Ile ważą obozowicze Teardrop?

Przyczepy Teardrop to jedne z najmniejszych kamperów w okolicy. Jeśli interesuje Cię ultra-minimalna żywotność przyczepy typu łezka, musisz dobrze poznać klasę wagową tego typu kampera, zanim zaczniesz robić zakupy. Ile waży przeciętna przyczepa typu łezka?

Przyczepy Teardrop ważą od 500 funtów po lżejszej stronie do około 3000 lub 4000 funtów po ich najcięższym. Większość obozowiczów w kształcie łez znajduje się pomiędzy, osiągając około 1500 funtów.

Z tego przewodnika dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o ciężarach kamperów w kształcie łezki, w tym prawdziwych przykładów. Porozmawiamy również o czynnikach, które określają, jak ciężka jest przyczepa typu łezka i które pojazdy ciągnące są najbardziej odpowiednie dla tego typu przyczepy.

Zacznijmy!

Co to jest zwiastun łzy?

Najpierw krótkie wprowadzenie do zwiastuna łez, aby znaleźć się na tej samej stronie.

Kampery lub przyczepy Teardrop to lekkie przyczepy kempingowe z przeważnie zaokrąglonymi bokami, które mają kształt łzy. Średnia długość jednej z tych przyczep wynosi od ośmiu do 10 stóp, a przyczepa ma około pięciu stóp wysokości.

Jeśli jesteś wyższy, wciśnięcie się w przyczepę z łezką nie byłoby zbyt wygodne. Co najwyżej te przyczepy są przeznaczone dla dwóch osób. Nawet wtedy kwatery będą dość blisko.

Przyczepy Teardrop nie są duże pod względem udogodnień, ponieważ po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wiele. Wiele łez ma tył, który otwiera się i rozszerza, odsłaniając małą kuchnię galeryjną.

W głównej części przyczepy może znajdować się materac lub dwa, ale to wszystko. W większości przyczep w kształcie łezki nie znajdziesz miejsca do życia, a zazwyczaj brakuje w nich łazienek.

To powiedziawszy, w przyczepie z łezką możesz spodziewać się przynajmniej trochę miejsca do przechowywania. Pojemniki do przechowywania i schowki są zwykle dość kreatywnie rozmieszczone, więc wiesz, że Twoje rzeczy są bezpieczne.

Średnia waga kampera w kształcie łzy

Teraz, gdy znasz już specyfikacje kamperów w kształcie łezki, porozmawiajmy dalej o ich średniej wadze.

Najlżejsze przyczepy łezki na drogach ważą od 500 do 700 funtów. To są najmniejsze przyczepy, jakie zobaczysz. Jak można się domyślić, są też niesamowicie nagie, z tylko podstawowymi udogodnieniami.

Większe przyczepy z łezkami mają od 1000 do 1500 funtów, co jest uważane za średnią. Przy tym rozmiarze dwóch pasażerów będzie miało co najmniej odrobinę miejsca na oddychanie, ale przestrzeń nadal będzie ciasna. Dla tych, którzy uwielbiają minimalistyczny styl życia, kamper w kształcie łzy tej wielkości może być po prostu wystarczająco przytulny.

Największe kampery w kształcie łezki ważą od 3000 do 4000 funtów. Tak, producenci robią tak duże łzy. Dodatkowy rozmiar to zwykle dodanie większej ilości miejsca do spania, aby czteroosobowa rodzina mogła obozować w łzie.

Jeśli kamper w kształcie łzy ma kiedykolwiek mieć łazienkę, jest to funkcja, którą można znaleźć w większych przyczepach.

19 prawdziwych przykładów wagi kampera w kształcie łzy

Jak zrobiliśmy na blogu, kiedy mówiliśmy o innych typach przyczep i ich wadze, podkreślmy kilka prawdziwych modeli kamperów w kształcie łzy, abyś mógł poczuć, jak ciężkie są.

 • Tag nuCamp: 1,269 funtów
 • NuCamp Tag XL: 1,369 funtów
 • nuCamp TAB S: 1946 funtów
 • nuCamp TAB 400: 2840 funtów
 • Timberleaf Trailers Pustułka: 860 funtów
 • Vistabule Teardrop Trailer: 1330 funtów
 • Bean Trailer Black Bean Off-Road: 2500 funtów
 • Bean Trailer Meaner Bean Off-Road: 2000 funtów
 • Bean Trailer Classic Bean: 1800 funtów
 • Przyczepy Little Guy Little Guy Max: 3010 funtów
 • Przyczepy Little Guy Mini Max: 2320 funtów
 • Colorado Teardrops Basedrop: 1000 funtów
 • Colorado Teardrops Canyonland: 1150 funtów
 • Colorado Teardrops Mount Massive: 1470 funtów
 • Colorado Teardrops Summit: 1,750 funtów
 • Rustic Trail Teardrop Campers Miś Koala: 1110 funtów
 • Rustic Trail Teardrop Campers Niedźwiedź grizzly: 1,475 funtów
 • Rustic Trail Teardrop Campers Niedźwiedź polarny: 1700 funtów
 • Rustic Trail Teardrop Campers Papa Bear: 1295 funtów

Jakie czynniki wpływają na wagę kampera w kształcie łzy?

Chociaż żadna z przyczep z łezkami powyżej nie osiągnęła wartości 4000 funtów, niektóre były bardzo lekkie przy zaledwie 1000 funtów (i poniżej!), a inne miały około 3000 funtów lub nieco więcej.

Skąd ta różnica w wadze między jedną przyczepką do łezki a drugą? Zbadajmy czynniki, które odgrywają rolę.

Rozmiar

Wystarczy spojrzeć na kolekcję kamperów w kształcie łezki od jednego producenta, aby zobaczyć różnice w rozmiarze. Na przykład Little Guy Trailers Little Guy Max i Mini Max to łzy o standardowych rozmiarach.

Ich MyPod, którego język waży zaledwie 110 funtów, a masa własna 760 funtów, ma prawie 12 stóp długości. Mini Max ma ponad 17 stóp długości i waży 2320 funtów na sucho, co jest o wiele cięższe niż MyPod, ponieważ jest również ponad pięć stóp większy.

Większe przyczepy będą oczywiście ważyć więcej, co dotyczy każdego typu przyczepy, nie tylko kamperów w kształcie łezki.

Materiały

Materiały użyte do budowy przyczepy w kształcie łezki również wpłyną na jej wagę.

Jak wszystkie przyczepy, łzy są dostępne w różnych materiałach. W celu obniżenia kosztów i uniknięcia zbyt dużych rozmiarów pojazdu, wiele przyczep typu teardrop jest wyposażonych w aluminiowe ramy. Arkusze metalu są ułożone jeden na drugim, tworząc powłokę, podczas gdy prostokątne pręty tworzą ramę.

Drewno jest kolejnym popularnym materiałem zewnętrznym, ponieważ podlega recyklingowi. Drewniane wykończenie nadaje przyczepie w kształcie łzy rustykalnego charakteru, który sprawia, że ​​ta przyczepa jest tak uwielbiana. Ramy ze sklejki są jeszcze tańsze niż aluminium, a po sklejeniu i wykończeniu bardziej wytrzymałą skorupą, sklejka może wytrzymać dość długo.

Najbardziej wytrzymałe przyczepy typu teardrop będą miały szkielety ze stali nierdzewnej. Należy jednak pamiętać, że z trzech materiałów, które omówiliśmy w tej sekcji, stal nierdzewna jest bez wątpienia najcięższa. Nawet jeśli Twój kamper był mniejszy, przyczepa typu łezka nadal byłaby cięższa niż przyczepa z ramą aluminiową lub ze sklejki.

Niektórzy producenci mogą stosować kombinację materiałów, ponieważ wiele przyczep typu łezka jest konstruowanych na zamówienie. Ta wyjątkowa konstrukcja zwiększa trwałość kampera w kształcie łezki, ale zwykle kosztem jego wagi jest mniej niż 1000 funtów.

Udogodnienia

Przypomnij sobie wcześniej, że przyczepy z łezkami mają niewiele udogodnień, ale to nie znaczy, że są całkowicie pozbawione. Zamiast tego łezki mają udogodnienia tylko tam, gdzie jest to konieczne, z wyjątkiem większych łezek. Znajdą się w nich łóżka, kuchnia, a czasem nawet toaleta (może też prysznic!).

Im większa liczba udogodnień, tym więcej waży Twój kamper w kształcie łezki. Ten związek jest jednak przyczynowy. Mniejsze łezki nie mieszczą większej liczby udogodnień, więc zarówno mniejsza przestrzeń, jak i bardziej pusta przyczepka przyczyniają się do ich umiarkowanej wagi.

Bieg

Mówiąc o pustych przestrzeniach, sprzęt, który zabierasz ze swoją przyczepą w kształcie łezki, jest kolejnym wyznacznikiem jej wagi. Cóż, nie tylko sprzęt, ale i ludzie.

W przypadku większych przyczep ilość sprzętu i liczba pasażerów może przechylić szalę, powodując problemy z rozkładem masy.

Inteligentne opcje przechowywania w przyczepie typu łezka oznaczają, że możesz zabrać ze sobą za dużo i sprawić, że przyczepa będzie cięższa niż powinna. Nie ma znaczenia rozmiar Twojej przyczepy – ważny jest rozkład masy!

Ile uciągu potrzebujesz do przyczepy kempingowej Teardrop?

Nie możesz prowadzić przyczepy z łezką, co oznacza, że ​​musisz ją podczepić do pojazdu ciągnącego. Biorąc pod uwagę ogromny koszt przyczep z łezkami (poważnie, są one jednymi z droższych typów przyczep), masz nadzieję, że nie będziesz musiał kupować nowego pojazdu ciągnącego tylko po to, aby ciągnąć swoją łzę.

Dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie nie. Jeśli Twój pojazd może holować od 1000 do 4000 funtów, możesz podczepić do niego przyczepę kempingową w kształcie łzy i ruszyć w drogę.

Do holowania nie potrzebujesz nawet ciężkiego SUV-a lub pickupa. Wiele samochodów jest w stanie holować nawet cięższe kampery w kształcie łezki. Oto kilka przykładów:

 • Volvo XC90: 4000 funtów
 • Porsche Cayenne: 6000 funtów
 • Chrysler Pacifica: 3500 funtów
 • Volvo 90 Cross-Country: 4000 funtów

Dobrze to przeczytałeś; niektóre z powyższych modeli samochodów mogą holować ponad 5000 funtów. Nigdy nie jest źle, jeśli zdolność holowania Twojego pojazdu jest większa niż masa holowanej przyczepy. To dodatkowe miejsce na ruchy daje ci pewność, że nie przesuwasz zbyt daleko limitów udźwigu.

Oczywiście, jeśli jesteś kierowcą SUV-a, to prawie każdy model SUV-a pod słońcem może ciągnąć przyczepę w kształcie łzy. Oto kilka przykładów:

 • Audi Q5: 4400 funtów
 • Jeep Wrangler: 3500 funtów
 • Toyota 4-runner: 4000 funtów
 • Ekspedycja Forda: 9300 funtów
 • Honda Paszport: 3500 funtów do 5000 funtów
 • Nissan Armada: 8500 funtów
 • GMC Yukon: 8400 funtów
 • Chevrolet Tahoe: 8400 funtów
 • Toyota Land Cruiser: 8100 funtów
 • Dodge Durango: 8700 funtów
 • Land Rover Defender: 8201 funtów
 • Lincoln Aviator: 6700 funtów
 • Jeep Grand Cherokee: 7200 funtów
 • BMW X5: 7200 funtów
 • Audi Q7: 7700 funtów
 • Subaru Outback XT: 5000 funtów
 • Hyundai Santa Fe: 5000 funtów

Jeśli możesz holować kampera w kształcie łzy za pomocą SUV-a, jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku pickupów, które często mogą holować na terytorium o wadze 10 000 funtów. Czy to konieczne w przypadku kampera w kształcie łzy? Nie, oczywiście nie.

Pomyśl o całej swobodzie, jaką daje Ci dodatkowa zdolność holowania. Możesz zabrać ze sobą kajak i przyczepkę w kształcie łzy lub kilka rowerów, a nadal nie będziesz mieć pojemności. To wspaniałe uczucie!

Końcowe przemyślenia

Kampery Teardrop to małe, cylindryczne przyczepy, które często ważą 1500 funtów, ale mogą ważyć nawet 4000 funtów w zależności od producenta. Ponieważ są tak lekkie, zdolność holowania jest bardzo duża dzięki łzie, co jest jedną z ich największych zalet!