Ile śniegu potrzebujesz, aby ulepić bałwana?

Jak można się spodziewać, odpowiedź na pytanie „Ile śniegu potrzebujesz, aby ulepić bałwana?” jest – cóż, to zależy od tego, jak duży ma być bałwan. Nie jest to jednak szczególnie pomocne. Dlatego, starając się zapewnić światu przydatne porady dotyczące budowania bałwanów, postaramy się podać bardziej szczegółowe, pomocne informacje.

Ile śniegu potrzebujesz, aby ulepić bałwana? Aby zbudować bałwana, który ma około sześciu stóp wysokości i jest zbudowany z trzech kul o zmniejszających się rozmiarach, potrzebujesz około 19 stóp sześciennych śniegu.

Jednak budowanie bałwana to o wiele więcej, który nie spada ani nie topi się natychmiast.

Pogoda na bałwana

Najpierw musisz poczekać na idealną pogodę do budowania bałwana. A dokładniej pogoda, gdy pada śnieg, musi być odpowiednia ORAZ pogoda musi być dokładna podczas budowy.

Jeśli pada śnieg, gdy temperatura powietrza wynosi około 32 stopni Fahrenheita, śnieg powinien mieć odpowiednią konsystencję do lepienia bałwana.

Idealny śnieg do budowania bałwana

Widzisz, do pewnego stopnia nie to, ile masz śniegu, jest ważne przy lepieniu bałwana, ale rodzaj śniegu, którego używasz.

Istnieje zaskakująca różnorodność rodzajów śniegu i nie wszystkie z nich nadają się do lepienia bałwanów.

Naukowcy dzielą śnieg na pięć kategorii. To, do której kategorii należy śnieg, zależy od ilości „wolnej wody” w stosunku do kryształków lodu.

 • Suchy śnieg ma 0% wody
 • Wilgotny śnieg to mniej niż 3% wody
 • Mokry śnieg to od 3% do 8% wody
 • Bardzo mokry śnieg to od 8% do 15% wody
 • Błoto pośniegowe to więcej niż 15% wody

Woda, w której zawieszone są kryształki lodu, działa jak klej, spajając je. Jeśli spróbujesz uformować śnieżkę, która rozpadnie się w dłoni, śnieg jest zbyt suchy, ponieważ nie ma wystarczającej ilości wody, aby utrzymać kryształy razem.

Z drugiej strony, jeśli śnieg jest zbyt mokry, nie utrzyma swojego kształtu, powodując, że bałwan stopniowo przekształci się w śnieżną kropelkę.

Najlepszy śnieg do budowania bałwana

Najlepszy śnieg do lepienia bałwana to mokry śnieg. Nie tak suche, żeby się nie trzymały dobrze, i nie tak mokre, żeby nie trzymały swojego kształtu.

Aby przetestować materiał do budowy bałwana, weź dużą garść śniegu i ściśnij go razem, aby uformować kulkę. A teraz rzuć w kogoś.

Jeśli kula śnieżna rozpadnie się, przelatując w powietrzu, pozostawiając za sobą biały kurz, śnieg jest zbyt suchy. Z drugiej strony, jeśli kula śnieżna trafi w cel i nie pęknie, prawdopodobnie jest zbyt mokra.

Ale jeśli kula śnieżna trafi w cel i rozpadnie się, gratulacje, masz idealnego bałwana budującego śnieg.

Porada dla profesjonalistów

Jeśli chcesz mieć rękę ulepiającą bałwana, nie rzucaj śnieżką w osobę, od której potrzebujesz pomocy.

Powrót do pogody

Zakładając, że masz śnieg, który spadł, gdy temperatura powietrza wynosiła około 32 stopnie i nie było żadnych gwałtownych wahań od tej temperatury, wszystko jest w porządku.

Jeśli jednak się rozgrzeje, może się okazać, że śnieg zaczął się lekko topić, a zawartość wody wzrosła, co sprawia, że ​​nie nadaje się do lepienia bałwanów.

Najlepszy sposób na zbudowanie bałwana

Istnieje kilka różnych sposobów na ulepienie bałwana. Niektórzy ludzie decydują się na zepchnięcie śniegu w ogromny stos, a następnie uformowanie go w kształt bałwana.

Inni zwijają dużą, starą kulę śniegu, a następnie klepają ją wokół kuli, aby zrobić ciało bałwana. Jest też szkoła myślenia „zwiń cylinder i wstań”.

Żaden z nich nie jest właściwym sposobem na ulepienie bałwana!

Najlepszym sposobem na ulepienie bałwana jest metoda trzech kul.

Metoda bałwana z trzema kulami

Możesz zbudować wysoki, stosunkowo stabilny z najmniejszą ilością śniegu, jeśli zbudujesz go za pomocą stosu trzech gigantycznych śnieżek.

Twoje proporcje powinny wynosić 3:2:1, a dolna kulka ma metr średnicy. Zapewni to szeroką, stabilną podstawę dla bałwana.

Aby stworzyć bazę dla bałwana, zacznij od śnieżki. Następnie połóż śnieżkę na ziemi i zacznij się toczyć. Rzuć śnieg w różnych kierunkach, aby zachować kształt piłki, a gdy masz odpowiedni rozmiar, umieść piłkę w miejscu, w którym będzie żył Twój bałwan.

Następnie utwórz kolejną piłkę. Ta druga kula powinna mieć około pół metra średnicy. Kiedy zrobisz gigantyczną śnieżkę numer dwa, umieść ją na swoim pierwszym dziele. Po umieszczeniu tej drugiej piłki na miejscu dopakuj dodatkowy śnieg wokół miejsca, w którym stykają się dwie piłki.

Wreszcie twoja trzecia piłka powinna mieć szerokość jednej stopy. Ta piłka znajduje się na górze i staje się głową twojego bałwana.

Kontroluj rozmiar swoich kul

Jeśli kule są zbyt duże, kryształy śniegu mogą się ze sobą skleić. Ta niestabilność w połączeniu z ciężarem śniegu może skutkować raczej obrzydliwym stosem śniegu niż bałwanem.

Płaskie blaty

Dobrym pomysłem jest również wykonanie płaskiego obszaru na górze i na dole sfer. Te płaskie powierzchnie sprawiają, że bałwan jest bardziej stabilny, niż byłby, gdybyś ułożył całkowicie okrągłe śnieżki.

Teraz Udekoruj

Możesz trzymać się tradycyjnej czapki i szalika, marchewki na nos i kilku kijów na ramiona, ale co w tym zabawy?

Rozważać:

 • Oczy: Malowane kamienie są dobre dla oczu i możesz dodać parę okularów, aby uzyskać dziwaczny dotyk.
 • Wełniane alternatywy kapeluszy: Nie musisz ograniczać się do nudnego, starego kapelusza z pomponem. Co powiesz na czapkę z daszkiem dla nowoczesnego akcentu lub kapelusz przeciwsłoneczny dla ironicznego akcentu.
 • Włosy: Możesz całkowicie pominąć czapkę i dać bałwanowi włosy. Odpowiednie produkty do włosów obejmują; przędza, czyściki do fajek, plecione bransoletki z krosna tęczowego lub niegotowane makarony.
 • Inne dekoracje: Rozważ nadanie bałwanowi prawdziwej osobowości, dodając akcesoria, które odzwierciedlają Twoje zainteresowania. Sprzęt do hokeja na lodzie lub inny sprzęt sportowy, drewniana łyżka i czapka szefa kuchni, pędzel i paleta – możliwości są nieograniczone.

Więcej wskazówek dotyczących budowania bałwana

Jest jeszcze kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz tworzyć epickie bałwany.

Ostrożnie wybierz swoją powierzchnię

Jeśli budujesz bałwana po lżejszym zrzuceniu śniegu, ważna jest powierzchnia, na której chcesz budować.

 • W miarę możliwości buduj bałwana na płaskiej, trawiastej powierzchni.
 • Ciemne nawierzchnie pochłaniają ciepło, nawet na śniegu, więc jeśli ulepisz bałwana na asfalcie, szybciej się stopi.

Trzymaj bałwana z dala od wiatru

Wiatr nie tylko niszczy ciało bałwana. Jeśli wiatr jest wystarczająco silny, może nawet przewrócić bałwana.

Aby uniknąć przedwczesnej śmierci nowego, fajnego kumpla, buduj u podnóża wzgórza lub w ochronnym cieniu swojego domu.

Jeśli jednak budujesz w przestrzeni publicznej i lepisz bałwana u podnóża wzgórza, pamiętaj, aby rozglądać się za innymi użytkownikami wzgórza. Nie chcesz, żeby wjechał w ciebie sanek.

Zminimalizuj ekspozycję bałwana na słońce

Jeśli to możliwe, ułóż bałwana w zacienionym miejscu lub w miejscu o minimalnym nasłonecznieniu. Pomoże to Twojemu bałwanowi przetrwać. Aby bałwan zachował swoje radosne uśmiechy na dłużej, ułóż jego buzię na boku bałwana, który będzie odwrócony od słońca.

Bądź bezpieczny?

Na koniec, ale nie mniej ważne, kiedy lepisz bałwana, upewnij się, że jesteś bezpieczny. Owiń się ciepło i załóż rękawiczki, które nie pochłaniają wilgoci ze śniegu. Jeśli zmoczysz ubranie, wejdź do środka i przebierz się, zanim poczujesz się zbyt zmarznięty i zrób sobie przerwę, jeśli poczujesz nieprzyjemne zimno. Aha, i nie zakopuj się w żadnych zaspie śniegu, ani nie twórz jaskiń śnieżnych, aby się w nich ukryć.

Chcesz najlepszego bałwana na bloku?

Właśnie spędziłeś godziny na lepieniu idealnego bałwana. Teraz musi nadejść czas, aby poprzez dekoracje nadać mu osobowość. Jasne, możesz poszperać w domu i zobaczyć, co tam jest, a nawet kupić zestaw do dekoracji bałwana, ale chcesz iść pod prąd. Jakie fajne akcesoria do bałwanów możesz dostać w swoje ręce?

Kalkulator bałwana

Jeśli chcesz naprawdę zafascynować się tworzeniem idealnego bałwana, to jest to narzędzie dla Ciebie! Korzystając z ciągu Fibonacciego, dr Anna Szczepanek stworzył Kalkulator bałwana pomóż powiedzieć, jak długo wytrzyma bałwan w zależności od ilości opadów śniegu, wielkości kulek bałwana i czy. Sprawdź, jest super!