniu w skuter wodny ważne jest, aby poznać jego ograniczenia. Możesz się zastanawiać, jak daleko można przejechać skuterem wodnym, zanim zabraknie mu paliwa. Istnieje wiele czynników, które składają się na konkretną odpowiedź dotyczącą Twojego skutera wodnego, ale tutaj jest ogólna odpowiedź.

Skuter wodny przy szeroko otwartej przepustnicy (WOT) zużywa około 10 galonów na godzinę (GPH). Oznacza to, że przeciętny PWC zużyje 10 galonów gazu w ciągu 1 godziny przy pełnym otwarciu przepustnicy przez cały czas. Większość zbiorników na skutery wodne ma pojemność 16 galonów, co oznacza, że ​​na wodzie można spędzić nieco ponad półtorej godziny.

Jak obliczyć MPG skutera wodnego

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, jak daleko może zajść Twój skuter wodny na jednym zbiorniku gazu, będziesz musiał obliczyć MPG Twojego skutera wodnego (mile na galon).

W tym celu będziesz musiał:

 • Napełnij swój skuter wodny do końca, a następnie zresetuj licznik kilometrów
 • Jedź swoim PWC, aż osiągniesz co najmniej połowę zbiornika (obliczenia będą najdokładniejsze, gdy zbiornik będzie prawie pusty)
 • Gdy będzie prawie pusty, zabierz go z powrotem na ląd i całkowicie napełnij zbiornik gazem
 • Podziel liczbę przejechanych mil przez ile galonów napełniłeś zbiornik – to będzie twój MPG
 • Formuła to przejechane mile / uzupełnione galony = MPG

Gdy znasz swój MPG dla konkretnego skutera wodnego, będziesz wiedział, jak daleko może zajść Twój skuter wodny na jednym zbiorniku gazu. Gdy już to wiesz, możesz wejść do wody i mieć pewność, jak długo możesz jeździć.

To sprytny pomysł, aby obliczyć swój osobisty MPG, ponieważ inni ludzie mogą jeździć na skuterach wodnych inaczej. Na przykład twoja żona może chcieć po prostu pływać z prędkością 20 mil na godzinę bez zwalniania, aby skręcić lub przejechać kilka kilwater. Jeśli używasz skutera wodnego w inny sposób, na przykład przyspieszając do 50 mil na godzinę przez 10 sekund, a następnie zwalniasz i robisz kilka pączków z prędkością 15 mil na godzinę, twoje paliwo wyczerpie się w innym tempie niż zużywanie gazu przez twoją żonę.

Gdy obliczysz, ile czasu Twoja „żona” może spędzać nad wodą, robiąc to, co lubi, możesz jej powiedzieć, jak długo powinna spędzać nad wodą, zanim będzie trzeba ją ponownie napełnić.

To tylko przykład, ale masz pomysł: istnieją różne rodzaje skuterów wodnych z różnymi sposobami jazdy. Wiedza o tym, jak działa Twój skuter wodny i jakie są jego ograniczenia, jest ważna, aby bezpiecznie spędzać czas na wodzie. Dbaj o swój skuter wodny tak, jak dbasz o swój samochód: nie będziesz się dobrze bawić, jeśli nie będziesz mieć swojego skutera dziecięcego.

Ile kosztuje napełnienie skutera wodnego?

To zależy od tego, jaki masz skuter wodny i ile będziesz musiał wydać na paliwo. Sea-Doo Spark ma mniejszy i bardziej paliwooszczędny zbiornik, co czyni go najtańszą opcją na gaz. Większe skutery wodne będą kosztować około 3 razy więcej niż Spark.

Średni koszt wyniesie około 50 dolarów za zbiornik gazu. Ponownie, będziesz musiał poeksperymentować ze swoim konkretnym skuterem wodnym i zobaczyć, ile to będzie. Ceny gazu zmieniają się cały czas, więc miej to na uwadze przy obliczaniu ceny.

Skuter wodny z największym zbiornikiem paliwa

Największe zbiorniki gazu do skuterów wodnych mieszczą około 20 galonów gazu i będą działać znacznie dłużej na wodzie niż małe rekreacyjne skutery wodne, które mieszczą tylko około 8 galonów.

Jeden z największych zbiorników gazu w Sea-Doo jest na nich GTX Limited 300. Ten PWC kosztuje około 17 000 USD.

Największy czołg Yamahy jest na ich FX Limited SVHO co kosztuje około 17 000 USD.

Największy czołg Kawasaki jest przedstawiony na Ultra 310LX czyli około 18 000 $

Tak, są bardzo drogie, ale jeśli chcesz mieć jak najwięcej koni mechanicznych, prędkości i długości na wodzie, musisz za to zapłacić. Jest powód, dla którego te trzy powyższe modele PWC należą do luksusowej kategorii nart wodnych. Są to najlepsze z najlepszych i są stworzone dla ludzi, którzy chcą najwyższej klasy jednostek pływających.

Wydajne paliwowo zbiorniki na skutery wodne

Sea-Doo Spark to zdecydowanie najbardziej oszczędny skuter wodny, jaki można kupić. Wersja 60-konna spala 1,9 galonów na godzinę, a 90-konna spala 2,4. W porównaniu do 250-konnego Sea-Doo RXT-X zużywa 20 galonów na godzinę. Yamaha FX Cruiser pożera 21 galonów w ciągu godziny! Możesz używać tego gazu do napędzania samochodu przez dwa tygodnie, ale zamiast tego zużyj go w godzinę na większym i bardziej eleganckim skuterze wodnym.

Czy wolałbyś być na wodzie przez 45 minut, zanim będziesz musiał ponownie się napełnić, czy spędzić tak długo, jak chcesz grać?

Chociaż Sea-Doo Spark nie jest tak duży, fantazyjny ani szybki jak jego drożsi konkurenci, jest to najlepsza okazja i nie można pobić wydajności paliwowej.

Najgorszy przebieg skuterów wodnych

Im większy silnik, zbiornik i skuter wodny razem, tym więcej wydasz. Należy pamiętać, że mniejsze rekreacyjne skutery wodne są najbardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa, ponieważ są mniejsze i ogólnie zużywają mniej gazu. Im droższy skuter wodny (luksus, osiągi), tym gorszy będzie przebieg.

Moim zdaniem mniejsze Sea-Doo i Yamaha są lepszym wyborem, ponieważ zarobisz więcej pieniędzy na wodzie niż na większym skuterze wodnym. Tak, Spark i EX mają mniejsze zbiorniki, ale gaz wytrzymuje znacznie dłużej niż w dużym zbiorniku. Tak czy inaczej, będziesz musiał wymienić bak, więc po co wydawać 4 razy więcej na benzynę niż na Spark?

Porównajmy czołg Sea-Doo Spark z Yamaha FX Limited SVHO:

Sea-Doo Spark

 • Rozmiar zbiornika gazu: 7,9 galonów
 • Zużywa 2 galony na godzinę
 • Trwa prawie 4 godziny na wodzie

Yamaha FX Limited SVHO

 • Rozmiar zbiornika gazu: 18,5 galonów
 • Zużywa około 16 galonów na godzinę
 • Trwa 1 godzinę

Moim zdaniem skutery wodne są używane na wodzie do zabawy. Szybsze bicie serca po osiągnięciu prędkości powyżej 40 mil na godzinę i skakanie po przebudzeniu to świetna zabawa. Prawda jest taka, że ​​możesz to zrobić za pomocą najtańszego skutera wodnego, więc po co wydawać 4 razy więcej na wygodniejsze miejsce?