Ile osób może płynąć łodzią basową?

Są chwile, kiedy chcesz zabrać ze sobą osoby, które są blisko ciebie, na przejażdżkę łodzią, ale ile osób możesz faktycznie zmieścić na swojej łodzi? Ile osób możesz zabrać?

Kiedy wybierasz się nad wodę, ile osób może pływać na łodzi basowej? Większość pełnowymiarowych łodzi o długości od 20 do 21 stóp może zwykle przewozić 5 osób. Mogą również obsłużyć 900 do 1100 funtów. Mogą pomieścić tylko trzy osoby, ale jeśli masz duży przedni pokład, zwykle możesz na nim zmieścić więcej rowerzystów.

Zazwyczaj łodzie basowe nie są tymi, których będziesz używał, gdy płyniesz rurami na rzece. Jest to łódź przeznaczona na turnieje, a co za tym idzie, nie jest przeznaczona dla tak wielu osób. Dlatego na pewno omówimy podstawy, zanim zdecydujesz się zabrać na swoją łódź więcej osób niż to konieczne lub bezpieczne.

Jak bezpieczne może być wiele osób na łodzi?

To naprawdę zależy od tego, jaki rodzaj łodzi otrzymasz. Wiele osób powie, że naprawdę niewiele można zrobić, gdy szukasz łodzi basowej, która naprawdę pomoże utrzymać innych, którzy również chcą wyjść.

Chociaż możesz wybrać, co chcesz zrobić ze swoją łodzią, ważne jest, abyś zrozumiał, że istnieje pewien limit wagi, który może unieść każda łódź, i to z jakiegoś powodu.

Wychodząc na wodę, chcesz mieć pewność, że każdy ma swoją kamizelkę ratunkową, dzięki czemu w razie gdyby coś się wydarzyło, byliby chronieni i moglibyście nie czuć że źle, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jest coś, o czym musisz pamiętać, gdy płyniesz na swojej łodzi, i właśnie do tego została zbudowana Twoja łódź, jeśli chodzi o wagę, pojemność silnika i tak dalej. Porozmawiamy o tym w następnej sekcji, którą omówimy.

Ponieważ łodzie do okonia są mniejsze niż łodzie rybackie i narciarskie, dlatego nie ma zbyt wiele miejsca do siedzenia. Większość miejsca na łodzi zajmuje magazyn sprzętu. Mają również możliwość przykrycia pokładu, dzięki czemu możesz mieć więcej miejsca do stania.

Aby być bezpiecznym, nie próbuj przeładowywać swojej łodzi, co może skończyć się tylko katastrofą. Weź pod uwagę wagę ludzi, którzy będą na łodzi, a także sprzęt, który zamierzasz zabrać. Bierz tylko to, czego potrzebujesz. To ważna rzecz do zapamiętania.

Na co musisz uważać?

Zanim wyruszysz na wodę, jest tablica pojemności, na którą na pewno będziesz chciał rzucić okiem, zanim wyjdziesz na wodę. Ta tabliczka udźwigu podaje maksymalną liczbę dorosłych, których możesz zabrać, maksymalne obciążenie brutto i maksymalny rozmiar silnika o mocy, którą możesz legalnie przewozić.

Maksymalne dopuszczalne obciążenie brutto to całkowity ciężar, jaki może przyjąć Twoja łódź. Obejmuje to ludzi, sprzęt, sklepy, paliwo, zespół silnika, a także elementy sterujące.

Nie wszystkie łodzie mają te tablice udźwigu, więc musisz mieć pewność, że jesteś świadomy tego

Jeśli twoja łódź jest przeciążona, zauważysz, że twoja łódź zdecydowanie będzie miała znaczną różnicę poziomów. Silnik zejdzie głębiej pod wodę niż byś chciał.

Przeciążenie łodzi jest naprawdę złe, ponieważ rufa znajdzie się niżej w wodzie, a ponieważ jest to problem, możesz mieć wodę przedostającą się do łodzi z kilwateru spowodowanego przez własną łódź, więc zalanie jest zdecydowanie niebezpieczeństwem z którymi możesz się zetknąć, gdy przeładowujesz swoją łódź.

Kiedy wyjeżdżasz, jeśli prognoza pogody mówi, że może być coś, co się szykuje, ważne jest, aby nie spakować tyle, ile zwykle. Pomaga to zapewnić nieco większą stabilność podczas przechodzenia przez wzburzoną wodę.

Jeśli łódź nie jest tak stabilna podczas pływania po wodzie podczas burzy lub po prostu na dużych falach, może to spowodować, że łódź stanie się tak niestabilna, że ​​może się wywrócić, co może również spowodować okropne problemy, jeśli nie jesteś przygotowany.

Przekroczenie pojemności łodzi to po prostu proszenie o coś złego, nawet jeśli woda ma być spokojna. Możesz nawet otrzymać mandat za przekroczenie swojej pojemności.

Również, gdy wypływasz, upewnij się, że po jednej stronie łodzi nie ma zbyt wielu ludzi. Jeśli masz zbyt wiele osób po jednej stronie, to z pewnością nie jest to nawet rozkład wagi, może to również spowodować potencjalny problem z wywróceniem. Upewnij się, że wszystko jest w porządku i że wszyscy są tam, gdzie powinni.

Sprawdź pogodę

Kiedy wychodzisz, naprawdę musisz sprawdzić pogodę, zwłaszcza jeśli zabierasz więcej osób niż Twoja łódź może pomieścić. To nie jest zabawne frajerem, to ma być bezpieczne.

Może się wydawać, że pogoda się utrzyma, ale jeśli jest szansa, że ​​zobaczysz na horyzoncie złą pogodę, najlepiej udaj się na brzeg i udaj się do domu. Ma to głównie na celu ochronę na wypadek, gdyby woda zrobiła się wzburzona i coś miało pójść nie tak.

Jeśli chodzi o obszary wodne, czy to jezioro, rzeka czy ocean, nigdy tak naprawdę nie wiadomo, co się wydarzy, dopóki nie stanie się to nagle. Na Morzu Galilejskim panują szalone, intensywne burze, które pojawiają się znikąd. Wiele wywróconych łodzi.

Tak więc zła pogoda oznacza, że ​​nie ma wyjścia. Nawet jeśli myślisz, że możesz to zrobić, nie rób tego. Nie jest warta twojej łodzi i zdecydowanie nie jest warta twojego życia, więc zdecyduj się być bezpieczniejszym niż żałować.

Chociaż łodzie basowe są dobre na wzburzonej wodzie, nadal nie warto ryzykować, zwłaszcza jeśli masz już zajęte trzy miejsca i masz kilka innych osób, które po prostu siedzą w łodzi. Uderzenie w powierzchnię może spowodować wstrząs, który przepłynie przez łódź, co z kolei może spowodować wyrzucenie kogoś do wody. To zaskakujące na spokojnej wodzie, wyobraź sobie to na wzburzonej.

Rozważ życie

Przeglądając ten post, omówiliśmy rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoja łódź będzie w porządku, jeśli będzie na niej więcej osób niż powinno. Ale coś, co naprawdę musisz mieć w swojej głowie, to życie tych, które masz na swojej łodzi.

Samodzielne podejmowanie ryzyka to jedno – nadal jest niebezpieczne, ale lepsze niż tylko narażanie reszty życia. Kiedy jesteś gotów podjąć to ryzyko z innymi ludźmi na swojej łodzi, jest to znak, że prawdopodobnie nie powinieneś zabierać na swoją łódź większej liczby osób ani żadnych ludzi.

Upewnij się, że jesteś bezpieczny. To jest coś, co jest najważniejsze. Nie tylko z innymi, ale sam. Wiem, że zastanawiasz się, ile osób możesz zabrać na łódź, dlatego tu jesteś, ale musisz zacząć od siebie nawyki bezpieczeństwa, zanim sprowadzisz innych.

Kiedy jesteś na wodzie, to podobno dobry czas. Nie powinieneś martwić się o wszystko, co dzieje się z ludźmi wokół ciebie, zwłaszcza jeśli jest wzburzona woda. Upewnij się, że podejmujesz niezbędne środki ostrożności, a to pomoże upewnić się, że robisz, co możesz.

Ciesz się czasem spędzonym z tymi, których kochasz. Wybierz się w podróż na łodzi basowej, ale zrób to bezpiecznie. Mam nadzieję, że to było coś, co pomogło tym, którzy zastanawiali się, ile osób można wyeliminować.