Ile miejsca na palce w butach trekkingowych

Wygoda palców stóp jest jedną z kluczowych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed każdą wędrówką po górach. Pocieszenie tej części ciała zależy wyłącznie od przestrzeni palców. Rozważ to i poczuj przytulność lub zignoruj ​​to i poczuj ból i agonię.

Ratowanie falangi przed bólem zaczyna się od wyboru najlepiej dopasowanych butów turystycznych zarówno dla profesjonalnych, jak i amatorskich spacerowiczów. Dobrze dopasowany zestaw pomaga chronić stopy przed niepotrzebnym utrudnieniem i zapobiega długotrwałym siniakom. Ale ile miejsca na palce potrzebujesz w butach turystycznych? Ten przewodnik zawiera odpowiedzi. Zawiera niezbędne informacje na temat butów turystycznych i przestrzeni na palce.

ile miejsca na palce w butach trekkingowych

Źródło obrazu: pexels.com

Ile miejsca na palce w butach trekkingowych?

Jeśli chodzi o zakup butów turystycznych, wszyscy początkujący wędrowcy często zadają to samo pytanie – ile potrzebują miejsca na palce? To jest proste. Buty spacerowiczów powinny mieć trochę miejsca, aby chętnie potrząsać palcami. Chociaż nie ma ogólnie zatwierdzonego pomiaru, zawsze potrzebna jest wystarczająca przestrzeń dla wygody palców. Upewnij się, że palce stóp nie uderzają w przód buta podczas stania lub chodzenia. But z szerszą przestrzenią na palce może również zranić stopy i kostkę.

Wybór butów turystycznych z wygodną przestrzenią na palce

Jak każdy inny obszar twojego ciała, wyrostek jest kolejną istotną częścią, która potrzebuje przytulności. Możesz kupić wysokiej jakości buty do chodzenia, ale najważniejszą rzeczą jest idealne dopasowanie. Poniżej znajdują się niezbędne rzeczy do zrobienia przy wyborze buta do chodzenia z wygodnym miejscem na paliczki.

Świadomość rozmiaru

Świadomość rozmiaru jest najważniejsza przy wyborze wygodnego zestawu. Rozmiar umożliwia poznanie długości, szerokości i łuku stopy przed zakupem. Zrozumienie pomiaru stopy pomaga rozpoznać wystarczającą ilość miejsca potrzebną do zapewnienia komfortu palca.

Kupuj pod koniec dnia

Zakupy w ciągu dnia nie są złym pomysłem, ale najlepiej pod koniec dnia. Wiesz dlaczego? Twoje stopy puchną naturalnie pod koniec dnia. Dlatego zaleca się robienie zakupów w tym okresie, aby uniknąć kupowania zbyt ciasnych butów, które mogą zranić paliczki na drodze.

Sprawdź szczelność

Dopasowanie palca do tylnej części kostki to jeden ze sposobów sprawdzania szczelności. Jeden palec powinien bez wysiłku wsunąć się w tył stroju stopy. Jeśli twój wyrostek jest ciasny, a palec z tyłu, przerwij i poszukaj innego. Ponadto, mając założony but, możesz wstać i skręcić palcami u nóg. Jeśli jest to trudne, przekładnia jest za ciasna.

Czytać  Wskazówki dotyczące wędrówek z plecakiem w chłodne dni

Test domowy

Po teście w sklepie dobrze sobie radzę, nosząc buty do chodzenia po domu. Pomoże Ci to poczuć komfort swojego wyrostka przed wyruszeniem na przygodę na drodze. Noś je w pokoju przez 30 minut lub godzinę. Wchodź i zejdź po schodach, aby naśladować podjazdy i zjazdy. Następnie sprawdź, czy nie ma żadnych oznak dyskomfortu lub swędzenia. Jeśli Twój sprzęt jest bezproblemowy, jesteś mistrzem. W przeciwnym razie doświadczysz żałosnych wędrówek.

Unikaj testowania z luźną koronką

Sprawdzanie butów trekkingowych z luźną koronką może być oszustwem. Zacznij od poluzowania sznurowadeł, wsuń stopę prawidłowo, zasznuruj ją, stań prosto i chodź dookoła. Po zasznurowaniu zestawu śladowego oceń, czy nie występują problemy z pomiarem. Jeśli twoje palce są mocno ściśnięte, poszukaj innego. Można rozważyć zestaw z kabiną o długości ćwierć cala lub mniej palików.

Wypróbuj metodę wielokrotnego sznurowania

Czy zdajesz sobie sprawę, że technika sznurowania butów wpływa na dopasowanie sprzętu? Różnorodny wzór koronki ma wpływ na wygodę Twojego sprzętu szosowego. Nie spiesz się i wypróbuj wiele wzorów koronek przed zakupem.

Zastanów się nad kształtem swoich stóp.

Kształt nogawek to kolejna ważna rzecz, którą należy zrobić przed zakupem drążka. Chodzący z wąskimi palcami powinni rozważyć wąski zestaw, podczas gdy szerokie stopy powinny rozważyć szerszy but.

Zbadaj za pomocą skarpet szlakowych

Skarpety pomagają jedynie w utrzymaniu sprawności butów. Po założeniu skarpetek sprawdź, czy wewnątrz buta nie ma problemów, zwłaszcza wokół palców. Jeśli wszystko wydaje się w porządku, właśnie zdobyłeś idealny sprzęt szosowy.

Wypróbuj test kopnięcia w ścianę

Zrób to, delikatnie kopiąc ścianę podczas noszenia buta. Jeśli twoje paliczki zmiażdżą po uderzeniu, być może będziesz potrzebować nowej pary.

Wpływ buta na zdrowie bez przestrzeni na palce

Wpływ buta na zdrowie bez przestrzeni na palce

Źródło obrazu: pexels.com

Buty z ciasną przestrzenią na palce są szkodliwe dla stóp. Koła zębate, które mają mało miejsca z przodu, zwykle sprawiają kłopoty stopom. Poniżej przedstawiamy kilka problemów spowodowanych brakiem kabiny na palcach.

Czytać  10 najlepszych wskazówek i wskazówek dotyczących wędrówek na udaną wędrówkę

Owrzodzenie palca stopy

Bardzo ciasne obuwie bez przestrzeni na wyrostki jest główną przyczyną owrzodzeń stóp. Wrzody to nagie obrażenia, które powstają, gdy buty stale ocierają się o paliczki. Jednak owrzodzeniom zapobiega się, nosząc odpowiedni rodzaj obuwia. Dlatego mądrze wybierz swój strój na wędrówki.

Wewnętrzny wzrost paznokcia

Wzrost pazurów palców do wewnątrz następuje, gdy krawędzie paznokci wrastają w skórę palca. Duży palec u nogi jest głównie dotkniętym obszarem i może powodować dyskomfort, falowanie, a nawet infekcję. Obuwie Wędrowca z zerową przestrzenią na palce hamuje zewnętrzny wzrost paznokcia. Może to spowodować wrastanie paznokci.

Odciski

Odciski są grubą, przerywaną, pozbawioną życia skórą, która znajduje się na kostnej powierzchni jak staw. Jest to spowodowane długotrwałym naciskiem na określony obszar, głównie przez źle dopasowany zestaw podróżny. Ponadto odciski mogą być twarde lub miękkie i mogą zawierać naczynia włosowate krwi lub włókna nerwowe. Jeśli nie jest odpowiednio leczona, często przyczepia się do głębszych tkanek. To bardzo utrudnia wykorzenienie.

palec młotka

Palec młotka to kolejny efekt zdrowotny ciasnego obszaru palca. Dzieje się tak, gdy wyrostek pozbawiony jest wystarczającej przestrzeni do rozwoju. Z biegiem lat sytuacja się pogarsza, jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczona. Możesz jednak łatwo tego uniknąć, jeśli wybierzesz odpowiedni strój na buty trekkingowe.

Mallet toe

Mallet toe jest wtedy, gdy staw na szczycie paliczków pochyla się. Zwykle silna kukurydza często rośnie w miejscu, w którym palec u nogi naciska na podłogę. Najczęściej drugi palec cierpi najbardziej, ponieważ jest najdłuższy.

Profilaktyka dolegliwości palców stóp

Zapobieganie jest proste i bezpośrednie. Obuwie szosowe, które słabo jest jedną z istotnych przyczyn chorób stóp. Nie spiesz się z zakupem butów turystycznych bez odpowiedniej kontroli. Ignoruj ​​buty z zerową przestrzenią na palce i zawsze rozważ przeczytanie przewodnika przed zainwestowaniem w nie. Odwiedź swojego lekarza, jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki lub objawy.

Często zadawane pytania:

Gdzie powinny być twoje palce w butach turystycznych?

Twoje palce powinny być umiarkowanie dopasowane w stroju na wędrówki. Nie za blisko krawędzi i niezbyt daleko od frontu.

Czytać  Czy powinienem kupić buty lub buty na wędrówki?

Ile miejsca na palce powinieneś mieć w butach?

Palce w bucie powinny mieć wystarczająco dużo miejsca. Pół cala lub cal przestrzeni falangi z pewnością nie jest złym pomysłem. Upewnij się, że twoja kabina palców nie jest zbyt mała, aby uniknąć ściskania paliczków. Jeśli twój zestaw ma wszystko inne oprócz miejsca na palce, nie trzymaj go.

Ile miejsca powinno być na końcu butów turystycznych?

Nie powinno być więcej niż ćwierć miejsca, które zmieści się tylko na palec na końcu zestawu. Wsuń palce do przodu i włóż palec wskazujący z tyłu buta. Jeśli możesz to zrobić, prawdopodobnie masz wystarczająco dużo miejsca na końcu. To miejsce na palce pomoże zapobiec niepotrzebnemu ślizganiu się stopy podczas chodzenia.

Skąd wiesz, czy twoje buty trekkingowe są za duże?

Identyfikacja dużego buta turystycznego jest dość prosta. Zestaw z ogromną falangą i miejscem na piętę jest wystarczający. Jeśli Twoje stopy nadal przesuwają się z jednej strony na drugą po zasznurowaniu obuwia, to jest to duży but.

Czy powinienem zwiększyć rozmiar butów o pół rozmiaru?

TAk. Oczywiście pod koniec dnia stopy puchną. Dlatego kupując but turystyczny, powinien on być o pół rozmiaru większy. W przypadku podróżnych stopy puchną, im bardziej ich angażujesz. Dlatego zestaw gąsienic powinien być o połowę większy.

Czy powinieneś kupić buty o połowę większe?

Dlaczego nie? Biorąc pod uwagę udowodnione naukowo reakcje stóp w sezonie wiosenno-letnim, można. Twoje stopy stają się większe wiosną i latem. Dlatego potrzebna jest dodatkowa przestrzeń na cieplejszą porę roku, ale nie za dużo z powodu zimy.

Zakończyć

Komfort na drodze zależy wyłącznie od Ciebie. Wybór zestawu podróżnego ma duże znaczenie przed wyprawą drogową. Upewnij się, że wybierasz buty trekkingowe, które nie zgniatają palców podczas stania lub chodzenia. Stopy robią turystę. Spraw, by byli szczęśliwi, dokonując odpowiedniego wyboru stroju, a zabiorą Cię tak daleko, jak chcesz. Nie noś butów, które uczynią je bezużytecznymi.