Inwestowanie w nieruchomość na piesze wycieczki

Nie ma nic lepszego niż bycie jednością z naturą na wspaniałym szlaku turystycznym, zwłaszcza gdy znajduje się on na uboczu. Ale jeśli mieszkasz w dużym mieście, a nawet na wsi, może nie być łatwo uciec do ulubionego miejsca na wędrówki. Może minąć wiele godzin, zmuszając Cię do całonocnej wycieczki lub przynajmniej jazdy samochodem godzinami, aby móc się nią cieszyć.

Mając to na uwadze, inwestowanie w nieruchomość turystyczną może brzmieć jak spełnienie marzeń. Czy nie byłoby wspaniale wyjść rano na zewnątrz i od razu wyruszyć na szlaki?

Z drugiej strony możesz się powstrzymywać, gdy zaczynasz myśleć o niektórych potencjalnych komplikacjach. Obie szkoły myślenia są cenne do rozważenia i może nie być najlepszym impulsywnie kupować nieruchomość zanurzoną w naturze tylko dlatego, że lubisz wędrować. Zamiast tego może lepiej przyjrzeć się niektórym z tych typowych komplikacji i ocenić, czy warto zainwestować w nieruchomość turystyczną, z której można korzystać w czasie wolnym.

Inwestowanie w nieruchomość na piesze wycieczki

Źródło obrazu: Unsplash

Nieruchomości inwestycyjne mogą być kosztowne

Jeśli inwestujesz w drugą przestrzeń życiową, prawdopodobnie masz już przyzwoitą sytuację finansową. Nie oznacza to jednak, że inwestowanie w nieruchomość turystyczną może wydawać się finansowym ciosem.

Wiele zależy od rodzaju nieruchomości, na którą patrzysz. Na przykład przeciętny dom wakacyjny kosztuje 700 USD/miesiąc jeśli chodzi o media, czynsz/hipotekę, podatki od nieruchomości i ubezpieczenie. Domy na odległych obszarach, takie jak chaty z bali, mogą kosztować jeszcze więcej.

Nawet jeśli wiesz, że możesz sobie pozwolić na cenę nieruchomości, ważne jest, aby upewnić się, że wiesz, w co się pakujesz, zanim złożysz ofertę, oraz poszukaj jakichkolwiek znaków ostrzegawczych na terenie nieruchomości. Domy, które są na łonie natury, często są bardziej narażone na utratę wartości z biegiem czasu, dzięki takim rzeczom jak:

 • Kwestie strukturalne/podstawowe
 • Uszkodzenia pogodowe
 • Uszkodzenie dachu
 • Podejrzenia o szkodniki
 • Problemy z hydrauliką
Czytać  7 najlepszych korzyści z samotnych wędrówek i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa

Jeśli nie zajmujesz się marketingiem drugiego domu, który jest również „naprawiaczem”, dobrym pomysłem jest zatrudnienie inspektora domu do współpracy i wskazania wszelkich problemów, które mogą obniżyć wartość nieruchomości.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu domów

Oprócz potencjalnie wysokiej ceny sprzedaży, ogólnego utrzymania i funkcji, które mogą później obniżyć wartość domu, należy również pamiętać o kosztach ubezpieczenia domu. Jeśli nieruchomość znajduje się w stosunkowo odległej lokalizacji, może to być ogromną atrakcją dla osób, które chcą „uciec” i cieszyć się naturą.

Jednak może się to skończyć płacąc więcej za ubezpieczenie domów niż w swoim pierwszym domu lub jakiejkolwiek nieruchomości, która znajduje się w bardziej mieszkalnej dzielnicy. Większość firm ubezpieczeniowych uważa odległe nieruchomości za domy „podwyższonego ryzyka”, ponieważ można się do nich łatwo włamać bez nikogo w pobliżu. Znajdują się też dalej od służb ratunkowych, gdyby miało się wydarzyć coś niebezpiecznego. Agent ubezpieczeniowy weźmie to wszystko pod uwagę, dlatego przed zakupem nieruchomości należy uwzględnić ten stały koszt.

Przy tak wielu wydatkach do rozważenia możesz już czuć się przytłoczony, gdy zaczynasz wszystko sumować. Można tego jednak uniknąć, wybierając miejsce w odpowiedniej lokalizacji, upewniając się, że ma atrakcyjność i nie straci na wartości, oraz budżetując w ramach swoich środków. W ten sposób możesz wygodnie kupić nieruchomość do uprawiania turystyki pieszej.

Możesz nawet zarabiać na nim, jeśli chcesz go wypożyczyć, gdy go nie używasz. Za pomocą kilku prostych dotknięć możesz zamień swoją nieruchomość w Airbnb. Te drobne akcenty są różne, ale mogą sprawić, że Twoi pasażerowie poczują się mile widziani, jeśli zaoferujesz takie rzeczy jak:

 • Pakiet powitalny
 • Karnety do lokalnych atrakcji
 • Lista lokalnych restauracji
 • Dobrze urządzona przestrzeń

W 2019 r. prawie 50 milionów ludzi uważali się za „wędrowców” w USA Ponieważ tak wiele osób chce spędzić weekend poza domem, nieruchomość pozwalająca mieszkańcom spędzać czas poza siecią może stać się całkiem lukratywną powierzchnią do wynajęcia. To fantastyczny sposób na zrekompensowanie niektórych kosztów utrzymania.

Czytać  7 psychologicznych korzyści z wędrówek

Mogą wystąpić problemy z konserwacją

Inną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że Twój dom może napotkać wiele problemów związanych z konserwacją w zależności od tego, ile ma lat lub ile czasu minęło, odkąd ktoś się nim zajął. Mówiliśmy już o niektórych potencjalnych „zagrożeniach” związanych z odległą posiadłością na zalesionym terenie. Ale jeśli patrzysz na starą chatę, dom na farmie lub po prostu dom wakacyjny na wsi, ważne jest, aby zrozumieć, w jakie prace konserwacyjne możesz się dostać.

Po pierwsze, starsze domy mogą wiązać się z kilkoma poważnymi zagrożeniami. Jeden z największym problemem, jaki możesz napotkać, jest azbest jeśli dom został zbudowany przed 1975 rokiem. Azbest jest połączeniem sześciu włóknistych minerałów, które były często używane w materiałach budowlanych w połowie XX wieku. Niestety wiąże się to z kilkoma szkodliwymi stanami, w tym problemami z oddychaniem i międzybłoniakiem. Azbest w domu jest niezwykle niebezpieczny. Inspektor domu może powiedzieć ci, czy w nieruchomości jest obecny azbest, więc możesz zdecydować się nie kupować lub upewnić się, że został odpowiednio usunięty, zanim to zrobisz.

Inne typowe problemy związane z konserwacją drugich domów obejmują problemy z hydrauliką, uszkodzenia zewnętrzne, a nawet problemy z ogrzewaniem i chłodzeniem. Oczywiście te problemy nie będą powodować tylu bólów głowy, jeśli będziesz częściej przebywać w domu i będziesz w stanie zająć się nimi, zanim staną się większymi problemami.

Możesz również rozważyć zatrudnienie regularnej osoby zajmującej się konserwacją lub kogoś, kto okresowo przeprowadza „kontrole domu”. Jeśli nie jesteś w stanie często docierać do swojej nieruchomości, ktoś, kto się w niej zamelduje i będzie ją odpowiednio konserwował, zrobi dużą różnicę.

Czy warto zainwestować w nieruchomość na piesze wycieczki?

Czy istnieje ryzyko związane z inwestowaniem w nieruchomość turystyczną? TAk. Ale istnieje ryzyko, jeśli chodzi o zakup jakiejkolwiek nieruchomości, niezależnie od tego, czy jest to główny dom, czy dom wakacyjny.

Czytać  Jak sprawić, by Twój plecak był lżejszy na wędrówki?

Jeśli jesteś zapalonym wędrowcem, nierzadko chcesz urozmaicić swoje wędrówki. Inwestowanie w nieruchomość może właśnie to zrobić. Możesz uczynić rzeczy bardziej ekscytującymi poprzez:

 • Odkrywanie nowych szlaków
 • Wybierasz się na poszukiwanie skarbów
 • Piesze wycieczki do pobliskich restauracji
 • Robienie zdjęć nieznanej scenerii

W końcu nie chodzi o pieniądze ani utrzymanie. Te rzeczy potrafią zadbać o siebie, kiedy jesteś czemuś oddany. Jeśli jesteś wystarczająco pasjonatem wędrówek, aby nawet rozważyć tego rodzaju nieruchomości, prawdopodobnie jesteś gotów rozwiązać te problemy. Więc nie pozwól, aby myśl o nich powstrzymywała cię od robienia tego, co chcesz.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, szukając miejsca na piesze wycieczki, jest lokalizacja. Gdzie czujesz się najwygodniej wędrując? Czy chcesz całkowitej zmiany sceny, czy czegoś znajomego? Chcesz być całkowicie odległy, czy blisko pobliskiego miasta?

„A co jeśli” nie powinno być tym, co Cię powstrzymuje. Zamiast tego potraktuj swoje poszukiwania poważnie, biorąc pod uwagę swoje potrzeby i pragnienia. Kiedy to zrobisz, znalezienie wymarzonej nieruchomości na wędrówki nie zajmie Ci dużo czasu. W ten sposób możesz udać się do swojego drugiego domu tak często, jak to możliwe, aby trafić na szlaki.

Biografia autora:

Napisz do nas
Współtwórca: Luke Smith

Słowa o autorze tego artykułu: „Luke Smith jest pisarzem i badaczem, który został blogerem. Od ukończenia studiów próbuje swoich sił jako niezależny pisarz. Lubi pisać na różne tematy, ale jego ulubione to tematy związane ze stylem życia i outdoorem. Kiedy nie pisze, możesz go znaleźć w podróży, wędrując lub grając.