Ile śniegu wystarczy na skuter śnieżny?

Zima nie trwa wiecznie. To sprawia, że ​​bardziej doceniasz jazdę na skuterach śnieżnych, ponieważ możesz cieszyć się tą aktywnością tylko w określonych porach roku. Ale co zrobić, jeśli zwykły sezon na skutery śnieżne prowadzi do kilku suchych miesięcy z bardzo małą ilością śniegu lub bez śniegu? Czy nadal możesz używać swoich sań? Ile śniegu potrzebujesz do jazdy na skuterze śnieżnym?

Zaleca się, aby podczas jazdy na skuterze śnieżnym mieć od czterech do sześciu cali śniegu na ziemi. Cokolwiek mniej, a możesz potencjalnie uszkodzić części swojego skutera śnieżnego, co stwarza ryzyko.

W dalszej części omówimy więcej o tym, dlaczego śnieg jest zawsze kluczową częścią równania podczas jazdy na skuterze śnieżnym, kiedy możesz chcieć pominąć jazdę i co może się stać, jeśli i tak zdecydujesz się jeździć na sankach na twardych nawierzchniach. Nie będziesz chciał tego przegapić.

Ile śniegu potrzebujesz do jazdy na skuterze śnieżnym?

Zima oficjalnie rozpoczęła się w twojej zaułku lasu, ale do tej pory miałeś tylko niskie temperatury, ale ani jednej śnieżycy. I wreszcie, po tym, co wydaje się wiecznością czekania, to się dzieje. Twój lokalny specjalista od pogody wzywa do śniegu, a na weekend do startu.

Podekscytowany otwierasz aplikację pogodową telefonu i potwierdzasz, że tak, śnieg rzeczywiście nadchodzi. Kiedy budzisz się następnego dnia, wita cię kilka centymetrów sproszkowanych białych rzeczy na ziemi. Chyba nigdy nie byłeś tak szczęśliwy widząc śnieg.

Wygląda na to, że na ziemi jest wystarczająco dużo śniegu, ale jeszcze nie wyciągnąłeś linijki i nie umieściłeś jej w stercie śniegu, żeby to sprawdzić. Czy centymetr lub dwa śniegu wystarczy do jazdy na sankach?

Nie dokładnie. Przynajmniej potrzebujesz czterech cali nagromadzenia śniegu na ziemi. Tyle śniegu wystarczy, by pokryć trasy jeździeckie. Wtedy prawdopodobnie nie uderzysz w goły beton lub asfalt podczas korzystania z sań.

Jeśli masz sześć cali śniegu na ziemi, to jest to optymalne rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że możliwe jest, aby mieć zbyt wiele dobrego. Jeśli jesteś w zamieci śnieżnej lub po zamieci i na ziemi jest blisko stopa śniegu, warunki są prawdopodobnie zbyt trudne, abyś mógł jeździć na sankach. O wiele lepiej jest pozwolić, aby część tego śniegu trochę się stopiła lub przynajmniej osiadła, zanim wykopiesz skuter śnieżny na przejażdżkę.

Czy powinieneś jeździć na sankach, jeśli nie ma wystarczająco dużo śniegu?

Ok, powiedzmy, że do tej pory była to dla ciebie bardzo sucha zima. Jak powiedzieliśmy we wstępie, zima nie trwa wiecznie. Sezon jest już w połowie, a temperatury powoli, ale stopniowo zaczynają rosnąć, obawiasz się, że cała zima się skończy, a ty nie skorzystasz ze skutera śnieżnego.

A więc tak, jeśli zdarzy się choć jedna impreza śnieżna, w której śnieg przykleja się do ziemi i utrzymuje się dłużej niż jeden dzień, jesteś skłonny wyruszyć na szlaki. Z pewnością możemy zrozumieć, skąd bierze się to poczucie pilności, ale zatrzymajmy się i zastanówmy przez chwilę. Jazda na sankach w śniegu poniżej czterech cali może nie być najlepszym wyborem na dłuższą metę na skuterze śnieżnym.

Oto dlaczego nie chcesz jeździć na sankach w niewystarczającym śniegu.

Uszkodzenie części

Pierwszą i najczęstszą kwestią, o którą musisz się martwić, jest zniszczenie podwozia skutera śnieżnego podczas jazdy w warunkach, do których pojazd nie jest przeznaczony. Mówimy o podróżowaniu po odsłoniętych drogach gruntowych lub twardym, bezlitosnym betonie.

Twój skuter śnieżny ma pod spodem narty. Każdy z nich zawiera metalowy drążek, który spotyka się na środku sań. Te sztabki mają średnicę około pół cala, więc nie są bardzo duże, ale służą niezwykle ważnemu celowi. Kierownice narciarskie umożliwiają kierowanie w śniegu, nawet jeśli śnieg jest ciasny i twardy.

Śnieg, nawet najtwardszy, nadal nie jest tak twardy jak asfalt czy beton. Metalowe kierownice narciarskie mogą dostać się do ubitego śniegu, dzięki czemu możesz sterować, ale nie mogą wbijać się w beton w ten sam sposób.

Jeśli musisz przemierzać twarde nawierzchnie przez kilka minut na skuterze śnieżnym, nie powinno to spowodować natychmiastowej szkody. Jednak decyzja, że ​​spędzisz dzień jeżdżąc po twardych nawierzchniach na skuterze śnieżnym, pomoże metalowym kierownicom zużyć się i ostatecznie zniknąć.

Aha, nie będziesz też w stanie dobrze sterować, co bardzo utrudni obsługę skutera śnieżnego.

Teraz możesz się zastanawiać, czy nie rozmawialiśmy właśnie o wyścigach skuterów śnieżnych w ostatnim poście i czy nie jest to forma wyścigów na betonie? Tak, ale wspomnieliśmy również, że do tej czynności wykorzystywane są specjalistyczne sanie. Sanie te mają wkładki z węglika wolframu zaprojektowane tak, aby stykały się z asfaltem lub betonem. Wstawki ochronią metalowe kierownice narciarskie, dzięki czemu będą trwać dłużej i pozwolą Ci sterować.

Możesz zainstalować wkładki z węglika wolframu w swoim skuterze śnieżnym, jeśli chcesz regularnie jeździć po twardych nawierzchniach, ale nie będzie to tanie.

Na tor sanek można również wpłynąć, używając skutera śnieżnego bez wystarczającej ilości śniegu. Tor zawiera nylonowe płozy, które wykorzystują śnieg jako źródło smarowania, aby utrzymać bieżnię. Bez śniegu działającego jako smar, nylonowe płozy mają bezpośredni kontakt z betonem. Wkrótce stają się bardzo gorące, czasami nawet tak gorące, że się stopią.

Nawet jeśli tak się nie stanie, kilka przypadków jazdy skuterem śnieżnym po betonie prawdopodobnie zniszczy nylonowe prowadnice, pozostawiając odsłonięte gąsienice.

Przegrzanie

Nawet jeśli nie musisz się martwić, że metalowe prowadnice skutera śnieżnego lub bieżnia zużyją się podczas jazdy w niewystarczającym śniegu, nie oznacza to, że wyszedłeś z symbolicznego lasu. Innym problemem, który może mieć wpływ na Twoje sanki, jest przegrzanie.

Na tym blogu omówiliśmy chłodzenie skuterów śnieżnych. Jednym z bardziej popularnych sposobów chłodzenia sań jest system chłodzenia. Wlewasz płyn chłodzący, a zamknięty obieg umożliwia przepływ płynu, dzięki czemu silnik nie nagrzewa się zbytnio i przestaje działać.

Wymienniki ciepła w skuterze śnieżnym pozostaną chłodne dzięki śniegowi, który w naturalny sposób będzie gromadził się na torze.

Bez śniegu sam płyn chłodzący może nie wystarczyć, aby utrzymać silnik w temperaturze zapobiegającej przegrzaniu. Teraz, w każdej chwili, Twoje sanie mogą się zatrzymać na środku ulicy mieszkalnej lub innej nawierzchni asfaltowej, po której jedziesz. Utkniesz na mieliźnie i będziesz musiał zapłacić, aby odholować skuter śnieżny do lokalnego mechanika. Może to być kosztowne i stanowić poważną niedogodność.

Jakie inne warunki nie sprzyjają bezpiecznej jeździe na skuterze śnieżnym?

Nie zdawałeś sobie sprawy, jak ryzykowne jest jeżdżenie skuterem śnieżnym bez wystarczającej ilości śniegu na ziemi, a zwłaszcza jeśli nie ma śniegu. Poza niewystarczającym śniegiem, warto również uważać na następujące warunki, ponieważ nie zawsze są one bezpieczne do jazdy.

Brudne szlaki

Dobrze wykorzystany szlak może wydawać się naturalną ścieżką, jak wiele skuterów śnieżnych, zanim zrobiłeś to samo, prawda? To może być prawda, ale głębokie rowki tych dróg gruntowych mogą mieszać się ze śniegiem, wpływając na kierowanie.

Jeśli droga gruntowa/śnieżna jest jedyną drogą, którą możesz jechać, to powinno być w porządku, aby jechać przez kilka minut. Jeśli będziesz ostrożny, twoje sanie powinny przetrwać. To powiedziawszy, zdecydowanie chcesz sprawdzić pojazd po dniu jazdy, aby upewnić się, że nie jest uszkodzony, zwłaszcza pod spodem.

lód

To jest coś, o czym cały czas wspominamy, ale warto to powtórzyć. Tak solidny jak lód może się wydawać, gdy dodasz kilkaset funtów skutera śnieżnego i co najmniej 100 funtów własnej wagi, nie możesz ufać, że lód się nie pęknie.

Unikaj jazdy po dużych połaciach lodu, takich jak zamarznięte rzeki lub jeziora. Jeśli zauważysz oblodzone łaty na szlaku, na którym się znajdujesz, jedź powoli i, jeśli możesz, oddalaj się od lodu.

Mokry śnieg

Śnieg niekoniecznie jest lepszy niż brak śniegu. Kiedy śnieg spadnie mokry i ciężki, możesz nie być w stanie poruszać się saniami tak dobrze, jak w mniej grząskim śniegu. Ponadto, jeśli mokry śnieg nadal pada, możesz szybko zmarznąć, więc na pewno będziesz chciał nosić odpowiedni sprzęt do skuterów śnieżnych.

Puszysty śnieg

Śnieg puszysty jest bardziej korzystny niż śnieg mokry, ale nadal stwarza pewne problemy. Ten śnieg może się rozproszyć, jeśli zostanie zakłócony, ograniczając widoczność. Chmury śnieżnego pyłu mogą również wyskoczyć z innych jeźdźców, trafiając Ci w twarz i ponownie utrudniając dostrzeżenie.

Możesz jeździć trochę wolniej w puchu lub odsunąć siebie i swoją drużynę na zewnątrz, aby nie tworzyć chmur śnieżnego kurzu, które na nikogo nie wpłyną.

Końcowe przemyślenia

Planując dzień na trasach skuterów śnieżnych, upewnij się, że masz co najmniej cztery cale śniegu na ziemi, z czego sześć cali idealnie. Jazda po betonie może rozerwać części sanek i zwiększyć ryzyko przegrzania skutera śnieżnego. To sprawia, że ​​jazda po twardych nawierzchniach nie jest opłacalna.

Chociaż czasami może to nadwerężyć twoją cierpliwość, zawsze najlepiej poczekać na idealne opady śniegu, a następnie wskoczyć na skuter śnieżny. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

powiązana zawartość

To, co nosisz podczas jazdy na skuterze śnieżnym, będzie odgrywać dużą rolę w tym, jak dobrze mija dzień. Jeśli twoje ubranie zalewa się potem lub nie jest wodoodporne, szybko zmarzniesz. Wielkogabarytowe ubrania mogą ograniczać zwrotność, wpływając na zdolność do jazdy. Bez jakiego sprzętu na zimę nie chcesz się obyć podczas jazdy na sankach?

Wyobraź to sobie: masz zamiar wjechać na nowy szlak dla skuterów śnieżnych ze swoimi kumplami, a oni chrupią, co dalej. Twoje sanie nie były nawet włączone od dwóch minut, a już cię zachęcają, prosząc, żebyś się ruszył. Czy Twój skuter śnieżny musi się rozgrzać przed wyjazdem na jazdę, a jeśli tak, to jak długo?

Podczas obsługi skutera śnieżnego spodziewasz się słyszeć trochę hałasu, takiego jak ryk silnika, zwłaszcza po naciśnięciu przepustnicy. Jednak ostatnio w twoim mruczącym silniku zaczął towarzyszyć inny dźwięk i jest to wyraźny pisk. Czy ten dźwięk może wydobywać się z pasów twoich sań, a jeśli tak, to dlaczego?