Jak ćwiczyć łucznictwo w domu?

Jesteś nowy w łucznictwie i chcesz się rozwijać. Chciałbyś ćwiczyć w domu, ale nie wiesz, od czego zacząć. Jakiego sprzętu potrzebujesz?

Ćwicząc łucznictwo w domu, możesz wybierać między treningiem w pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu. Do ćwiczeń w pomieszczeniach potrzebujesz domowej roboty. Na zewnątrz możesz ćwiczyć na swoim podwórku. Będziesz potrzebować celów łuczniczych, mnóstwa strzał, dobrego łuku dla początkujących i celownika, który poprawi twoją celność.

Ten przewodnik zagłębi się we wszystkie aspekty uprawiania łucznictwa w domu, niezależnie od tego, czy chcesz to robić w pomieszczeniu, na zewnątrz, czy nawet po trochu obu. Omówimy zalety i wady, kwestie prawne, potrzebny sprzęt i nie tylko, więc czytaj dalej!

Ćwiczenie łucznictwa w domu – w pomieszczeniu

Jak każda umiejętność, łucznictwo wymaga praktyki i powtórzeń, aby się poprawić. Jeśli będziesz strzelał częściej strzałami, szybciej będziesz w tym lepszy.

Ćwiczenia w domu bardzo więc sprzyjają doskonaleniu umiejętności. Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć, jeśli chodzi o ćwiczenie łucznictwa w domu, jest strzelanie ze strzał.

Praktyka w pomieszczeniu jest wygodna z wielu powodów. Jeśli na zewnątrz pada deszcz, śnieg, grad lub wietrznie, nie musisz się martwić, że pogoda wpłynie na Twoje zdjęcia.

Zimą, gdy światło dzienne szybko znika, możesz włączyć światło w środku i kontynuować praktykę po zmroku.

Nie musisz też radzić sobie z mrozem, upałem i wilgocią. Możesz przebywać w środku w środowisku o kontrolowanej temperaturze.

Choć łucznictwo wewnętrzne może być świetne, ma swoje wady. Będziesz musiał zbudować kryty strzelnicę łuczniczą, o czym zajmiemy się w dalszej części tego przewodnika. Koniecznie to sprawdź!

Przebudowa piwnicy lub strychu na strzelnicę będzie przedsięwzięciem i będziesz musiał wydać przyzwoitą sumę pieniędzy, aby przestrzeń była funkcjonalna.

To kolejna wada – naprawdę jesteś ograniczony, jeśli chcesz ćwiczyć łucznictwo w pomieszczeniu. To nie tak, że możesz zamienić jadalnię lub salon w miejsce do strzelania z łuku. Możesz rozbić żyrandol lub zniszczyć swój nowy telewizor z płaskim ekranem i całą dobrą porcelanę.

Ćwiczenie łucznictwa w domu – na zewnątrz

Chociaż większość łuczników chciałaby mieć w domu własną strzelnicę, dla wielu z nich po prostu nie jest to możliwe. Nie mają wolnego pokoju lub ich piwnica lub strych są już wykorzystywane do innych celów.

Dzięki temu możesz ćwiczyć łucznictwo na świeżym powietrzu.

Chociaż możesz sobie wyobrazić, że ponieważ jest to Twoja własność, możesz jej używać do prawie wszystkiego, co chcesz, nie zawsze tak jest. W niektórych miastach i miasteczkach w całym kraju przepisy mogą ograniczać możliwość uprawiania łucznictwa na swoim podwórku.

Będziesz musiał zapoznać się z lokalnymi przepisami, zanim nawet ustawisz papierowy cel na swoim podwórku. Jeśli złamiesz prawo, jeden z sąsiadów może zadzwonić i złożyć skargę. Możesz wtedy dostać się do gorącej wody.

Nawet jeśli możesz legalnie ćwiczyć łucznictwo na swoim podwórku, powyższe obawy związane z pogodą nadal stanowią problem. Nie możesz strzelać strzałami podczas niepogody, przez co nie możesz ćwiczyć całymi dniami.

Ekstremalne zimno i gorąco mogą wpłynąć na twoją koncentrację, a tym samym na twoją dokładność, co może prowadzić do frustrujących sesji treningowych.

Dodatkowo, kiedy dopiero się uczysz, musisz bardzo uważać, aby nie wystrzelić zbłąkanej strzały na posesję sąsiada lub w drzewo na twoim podwórku, gdzie wiesz, że gnieżdżą się ptaki.

Większość łuczników, którzy ćwiczą, robi to jednak na zewnątrz, więc nauka łucznictwa na świeżym powietrzu ułatwi przejście niż przejście z pomieszczenia na zewnątrz.

Sprzęt potrzebny do uprawiania łucznictwa w domu

Rozważyłeś zalety i wady uprawiania łucznictwa w domu lub na świeżym powietrzu. Teraz, gdy już zdecydowałeś, gdzie będziesz ćwiczyć, czas zebrać potrzebny sprzęt. Oto przegląd.

Cele łucznicze

Podczas polowania lub strzelania dla zabawy, prawdziwe cele nie mają na sobie tarczy. Mimo to cele łucznicze są świetnym sposobem na orientację za pomocą łuku i strzały oraz poprawę celności.

Jako kompletny początkujący łucznik możesz ćwiczyć z papierowymi celami. Całkiem lubimy Southloraz Papierowe tarcze łucznicze na Amazon.

Każda tarcza papierowa ma 10 pierścieni do ultraprecyzyjnego strzelania. Przeznaczony do łuków refleksyjnych, bloczkowych i nie tylko, zawiera 12 papierowych celów w paczce. Możesz także wybrać jeden z dwóch rozmiarów, pierścienie 17-calowe lub pierścienie 24-calowe.

Kiedy twoja strzała przebije papierowy cel, rozmiar otworu nie jest zbyt duży. Firma Southland Archery Supply, która jest czołową marką w branży sprzętu łuczniczego, celowo zaprojektowała te papierowe cele w ten sposób. Mniejsze otwory pozwalają na dłuższe korzystanie z tarcz papierowych.

Kiedy już przyzwyczaisz się do strzelania do papierowych celów i trafiania w więcej tarcz, w końcu dotrzesz do bardziej realistycznych celów.

Napisaliśmy świetny post o niedrogich celach łuczniczych 3D, które powinieneś przeczytać, jeśli je przegapiłeś. Uwzględniliśmy 10 celów w kształcie leśnych kojotów, niedźwiedzi, indyków, dzików, szopów, świstaków, jeleni, a nawet leśnego chochlika rzuconego na dokładkę.

Większość celów jest wykonana z pianki, która raz za razem może wytrzymać strzały penetrujące, nie wykazując żadnych oznak zużycia.

Przyjazny dla początkujących łuk

Nie możesz ćwiczyć łucznictwa bez łuku, czy to w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Mając do wyboru prawie nieskończony wybór łuków, możesz łatwo zostać przytłoczony, próbując zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

ten Łuk refleksyjny Southwest Archery Spyder jest doskonały dla początkujących łuczników. Ten kompaktowy łuk ma 62 cale i jest znany ze swojej szybkości i celności, dwóch rzeczy, które mają znaczenie, gdy dopiero zaczynasz.

Zaprojektowany zarówno dla leworęcznych, jak i praworęcznych, Spyder jest wykonany z naturalnego drewna, dzięki czemu łuk refleksyjny jest lekki, co ułatwia obsługę. Wagi naciągu są dostępne od 20 do 60 funtów. Wagę można regulować w krokach co pięć funtów.

Gwintowane tuleje są fabrycznie zainstalowane, dzięki czemu można dowolnie dodawać stabilizatory, kołczany, przyrządy celownicze lub mechaniczne podpórki.

Wzmocniona końcówka kończyny sprawia, że ​​Spyder jest doskonałym wyborem do łowienia z łuku, a nawet polowania na jelenie.

W zestawie z zakupem znajduje się samoprzylepna podpórka na łuk, 14-żyłowy sznurek Dracon, pasujące do kończyn dolnych i górnych oraz instrukcje.

Świetny również dla początkujących jest Łuk refleksyjny Samick Sagektóry jest bestsellerem na Amazon dla łuków refleksyjnych do łucznictwa.

Ten łuk refleksyjny jest również przeznaczony dla praworęcznych lub leworęcznych. Wykonany z trwałego, ale lekkiego włókna szklanego z elementami metalu i drewna klonowego, Sage posiada również ergonomiczny uchwyt i mosiężne tuleje.

Tuleje są kompatybilne z akcesoriami łuczniczymi takimi jak kołczan, celownik, stabilizator czy mosiężny nurnik.

W pudełku znajduje się podpórka na strzały, 14-żyłowa struna Dracon i podwójne ramiona z laminowanego włókna szklanego. Te kończyny mają regulowany naciąg ciężaru od 25 do 60 funtów.

Aby uzyskać więcej naszych najlepszych rekomendacji zestawów łuków i strzał dla początkujących, kliknij tutaj!

Rękawice łucznicze

Kolejnym niezbędnym akcesorium dla początkujących łuczników jest dobra para rękawic łuczniczych.

Kiedy nosisz rękawiczki, możesz chronić zarówno rękę łuczniczą, jak i rysującą przed otarciami, które są o wiele bardziej prawdopodobne u początkujących.

Dodatkowo, obolałe palce, które mogą wystąpić, mogą ostatecznie doprowadzić do uszkodzenia nerwów, jeśli wystarczająco długo ćwiczysz łucznictwo. Po prostu nie warto rezygnować z rękawic łuczniczych!

Jeśli szukasz pary, napisaliśmy na blogu obszerny przewodnik kupowania rękawic łuczniczych, który możesz sprawdzić tutaj. Bez względu na budżet, powinieneś być w stanie znaleźć na tej liście dobrze dopasowane rękawice łucznicze.

Zabytki łucznicze

Ostatnim elementem wyposażenia, jakiego potrzebuje początkujący łucznik, jest celownik, zwłaszcza przeziernik.

Wiele łuków bloczkowych domyślnie zawiera przezierniki, ale nie wszystkie modele tak. Inne rodzaje łuków poza łukami bloczkowymi mogą nie mieć przeziernika, dlatego kupowanie jednego z nich jest dobrym pomysłem.

Do cięciwy pośrodku przyczepiony jest przeziernik, który wygląda jak wydrążony pierścień lub koło. Patrząc w celownik, możesz wyostrzyć swój cel i skupić się na tyle, aby oddać celny strzał.

Przyrządy celownicze są dostępne w różnych rozmiarach i zazwyczaj są bezdętkowe.

Początkujący często używają przeziernika z celownikiem łukowym. Celownik łukowy ma szereg szpilek, które można skalibrować w zależności od celu, który chcesz strzelić.

Odpowiednio dopasowując oba przyrządy celownicze, początkujący mogą cieszyć się wysokim stopniem precyzji i celności przy każdym strzale.

Potrzebujesz przeziernika lub nawet łuku per se? Zupełnie nie. Jednak początkującym, którzy ćwiczą łucznictwo, polecamy przynajmniej przeziernik, jeśli nie łuk.

Tylko uważaj, aby utrzymać celowniki w czystości. Im częściej ich używasz, tym bardziej brudne mogą stać się widoki. Wtedy nie będą ci przydatne, dopóki ich nie zetrzesz.

Twój przeziernik może również przekręcić się na linii, co będzie wymagało przerwania tego, co robisz (na przykład celowania z łuku), naprawienia celownika, a następnie próby powrotu do optymalnej pozycji.

Należy również pamiętać, że w słabych warunkach, takich jak bardzo wczesny poranek, zmierzch i mgła, przezierniki nie są zbyt przydatne.

Na początku możesz użyć przeziernika z celownikiem łukowym, ale w końcu będziesz chciał się odzwyczaić, polegając na celowniku. Doświadczeni łucznicy rzadko używają przezierników ze względu na ich reputację jako dodatek dla początkujących.

Jak zbudować kryty strzelnicę łuczniczą?

Czy chcesz ćwiczyć łucznictwo w pomieszczeniach? Jak powiedzieliśmy, oto kroki, które należy wykonać, aby zbudować krytą strzelnicę łuczniczą.

Krok 1 – Wybierz swoje miejsce

Twoja jest jednoosobowa strzelnica łucznicza, może dla dwojga, jeśli od czasu do czasu masz znajomego łucznika. Dzięki temu nie potrzebujesz dużego miejsca, które powiela to, co znajdziesz na lokalnej strzelnicy.

Wybrany pokój powinien być przestronny i wygodny. Powinieneś być w stanie manewrować swoim ciałem bez wpadania na przedmioty, a zdecydowanie powinieneś być w stanie utrzymać łuk i odciągnąć go bez uderzania o ścianę.

Ważną kwestią jest posiadanie drzwi do strzelnicy wewnętrznej. Powinieneś być w stanie zamknąć i zablokować te drzwi, aby członkowie rodziny lub zwierzęta nie mogły przypadkowo wejść do środka, gdy strzelasz strzałami. To może być dla nich bardzo niebezpieczne!

Krok 2 – Dodaj cele worka i/lub piankę

Możesz strzelać tylko w swojej piwnicy, ale mimo to nie chcesz pokoju ze ścianami pełnymi dziobów i dziur, prawda? A jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę? Wartość odsprzedaży Twojego domu może spaść ze względu na stan piwnicy.

Dlatego wielu łuczników, którzy budują strzelnicę wewnętrzną, pokryje ściany tarczami do worków i/lub blokami z pianki.

Cele worka Hurricane są popularnym wyborem wśród łuczników, ponieważ są dostępne w rozmiarach od 20 do 28 cali i są stosunkowo niedrogie.

Jeśli szukasz bloków piankowych, 18-calowe tarcze łucznicze Black Hole stos jeden na drugim. Są one jednak droższe i wynoszą nieco poniżej 50 USD za blok.

Krok 3 – Rozważ izolację akustyczną

W tym momencie, między dużymi blokami pianki a celami torby, możesz wydać blisko 1000 USD na strzelnicę wewnętrzną. Mimo to warto wydać trochę więcej pieniędzy na wygłuszenie piwnicy.

Łucznictwo nie jest zbyt głośnym sportem, ale świszczące strzały i trafione cele wydają dźwięki. Twoja rodzina nie będzie musiała słyszeć, jak ćwiczysz łucznictwo, jeśli wygłuszysz piwnicę, podobnie jak sąsiedzi.

Krok 4 – Wymień sprzęt

Minie lata, zanim części łucznictwa w pomieszczeniach będą wymagały wymiany, chyba że codziennie będziesz ćwiczyć w piwnicy. Wtedy możesz szybciej przepalić cele w workach i cele piankowe.

Gdy twoje cele wyżłobią dziury, nadszedł czas na ulepszenie. Te otwory ułatwiają strzelanie przez ścianę.

Końcowe przemyślenia

Uprawianie łucznictwa w domu to świetny sposób na rozwijanie umiejętności i w końcu stanie się na tyle komfortowym z łukiem i strzałami, że możesz śmiało iść na polowanie. Mamy nadzieję, że informacje i rekomendacje dotyczące produktów w tym przewodniku pomogą ci ulepszyć twoją grę łuczniczą!