Ile może holować skuter śnieżny?

Chociaż większość ludzi korzysta ze skuterów śnieżnych do jazdy w ciągu dnia, inni zasiadają za kółkiem sań do długich podróży. Tego typu sanie mogą wymagać transportu ładunku i sprzętu, co oznaczałoby użycie sań z możliwością holowania. Ile może holować skuter śnieżny?

Maksymalna waga, jaką może ciągnąć skuter śnieżny, zależy od jego marki, modelu i typu, ale niektóre z dzisiejszych sań mogą z łatwością ciągnąć 1500 funtów. Skutery turystyczne i użytkowe są najlepszym wyborem do tego zadania i są dostępne u producentów takich jak Ski-Doo i Yamaha.

W dzisiejszym artykule porozmawiamy dalej o zdolności holowania skutera śnieżnego według rodzaju sań. Zaprezentujemy również niektóre z naszych ulubionych sań o niesamowitych możliwościach holowania, więc czytaj dalej!

Tyle wagi może holować skuter śnieżny

Jeśli chodzi o holowanie, skutery śnieżne mogą nie być jedną z pierwszych opcji, które przyjdą Ci do głowy. Jednak do przewożenia ładunków w śnieżną pogodę są jednymi z najlepszych typów, ponieważ zdolność holowania niektórych modeli jest niezwykła.

Jak powiedzieliśmy we wstępie, zdolność holowania większości dzisiejszych skuterów śnieżnych wynosi do 1500 funtów. To, ile ciężaru mogą unieść Twoje sanki, zależy głównie od ich typu, o czym powiemy więcej w następnej sekcji.

Jako FYI przeciętny samochód ma zdolność holowania około 1500 funtów. To samo dotyczy mniejszych SUV-ów. Średniej wielkości SUV-y mogą holować do 3000 funtów, a pełnowymiarowe SUV-y mogą holować 5000 funtów, podobnie jak półtonowe pickupy.

Zdolność holowania skuterów śnieżnych jest taka sama jak większość samochodów z napędem na cztery koła, a także małych SUV-ów. To nie jest zbyt nędzne!

Najlepsze typy skuterów śnieżnych do holowania

Minęło trochę czasu, odkąd o tym rozmawialiśmy, ale skutery śnieżne występują w różnych typach. Jeśli wyobrażasz sobie, że regularnie ciągniesz ładunki na saniach, musisz starannie wybrać swój skuter śnieżny, aby upewnić się, że jest zgodny z zajęciami, którymi jesteś zainteresowany.

Dla przypomnienia, oto kilka ciężkich skuterów śnieżnych, które mogą z łatwością holować 1500 funtów, a czasem nawet więcej!

Użytkowy skuter śnieżny

Do holowania najbardziej polecamy sanki użytkowe, gdyż skuter tego typu ma niesamowitą moc silnika i długą, szeroką skrzynię ułatwiającą transport. Większość skuterów śnieżnych używa elektrycznego rozruchu, aby łatwo się włączać, dzięki czemu można dojechać tam, gdzie trzeba. Powszechne są również elektryczne rewersy.

Użytkowe skutery śnieżne są budowane z myślą o trudnych warunkach pogodowych i mogą poruszać się nawet po dużym śniegu. Te pojazdy są również dobrym wyborem do jazdy po szlakach, gdzie śnieg się zmniejszył lub stopił. Nie da się manewrować na jednym z tych sań z łatwością, a to jedna z jego największych wad.

Użytkowe skutery śnieżne są tak znane ze swojej zdolności holowania, że ​​jednym z tych pojazdów można holować inny skuter! Są też całkiem biegli w ciągnięciu sanek roboczych i sanek.

Skuter turystyczny

Innym typem skutera śnieżnego o gwiezdnej zdolności holowania jest skuter turystyczny. Te sanki są przeznaczone do podróży na duże odległości. Kiedy mówimy o długich dystansach, mamy to na myśli, ponieważ skutery śnieżne mogą podróżować setki mil za jednym razem.

Podobnie jak skuter użytkowy, sanki turystyczne są duże i nieporęczne, choć nie aż tak bardzo. Jeśli podróżujesz sam, docenisz dodatkową przestrzeń ładunkową. Dla saneczkarzy, którzy lubią zabrać ze sobą kumpla lub kilku, dobrym wyborem będzie turystyczny skuter śnieżny, ponieważ masz miejsce dla pasażerów.

Ponieważ turystyczne skutery śnieżne są przeznaczone do długotrwałego użytkowania, są wyposażone w udogodnienia skoncentrowane na Twojej wygodzie. Na przykład Twoje sanie mogą zawierać system komunikacji/radio, oparcia, podgrzewane siedzenia i gładkie zawieszenie.

Nie możesz skręcać szczególnie szybko w touringowych saniach, ale możesz wybrać rodzaj silnika, który chcesz, aby jeden z tych złych chłopców był bardzo szybki lub tylko umiarkowanie szybki.

6 użytkowych skuterów śnieżnych o niezawodnych możliwościach holowania

Zdecydowałeś, że chcesz, aby Twój następny skuter śnieżny miał niesamowitą zdolność holowania. Jeśli tak, rozważ dowolne z tych 6 sanek użytkowych. Każdy może ciągnąć ładunek i małe pojazdy, więc są właśnie tym, czego szukasz.

2021 Ski-Doo Tundra LT 600 EFI

Pierwsza na naszej liście jest Ski-Doo Tundra LT 600 EFI, eleganckie sanki, które zaczynają się od 8849 USD. Masz wybór między dwoma silnikami Rotax. Dwusuwowy, chłodzony cieczą silnik Rotax 600 EFI ma pojemność skokową 599,4 cm3, podczas gdy czterosuwowy silnik DOHC Rotax 600 ACE z suchą miską olejową ma pojemność 600 cm3.

Tundra LT 600 EFI jest zaskakująco lekka. Z silnikiem Rotax 600 EFI sanki ważą 491 funtów, a wersja Rotax 600 ACE waży tylko 515 funtów. Całkowita długość sań wynosi 129,3 cala, szerokość 39,1 cala, a wysokość 59,6 cala.

Szerokie nadwozie, narty Pilot DS 2 i krótkie dwuosobowe siedzisko to kolejne wspaniałe cechy. Kierownica w kształcie litery U wykonana jest z aluminium z haczykami w kształcie litery J. Elektryczny rozrusznik ułatwia jazdę, gdy tylko pojawi się nastrój!

2021 Yamaha VK450

Od Yamahy, VK450 to fenomenalne sanki użytkowe. Zaczynając od 9649 USD, jest umiarkowanie droższy niż Ski-Doo Tundra, ale nie jest to duża marża.

Do sań dołączony jest dwusuwowy silnik użytkowy o pojemności 540 cm3. Trzybiegowa przekładnia YXRC sprawia, że ​​jazda saniami po śniegu jest jak marzenie. Tylne zawieszenie Pro Comfort z podnoszonymi szynami, a także hydrauliczne tylne amortyzatory z ogniwami gazowymi osłaniają tył.

Inne cechy wydajności obejmują specjalną kalibrację sprzęgła, która łagodzi wytaczanie i wysokociśnieniowe wstrząsy gazowe dla lepszej kontroli. Rozrusznik elektryczny jest standardem, a także ręczny rozrusznik ręczny, jeśli rozrusznik elektryczny się nie powiedzie.

Hak holowniczy dołączony do VK450 jest montowany z tyłu skutera śnieżnego, dzięki czemu możesz holować!

2021 Arctic Cat Blast LT

Jeśli jesteś fanem Arctic Cat, ich Wybuch LT to jeden z najbardziej cenionych przez nich użytkowych skuterów śnieżnych. Począwszy od 8665 USD, Blast LT jest wyposażony w dwusuwowy, chłodzony cieczą, jednocylindrowy silnik serii 4000 o pojemności skokowej 397 cm3.

Sprzęgło CVTech Trailbloc i Arctic Drive System sprawiają, że operacje są płynne i łatwe. Hydrauliczne hamulce głównego cylindra Stealth z lekkimi zaciskami pomagają zatrzymać się w okamgnieniu. Cóż, przynajmniej tyle, ile można w saniach użytkowych.

Podwozie Blast LT ma długość 128 cali, szerokość do 45 cali i wysokość 50,5 cala. Inne fajne cechy tego sań to wymiennik ciepła, rozrusznik elektryczny „pod klucz”, haczykowata kierownica z uchwytem i siedzisko w stylu górskim.

2022 Ski-Doo Skandic WT

ten Ski-Doo Skandic WT to jeden z najpopularniejszych użytkowych skuterów śnieżnych. Najnowszy model na 2022 rok kosztuje 10 249 dolarów. Masz wybór spośród czterech różnych typów silników: Rotax 600R E-TEC, Rotax 600 EFI, Rotax 900 ACE lub Rotax 600 ACE.

Skandic WT waży od 575 do 620 funtów w zależności od silnika. Jego długość całkowita wynosi 126,9 cala, szerokość 42,8 cala, a wysokość 59,6 cala. Przednie zawieszenie LTS z przednimi amortyzatorami sterowanymi ruchem uzupełnia system tylnego zawieszenia SC-5U z centralnym amortyzatorem sterowanym ruchem.

Podwozie REV Gen4 jest przeznaczone do długotrwałej jazdy na skuterze śnieżnym z szeroką konstrukcją nadwozia. Dwa modułowe siedzenia mają schowek pod siedzeniami, aby pomieścić więcej sprzętu. Kierownica w kształcie litery U jest umieszczona niżej na saniach, co ułatwia chwytanie. Posiadają również haczyki w kształcie litery J.

Dzięki elektrycznemu rozrusznikowi, układowi hamulcowemu Brembo i zaczepowi na zderzaku, Skandic WT może być po prostu saniami użytkowymi, których szukasz!

2021 Polaris Voyageur 550 155

Z Polaris, Podróżnik 550 155 zaczyna się od 8999 $. Jako jedna z najbardziej wytrzymałych ofert tego producenta, Voyageur zawiera chłodzony wentylatorem silnik o pojemności skokowej 544 cm3. Regulowany system przedniego zawieszenia RMK i przegubowe tylne zawieszenie INDY sprawią, że dłuższe przejażdżki saniami będą dziecinnie proste.

Sucha masa tych sań wynosi 478,5 funta. Jego całkowita długość to 132,25 cala, jego całkowita wysokość to 56 cali, a jego całkowita szerokość to 48 cali.

Model ten jest wyposażony w standardowy rozrusznik elektryczny, podgrzewacze kciuków i dłoni, jednoczęściową kierownicę z pętlami górskimi, standardowy hak holowniczy, bieg wsteczny PERC i cyfrowy prędkościomierz. Chociaż jest przeznaczony tylko dla jednego użytkownika, mnogość wspaniałych funkcji sprawia, że ​​Voyageur 550 155 jest bardzo warty twojego czasu.

2021 Yamaha VK Professional II

Ostatnią na naszej liście skuterów śnieżnych o dużej pojemności jest Yamaha YK Professional II. Te świetnie wyglądające sanie są droższe od pozostałych, bo kosztują 13 999 USD, ale są to również najpotężniejsze sanie, o których mówiliśmy.

Jego czterosuwowy silnik użytkowy ma pojemność 1049 cm3. Trzybiegowa przekładnia YXRC to standard firmy Yamaha. Podwozie jest jednym z najtwardszych, jakie oferuje Yamaha, a dzięki szerokim nartom użytkowym, te sanki z łatwością poradzą sobie w głębokim śniegu.

YK Professional II jest wyposażony w hydrauliczne przednie amortyzatory z ogniwami gazowymi, niezależne przednie zawieszenie z podwójnymi wahaczami oraz komfortowe tylne zawieszenie z podnoszonymi szynami. Dzięki bagażnikowi możesz zabrać ze sobą więcej sprzętu, a elektryczne wspomaganie kierownicy z systemem wykrywania prędkości zmniejszy negatywne sprzężenie zwrotne.

Końcowe przemyślenia

Użytkowe skutery śnieżne mogą holować około 1500 funtów, czasem więcej w zależności od modelu. Niezależnie od tego, czy masz dużo sprzętu do transportu, czy skuter śnieżny twojego przyjaciela się zepsuł i musi wrócić do swojego samochodu, ciągnący skuter śnieżny przyda się raz za razem!