Ile śniegu potrzeba, aby jeździć na sankach?

Jeśli teraz wyglądasz przez okno lub sprawdzasz pogodę, zastanawiając się, kiedy możesz pojeździć na sankach, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Więc zamiast liczyć płatki i mieć nadzieję, że wystarczy na sanki, przeczytaj ten artykuł, aby mieć pewność, że jest.

Ogólnie rzecz biorąc, 2-4 cale śniegu to ilość śniegu potrzebna do jazdy na sankach. W grę wchodzi jednak wiele czynników, takich jak rodzaj terenu, konsystencja śniegu, styl sanek i stromość stoku saneczkowego.

Te czynniki należy również wziąć pod uwagę przed wyruszeniem na wzgórza. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy obecne warunki zewnętrzne sprzyjają Twojej przygodzie na sankach, czy nie!

Co sprawia, że ​​warunki na sankach są dobre?

Każdy, kto kiedykolwiek miał przywilej jeździć na sankach, wie, że oczywistym warunkiem udanej wycieczki na sanki jest śnieg. To jest 101 sanek! Ale o wiele więcej wchodzi w grę, gdy decydujesz, czy warunki są idealne i sprzyjają złapaniu sań i wyruszeniu na zimową zabawę.

Szczerze mówiąc, nie ma ustalonej zasady ani złotej głębokości śniegu, dzięki której saneczkarz może określić, czy jego wzgórze nadaje się do jazdy na sankach. Jest wiele innych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę… żadna skocznia nie jest dokładnie taka sama. Biorąc to pod uwagę, podstawowa zasada dotycząca jazdy na sankach jest następująca: jeśli widzisz ziemię/roślinność, prawdopodobnie jest to nie dobry pomysł na jazdę na sankach. Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, są wyjątki od tej reguły, o których wspomnimy później.

Jazda na sankach jest mocno uzależniona od pogody. Jeśli temperatura jest wystarczająco wysoka, aby stopić wszystkie bałwany, prawdopodobnie jest zbyt ciepło, aby nawet wytworzyć śnieg. Może to również sprawić, że wzgórze stanie się błotne, aby można było przyjemnie zjechać w dół.

Poza tym zbyt niska temperatura może mieć wpływ na warunki jazdy na sankach. Zbyt zimna pogoda może spowodować zbyt słaby śnieg lub, co gorsza, może sprawić, że istniejąca górka saneczkowa stanie się twarda jak skała.

Nie ma nic gorszego niż wycieranie się na wzgórzu saneczkowym twardym jak beton!

Pamiętaj, że idealna temperatura do jazdy na sankach to 29 – 30 stopni Fahrenheita. W tym zakresie temperatur śnieg nie jest zbyt błotnisty i nie jest zamarznięty.

Konsystencja śniegu

Rodzaj i konsystencja śniegu ma duży wpływ na to, czy stoki saneczkowe są gotowe do zdobycia. Temperatura i warunki pogodowe decydują o tym, jaki rodzaj śniegu dostaniesz.

Ciężki, mokry i lepki śnieg

Wystarczy 1-2 cale tego rodzaju śniegu, aby jeździć na sankach!

Jeśli na dworze jest cieplej, gdy zaczyna padać śnieg, śnieg staje się wilgotniejszy i bardziej lepki niż zwykle. Najlepszym sposobem na opisanie tego typu śniegu jest to, że doskonale nadaje się do lepienia bałwanów i pakowania śnieżek.

Wierz lub nie, ale ten rodzaj śniegu jest najlepszym sposobem na zjeżdżanie na sankach. Ale dlaczego?

Odpowiedź można znaleźć w fizyce! Do dobrej zabawy na sankach nie potrzeba aż tyle śniegu ze względu na jego konsystencję. Cięższy/bardziej mokry śnieg zmniejsza tarcie, uwalniając więcej wody pod naciskiem sanek. Ten rodzaj śniegu jest nie tylko łatwiejszy do zjeżdżania, gdy jest go mniej, ale jest to również idealny rodzaj śniegu do jazdy na sankach w ogóle.

Lżejszy, bardziej suchy i puszysty śnieg

Ten rodzaj śniegu wymaga nieco większej głębokości, aby można było jeździć na sankach. Najlepsza ilość dla tego śniegu to około 4 cale.

Ten rodzaj śniegu pada, gdy na zewnątrz jest chłodniej. Płatki stają się tak lekkie i puszyste, że stają się pudrowe. Jest to rodzaj śniegu, który wydaje z siebie skrzypiący dźwięk, gdy na niego nadepniesz. Niestety puszysty śnieg nie jest najlepszym rodzajem śniegu do jazdy na sankach, zwłaszcza jeśli ma mniej niż 4 cale.

Jeśli skończysz na próbie jazdy na sankach w lekkim nagromadzeniu tych sypkich płatków, sugeruję spakowanie go i stworzenie własnego toru saneczkowego na wybranym wzgórzu. Spakowanie go zminimalizuje tarcie i sprawi, że tor saneczkowy będzie bardziej śliski.

Ten rodzaj śniegu jest tym lepszy, im więcej na nim jeździsz. Zauważysz, że ścieżka saneczkowa, którą utworzyłeś na początku wycieczki, poprawia się za każdym razem, gdy na niej jeździsz.

Jak teren wpływa na jazdę na sankach?

Ilość śniegu potrzebna do jazdy na sankach również w dużej mierze zależy od charakteru wzgórza, na którym się wybierasz! Jak wspomniano wcześniej, jeśli widzisz ziemię/roślinność, prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem jeżdżenie na sankach.

Wzgórza saneczkowe, które mają gęstą i wysoką roślinność, wymagają o wiele więcej płatków śniegu, aby ułożyć się w stosy niż wzgórza, które składają się z skoszonej trawy typu podwórkowego/parkowego.

Jeśli wzgórze, na którym chcesz jeździć, ma dużo wysokiej roślinności, proponuję poczekać na sanki, aż ta roślinność całkowicie zakrytylub dopóki wśród roślinności nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby wytyczyć szlak saneczkowy. Z drugiej strony, jeśli chcesz jeździć na sankach po skoszonym trawiastym wzgórzu, powinieneś poczekać, aż pojawią się 1-4 cale na nim (w zależności od rodzaju śniegu).

Zawsze ważne jest, aby wiedzieć, na czym jeździsz. To nie tylko ważny czynnik decydujący o tym, czy jest wystarczająco dużo śniegu, aby jeździć na sankach, ale jest to również coś, co może Cię chronić podczas jazdy na sankach.

Jeśli jeździsz na sankach po skałach lub porośniętej roślinnością, może to być dość niebezpieczne (nawet jeśli te rzeczy są zasypane śniegiem). Kamienie mogą rozerwać Twoje sanki i zranić. Bądź świadomy, zwłaszcza jeśli jeździsz na sankach po lekkim/puszystym śniegu.

Różne rodzaje sań na różne głębokości śniegu

Rodzaj sanek, z których zamierzasz korzystać, wpływa również na ilość śniegu, której potrzebujesz, aby trafić na wzgórza.

Nadmuchiwane Rury

Nadmuchiwane dętki (zwłaszcza plastikowe typu basenowego) nie wymagają prawie żadnego śniegu do jazdy na sankach. Rurki te mogą z łatwością latać po trawiastych wzgórzach, które mają tylko lekkie odkurzanie ze sniegu! Rurki te stanowią wyjątek od reguły 1-2 cali. Nie nadają się jednak do stosowania na bardziej zarośniętych obszarach. Te sanie mają tendencję do łatwego wyskakiwania, więc uważaj na każdy skalisty teren.

Zwykłe sanki plastikowe lub w kształcie spodka

Tego typu sanie są zgodne z 1-2 cale reguła. Zasadniczo potrzebują wystarczającej ilości śniegu, aby wykorzystać nacisk i tarcie na swoją korzyść. Te sanki najlepiej sprawdzają się na trawiastych wzgórzach. Jeśli zabierasz je na wzgórze, które ma wyższą roślinność, sugeruj, aby poczekać, aż roślinność całkowicie zanurzy się w śniegu.

Sanki i tradycyjne sanki typu płoz

Sanki i sanki z płozami lub płozami na dnie wymagają znacznie więcej śniegu niż dwa pozostałe typy wymienione powyżej. Na trawiastym wzgórzu można oczekiwać, że te sanki będą dobrze działać w bazie 2-4 cale ze sniegu. Ponownie, w przypadku wyższych wzgórz wegetatywnych, poczekaj, aż śnieg całkowicie pokryje skały, rośliny itp.

Wskazówki dotyczące dobrej podróży na sankach

Po otrzymaniu wystarczającej ilości śniegu, aby jeździć na sankach, zechcesz zastosować się do tych innych sugestii, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z jazdy na sankach!

Upewnij się, że sprawdziłeś prognozę pogody

Pogoda, w której jeździsz na sankach, może mieć duży wpływ na jakość i ogólny stan śniegu. Może również określić, jak wygodny jesteś podczas jazdy na sankach.

Często możesz określić, czy będziesz w stanie zaplanować przyszłą podróż na sankach na podstawie prognozy pogody i ilości śniegu. Meteorolodzy mogą faktycznie przewidzieć, ile śniegu może spaść, co da ci wgląd w warunki na sankach.

Ponadto cieplejsza pogoda powoduje, że śnieg staje się bardziej mżawy, co może oznaczać, że może to nie być najlepszy śnieg do jazdy na sankach. Z drugiej strony, naprawdę zimna pogoda może zamrozić śnieg i sprawić, że jazda na sankach będzie niebezpieczna. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać pogodę.

Wybierz wzgórze pozbawione lodu

Jazda na lodzie jest bardzo niebezpieczna! Gorąco polecam omijanie oblodzonych wzgórz. Jeszcze raz sprawdź pogodę, jeśli dzisiaj było trochę cieplej, ale ma się ochłodzić przez noc, wzgórze saneczkowe, na którym stopił się śnieg, zamieni się w noc w czysty lód.

Twórz własne trasy saneczkowe

Najlepszym sposobem na najlepsze i najszybsze zjeżdżanie na sankach jest stworzenie własnej trasy saneczkowej zjazdu, najpierw pakując śnieg. Jest to technika idealna do zastosowania, jeśli planujesz jazdę na sankach po śniegu o głębokości ponad 6 cali.

Kiedy stworzysz własny szlak, będziesz musiał zrobić kilka zjazdów, aby uzyskać dobrą ścieżkę. Przemierzanie tego samego miejsca w kółko pozwoli ci przejść szybciej i dalej niż wcześniej.