Ile zarabia kapitan parasail?

Kapitan parasail lub operator łodzi prowadzi każdą podróż parasail. Dla ciebie spędzanie dni na plaży na łodzi brzmi całkiem niesamowicie i zdecydowanie zastanawiasz się nad tą ścieżką kariery. Czy kapitan parasailingu zarabia dużo pieniędzy? Jak dużo?

Kapitanowie Parasail mogą zarabiać od 10 do 28 USD za godzinę, w zależności od tego, w jakim kraju kraju pracują, a także od firmy zatrudniającej ich. Rocznie jest to od 21 450 do 54 600 USD.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o pracy na parasailingu, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule omówimy dokładniej potencjał zarobkowy operatorów łodzi i omówimy, w jaki sposób możesz rozpocząć tę ekscytującą pracę.

Ile pieniędzy możesz zarobić jako kapitan parasail?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, żadna podróż na parasailing nie może się odbyć bez kapitana parasailingu lub operatora łodzi. Określają, kiedy można bezpiecznie postawić żagle, jaki będzie limit wagi na dany dzień w oparciu o pogodę, jak wysoko lecisz podczas parasailingu i jak szybko.

Ile zarabia kapitan parasailingu przy tak ważnej pracy?

Dochód godzinowy kapitana parasail wynosi od 11 do 28 dolarów.

Skąd pochodzą te liczby? Zebraliśmy kilka zasobów.

Pierwszy to Szklane drzwi, która zawiera informacje o wynagrodzeniu za pracę jako kapitan łodzi w Eagle Parasail, która według naszych badań znajduje się w Madeira Beach na Florydzie. Stawka godzinowa wynosi od 10 do 11 USD, ale dane pochodzą z 2018 r., więc mogą nie być aktualne.

Przy 10 dolarach za godzinę zarobisz około 19 500 dolarów rocznie. Zarabianie 11 USD na godzinę podniosłoby Twoje zarobki do 21 450 USD rocznie.

W rzeczy samej posiada informacje o wynagrodzeniu kapitanów parasailingu w Marina del Rey w Kalifornii. Według danych tej witryny możesz zarobić 14,27 USD na godzinę. Jednak dane płacowe z Indeed w tym przypadku są sumą pensji pięciu pracowników, więc mogą nie być wskaźnikiem wszystkich zarobków kapitana łodzi w Kalifornii. Gdybyś tyle przyniósł do domu, miałbyś roczny dochód około 27 826,50 dolarów.

ten US Bureau of Labor Statistics lub BLS posiada informacje o zarobkach pracowników transportu wodnego. Ten zawód wydaje się dobrze pasować do opisu kapitana parasailingu. Pamiętaj jednak, że te dane nie dotyczą konkretnie kapitanów parasail, ponieważ nie są wymienione z imienia.

Według danych BLS pracownik transportu wodnego może zarabiać 27,56 USD na godzinę, co daje 57 330 USD rocznie. Według BLS w 2019 roku w kraju było 81 900 pracowników transportu wodnego. Oczekuje się, że perspektywy zatrudnienia w latach 2019-2029 nie zmienią się zbytnio, przewiduje się, że zostanie dodanych tylko 200 miejsc pracy.

Ta pensja może wydawać się wysoka, ale W rzeczy samej ma inną listę kapitanów łodzi na Hawajach, która jest bardziej aktualna, ponieważ informacje zostały zaktualizowane w styczniu 2021 r. Według Indeed, uśredniając 10 pensji, kapitanowie łodzi w tym stanie zarabiają 27,72 USD za godzinę, czyli mniej więcej tyle, ile sugerują dane BLS.

Jakiego doświadczenia potrzebujesz, aby pracować jako kapitan parasail?

Skoro już porzuciliśmy dyskusję o pieniądzach, w jaki sposób mógłbyś zostać kapitanem parasailingu? W ten sam sposób, w jaki otrzymujesz pracę, jak każdy typ kapitana łodzi: przez czas, edukację i licencje.

Oto kroki, które należy wykonać.

Zarabiaj swoje morskie nogi

Ponieważ pewnego dnia będziesz kapitanem łodzi bez nadzoru, musisz być ekspertem w pływaniu wewnątrz i na zewnątrz. Według Morski Instytut Techniki i Studia Podyplomowe lub MTAGS, który zapewnia szkolenie morskie przyszłym kapitanom łodzi, bycie członkiem załogi lub kapitanem własnej łodzi liczą się jako wystarczające doświadczenie. Nawet jeśli jesteś wolontariatem, stażem lub w inny sposób nie otrzymujesz wynagrodzenia za czas spędzony na łodzi, doświadczenie jest tutaj najważniejsze.

MTAGS mówi, że gdy próbujesz znaleźć pracę jako kapitan łodzi parasailingowej, prawdopodobnie zaczniesz swoją misję od pracy jako majtek. Co to jest majtek, pytasz? To ktoś, kto nadzoruje operacje sprzętu na całej łodzi. Utrzymujesz również sprzęt w doskonałym stanie. Pracowałbyś z innymi marynarzami jako część załogi łodzi.

Zrób egzamin z żeglarstwa

Gdy już poczujesz, że masz odpowiednie doświadczenie, nadszedł czas, aby przejść do następnego etapu, którym jest zdawanie i zdawanie egzaminu wydawanego przez US Coast Guard. Zostaniesz zapytany o takie obszary, jak pielęgnacja pokładu, żeglarstwo marlinspike oraz ogólne techniki i wiedza.

Ponieważ zdanie tego egzaminu jest jedynym sposobem na zdobycie prawa jazdy, poświęcenie czasu na przygotowanie i naukę ma kluczowe znaczenie. Możesz zapisać się do szkoły morskiej, aby odświeżyć swoją wiedzę na temat żeglarstwa, dzięki czemu będziesz gotowy na to, co nadejdzie.

Ubieganie się o licencję

Jeśli zdałeś, to gratulacje! Teraz musisz złożyć wniosek o licencję za pośrednictwem Straży Przybrzeżnej. Zanim po prostu przekażą ci licencję, Straż Przybrzeżna najpierw wymaga, abyś pomyślnie przeszedł dowód badania przesiewowego narkotyków, a także kontrolę fizyczną.

Nawiasem mówiąc, nie wszystkie licencje są takie same. Według MTAGS, oto trzy rodzaje licencji żeglarskich:

  • Mistrz w pobliżu wybrzeża: Aby uzyskać licencję Master Near Coastal, musisz spędzić co najmniej 360 dni na wodach oceanicznych i mieć łącznie 720 dni doświadczenia w pływaniu. Dzięki tej licencji możesz pływać na wodach śródlądowych w odległości 200 mil od wybrzeża.
  • Mistrz śródlądowy: Licencja Master Inland pozwala na eksploatację łodzi tylko w granicach wód śródlądowych. Możesz zdobyć tę licencję szybciej, ponieważ wymagane jest 180 dni doświadczenia na morzu i 360 dni ogólnego doświadczenia w pływaniu.
  • Operator nieskontrolowanych pojazdów pasażerskich: Licencja sześciopakowa o nazwie Operator Pojazdów Osobowych Nieskontrolowanych lub OUPV ogranicza Twoich pasażerów do maksymalnie sześciu osób.

Jak znaleźć pracę jako kapitan parasailingu?

Gdy jesteś licencjonowanym operatorem łodzi, znalezienie pracy jako kapitan parasailingu stanie się o wiele łatwiejsze. Możesz nawet mieć łatwiej, jeśli mieszkasz w popularnej miejscowości turystycznej lub wystarczająco blisko niej. Na przykład parasailing jest niezwykle popularny na Florydzie.

Inne obszary, takie jak Seattle, Myrtle Beach w Południowej Karolinie i Point Pleasant Beach w New Jersey, są również głównymi celami parasailingu. Jednak w przeciwieństwie do Kalifornii i Florydy, niektóre części kraju mają poza sezonami parasailing jesienią i zimą.

Zalecamy traktowanie tego jak każdego innego poszukiwania pracy. Udekoruj swoje CV, napisz wspaniały list motywacyjny dla każdej aplikacji i korzystaj z tablic ogłoszeniowych. Połącz się ze swoją siecią kontaktów zawodowych i osobistych i zobacz, czy ktoś ma dla Ciebie wolne miejsce.

Czy jest miejsce na awans (i więcej pieniędzy) jako kapitan na parasail?

Czy po zdobyciu pożądanej roli kapitana parasail możesz awansować na wybranej przez siebie ścieżce kariery? Jeśli mówisz o wspinaniu się po drabinie korporacyjnej, to nie bardzo. Kapitan parasailingu jest już najważniejszą rolą w każdej firmie parasailingowej, może z wyjątkiem właściciela.

Twoje dochody mogą wzrosnąć, ale trudno powiedzieć na pewno. Firma parasailingowa, w której pracujesz, może zaoferować ci podwyżkę. Możesz także otrzymywać napiwki od parasailerów, chociaż nikt nie może się domyślić, ile to pieniędzy. Poza tym inni pracownicy, tacy jak załoga, również mogą być zmuszeni do otrzymania napiwku.

Niektóre firmy zajmujące się parasailingiem pozwalają kapitanowi pokryć opłaty, które parasailers płacą za zdjęcia i / lub filmy z ich podróży. To, podobnie jak wszystko, co omówiliśmy w tej sekcji, nie jest w żaden sposób gwarantowane.

Czy warto być kapitanem parasail? Zalety i wady

Jeśli nadal zastanawiasz się nad znalezieniem pracy jako kapitan parasailingu, koniecznie przeczytaj ten rozdział pełen zalet i wad tej pracy.

Po pierwsze, oto niezaprzeczalne korzyści.

Możesz być na plaży każdego dnia

Większość ludzi pracy marzy o opuszczeniu dusznych biur lub szarych boksów, aby uciec na plażę. Nie ty! Jako kapitan parasailingu nigdy nie musiałbyś pracować w pomieszczeniach, ale na plaży. Nie będziesz miał czasu na pluskanie się i zabawę na zegarze, ale przez cały dzień przebywałbyś w ciepłym morzu i piasku, a kto by tego nie pokochał?

Spotykasz wielu ciekawych ludzi

Nie musisz się też martwić o izolację w pracy. Każdego dnia poznajesz litanię nowych klientów. Niektórzy po raz pierwszy wybierają się na parasailing, podczas gdy inni to wytrawni bywalcy. Każdy ma historię do opowiedzenia, z której wiele usłyszysz!

Pomagasz ludziom tworzyć wspomnienia na całe życie

Praca, w której pomagasz ludziom, niekoniecznie oznacza, że ​​musisz pracować jako lekarz lub strażak. Dla niektórych wystarczy uśmiechanie się na twarzach, a jeśli tak, zostanie kapitanem parasailingu będzie bardzo satysfakcjonujące. Za każdym razem, gdy wyruszasz w inną podróż, pomagasz parasailerom tworzyć niesamowite, trwałe wspomnienia!

Musimy również porozmawiać o wadach, więc oto kilka zagrożeń zawodowych związanych z pracą jako kapitan parasailingu.

Potencjalnie niski potencjał zarobków

Na wyższym końcu skali zarobków bycie kapitanem parasail jest całkiem słodkie. Jednak jeśli zarabiasz tylko 10 lub 11 dolarów na godzinę, blask pracy szybko znika. Według Płaca minimalna.comże niski dochód jest uważany za płacę minimalną w wielu stanach USA.

Nawet zarabianie 14 dolarów za godzinę to nadal płaca minimalna lub niewiele powyżej niej. Możesz żyć z tych pieniędzy, jeśli masz kawalerkę, ale jeśli chcesz mieć ładny samochód, dom lub rodzinę, potrzebujesz lepiej płatnej pracy.

Albo to, albo będziesz musiał dowiedzieć się, gdzie odbywają się wszystkie parasailingowe koncerty za 27 dolarów za godzinę!

Musisz podjąć trudne decyzje sądowe

O ile możesz sprawić, że ludzie będą się uśmiechać jako kapitan parasail, czasami musisz pokrzyżować ich plany wakacyjne. Na przykład, jeśli jest szczególnie wietrzny dzień, a pogoda nie została przewidziana, musisz dokonać szybkiej, ale ważnej decyzji. Możesz zdecydować, czy pozwolić latać tylko pojedynczym jeźdźcom, a nawet wyłączyć parasailing na cały dzień.

Jeśli ktoś zostanie poważnie zraniony (lub gorzej), to na ciebie

Musimy udostępnić ten artykuł z Związek Branży Sportów Wodnych czyli WSIA od 2014 roku o zostaniu kapitanem parasail. Artykuł szczegółowo opisuje doświadczenia właściciela firmy parasailowej. Jeden z ich kapitanów miał wypadek i zginął paralotniarz, a inny został poważnie ranny.

Kompania parasailingowa została postawiona w stan oskarżenia, a kapitan został aresztowany, mimo że próbował uratować zarówno kobietę, jak i jej córkę (która przeżyła).

Parasailing to bardzo bezpieczna czynność, ale zdarzają się wypadki. Jako kapitan parasail musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby uniknąć tych wypadków, a następnie szybko uratować życie, jeśli taki incydent się wydarzy. Jeśli tego nie zrobisz lub nie możesz, to twoje sumienie może to odczuwać przez lata, nie wspominając o tym, że możesz stracić prawo jazdy, a nawet grozić więzieniem. To są poważne konsekwencje, z którymi trzeba żyć.

Końcowe przemyślenia

Pracując jako kapitan parasailingu, zarabiałbyś od 10 do 27 dolarów za godzinę. Teraz, gdy wiesz, na czym polega praca i jakie są zalety i wady, masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zdecydować, czy praca jako kapitan parasailingu jest dla Ciebie odpowiednia.