Jak ciężki może być śnieg?

Kiedy schylasz się, by nabrać kolejną łopatę śniegu, czujesz bolesne ukłucie w plecach. Odśnieżyłeś tylko połowę podwórka i nadal masz dużo pracy do zrobienia, ale tym razem śnieg wydaje się po prostu cięższy. Ile waży śnieg i jak ciężki może być?

Waga śniegu różni się w zależności od rodzaju, ale najcięższy śnieg to błoto pośniegowe, które waży 3,75 funta na cal przy pomiarze głębokości na stopę kwadratową śniegu. Gdybyś miał 4 cale błotnistego śniegu, śnieg mógłby ważyć 15 funtów!

W tym artykule omówimy wagę śniegu według rodzaju, od świeżo spadłego śniegu po błotnistą, mokrą masę. Porozmawiamy również o tym, co powoduje, że niektóre rodzaje śniegu ważą więcej niż inne, więc czytaj dalej.

Ile waży śnieg? Jak ciężki może być?

Jak pisaliśmy na blogu, śnieg może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od konfiguracji kryształków lodu. W tej sekcji podsumujemy każdy rodzaj śniegu, a także podzielimy się jego wagą w funtach na cal głębokości na stopę kwadratową.

Nowy śnieg – od 0,1 funta do 0,3 funta

Kiedy pada nowy śnieg, składa się z rozpoznawalnych kryształków lodu. Tekstura śniegu jest zwykle sucha, a nawet pudrowa, co tłumaczy jego niską wagę. Ten rodzaj śniegu waży nie więcej niż 0,3 funta.

Warunki, które pozwalają na świeży śnieg, to słaby wiatr (najlepiej bez wiatru) i bardzo niskie temperatury. Śnieg ten musi być nieubity, aby utrzymać dużą objętość powietrza.

Nowa firna – 2,47 funta

Czytelnicy bloga powinni pamiętać, że firn to sklejony i okrągły śnieg. To dodanie większej ilości lodu do firny podnosi wagę nowej firny do prawie 3 funtów!

Ubity nowy śnieg – 0,37 funta

Dziewiczy śnieg, jakkolwiek piękny, nie pozostaje taki na zawsze. Pługi przebiją się i zniszczą pierwotną formę śniegu, podobnie jak ciekawskie dzieci i dorośli, gdy po nim depczą.

Kiedy śnieg zostaje skompresowany, powietrze uwięzione w kryształkach lodu zostaje uwolnione. W zależności od stopnia zagęszczenia, część powietrza może pozostać lub może nie być wcale. Dlatego ubity śnieg jest cięższy, waży 0,37 funta i więcej.

Wilgotny nowy śnieg – 0,78 funta

Jeśli temperatury są zbyt niskie, ale nie za bardzo, to gdy pada nowy śnieg, jest wilgotniej niż zwykle. Ekspozycja wiatru powinna być nadal minimalizowana, a śnieg na tym etapie nie będzie zagęszczony. Jednak ze względu na dodatkową wilgoć, wilgotny nowy śnieg jest znacznie cięższy niż nawet ubity nowy śnieg, 0,78 funta w porównaniu do 0,37 funta.

Osiadający śnieg – 0,68 funta

Gdy śnieg osiądzie na powierzchni, ale jest jeszcze młody (jeszcze niecały dzień), pojawią się różnice. Temperatura może się zmieniać, zwłaszcza między zachodem a wschodem słońca. Wiatr wpłynie również na śnieg, czy to wiatry sporadyczne, czy te bardziej równomierne.

W fazie osiadania śnieg będzie ważył 0,68 funta. Wciąż nie jest tak ciężki jak świeży mokry śnieg.

Osiadły śnieg – 1,3 funta

Śnieg jest uważany za osiadły, gdy pozostaje w tym samym miejscu przez co najmniej 24 godziny, ale najlepiej dłużej. Zmiany wiatru i temperatury nadal wpływają na ten śnieg, prawdopodobnie go kompresując. Dlatego waży więcej niż osadzający się śnieg, osiągając średnio 1,3 funta.

Śnieg pod wpływem wiatru – od 1,46 funta do 1,98 funta

Wiatr stopniowo zagęszcza i twardnieje śnieg, zwłaszcza silne wiatry. Temperatury poniżej zera tylko przyspieszą zmiany, przez które przechodzi śnieg. Ten starszy śnieg jest dość ciężki, czasami waży prawie 2 funty.

Cukrowy śnieg – 1,04 funta

Śnieg cukrowy wymaga, aby para wodna zamarzała na kryształkach lodu, które zaczęły się formować. Ziarna tego śniegu są większe niż przeciętnie, co wyjaśnia, dlaczego cukrowy śnieg waży więcej. To wciąż bardzo umiarkowane 1,04 funta na cal głębokości na stopę kwadratową.

Mokry śnieg – 1,75 funta

Wilgotny, lepki i ciężki, mokry śnieg tworzy się w warunkach, w których wiatr jest znikomy, a temperatury są wyższe. To śnieg wytwarzający śnieżki, ale nie jest dokładnie lekki przy wadze 1,75 funta.

Błoto pośniegowe – 3,75 funta

Pomimo tego, że jest w większości płynny, błoto pośniegowe jest nadal niesamowicie ciężkie przy prawie 4 funtach.

Żeby było jasne, powyższe wagi to funty na cal głębokości śniegu na stopę kwadratową. Oznacza to, że musisz zmierzyć ilość śniegu, jaką masz w stopach kwadratowych, a następnie głębokość śniegu.

Na przykład, jeśli masz 5 cali śniegu i jest mokry, to śnieg waży około 8,75 funta. Jeśli to był błoto pośniegowe, to śnieg waży 18,75 funta.

Co wpływa na wagę śniegu?

Zanim jeszcze podniesiesz łopatę, jeśli wiesz trochę o śniegu, który spadł, będziesz miał lepsze pojęcie o tym, na co cię czeka.

Jak wskazano w ostatniej sekcji, pięć czynników decyduje o tym, czy odśnieżany śnieg jest lekki czy ciężki. Czynnikami tymi są zawartość wolnej wody, wiatr, temperatura, zagęszczenie i wiek.

Porozmawiajmy teraz o każdym czynniku.

Darmowa zawartość wody

Cały śnieg będzie miał przynajmniej trochę wolnej wody lub wilgoci, ale ilość jest różna. Jeśli zawartość wolnej wody jest mniejsza niż osiem procent, śnieg nie ma wilgoci i będzie bardzo suchy i puszysty. Ten śnieg nie jest przydatny do budowania bałwanów czy igloo ani do toczenia śnieżek, o czym pisaliśmy w niedawnym poście.

Jednak sypki śnieg waży bardzo niewiele i można go łatwo przenosić za pomocą łopaty, więc ma to za sobą.

Mokry śnieg to idealny rodzaj śniegu do lepienia bałwanów i nie tylko, jak wspomnieliśmy powyżej. Ma około 8% zawartości wolnej wody. Ponieważ wilgoć w śniegu może działać jak klej, w przypadku mokrego śniegu najłatwiej jest spakować śnieżki lub bloki śniegu.

Błoto pośniegowe jest tym, co otrzymujesz, gdy zawartość wolnej wody wynosi około 13 procent, a nawet przekracza ten wskaźnik. Nadmiar wilgoci sprawia, że ​​śnieg nie jest wystarczająco twardy, aby naprawdę cokolwiek z nim zrobić. Ulepienie bałwana w błocie pośniegowym jest tak samo frustrujące, jak w puchu. Oba są głupcem.

Jak pokazuje ostatni rozdział, woda jest ciężka, więc im wyższa zawartość wody swobodnej w śniegu, tym więcej waży. Mrożona woda lub lód ważą jednak jeszcze więcej. Lód z bąbelkami powietrza, znany również jako lód mętny, ma 4,5 funta na cal głębokości na stopę kwadratową. Czysty lód bez powietrza waży 4,77 funta.

Wiatr

Gorzkie smagające wiatry zimy potrafią powalić śnieg. Wiatr może zagęszczać kryształki lodu, wypychając powietrze i sprawiając, że wcześniej lekki śnieg waży teraz o wiele więcej. Silniejsze, stałe wiatry będą miały wyraźniejszy efekt.

Temperatura

Jednak wiatr nie działa sam. Jest w drużynie tagów z temperaturą zewnętrzną. Im bliżej temperatury spadają poniżej zera, tym twardszy staje się śnieg. Gdy wiatr warunkuje śnieg, on również może zwiększyć szybkość zagęszczania i twardnienia, szybko zmieniając jego strukturę. W rezultacie śnieg staje się cięższy.

Zagęszczanie

Najlżejszy śnieg, jak wspomnieliśmy wcześniej, to ten, który ma najwięcej uwięzionego powietrza. Wiesz już, że wiatr może zmniejszyć ilość powietrza między kryształkami lodu, a także może chodzić po tej świeżej stercie śniegu. Ponieważ kryształy zbijają się pod Twoimi butami śniegowymi, śnieg ogólnie będzie ważył więcej.

Wiek

Wiek śniegu ma również duży wpływ na jego wagę. Im dłużej śnieg leży na ziemi, tym bardziej jest narażony na zagęszczenie, wiatr i wahania temperatury. Będzie dużo trudniej i ciężej niż świeży śnieg.

Wskazówki dotyczące odśnieżania ciężkiego śniegu

Kiedy pada śnieg, nieważne jaki to jest, lekki czy ciężki, trzeba go odśnieżać. Ponieważ ciężki śnieg może być wyzwaniem nawet dla sprawnych młodych dorosłych, oto kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego odśnieżania.

Zacznij póki wciąż pada śnieg

Niektórzy ludzie czekają, aż burza minie, aby wyjść i zacząć odśnieżać. Problem polega na tym, że jeśli masz 14-calową burzę śnieżną, musisz teraz zmagać się z wszystkimi 14-calowymi śniegiem na raz. Śnieg bez wątpienia będzie cięższy!

Jeśli poczekasz, aż spadnie kilka centymetrów śniegu, a potem zaczniesz pracować łopatą, pracujesz tylko z o połowę mniejszą ilością śniegu, może mniej. Będziesz musiał odśnieżać co najmniej dwa razy, ale za każdym razem łatwiej będzie odgarnąć cały śnieg za jednym razem.

Użyj sprayu do gotowania

Myślałeś, że spray do gotowania jest przeznaczony tylko do blach do pieczenia i foremek na babeczki, ale okazuje się, że tak nie jest! Dzięki obfitemu spryskaniu łopaty przed rozpoczęciem usuwania śniegu, nawet twardy, lepki śnieg nie pozostanie na ostrzu łopaty. To oznacza dla Ciebie mniejsze obciążenie.

Rozciągnij się przed łopatą

Łopata jest trening, więc należy go tak traktować. Rozciągnij całe ciało, aby Twoje mięśnie były ładne i giętkie. Wtedy możesz zacząć. Pamiętaj, że słaba technika może nadal powodować ból, nawet jeśli się rozciągasz.

Nie podnoś, nie pchaj

Mówiąc o swojej technice, podczas odśnieżania nie próbuj od razu podnosić śniegu. Zamiast tego odepchnij go od głównej sterty śniegu, a następnie podnieś łopatę, gdy śnieg zostanie odizolowany. Mniejsza ilość śniegu jest mniej ciężka i oszczędzi Twoje plecy i ciało.

Końcowe przemyślenia

Śnieg może być bardzo ciężki, zwłaszcza jeśli został utwardzony przez wiatr, ubity lub mokry. Pamiętaj, aby ubrać się odpowiednio do pogody i postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami dotyczącymi odśnieżania, aby uniknąć bólu pleców i innych bólów tej zimy!