Ile wiatru może wytrzymać moja markiza do przyczepy kempingowej?

Uwielbiasz mieć kampera z markizą. Markiza chroni Cię przed nagłymi ulewami i intensywnym słońcem, ale martwi Cię wiatr. Jeśli porywy są naprawdę silne, czy jest szansa, że ​​Twoja markiza kampera może zostać uszkodzona? Ile wiatru to za dużo?

Jeśli wiatry przekraczają 20 do 25 mil na godzinę, a wiatr jest stały, nadszedł czas, aby zwinąć markizę na cały dzień, zwłaszcza jeśli jest samonośna. W przeciwnym razie wiatr może zerwać tkaninę markizy, a czasami nawet sprawić, że markiza zniknie z pojazdu kempingowego!

W dalszej części omówimy więcej o tym, jak wiatr może siać spustoszenie w markizie RV, jak zwinąć ją w samą porę, a nawet o tym, jak naprawić uszkodzoną tkaninę markizy. Jeśli jesteś nowy w kamperach i używałeś markizy tylko raz lub dwa wcześniej, ten artykuł jest dla Ciebie, więc czytaj dalej!

Jaka jest najszybsza prędkość wiatru, jaką może wytrzymać markiza do kampera?

Przy tak wielu rodzajach markiz do samochodów kempingowych, prędkości wiatru, które można przyjąć, niekoniecznie muszą być takie same. Na przykład, jeśli wybrałeś podstawową markizę wykonaną z tkaniny, musisz podjąć jak najwięcej środków ostrożności, ponieważ taka markiza jest najbardziej podatna na rozpadanie się.

Dlatego zalecamy, aby gdy prędkość wiatru zbliżała się do 20 mil na godzinę i zdecydowanie, jeśli osiągnie 25 mil na godzinę, nazwać to natychmiast dniem.

Inne markizy w tym samym duchu, znane jako markizy samonośne, mogą podobnie nie wytrzymać silnego wiatru.

Markizy samonośne vs. obsługiwane markizy

Co to jest markiza samonośna? Te bardziej podstawowe markizy są przeznaczone dla jednej osoby, która może się zwijać, a następnie zwijać, gdy skończysz z nich korzystać. Montaż wpuszczany jest ciągły na markizie samonośnej, eliminując szczeliny, przez które woda deszczowa nie może się przedostać.

Markiza samonośna może być wyposażona w czujnik wiatru jako część zestawu pogodowego. Innymi charakterystycznymi cechami markizy samonośnej są paski do mocowania i nogi podporowe. Szyna prowadząca będzie prawie wisiała w powietrzu. W tym miejscu bierze się największe ryzyko, ponieważ jeśli wiatr zacznie wiać zbyt porywisty, szyna prowadząca Twojej markizy samonośnej zadrży.

Obsługiwane markizy są większe i mocniejsze, na tyle, że nie możesz ich rozłożyć i zwinąć, chyba że masz przy sobie kogoś, kto jest chętny do pomocy. Wsporniki montażowe, których jest kilka, są od siebie niezależne. Markiza podparta zawiera również osłonę przeciwdeszczową lub uszczelkę chroniącą przed deszczem.

Zestaw pogodowy markizy podpartej składa się z powodujących naprężenie elastycznych pasków, które mocuje się do szyny prowadzącej, aby była bardziej bezpieczna. Ponieważ markiza podparta ma nogi, które wchodzą w ziemię, jest znacznie mniej delikatna niż markiza samonośna.

Ze względu na mocną konstrukcję podpartej markizy, może ona wytrzymać wiatry większe niż 25 mil na godzinę. To powiedziawszy, jeśli nie chcesz ryzykować uszkodzenia markizy przy tak silnym wietrze, z pewnością nie możemy cię winić!

Jak zwinąć markizę RV, zanim nadejdą silne wiatry?

To strasznie wietrzny dzień i chociaż siedziałeś godzinami na zewnątrz, ciesząc się przyrodą z kamperem na plecach, myślisz, że nadszedł czas, aby schronić się w samochodzie. Nie chcesz zostawiać markizy do kampera tak, jak jest, więc jak szybko ją zwinąć?

To zależy od tego, czy Twój pojazd ma markizę standardową czy hybrydową. Tak, oprócz tego, że jest podparta lub samonośna, markiza do przyczepy kempingowej może być również w stylu hybrydowym lub standardowym.

Zwijanie standardowej markizy do kampera

Jeśli Twoja markiza posiada ramiona sprężynowe, to jest to markiza standardowa. Aby go zamknąć, chcesz wziąć te ramiona pojedynczo i puścić je. Spowoduje to opuszczenie markizy na ziemię. Zachowaj ostrożność, aby uniknąć obrażeń w pobliżu sprężynowych ramion!

Weź gałki krokwi, które często są czarne, i poluzuj je. W ten sposób uzyskasz miejsce, aby zbliżyć wewnętrzne ramiona do kampera. Powinieneś słyszeć i czuć, jak blokują się na swoim miejscu, gdy masz odpowiednie sprężynowe ramiona, więc przesuwaj je, aż ustawisz je we właściwym miejscu.

Następnie znajdź dźwignię blokującą i wyreguluj ją tak, aby była ustawiona na „zwinięcie”. Następnie chwyć pasek markizy, używając do tego pręta markizy lub robiąc to ręcznie, jeśli możesz. Zwiń swoją markizę i użyj jej pręta, aby zrolowana markiza była równo z kamperem. Następnie przełącz dźwignię blokującą na „zablokowany”.

Jeśli Twoja markiza ma inne zamki lub zatrzaski zabezpieczające, zabezpiecz je teraz. Należy również wkręcić gałki krokwi, aby były ładne i szczelne. Możesz wtedy odjechać lub usiąść i jeździć w wietrznych warunkach w bezpiecznej przystani swojego kampera.

Zwijanie hybrydowej markizy RV

Markiza hybrydowa jest unowocześnieniem markizy standardowej i może zawierać funkcje zmotoryzowane. To sprawia, że ​​podnoszenie (i opuszczanie) jest łatwiejsze niż przy użyciu standardowej markizy do kampera, ponieważ trzeba wykonywać o wiele mniej pracy ręcznej.

Aby rozpocząć zwijanie markizy hybrydowej, ustaw dźwignię blokującą na „zwijanie”. Niektóre markizy hybrydowe mogą nie dosięgać podłoża w porównaniu do markizy standardowej. W takim przypadku przyda się Twoja markiza. Możesz go użyć, aby ustawić dźwignię tam, gdzie chcesz.

Stamtąd postępuj zgodnie z pozostałymi krokami, jak opisano podczas zwijania standardowej markizy. Zdecydowanie sprawdź, czy zablokowałeś wszystkie elementy markizy, zanim ruszysz swoim kamperem, ponieważ luźna markiza może uderzyć o Twój pojazd i spowodować poważne uszkodzenia!

Co może się stać z Twoją markizą do przyczepy kempingowej podczas silnych wiatrów?

Powiedzmy, że czułeś drżenie wiatru i grzechotanie markizy kampera, ale i tak postanowiłeś zostać trochę dłużej. W końcu czy wiatry o prędkości 25 mil na godzinę są naprawdę takie złe?

Według NERACOOS Zatoka Maine Moorings, wiatry od 19 do 24 mil na godzinę spowodują, że wody śródlądowe zaczną łamać fale. Większość mniejszych drzew również zacznie się kołysać. Przy wietrze od 25 do 31 mil/h możesz mieć trudności z używaniem parasola, ponieważ wiatr będzie wypychał go na lewą stronę. Kołyszą się również duże gałęzie drzew. Dane te pochodzą ze skali wiatru Beauforta, której zaufała National Weather Service i inne główne źródła pogodowe.

Więc tak, powiedzielibyśmy, że wiatry przekraczające 24 mile na godzinę są dość poważne. Jeśli nam nie wierzysz, oto co może się stać z twoim kamperem, jeśli nie posłuchasz ostrzeżeń Matki Natury.

Zgrywanie tkaniny

Jeśli Twoja markiza do kampera jest wykonana z materiału, a wiatr wieje wystarczająco mocno, istnieje duża szansa, że ​​markiza może się podrzeć i rozerwać. Może nie na strzępy, ale każda dziura w markizie RV jest problemem. Dziura powiększy się tylko wtedy, gdy nie naprawisz jej od razu, a zanim się zorientujesz, cała Twoja markiza będzie postrzępiona i bezużyteczna.

Zgięta lub zepsuta markiza

Naprawdę jednak niektóre podarte tkaniny to najmniejszy z twoich problemów. Zwłaszcza w przypadku markiz samonośnych, ponieważ nie są one tak bezpieczne, silne wiatry mogą teoretycznie spowodować poważne uszkodzenia markizy jako całości. Może zgiąć się pod dużym kątem, części mogą odpaść, a silna burza może nawet złamać markizę.

Zerwana markiza

Powiedzmy, że wiatry stały się jeszcze silniejsze, a ty nadal je ignorowałeś. Według skali wiatru Beauforta, przy prędkości wiatru od 32 do 46 mil na godzinę, nie będziesz w stanie chodzić pod wiatr bez większych trudności. Gałązki będą też spadać z drzew.

Samonośną markizę można łatwo podnieść z kampera i wystrzelić w taki silny wiatr. Jest to ogromny problem, ponieważ 12-metrowa markiza rolowana z tkaniną może ważyć ponad 70 funtów. Teraz wyobraź sobie dużą, podobną do włóczni, 70-metrową markizę lecącą w twoim kierunku z dużą prędkością. Tak, to przerażające! Co gorsza, teraz nie masz już markizy do kampera.

Rozbity kamper

Jeśli Twoja markiza jest nadal przymocowana do kampera, ale niektóre luźne wsporniki spowodowały ruch, jest to również kolejny koszmarny scenariusz. Wystarczy pomyśleć o 70-funtowej markizie uderzającej o bok pojazdu, aby zrozumieć, dlaczego. Twoja markiza może zniszczyć zewnętrzną część kampera, rozbić szyby i spowodować poważne obrażenia, jeśli ktokolwiek znajduje się na zewnątrz w pobliżu markizy.

Jak załatać markizę RV uszkodzoną przez warunki pogodowe?

Po ustaniu burzy zaparkuj swój kamper, opuść markizę i oceń szkody. Małe rozdarcia i dziury mogą nie być tak łatwo widoczne, ale powtarzam, prawdopodobnie staną się większe w wyniku regularnego zużycia, a na pewno, jeśli zostawisz swoją markizę kempingową podczas kolejnej burzy.

Wielkie łzy i dziury to te, które mają metr i więcej. Te otwory są bardziej kłopotliwe, ponieważ są tak otwarte, ale najlepiej będzie naprawić każdy otwór w markizie, gdy go zauważysz.

Aby to zrobić, potrzebujesz nożyczek do tkanin, wodoodpornego kleju RV, środka czyszczącego, taśmy do markiz, materiałów do szycia i markizy zastępczej.

Oto kroki, które należy wykonać.

Krok 1: Zdejmij markizę

Nie możesz łatwo załatać markizy, jeśli otwór znajduje się u góry i potrzebujesz drabiny, aby się do niego dostać. Aby całkowicie zdjąć markizę, wykonaj czynności opisane we wcześniejszej części tego przewodnika. Gdy markiza znajdzie się na ziemi, rozwiń ją całkowicie.

Markiza posiada zaślepki przymocowane do zawleczek. Wewnątrz zaślepek końcowych znajdują się otwory na wewnętrzną rurkę markizy. Aby uwolnić rurę markizy, należy wsunąć zawleczki. Nie dotykaj jednak zaślepek, ponieważ są one obciążone sprężyną i mogą spowodować poważne obrażenia, jeśli podejdziesz za blisko! Na koniec zwolnij śruby tagów i możesz pracować z markizą.

Krok 2: Wyczyść markizę

Używając środka czyszczącego, dokładnie wytrzyj markizę. Upewnij się, że kupowany roztwór jest na bazie wody, więc nie ma właściwości ściernych. Rozwiązanie powinno łatwo usunąć z markizy ślady brudu, pleśni i pleśni.

Kiedy skończysz z przednią stroną markizy, odwróć ją i wyczyść drugą stronę.

Krok 3: Napraw dziury

Zrób sobie przerwę po nałożeniu środka czyszczącego, ponieważ wszelkie płyny nałożone na markizę muszą całkowicie wyschnąć. W przeciwnym razie po prostu zapraszasz więcej pleśni i pleśni.

Gdy markiza do kampera wyschnie, nadszedł czas, aby naprawić te dziury. W przypadku mniejszych dziur i rozdarć zazwyczaj można użyć taśmy do naprawy markiz. Upewnij się, że twoja taśma jest przezroczysta, aby taśma wyglądała na niewidoczną gołym okiem. Dociśnij taśmę po nałożeniu, aby usunąć pęcherzyki powietrza.

Jeśli twoja dziura jest większa niż trzy cale, użycie taśmy naprawczej nie zadziała. Zamiast tego będziesz musiał kupić łatkę, która jak najbardziej pasuje do koloru twojej obecnej markizy. Jeśli nie możesz znaleźć czegoś w pobliżu, zadzwoń lub napisz do producenta kampera. Za opłatą mogą wysłać próbkę dodatkowego materiału markizy.

Chcesz, aby łata markizy była o dwa cale wyższa i szersza niż obecny otwór. Przycinanie nożyczkami do tkaniny zapobiegnie strzępieniu się i strzępieniu na końcach łaty markizy, które mogą spowodować jej rozpadnięcie się.

Jeśli jesteś maniakiem szycia, możesz przyszyć łatkę na miejscu. W przeciwnym razie równie dobrze działa wodoodporny klej RV. Przyklej łatkę z tyłu markizy, aby z przodu nie było żadnych pozostałości kleju. Daj klejowi dużo czasu do wyschnięcia, zanim złożysz markizę z powrotem.

Końcowe przemyślenia

Markiza RV nie powinna wytrzymać wiatru większego niż 20 do 25 mil na godzinę, nawet jeśli Twoja markiza jest nieco bardziej wytrzymała niż większość. W końcu nie chcesz, aby materiałowa markiza się rozdarła, ani nie chcesz, aby markiza oderwała się od kampera, co może się zdarzyć, jeśli pogoda jest wystarczająco ciężka.

Powodzenia i bądź bezpieczny!

powiązana zawartość

Każdego roku wypróbowuję najnowszy sprzęt kempingowy, aby poprawić moje wrażenia. Te przedmioty zostały przetestowane w boju i mogą być polecane bez żadnych zastrzeżeń. Pamiętaj jednak, że te przedmioty niekoniecznie są produktami z najwyższej półki. Moim celem na tej stronie jest polecanie sprzętu, który jest naprawdę dobrze wyceniony, a jednocześnie zachowuje wysoki standard jakości. To jest rzecz, której używam.

Kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć o przyczepie podróżnej, to którą kupić, jak działa system zasilania, jak spakować przyczepę podróżną, jak ją konserwować, dokąd z nią jechać i jak ją z łatwością prowadzić. Oto przewodnik dla początkujących po Twojej nowej przyczepie podróżnej.