Ile paliwa zużywa balon na gorące powietrze?

Posiadanie balonu na ogrzane powietrze może być bardzo kosztowne! Jednym z głównych kosztów związanych z posiadaniem balonu na ogrzane powietrze jest paliwo. Oczywiście im więcej latasz, tym więcej potrzebujesz paliwa! Więc ile paliwa zużywa balon na ogrzane powietrze?

Balon na gorące powietrze średniej wielkości (77 000 stóp sześciennych) zużyje około 30 galonów ciekłego propanu w ciągu godziny lotu. Im większy balon na ogrzane powietrze i im większy ciężar, tym więcej paliwa zużyje podczas lotu. Wchodzenie na wyższe wzniesienia również zwiększa ilość zużywanego paliwa.

Wiedza o tym, ile paliwa potrzebuje balon na ogrzane powietrze na lot, jest niezwykle ważna! Nieprzygotowanie na tej arenie może z pewnością prowadzić do bardzo żenujących sytuacji!

Paliwo dla „średniego” balonu

Przypuszczam, że wybór „średniego balonu” może wydawać się niektórym dość arbitralny. Chodzi mi o to, że istnieje wiele różnych rodzajów i rozmiarów kopert i koszy. Jak mógłby istnieć „przeciętny balon na ogrzane powietrze”.

Po zbadaniu prawie wszystkiego, co można wiedzieć o balonach na ogrzane powietrze, wybrałem kryteria, w których czułem się bardzo pewnie i które z pewnością stanowiłyby „średnią”.

Najpierw przyjrzałem się, jaki rozmiar koperty jest najczęściej kupowany. Następnie sprawdziłem, jaki rozmiar koperty był średni przy porównywaniu najczęstszych rozmiarów. W obu przypadkach odpowiedź wynosiła 77 000 stóp sześciennych.

Mając to na uwadze, wybrałem średnią liczbę pasażerów: trzech pasażerów plus pilot. Łącznie cztery osoby. Potem poszedłem stamtąd.

W tym przeciętnym balonie ze średnią liczbą pasażerów podczas godzinnej podróży dość konsekwentnie zużywa się około 30 galonów ciekłego propanu, czyli 3 galony.

Oczywiście nie ma to znaczenia w wyjątkowych okolicznościach. To tylko spojrzenie na przeciętny balon na gorące powietrze w ideał okoliczności. Zaraz omówimy więcej zmiennych.

To świetny model podstawowy dla każdego, kto myśli o zakupie balonu na ogrzane powietrze. Skorzystaj z tych obliczeń pomnożonych przez koszt propanu w pobliżu, kiedy tworzysz budżet na balon na ogrzane powietrze!

Na przykład sklep LPG tuż za rogiem naszego biura kosztuje teraz 2,53 dolara za galon. Ponad 30 galonów, to 75,90 dolarów za lot. To takie proste!

Oczywiście należy wziąć pod uwagę kilka innych kwestii, gdy pobierasz paliwo. Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo poniżej!

Odpowiednie zaopatrzenie w paliwo

W teleturnieju „Cena jest odpowiednia” nie chcesz przekraczać ceny detalicznej przedmiotu podczas licytacji. Robienie tego natychmiast eliminuje Cię z wejścia na scenę.

W lataniu balonem jest dokładnie odwrotnie. ZAWSZE chcesz mieć więcej paliwa niż potrzebujesz. Jest tak wiele różnych sytuacji, w których możesz potrzebować więcej paliwa.

Chcesz się upewnić, że wszystko jest w porządku, zanim wystartujesz balonem, a to oznacza, że ​​jesteś nadmiernie przygotowany. Od pogody po paliwo, w lataniu balonem bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze.

Chcesz uzyskać odpowiedni rodzaj paliwa i odpowiednią ilość! Więc co musisz wiedzieć o odpowiednim doborze paliwa? Dokładnie to omówimy poniżej.

Właściwy rodzaj

Uzyskanie odpowiedniego rodzaju paliwa jest pierwszym krokiem do uzyskania odpowiedniego paliwa. Nie jest to trudne, ale jest niezbędne: balony na ogrzane powietrze wykorzystują ciekły propan. Ten gaz można dostać prawie WSZĘDZIE.

Weźmy na przykład moją sytuację. Tuż obok naszego biura znajduje się stacja benzynowa sprzedająca LPG. Skręć za róg i trafisz na biznes, który również sprzedaje LPG. Idź kawałek dalej ulicą, a tam jest kolejne miejsce do kupienia LPG.

Wszystkie trzy z tych miejsc znajdują się w promieniu dwóch mil od miejsca, z którego piszę ten artykuł. Zobacz jak to działa? LPG można znaleźć praktycznie wszędzie! Walmart sprzedaje nawet LPG za niższą cenę niż szacowałem powyżej!

Jeśli chodzi o pozyskiwanie LPG z właściwego miejsca, tak naprawdę nie można się pomylić. Jeśli wolisz Walmart, świetnie! Lubisz Chevron? Idealny! Chcesz wesprzeć małą lokalną firmę? Dobrze na tobie!

LPG można dostać praktycznie wszędzie i naprawdę trudno to zepsuć!

Odpowiednia ilość

Drugim krokiem do uzyskania odpowiedniego paliwa jest uzyskanie odpowiedniej ilości paliwa. Omówiliśmy już, ile zużywa przeciętny balon na gorące powietrze, ale musisz znać balon, którego używasz!

A gdy już wiesz, ile potrzebujesz, weź ze sobą dodatkowe. Niezależnie od tego, czy zostaniesz zdmuchnięty nad obszar lądowania, czy coś w koszu działa nieprawidłowo, zawsze bezpieczniej jest mieć dodatkowe paliwo.

Jeśli wiesz, że będziesz dużo latać, kupuj hurtowo! Prawie zawsze możesz uzyskać zniżkę, jeśli kupujesz hurtowo. Tylko upewnij się, że jesteś bezpieczny w sposobie przechowywania całego tego propanu!

Dodam tutaj, że ważne jest, aby ten gaz znajdował się we właściwym miejscu w koszyku. Zrównoważony ciężar w całym koszu jest ważny, aby balon był stabilny.

W przypadku wielu większych balonów obszar, w którym chcesz umieścić zbiorniki z propanem, zostanie oddzielony. Jeśli tak jest, użyj tych małych kubków do tego, do czego zostały zbudowane!

W przeciwnym razie po prostu kieruj się zdrowym rozsądkiem. To jak pakowanie dobrze wyważonego plecaka. Nie potrzeba do tego naukowca od rakiet, ale wymaga użycia łebka. Kiedy mam wątpliwości, pytam żonę.

Większe nie zawsze jest lepsze

Mam wielu dobrych przyjaciół w Teksasie, których uwielbiam odwiedzać! W rzeczywistości wszyscy moi byli mieszkają w Teksasie! To z pewnością świetne miejsce do życia. A moi kumple z Teksasu z pewnością spełniają stare powiedzenie „w Teksasie wszystko jest większe”.

Oni są bardzo dumni i rozumiem dlaczego. To znaczy, nie żyłeś, dopóki nie zjadłeś żeberek z Teksasu! Mmm, teraz chcę trochę grilla…

Ale nie WSZYSTKO, co jest większe, jest lepsze. Chcesz kilka przykładów?

Dług. Nurkowie z nadwagą. Smartfony, które nie mieszczą się w Twojej kieszeni. Niemowlęta, które są zbyt ciężkie do noszenia. Pryszcze, które dosłownie KAŻDY może zobaczyć. Rząd. Moje wnętrzności.

Masz zdjęcie?

Jeśli chcesz zaoszczędzić na paliwie, większe balony na ogrzane powietrze zdecydowanie nie są lepsze. A chodzenie na naprawdę wysokie wzniesienia też nie jest lepsze. Poniżej omówimy, jak obniżyć koszty paliwa, gdy będziesz w górę!

Większe balony

Większe balony wymagają więcej paliwa. W kopercie jest więcej powietrza, które należy wypełnić, zwykle jest więcej palników i jest więcej wagi do niesienia, zwłaszcza gdy jest dużo pasażerów.

Wszystkie te czynniki zwiększają zużycie paliwa podczas danego lotu. A im więcej zużywasz paliwa, tym więcej wydajesz pieniędzy. Cha Ching!

Teraz zdecydowanie nie wypowiadam się przeciwko większym balonom na ogrzane powietrze! Jeśli wiesz, że możesz sobie na to pozwolić i zamierzasz z niego korzystać, zdobądź większy balon na gorące powietrze! Więcej mocy dla Ciebie!

Ale jeśli chcesz tylko latać balonem dla siebie i może kilku przyjaciół, nie musisz wydawać fortuny na paliwo. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz dużo latać.

Więc jeśli możesz sobie na to pozwolić, idź na to! Ale jeśli starasz się obniżyć koszty, zwinność jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!

Wyższe wysokości

Innym sposobem, w jaki balony zużywają dużo paliwa, jest wznoszenie się na wyższe wysokości! Wznoszenie się wyżej w pierwszej kolejności wymaga więcej paliwa. Musisz dłużej utrzymywać dodatnią pływalność, co wymaga większej ilości paliwa.

Do tego dochodzi fakt, że utrzymywanie podgrzanego powietrza wewnątrz koperty jest trudniejsze na większych wysokościach. Więc po raz kolejny będziesz potrzebował więcej paliwa.

Oczywiście większość balonów na ogrzane powietrze nie przekracza 2000 czy 3000 stóp. Nie tylko znajdziesz idealne warunki do latania na tych wysokościach, ale także uzyskasz znacznie lepszy widok na to, co dzieje się na poziomie gruntu!

I, jak właśnie omówiliśmy, zaoszczędzisz trochę poważnych pieniędzy! Widziałem wielu „poszukiwaczy mocnych wrażeń”, którzy lubią wchodzić na 9000 lub 10 000 stóp. Odradzałbym to, chyba że masz doświadczenie i możesz sobie na to pozwolić!

We wszystkim używaj rozwagi i baw się dobrze!