Jak biegacze robią sobie zdjęcia?

Należysz do kilku grup biegowych w mediach społecznościowych. Biegacz za biegaczem publikuje swoje zdjęcia w ruchu. Chciałbyś sam zrobić takie zdjęcia, ale nie masz pojęcia jak. Jak biegacze robią sobie zdjęcia?

Oto jak zrobić sobie zdjęcie podczas biegu:

  • Użyj statywu lub ustaw telefon na stabilnej powierzchni
  • Ustaw licznik czasu aparatu na 10 sekund
  • Przebiegnij obok aparatu, gdy minutnik się wyłączy
  • Powtórz tyle razy, ile to konieczne
  • Edytuj swoje zdjęcia
  • Poczta!

Ten artykuł będzie pełen wskazówek, porad i wskazówek dotyczących robienia najlepszych zdjęć biegowych, więc czytaj dalej!

6 kroków do robienia sobie zdjęć podczas biegania

We wstępie omówimy dalej 6 kroków, które możesz wykonać dzisiaj, aby zrobić niesamowite zdjęcia biegowe, które zainspirują Twoich znajomych!

Krok 1: Skonfiguruj swój telefon

Jeśli masz zamiar robić zdjęcia biegowe wystarczająco często, to warto zainwestować w sprzęt. Polecamy elastyczny, lekki statyw do smartfona, który możesz nosić ze sobą w plecaku.

Dobrze jest też mieć GoPro lub podobną kamerę sportową, zwłaszcza jeśli chcesz uzyskać wyjątkowe kąty. Porozmawiamy więcej o kątach zdjęć w dalszej części tego artykułu, więc z pewnością zechcesz to sprawdzić.

Najważniejszym elementem wyposażenia, którego potrzebujesz, jest Twój smartfon. Możesz używać swojego telefonu do robienia zdjęć, ale będzie to zależeć od tego, gdzie biegasz. Na przykład, jeśli jesteś otoczony kamiennymi ścianami, jedna ze ścian prawdopodobnie wystaje na tyle, aby telefon mógł usiąść na półce.

W parku możesz ustawić smartfon na drzewie, ale tutaj przyda się statyw. Statyw uniesie Twój telefon, dzięki czemu połowa Twojego zdjęcia nie będzie pochodzić z ziemi.

Krok 2: Włącz timer aparatu

Po ustawieniu telefonu w idealnej pozycji przejdź do trybu aparatu i włącz timer. Wiele smartfonów pozwala wybierać między 3-sekundowym a 10-sekundowym timerem. Potrzebujesz tego drugiego, ponieważ trzy sekundy to za mało, aby zrobić ujęcie, którego szukasz.

Krok 3: Zajmij pozycję i biegnij

Kiedy timer jest włączony, zegar dosłownie tyka. Masz sekundy, aby zająć pozycję i biec przez telefon. Po upływie 10 sekund telefon zrobi Ci zdjęcia.

Krok 4: Zrób ponownie zdjęcia

Jeśli po raz pierwszy robisz sobie zdjęcia podczas biegania, będzie mnóstwo prób i błędów. Musisz zmierzyć czas, aby biegać dokładnie wtedy, kiedy kamera się wyłączy. Jeśli poruszasz się za szybko lub za wolno, aparat sfotografuje tylko tło, a nie Ciebie.

Zwykle biegasz szybko, ale nie chcesz się spieszyć zbyt szybko, gdy włączy się licznik czasu w telefonie. Zdjęcie będzie rozmazane.

Zamiast tego chcesz biec w spokojnym tempie. Może robisz kilka okrążeń przed zrobieniem zdjęcia, więc jesteś spocony i wyglądasz, jakbyś ciężko biegał.

Krok 5: Edytuj swoje zdjęcia

Na razie odłóż telefon i ukończ bieg. Kiedy jesteś w domu, czas przejrzeć swoje zdjęcia. Odrzuć te, których nie lubisz.

Mam nadzieję, że jest tam kilka dobrych. Jeśli podobają Ci się Twoje zdjęcia bez zmian, to świetnie! Jednak wiele osób będzie chciało edytować swoje zdjęcia.

Nie brakuje narzędzi i aplikacji do edycji zdjęć, z których niektóre są bezpłatne, a inne nie. Edytuj swoje zdjęcia tak, jak zwykle.

Krok 6: Opublikuj i poczekaj na pojawienie się polubień

Teraz jesteś gotowy, aby w końcu opublikować swoje zdjęcie biegowe! Wkrótce pojawią się polubienia i komentarze.

Używanie wideo do robienia zdjęć — dobry pomysł?

Jeśli jesteś sfrustrowany powyższą metodą, nie jest to jedyna opcja. Możesz także użyć GoPro lub smartfona, aby zrobić film, który stanie się zdjęciami.

Ponownie zacznij od wybrania idealnego miejsca na kamerę, takiego, które nie jest zasłonięte i znajduje się na dobrej wysokości i pod odpowiednim kątem.

Zanim klikniesz przycisk, aby rozpocząć film, sprawdź dokładnie, czy Twój telefon jest ustawiony na tryb selfie. Jeśli tak nie jest, zdobędziesz wszystko, co jest najbliżej ciebie, na przykład skałę lub wzgórze.

Zalecamy nagranie wideo, wykonanie jednego przeglądu, a następnie zatrzymanie wideo i obejrzenie go z powrotem. Czy Twoja głowa jest poza kadrem lub telefon jest za niski? Wprowadź kilka poprawek, a następnie nagraj kolejny film.

Zaletą nagrywania wideo zamiast robienia 10-sekundowego zdjęcia jest to, że masz o wiele więcej czasu na pracę. Jeśli chcesz, możesz nagrać siebie biegnącego kilkanaście razy tym samym szlakiem.

Dobra, ale jak zrobić film i zrobić z niego zdjęcie? Będziesz potrzebować aplikacji do robienia zrzutów ekranu. Aplikacja podzieli klip wideo na fragmenty klatka po klatce. Wybierasz idealną ramkę, zapisujesz ją w telefonie jako zdjęcie, a następnie możesz edytować i publikować jak zwykle.

Najlepsze kąty do robienia zdjęć podczas biegu

Jak już wspomnieliśmy, podczas robienia zdjęć najważniejszy jest Twój kąt. Oto pięć kątów do opanowania, jeśli chcesz zacząć publikować zdjęcia, na których biegasz.

Selfie

Słuchaj, nie ma nic złego w przyznaniu się, że to ty robisz wszystkie zdjęcia, na których biegasz. Nie zawsze musisz też ukrywać ten fakt. GoPro lub kijek do selfie pozwala trzymać smartfon z daleka, dzięki czemu możesz robić sobie zdjęcia całego ciała (lub prawie całego ciała) podczas i po biegu.

To najłatwiejszy do opanowania kąt. Podnieś swój telefon lub GoPro wysoko, aby uzyskać więcej siebie w ujęciu. Jest to szczególnie ważne, jeśli robisz sobie selfie z kilkoma biegającymi kumplami!

Tło jako pierwszy plan

Rozmawialiśmy wcześniej o ryzyku umieszczenia telefonu zbyt blisko ziemi podczas robienia zdjęć biegnącego. Brud lub źdźbła trawy mogą przeszkadzać.

W niektórych przypadkach nie przeszkadza Ci obiekt w tle działający jako obiekt na pierwszym planie, taki jak małe kwiaty. Włączenie tła jako pierwszego planu to świetny sposób na pokazanie piękna miejsca, w którym biegasz.

Jeśli właśnie tak chcesz dziś robić zdjęcia, to sposób, w jaki ustawisz smartfon, jest bardzo ważny. Chcesz, aby obiekty tła znajdowały się tylko w części zdjęcia, takiej jak dolna ćwiartka obrazu lub jeden róg.

Kąt w górę

Jest to prawdopodobnie kąt, który zainspirował Cię do robienia sobie zdjęć podczas biegania. Wszyscy twoi kumple do biegania opanowali kąt w górę, a teraz ty też chcesz.

Kąt do góry świetnie nadaje się do zaprezentowania silnych nóg (jeśli biegasz w krótkich spodenkach) i wdzięku Twojego kroku. Dodatkowo masz szansę pokazać piękno nieba, czy to podczas malowniczego, porannego biegu, czy nawet czystego błękitu popołudniowego nieba.

Wyjmij butelkę z wodą z plecaka lub bocznej kieszeni i połóż ją na ziemi. Oprzyj smartfon o butelkę, ustawiając obiektyw pod takim kątem, aby z kierunku, w którym biegniesz, obiektyw był prostopadły.

Poeksperymentuj trochę z tym, jak w górę chcesz, aby był kąt. W zależności od tego, jak skonfigurowałeś telefon, możesz uchwycić siebie biegnącego z boku lub w górę. Ta pierwsza nie jest zła per se, ale też nie jest to dokładnie to, czego chcesz.

Kąt nad głową

Może chciałbyś sfotografować siebie biegnącego, ale z góry, prawie tak, jak robi to dron. Chociaż tego typu ujęcie wydaje się niemożliwe do wykonania samemu, to nic innego.

Potrzebujesz elastycznego statywu oraz solidnej gałęzi drzewa. Weź telefon, przymocuj go do statywu, a następnie owiń elastyczne nogi statywu wokół gałęzi. Nie możemy wystarczająco podkreślić, że gałąź musi być mocna, w przeciwnym razie dodatkowy ciężar może spowodować jej pęknięcie.

Następnie nagraj na swoim telefonie lub GoPro film, na którym kilkakrotnie biegniesz po szlaku. Użyj swojej ulubionej aplikacji do tworzenia zrzutów ekranu, aby tworzyć ramki i wybierać najlepsze ramki.

Kąt skakania

A co z tymi zdjęciami, na których wydaje się, że biegacz skacze, a kamera rejestruje je we właściwym momencie? To kolejny kąt fotografowania, który nie wymaga od kogoś innego, nawet jeśli wygląda na to.

Połóż smartfon lub GoPro na ziemi tak, aby obiektyw był skierowany do góry. Rozpocznij nagrywanie wideo. Możesz przeskoczyć przez telefon lub zrobić długi krok. Tak czy inaczej, ze względu na kąt zdjęcia będziesz wyglądać, jakbyś skakał!

Ulepsz swoją grę fotograficzną – 5 wskazówek, jak lepiej wykonywać zdjęcia

Zacząłeś robić sobie zdjęcia podczas biegania, z których jesteś całkiem zadowolony. Nie przestawaj teraz! Zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak opanować bieganie zdjęć i stać się obiektem zazdrości wszystkich znajomych w mediach społecznościowych.

Zmieniaj kąty i trasy

Ten sam kąt wielokrotnie jest nudny i nie przyciągnie uwagi do Twojej osi czasu. Jeśli głównie robisz selfie, spróbuj czegoś artystycznego, takiego jak kąt nad głową lub w dół. Jeśli często robisz te artystyczne zdjęcia, zrelaksuj się pod każdym kątem, robiąc selfie.

Fotografuj się nie tylko na trasie biegowej. Być może umieszczasz swoje zdjęcie przy znaku z nazwą twojego parku.

Może czujesz, że wykorzystałeś każdy interesujący kąt w swoim lokalnym parku. W takim przypadku zmień miejsce, w którym biegasz. Twoje mięśnie będą pracować ciężej, ponieważ nie są już przyzwyczajone do szlaku. Możesz uzyskać lepszy trening oprócz lepszych zdjęć!

Można się uśmiechać

Robienie sobie zdjęć podczas biegania to idealne połączenie luzu i wcześniej zaplanowanego. Możesz spróbować zachować neutralny wyraz twarzy, aby zdjęcia wyglądały bardziej naturalnie. Czasami jest to w porządku, ale nie zapomnij też się uśmiechnąć!

W końcu bieganie to coś, co kochasz robić i chcesz pokazać światu, że dobrze się bawisz za każdym razem, gdy zakładasz buty do biegania. Szeroki uśmiech pozwoli osiągnąć ten cel.

Chroń swój telefon

Dobra, ta wskazówka nie dotyczy robienia lepszych zdjęć, przynajmniej nie bezpośrednio. Jeśli jednak Twój telefon jest zepsuty, nie możesz już robić sobie zdjęć podczas biegu (ani w żadnym innym czasie).

Ponieważ Twój telefon będzie spędzał dużo czasu zawieszony na drzewie, oparty o skałę, a nawet na ziemi, jeśli nie masz jeszcze etui na telefon, z pewnością go potrzebujesz. Powinieneś także kupić ochraniacz ekranu.

Upewnij się, że wiesz, gdzie umieszczasz telefon podczas robienia zdjęć w biegu. Możesz być tak pochłonięty tym, co robisz, że zapominasz, że Twój telefon jest otwarty i nierozliczony.

Osoba pozbawiona skrupułów może z łatwością przesunąć palcem po telefonie lub GoPro, więc miej oko na swój drogi sprzęt.

Przyprowadź kumpla

Co jest lepsze niż samotne robienie zdjęć do biegania? Robisz to z przyjacielem!

Posiadanie przy sobie kumpla jest korzystne na kilka sposobów. Mogą robić dla Ciebie zdjęcia (i vice versa), więc nie musisz już synchronizować ujęć, nagrywać wideo lub umieszczać telefonu na drzewie. Możesz także dołączyć znajomego do swoich zdjęć, co zmieni Twój kanał treści.

Baw się dobrze

Pamiętaj, że przede wszystkim robienie sobie zdjęć podczas biegania ma być zabawą. Gdy poczujesz, że jest to zobowiązanie, możesz zrobić sobie małą przerwę, aż znów będziesz mógł się nią cieszyć.

Końcowe przemyślenia

Jeśli zdziwiłeś się, jak biegacze robią sobie zdjęcia, które nie są selfie, teraz ujawniliśmy wszystkie najlepsze sekrety. Wszystko sprowadza się do posiadania odpowiedniego sprzętu, kątów widzenia i aplikacji do robienia niesamowitych, profesjonalnie wyglądających zdjęć. Baw się tam!