Jak często należy robić sobie przerwę podczas jazdy na skuterze śnieżnym?

Budzisz się rano, gdy jedziesz wielkim skuterem śnieżnym. Jesz pożywny posiłek, ubierasz się, a potem idziesz po proszek. Wszystko idzie dobrze przez pierwszą godzinę lub dwie, potem zaczynasz odczuwać zmęczenie. Czy warto zatrzymać się na chwilę oddechu? Jak często powinieneś robić przerwy podczas jazdy na skuterze śnieżnym?

Według Skuter śnieżny w Pensylwanii Ed, mniej więcej co godzinę, gdy jesteś na skuterze śnieżnym, powinieneś zrobić sobie przerwę. Jeśli czujesz, że możesz kontynuować jazdę dłużej niż godzinę, możesz, ale nie przekraczaj swoich granic. Twoja czujność spadnie, narażając cię na wypadek.

W tym artykule omówimy, co powoduje zmęczenie podczas jazdy na skuterze śnieżnym i jak zmaksymalizować czas przerwy. Podzielimy się nawet kilkoma wskazówkami, jak zmniejszyć zmęczenie, abyś był bardziej czujny na skuterze śnieżnym i miał lepszą jazdę. Czytaj dalej!

Tak często powinieneś robić sobie przerwę podczas jazdy skuterem śnieżnym

Jazda na skuterze śnieżnym jest jak prowadzenie każdego innego pojazdu. Podczas jazdy powinieneś być zdrowym umysłem i ciałem, co oznacza bycie czujnym i fizycznie zdolnym do wykonywania szybkich manewrów, aby uniknąć wypadków.

Kiedy stajesz się zmęczony, twój czas reakcji spowalnia. Twój osąd może być również osłabiony, więc zakładasz, że nie jesteś tak blisko tego drugiego skutera śnieżnego, jak myślałeś… cóż, dopóki nie zderzycie się.

Zmęczenie jest po części nieuniknione na skuterze śnieżnym. W następnej sekcji, kiedy omawiamy przyczyny zmęczenia skuterami śnieżnymi, zobaczysz, dlaczego tak jest. Zamiast przepychać się i udawać, że nie jesteś zmęczony, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie i innych skuterów śnieżnych wokół ciebie, jest zrobienie sobie przerwy.

Mniej więcej co 60 minut powinieneś zjechać skuterem śnieżnym w bezpieczne miejsce, gdzie nie będzie innych rowerzystów.

Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta godzinowa przerwa niekoniecznie jest wyryta w kamieniu. Czasami jesteś w trakcie wędrówki do lub z miejsca docelowego i możesz jechać bez przerwy dłużej niż godzinę. W inne dni poczujesz się zmęczony po 30 minutach. Zatrzymaj się i zrób sobie przerwę w czasie, który najbardziej Ci odpowiada, ale nie idź tak godzinami. To jest niebezpieczne.

Co Cię tak męczy podczas jazdy na skuterze śnieżnym?

Wiele czynników przyczynia się do tego, że uczucie zmęczenia zaczyna się pojawiać po godzinie lub dwóch jazdy na skuterze śnieżnym. Porozmawiajmy teraz o tych czynnikach.

Wiatr

Przeciętny skuter śnieżny porusza się z prędkością od 90 do 120 mil na godzinę. Nawet w nie bardzo wietrzny dzień, jeżdżąc tak szybko, poczujesz wiatr ze wszystkich stron. W zależności od pogody, czasami wiatr może Cię poprowadzić i popychać. W inne dni poczujesz, że wiatr aktywnie działa przeciwko tobie. Ta niewidzialna siła po pewnym czasie męczy się do walki.

Przeziębienie

Idealnie, gdy jeździsz na skuterze śnieżnym, potrzebujesz śniegu. O ile nie jest to sztuczny śnieg, wtedy temperatury, w których jeździsz, są prawdopodobnie dość niskie. Każde drżenie i dreszcze mogą obniżyć poziom energii, podobnie jak sama temperatura. Szczególnie w porównaniu z upałami ludzkie ciało ma tendencję do senności na mrozie.

Słońce

Podczas tych przejażdżek w ciągu dnia słońce może również sprawić, że będziesz potrzebować przerwy. Bezpośrednia ekspozycja na słońce wytwarza ciepło, zwłaszcza jeśli nosisz warstwy ubrań i sprzętu. Gdy pocisz się, aby zachować chłód, wzrasta zarówno tempo przemiany materii, jak i tętno. To dużo pracy fizjologicznej ze strony twojego ciała, która może przyczynić się do twojego zmęczenia.

Wysiłek fizyczny

Ten jest dość oczywisty. Chociaż możesz siedzieć na skuterze śnieżnym, podczas jazdy używasz dużo mięśni. Należą do nich mięśnie ramion i ramion, mięśnie stóp i kostek oraz łydki, ścięgna podkolanowe i czworogłowe. Pracując godzinami na skuterze śnieżnym, wysiłek fizyczny może spowodować ból i wyczerpanie.

Zmęczenie kciuka

Twoje zmęczenie wysiłkiem rozciąga się nawet na kończyny. Wielu skuterów śnieżnych zgłasza zmęczenie kciuka po całym dniu jazdy. Jest to często spowodowane niewłaściwą regulacją przepustnicy, ale w przypadku niektórych modeli skuterów śnieżnych zmęczenie kciuka może się utrzymywać nawet po ustawieniu przepustnicy we właściwej pozycji.

Wibracje i hałas silnika

Zmęczenie może wystąpić na całym ciele, w tym na uszach. Konieczność słuchania przez cały dzień ryku silnika może Cię męczyć, podobnie jak odczuwanie wibracji skutera śnieżnego podczas fachowego poruszania się po śniegu. Szczególnie pomocne będzie robienie przerw na to zmęczenie.

Co powinieneś zrobić podczas przerwy?

Dzięki połączeniu powyższych czynników zdecydowałeś, że przyda Ci się kilkuminutowa przerwa od jazdy na skuterze śnieżnym. Znalazłeś idealne miejsce do zatrzymania się, ale co powinieneś zrobić? Jak długo powinna trwać przerwa?

To, co robisz, zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz dostosować swój sprzęt, majstrować przy kierownicy, jeśli cierpisz na zmęczenie kciuka lub wziąć pożywną przekąskę i napój. Możesz także po prostu usiąść, zorientować się i odpocząć przez kilka minut.

To, jak długo zrobisz sobie przerwę, jest również twoim wyborem. Pamiętaj, że jeśli jedziesz z innymi, nie chcesz im przeszkadzać, zatrzymując się zbyt długo. Poza tym siedzenie na zimnie przez dłuższy czas rzadko jest przyjemne, więc chłód w powietrzu może wystarczyć, aby ponownie przygotować się do jazdy.

Więcej wskazówek, jak unikać zmęczenia na skuterze śnieżnym

Jak powiedzieliśmy wcześniej, zmęczenie jest pod pewnymi względami nieuniknione. To nie znaczy, że nie możesz podjąć pewnych środków ostrożności, aby zachować energię. Oto kilka zalecanych wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać każdą przejażdżkę skuterem śnieżnym.

Śpij spokojnie

Jeśli kiedykolwiek spędziłeś pół nocy rzucając się i obracając, wiesz, jak trudno jest przejść przez następny dzień. Czujesz się jak zombie. To ostatnie uczucie, jakiego pragniesz, kiedy budzisz się, by pojeździć na skuterze śnieżnym.

Aby upewnić się, że jesteś miły i wypoczęty, kładź się wcześnie spać. Powinieneś dążyć do co najmniej ośmiu godzin snu w nocy, więc jeśli jeszcze tego nie dostajesz, masz nowy punkt odniesienia. Ponieważ wiesz, że następnego dnia będziesz uprawiał wymagający fizycznie sport, taki jak jazda na skuterze śnieżnym, nie zaszkodzi nawet dziewięć godzin snu, jeśli możesz.

Nie tylko obudzisz się odświeżony i zrelaksowany, ale możesz mieć więcej energii na cały dzień.

Bądź naładowany

Nie, nie mówimy o tankowaniu silnika twojego skutera śnieżnego, chociaż to też jest ważne. Powinieneś także utrzymywać energię, odżywiając swoje ciało, więc musisz uzupełnić energię.

To, co zdecydujesz się zjeść, ma znaczenie. Żywność o wysokiej zawartości cukru może teraz dać ci impuls, ale w najlepszym razie jest to tymczasowe. Kiedy twoje ciało przetworzy cały ten cukier, masz awarię. Co gorsza, po wypadku masz tendencję do odczuwania spowolnienia. Ponadto wszystkie te puste kalorie związane ze słodkimi pokarmami sprawią, że będziesz głodny w ciągu godziny lub dwóch, szczególnie podczas wysiłku na skuterze śnieżnym.

Co polecamy w zamian? Wypróbuj te przekąski:

  • Gotowe kanapki: Możesz zrobić własne kanapki i spakować je ze sobą lub kupić gotowe kanapki z półek sklepów spożywczych. Masło orzechowe i galaretka to słodka uczta, którą można się nagrodzić, nie wspominając o tym, że masło orzechowe jest również dobrym źródłem białka.
  • Szarpany: Suszona wołowina jest lekka kaloryczna, bogata w białko i niezwykle wygodna do jedzenia w biegu. Wyciągasz kawałek suszonego mięsa, chrupasz go i jesteś gotowy do jazdy. Nie ma nic prostszego.
  • Batony proteinowe: Z batonikiem proteinowym też nie możesz się pomylić. Zawierają one wszystkie składniki dla osób w ruchu, w tym dużo białka, a nawet błonnik wypełniający. Przy tak wielu rodzajach batonów proteinowych dostępnych na rynku, masz swój wybór smaków.

Ogranicz czas jazdy

W pewnym momencie możesz chcieć jeździć na skuterze śnieżnym godzinami, ale tego rodzaju wytrzymałość nie pojawia się z dnia na dzień. Jeśli dopiero zaczynasz jeździć na skuterach śnieżnych, nie chcesz zmuszać się do zbyt długiej jazdy. W porządku, jeśli nie zdążysz nawet godzin na skuterze śnieżnym podczas tych pierwszych kilku przejażdżek. Będziesz szedł w górę.

Nawet jeśli jesteś bardziej doświadczonym skuterem śnieżnym, wiedz, jakie są Twoje ograniczenia. Każdy ma czapkę, a możliwość zidentyfikowania Twojej zabierze Cię długą drogę. Jeśli jeździsz z przyjaciółmi, nie próbuj imponować im skuterem śnieżnym, nawet gdy jesteś zmęczony. Możesz zderzyć się z nimi lub kimkolwiek innym w pobliżu, nie wspominając o tym, że nie jesteś bezpieczny od zagrożeń, gdy masz zaczerwienione oczy.

Noś odpowiedni sprzęt

Większość problemów związanych z pogodą, o których mówiliśmy wcześniej – takich jak wiatr, słońce i zimno – można uniknąć, wybierając odpowiedni sprzęt do skuterów śnieżnych. Najlepsza jest odzież wiatroszczelna, ponieważ nie poczujesz, jak wiatr uderza w ciebie w tę i w tamtą stronę. Warstwy odprowadzające wilgoć zapobiegną przegrzaniu pod ubraniem, więc noś je dużo.

Końcowe przemyślenia

Dla bezpieczeństwa własnego i innych na szlaku chcesz zrobić sobie przerwę przynajmniej co godzinę jazdy na skuterze śnieżnym. Możesz także zwalczyć zmęczenie na inne sposoby, na przykład pakując przekąski na bazie białka, odpowiednio się ubierając i wiedząc, kiedy nazwać ten dzień.