Ile możesz ważyć i nadal jeździć na napędzie?

Paramotoring to sport, więc niektórzy mogą obawiać się, że ich waga będzie problemem podczas jazdy i nauki jazdy. Problem jest tylko wtedy, gdy masz niewłaściwy sprzęt paramotorowy.

Większość napędów może unieść pasażera, który waży do 350 funtów (160 kg), ale pasażerowie powyżej 220 funtów odczują lepszą jakość lotu dzięki mocniejszemu silnikowi. Maksymalna ładowność quadów i trójkołowców to około 800 funtów. Wszystko powyżej może spowodować słabą wydajność i obciążenie skrzydła i silnika.

To, czy napęd może utrzymać Twoją wagę, zależy nie tylko od silnika, ale także od skrzydeł. Niektóre skrzydła są bardziej odpowiednie dla wagi ciężkiej niż inne.

Waga i jej wpływ na lot

Waga to wielka sprawa w paramotoringu; producenci napędów napędowych zawsze starają się ulepszać swoje projekty, aby były lżejsze, mocniejsze i bardziej niezawodne. Jeśli chcesz świetnego startu i lądowania; im lżejszy, tym lepiej.

Dlaczego waga ma tak duże znaczenie? Im jesteś lżejszy, tym szybciej wystartujesz i tym płynniejszy będzie Twój lot. (z wyjątkiem czasów o niepewnych wzorcach pogodowych)

Powodem, dla którego istnieje tak wiele różnych skrzydeł, jest to, że aby lot był udany, musi istnieć odpowiednia równowaga w rozłożeniu ciężaru. Jest to kwestia bezpieczeństwa, ale jest to również kwestia jakości lotu.

Przy tak dużej różnorodności poszukiwanych doświadczeń lotniczych, istnieje potrzeba kilku różnych opcji; a także bezpieczne i wyważone opcje dla każdego typu pilota, który zamierza wyjść i latać.

Nie oznacza to, że jeśli jesteś ciężki, nie możesz cieszyć się lataniem, ale sugeruje, że Twój lot będzie nieco inny ze względu na wagę.

Oto świetny film wyjaśniający znaczenie wagi dla napędów:

Dopóki wybrałeś odpowiedni silnik, wyposażenie i skrzydła, które są dopasowane do Twoich wymiarów, nie powinieneś mieć problemu z lotem. Tylko upewnij się, że dokonałeś najlepszego wyboru, zanim wyruszysz w lot.

Nie czekaj, aż oderwiesz się od ziemi, aby zorientować się, że wybrałeś zły silnik i skrzydła. Wcześniejsze przeprowadzenie niezbędnych badań ma kluczowe znaczenie dla uzyskania najlepszej możliwej jakości lotu.

Jednym z najlepszych sposobów, aby dowiedzieć się, jakie skrzydła powinieneś mieć, aby cię utrzymać, jest skonsultowanie się z trenerem. Akademie/szkoły paramotorowe mają doświadczenie. Większość z nich lata od wielu lat i ma za sobą spore doświadczenie.

Producenci i niektórzy projektanci paramotorów nie zawsze są tymi, którzy codziennie wychodzą na zewnątrz i latają. Twój trener najlepiej odpowie na wszelkie pytania związane z paramotoryzacją dotyczące wagi i lotu.

Inną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, poza doświadczeniem w lataniu, jest fakt, że szkolą różnego rodzaju ludzi. Prawdopodobnie mogliby powiedzieć, jaki silnik i pojemność skrzydła mogą wytrzymać określoną wagę.

Waga i czas lotu

Istnieje wiele silników do napędów napędowych, a każdy z nich ma określoną ilość paliwa. Czy zauważyłeś, że zużywasz więcej gazu w samochodzie, gdy jeździsz ze znajomymi? To ta sama ilość gazu, ale waga jest inna, więc przejechanie z miejsca na miejsce zajmuje Twojemu samochodowi więcej energii.

Czytać  Czy powinienem biegać bez śniadania?

Paramotory nie różnią się zbytnio. Chociaż rozkład masy będzie różny w zależności od modelu napędu, którego używasz, lub pojemności paliwa tego silnika, prawdą jest, że paliwo wyczerpie się tym szybciej, im cięższy będzie ciężar, który musi unieść.

Pomaga wiedzieć, jaka jest pojemność zbiornika i szacowany czas lotu związany z tą pojemnością zbiornika. Gdy już się o tym dowiesz, będziesz w stanie ocenić, jaki czołg chcesz kupić.

Twoja waga nie będzie miała olbrzymi wpływ na czas lotu, ale jeśli masz OCD, jak niektórzy ludzie, chcesz wiedzieć, za ile płacisz dreszczyku emocji.

Poniżej kilka najpopularniejszych silników napędowych i ich pojemność paliwowa:

PPG Pojemność baku Szac. Czas lotu
Parajet Maverick 10 l 2,5 godziny
Poczęcie powietrza 9 l, 11,5 l, 15 l 5,5 godz. (zbiornik 15L)
Zwiadowca 12 L 3 godziny
*Bailey V5 11,5 litra 5 godzin
Miniplan ABM 12 litrów, 18 litrów 4+ godz.

*Bailey V5 ma dłuższy czas lotu, ponieważ jest Silnik 4-suwowy. Uzyskasz więcej czasu na lot z tym dzieckiem, ponieważ jest bardziej oszczędne.

Czas lotu tych silników opiera się na średnim czasie lotu pilotów paramotorowych. Dokładna waga tych pilotów jest trochę niejasna, ale możesz wykorzystać poprzednie obciążenia skrzydeł jako odniesienie do wszelkich specjalnych obliczeń, które musisz wykonać.

Wózki jako alternatywa dla lotów z rozbiegiem dla cięższych pilotów

Średni limit wagowy dla paramotorów wynosi około 350 funtów.oznacza to, że każda osoba powyżej tej wagi będzie czuła się nieco zdenerwowana lub nieswojo w związku z wsiadaniem na napęd i lataniem.

Mogą obawiać się, że napęd nie jest w stanie ich utrzymać, silnik nie ma wystarczającej mocy, aby oderwać się od ziemi lub nie sądzą, że mają siłę lub koordynację, aby to wszystko zrealizować. W każdym razie jest na to rozwiązanie.

Dla tych, którzy denerwują się lataniem, trójkołowce, które potrafią latać tandem lub solo są dobrą alternatywą dla zwykłego paramotoru. Są wyjątkowe, ponieważ mają koła, ale nadal są warte wzlotu.

Poniższa tabela to tandem/trójkołowiec i jego specyfikacje. Jeśli nie interesują Cię specyfikacje wagowe do latania w tandemie, możesz je pominąć. Jeśli jednak chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji, przewiń w dół do podtytułu zatytułowanego „Quady i triki jako alternatywa dla lotów startowych”.

Trójkołowiec/Tandem
Udźwig (kg) 34 38
Trioks 130-320 160-380

Dla wielu pilotów paramotorowych, którzy są ciężsi, wózek jest dobrym wyborem. Ale niektórzy zgadzają się, że odrywa to od przygody latania. To zależy od tego, czego chcesz i jaka jest twoja perspektywa.

Jeśli czułbyś się bardziej komfortowo na trójkołowym wózku, mówię idź! Paramotoring to sport ekstremalny. Zawsze będą niebezpieczeństwa i ważne jest, aby pilot czuł się pewnie podczas lotu.

Czytać  7 idealnych miejsc do zjeżdżania na sankach w południowej Kalifornii

Jeśli masz zamiar spędzić sporą część swojego czasu martwiąc się o to, jak Twoja waga wpłynie na Twój lot, nie będziesz się tak dobrze bawić. Przygoda wyjdzie z twojego doświadczenia.

Nawet jeśli nie jesteś cięższą osobą, wózek jest dla każdego. Ten trójkołowiec ma kilka wspaniałych korzyści. Lądowanie i start są dość płynne, a wielu starszych mężczyzn wybiera to, ponieważ mają chore plecy lub kolana.

(Nawet jeśli nie jesteś stary, ale masz chore plecy lub kolana, wózek jest dobrym wyborem.)

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z trójkołowcem, oto film z uruchomienia trójkołowca i dlaczego niektórzy go wolą:

Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, Twoja waga nie powinna być problemem dla latającego napędu. Każdy, kto mówi, że jesteś za lekki lub za ciężki, nie wie, o czym mówi.

Jak ciężar wpływa na skrzydła napędowe?

Większość ludzi martwi się obciążeniem silnika, gdy skupiamy się na ograniczeniach wagi. Jednak w przypadku napędów największym problemem jest to, czy skrzydła utrzymają pilota, a nie silnik.

Nie zrozum mnie źle, moc silnika jest ważna, zwłaszcza gdy chcesz mieć wspaniały lot. To nie jedyny składnik. Jeśli popełnisz błąd, martwiąc się tylko o to, czy twój silnik poradzi sobie z dużym ciężarem, skończysz rozczarowany.

Powodem, dla którego istnieje tak wiele różnych modeli skrzydeł, jest to, że paramotoryzacja jest dla każdego. Jest bardzo różnorodny. Jeśli uważasz, że jesteś zbyt ciężki, by latać, prawdopodobnie się mylisz.

Przeprowadź badania nad najlepszym napędem na swoją wagę, znajdź trenera i rozpocznij naukę jazdy na paramotorze. Nie pożałujesz wspaniałego lotu. Będziesz zadowolony, że wykonałeś wszystkie te badania.

Waga nie powinna być czynnikiem decydującym o tym, czy możesz doświadczyć tego wielkiego dreszczyku emocji. To prawda, że ​​waga zmienia wrażenia z lotu, ale to nie znaczy, że twoje wrażenia z lotu będą lepsze lub gorsze, jeśli będziesz za lekki lub za ciężki.

Paramotoring jest tego warty bez względu na wiek czy rozmiar. Kto nie chciałby mieć tego ekscytującego uczucia swobodnego latania? Człowiek nie urodził się ze skrzydłami, więc musieliśmy stworzyć własne. Jeśli chcesz poczuć, że żyjesz, warto spróbować paralotniowego świata.

Aby pomóc Ci zrozumieć i pokazać, jak można latać, oto film przedstawiający uczniów w różnych rozmiarach, którzy startują na motoparalotniach w różnych rozmiarach:

Udźwig dla różnych skrzydeł

Zdolność pilota do utrzymania pilota zależy od pojemności silnika oraz pojemność skrzydła. Jeśli wybierzesz odpowiednie skrzydło, nie będziesz musiał martwić się o swoją wagę. W rzeczywistości jedynym momentem, w którym musisz się martwić o swoją wagę, jest pierwszy zakup skrzydeł.

Ale to proste! Większość stron internetowych poświęconych spadochroniarstwu ma na swoich stronach część ze specyfikacją, która informuje o nośności skrzydła. Jest to proste i łatwe do zrozumienia, nawet jeśli nie znasz wszystkich szczegółów, jeśli chodzi o jazdę na spadochronie.

Czytać  Dlaczego mój pojazd ATV strzela wstecznie? Jak to naprawić?

Poniżej znajduje się przybliżone oszacowanie udźwigu na podstawie dostępnych skrzydeł Flyozone.pl. Wszystkie skrzydła na wykresach zawierają informacje o czterech różnych stylach skrzydeł; Łatwy, sportowy i konkurencyjny.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Flyzone.com, z której zostały pobrane te informacje. (Lista jest bardziej obszerna i zawiera nawet informacje o masie lotu i rozpiętości skrzydeł oraz inne ważne specyfikacje.)

Rozmiar skrzydła do wagi — łatwy poziom
Udźwig (kg) (na podstawie rozmiaru skrzydła) XS S M L XL (XXL)
Mojo PWR 55-90 65-110 80-130 95-150 110-180
Kona 55-100 65-115 75-130 85-145 95-160 (110-180)

W zależności od tego, jakiego sprzętu wybierzesz, to obliczy również, ile ważysz. Podczas obliczania masy brane są pod uwagę takie elementy, jak wyposażenie, silnik, a także masa w locie. Jednak nie będziemy się tak bardzo martwić tymi informacjami.

Następny stół jest Twój sportowe skrzydła i ich nośność. To tylko skrzydło udźwig. (Oznacza to, ile skrzydło może wytrzymać.) Twoja waga, waga silnika i sprzętu muszą mieścić się w tym zakresie.

Rozmiar skrzydła do wagi – Sport
Udźwig (kg)
(na podstawie rozmiaru skrzydła)
19 20 22 24 26 28 30
Terenówka 3 55-105 65-120 80-140 95-160 110-190
Spyder 55-100 55-105 65-120 80-140 95-160
Speedster 2 55-115 70-130 80-150 95-170 110-190
Sirocco 2 55-110 55-115 70-130 80-150 95-170 110-190

Kolejna tabela to nośność dla konkurencyjne skrzydła. Te tabele mają na celu dać ci wyobrażenie o udźwigu skrzydeł. Istnieje wiele różnych modeli i stylów skrzydeł, nie jest to bynajmniej obszerna ani kompletna tabela/lista.

Notatka: Te skrzydła są stworzone do szybkości. Nie są przeznaczone do latania swobodnego, chyba że prędkość jest Twoim pomysłem na wspaniały codzienny lot. Kiedy czas jest problemem, to właśnie takie skrzydła chcesz zdobyć.

Konkurencyjne skrzydła
Udźwig w locie (kg)
(na podstawie rozmiaru skrzydła)
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Darmowa przejażdżka 55-105 55-120 55-130 65-140 75-150 85-160 95-170
Żmija 4 55-120 55-120 55-130 65-140 75-150 85-160 95-170

Skrzydła wyczynowe prawdopodobnie nie powinny być twoim pierwszym wyborem, jeśli jesteś ciężki. Pamiętaj, jak wspomniano wcześniej, im lżejszy pilot, sprzęt i wszystko inne, tym większa prędkość lotu.

Jestem pewien, że możesz kupić konkurencyjne skrzydła, jeśli chcesz, ale lepiej użyć czegoś bardziej wyważonego i dopasowanego do twojej wagi. Jeśli chcesz mieć dobry lot, upewnij się, że wybierasz zrównoważony sprzęt.

Poza tym ta tabela jest jedynie wagą do pomiaru różnic w nośności i różnorodności świata paramotorowego.

Notatka: Pamiętaj, że kiedy obliczasz wagę, uwzględniasz w tej wadze: pilota, wyposażenie, skrzydła i silnik.