Ile kosztuje zestaw do tyrolki?

Twoje dzieci miały tyle radości z podszewki na suwak kilka tygodni temu, że od tego czasu błagały i błagały, abyś wróciła. Zamiast tego wpadłeś na pomysł, aby wprowadzić zabawną podszewkę na zamek na swoim podwórku za pomocą zestawu do zip line. W ten sposób Twoje dzieci mogą nosić podszewkę na suwak przez wiele godzin. Ile kosztowałby cię zestaw do zip line?

Zestawy Zipline różnią się ceną od około 100 USD do nawet 1000 USD. Ponieważ amatorskie tyrolki mogą być bardziej niebezpieczne niż komercyjne tyrolki, chcesz przeznaczyć spory budżet, aby upewnić się, że twój zestaw do tyrolki jest wykonany z wysokiej jakości materiałów.

W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zestawach do tyrolki, od tego, co otrzymujesz za swoje pieniądze, przez podstawowe instrukcje montażu i czy amatorski zestaw do podszewki na zamek może być bezpieczny. Zanim Twoje dzieci pojadą po domowej tyrolce, na pewno zechcesz to przeczytać!

Co to jest zestaw Zip Line i co zawiera jeden?

Zestawy Zip Line 101

Zestawy Zipline to świetny sposób na spełnienie najśmielszych dziecięcych marzeń. Mając wszystko, co jest zawarte w zestawie, możesz ustawić swój własny tor tyrolski na swoim podwórku.

Teraz ten „kurs”, by tak rzec, nie będzie miał kabla do tyrolki, który byłby prawie tak długi ani tak stromy, jak to, co widać na komercyjnych torach podszewkowych. Większość domowych zestawów do zip line również nie wymaga od jeźdźców wspinania się na te same wysokości, aby założyć podpinkę, ale jest to w porządku, szczególnie z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Zalety zestawu do zip line sprawiają, że warto je posiadać. Za każdym razem, gdy Twoje dzieci mają ochotę na zjazd na tyrolce, nie musisz pakować samochodu i jechać godzinę (lub więcej) do najbliższego toru tyrolki. Dzieci mogą po prostu wyjść na podwórko i zjechać na tyrolce do syta. Nie musisz się też martwić o planowanie jazdy na tyrolce, ani nie będziesz już musiał radzić sobie z długimi kolejkami.

Aha, a czy wspomnieliśmy o korzyściach płynących z oszczędzania pieniędzy? W następnej sekcji porozmawiamy więcej o tym, ile zapłacisz za zestaw do tyrolki, ale często płacą za siebie, jeśli twoje dzieci używają ich wystarczająco. Możesz także zarobić więcej pieniędzy, ponieważ nie wydajesz gotówki na paliwo i komercyjną jazdę na tyrolce.

Co jest w pudełku?

Kiedy twój zestaw do zip dotrze na wyciągnięcie ręki i ochoczo otworzysz pudełko, co się w nim znajdzie? Cóż, trudno powiedzieć na pewno, ponieważ zawartość różni się w zależności od producenta, ale przynajmniej należy spodziewać się następujących elementów.

Wózek

Wózek jest Twoim „siedziskiem” podczas podpinania, dlatego powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, takich jak obudowa ze stali nierdzewnej. Wytrzymałe łożyska, które są dwuwarstwowe, uszczelnione, a nawet jedno i drugie, zapewnią również, że wózek będzie służył przez długi czas. Łożyska kulkowe zapewniają płynniejszą i szybszą jazdę, dwie rzeczy, które lubią dzieci.

Niektóre zestawy do podszewki na suwak mogą zawierać tylko jeden wózek, ale inne mogą mieć dwa. Jeśli płacisz za podwójne wózki, musisz spodziewać się, że Twój zestaw do podszewki na zamek będzie ogólnie droższy.

Układ hamulcowy

Twoje dzieci muszą jakoś zatrzymać linę na tyrolce, i tutaj przydaje się układ hamulcowy. Rodzaj układu hamulcowego, który może znajdować się w zestawie do zip line, zależy od producenta. To powiedziawszy, powszechną opcją jest system hamowania na bungee z linką o długości 30 stóp, który pozwala dzieciom zajść tak daleko, zanim linka je zatrzyma. Ponieważ jest to bungee, linka jest bardzo rozciągliwa, więc zatrzymanie nie jest nagłe ani szorstkie.

Uprząż

Uprzęże łączą każdego rowerzystę z kablem do tyrolki, więc oczywiście możesz się spodziewać, że znajdą się w pudełku twojego zestawu do tyrolki. Jeśli twój zestaw jest wyposażony w jeden wózek, prawdopodobnie będzie miał jedną uprząż, chociaż producent może dorzucić dodatkową. Większość uprzęży będzie zawierała karabińczyki i smycze na stopy, aby Twoje dzieci były bezpiecznie osadzone.

Kierownica

To jest to, czego jeździec na tyrolce trzyma się podczas jazdy. Kierownica najprawdopodobniej będzie wykonana z twardego materiału, takiego jak plastik. Może zawierać wyściółkę dla przyczepności, ale ponieważ większość amatorskich przejażdżek na tyrolce jest tak krótka, kierownica może nie mieć żadnego wyściełania.

Kabel

Najważniejszym elementem jest kabel zip, ponieważ potrzebujesz solidnego, bezpiecznego kabla, który może wytrzymać pewne zużycie. Metal ocynkowany jest zawsze lepszy niż stal nierdzewna, ponieważ ta pierwsza jest mocniejsza. Niektóre zestawy do zip line wykorzystują kabel jakości lotniczej, który jest naprawdę wytrzymały.

Śruby rzymskie

Nie, to nie są ściągacze jak w pro wrestlingowym ringu. Zamiast tego te ściągacze pozwalają ustawić napięcie linki zip tak, aby była luźniejsza lub mocniejsza. Większość ściągaczy to 5/8ten cale na 12 cali. Prawdopodobnie dostaniesz dwa z nich, po jednym ściągaczu na każdym końcu kabla.

Poza tymi podstawowymi potrzebami zestaw do zip line może również zawierać:

  • Naparstek i kilka zacisków do kabli, dzięki czemu można łatwo przeciąć i skrócić kabel zip
  • Zawiesia kablowe do mocowania do drzew lub słupów
  • Blok zatrzymujący jako hamulec wtórny

Ile kosztują zestawy do tyrolki?

Teraz, gdy wiesz o nich więcej, jesteś bardzo zainteresowany zakupem zestawu do zip line dla dzieciaków. Zanim jednak przejdziesz dalej, musisz wiedzieć, ile wydasz na taki zestaw.

Jak powiedzieliśmy we wstępie, średni koszt zestawu do zip line wynosi od 100 do 1000 USD. Za 100 USD dostaniesz tylko najbardziej podstawowe zestawy do zip line dla małych dzieci, takie jak ten Zestaw Happybuy na Amazon. Długość tyrolki wynosi 100 stóp, a wózek to tylko czerwony plastikowy krążek. Kabel jest stalowy.

Dzieciom w wieku od pięciu do siedmiu lat może nie przeszkadzać podszewka na suwak w czymś takim. Jednak Twoje nastolatkowie uznają, że jazda na tyrolce Happybuy będzie trochę dziecinna i nudna jak na ich gust. W takim przypadku potrzebujesz poważniejszej opcji, takiej jak Zestaw do zjazdu torpedowego Backyard Ziplines.

Ten zestaw kosztuje około 600 USD, ale ma wysokiej jakości uprząż z czarnymi i pomarańczowymi akcentami i jest przeznaczony do użytku przez osoby dorosłe. Zawiera również blokadę, zestaw hamulca bungee, smycz nylonową, dwa karabińczyki, jeden kauszyk, trzy zaciski, dwa zawiesia linowe i dwa ściągacze. 5/16-calowa cewka kablowa może się wydłużyć dzięki dodatkowemu 10 stopom kabla.

Zestaw taki jak linia zip Happybuy to coś, co Twoje dzieci wyrosną w ciągu kilku lat. Zestaw Backyard Ziplines nie jest. Tak więc, chociaż kosztuje sześć razy więcej, długowieczność sprawia, że ​​cena jest tego warta. Poza tym możesz sam skorzystać z Backyard Zipline, jeśli chcesz. Zestaw Happybuy może powiedzieć, że jest odpowiedni dla dorosłych, ale nie zalecamy ryzykować.

Jeśli masz znaczny budżet na swój zestaw do tyrolki, możesz zajrzeć na coś takiego Zestaw do zjazdu Rogue Combo z materiałów do domku na drzewie. Ten zestaw zawiera kabel zip line o długości do 500 stóp, dzięki czemu możesz stworzyć w domu wrażenia zjazdowe, które są na równi z firmami komercyjnymi.

Tak, cały zestaw kosztuje ponad 900 USD, ale ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. Obejmuje to 30-metrowy układ hamulcowy na bungee, dwa zestawy kierownic, dwa karabińczyki, dwa zestawy smyczy o długości 24 stóp, dwie uprzęże, dwa wózki linowe Rogue, kausze, zaciski kablowe, dwie śruby rzymskie i dwa zawiesia kablowe, każdy z im 8 stóp. Ocynkowany kabel jakości lotniczej ma 5/16ten-cale, podszewka zapinana na zamek w standardzie, a kabel jest wyposażony w pętlę maszynową z jednej strony.

Użytkownicy o wzroście do 350 stóp mogą korzystać z tego zestawu do zapinania na suwak Treehouse Supplies, więc po raz kolejny mama i tata mogą nosić podszewkę z dziećmi, aby tworzyć rodzinne wspomnienia na podwórku!

Jak złożyć zestaw do zip line?

Ile potrzeba montażu przy zakupie zestawu do zip line? Musisz wszystko poskładać, więc jeśli jesteś typem, który denerwuje się podczas montażu kanapy IKEA, może lepiej zaplanować kolejną komercyjną podróż z podszewką z suwakiem.

Dla tych, którzy są gotowi na całkiem projekt, oto, co powinniście wiedzieć.

Bardzo ważne jest, gdzie zainstalujesz linię zip. Twoje podwórko powinno mieć co najmniej dwa drzewa, które są równoległe (lub mniej więcej równoległe) do siebie. Możesz mieć domową linię zjazdową, jeśli twoje podwórko jest bezdrzewne, ale wtedy musiałbyś zbudować własne kotwice od podstaw, używając metalowych lub drewnianych słupków. To więcej pracy, więcej czasu i więcej pieniędzy.

Przestrzeń między dwoma drzewami powinna wystarczyć, aby zmieścił się twój kabel zip. Zawsze możesz skrócić kabel, jeśli jest za długi, ale upewnij się, że kabel nie jest za krótki, ponieważ to większy problem.

Oprócz odległości od siebie, drzewa muszą być również mocne. Jeśli nie mogą wytrzymać około 3000 funtów siły poziomej bez zginania lub łamania, musisz wybrać inne miejsce. Sprawdź stan swoich drzew przed złożeniem zestawu do zip line. Szukasz uszkodzeń drzewa, takich jak pęknięcia lub zgnilizna.

Warto też przyjrzeć się obszarowi wokół drzewa. Czy dookoła jest mocno zakorzeniona trawa lub luźno ubity piasek lub gleba? Jeśli to drugie, to znowu nie możesz użyć drzewa do swojego kursu tyrolki. Może wyrwać się z ziemi, gdy twoje dzieci wzniosą się na tyrolkę!

Po znalezieniu odpowiednich drzew czas zacząć. Jedno z dwóch drzew to twoja początkowa kotwica. Owiń zawiesia kablowe, a następnie połącz jedną z dwóch śrub rzymskich. Kabel zip line powinien wpiąć się w pustą szczelinę ściągacza, a następnie rozciągnąć się do końcowej kotwicy na drugim drzewie. Za pomocą zacisków kablowych możesz przymocować drugi koniec kabla do drugiej śruby rzymskiej.

Czy zestawy do zip line są bezpieczne?

Naprawdę myślisz o zakupie zestawu do zip line dla swoich dzieci, ale masz tylko jedną martwiącą się obawę. Czy zestawy do tyrolki są aż tak bezpieczne?

Jeśli czytasz nasz post o statystykach bezpieczeństwa na tyrolkach, powinieneś wiedzieć, że chociaż podszewka na tyrolkę nie jest najniebezpieczniejszą aktywnością w powietrzu, jaką możesz zrobić, liczba urazów zaczęła rosnąć w ciągu ostatniej dekady.

Komercyjne kursy tyrolek nie podlegają regulacjom federalnym, więc często poszczególne stany ustalają zasady dotyczące tego, kto i jak często będzie sprawdzać linię. Amatorskie tyrolki są jeszcze bardziej nieuregulowane, ponieważ są własnością prywatną. Nie ma jednostki państwowej, która nakazywałaby inspekcje zużycia. To zależałoby od właściciela tyrolki.

To sprawia, że ​​amatorskie tyrolki są znacznie bardziej niebezpieczne niż komercyjne tyrolki, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Jeśli kupisz wysokiej jakości zestaw do zip line, nie powinieneś martwić się tak bardzo o bezpieczeństwo. Wiesz, że otrzymujesz materiały wyższej jakości, które – choć nie będą trwać wiecznie – nie rozpadną się po kilku użyciach.

Musisz bardzo dokładnie przestrzegać instrukcji montażu, ponieważ popełnienie nawet jednego błędu może zagrozić stabilności zestawu do zip line. Powinieneś wyrobić sobie nawyk sprawdzania kabla przed jazdą dzieci, robiąc to za każdym razem. Kiedy nadejdzie dzień, w którym będziesz musiał wymienić kabel zip, zajmij się tym bezzwłocznie.

Nawet jeśli kupisz zestaw do tyrolki premium i połączysz go idealnie, jazda na tyrolce może być ryzykownym doświadczeniem, jeśli jest niewłaściwie używana. Poznaj limit wagi dla swojej tyrolki i nie naciskaj jej. Nie zmieniaj w żaden sposób linii zip, aby spróbować uczynić ją szybszą lub bardziej przerażającą.

Wskazówki dotyczące kupowania zestawu Zip Line

Podsumujmy kilka wskazówek, o których warto pamiętać, gdy rozglądasz się za zestawami do zip line. Jesteśmy pewni, że te informacje przydadzą się podczas wyszukiwania!

Tańszy nie znaczy lepszy

Dostajesz to, za co płacisz. To nie jest taka wielka sprawa, gdy kupujesz taniego hamburgera, ale jeśli chodzi o zestawy do podszewki na suwak. Tanie zestawy są albo źle wykonane, albo przeznaczone dla młodych użytkowników, takich jak dzieci.

Zaoszczędzone teraz pieniądze mogą skutkować późniejszymi wizytami u lekarza lub wizytami w szpitalu, które mogą kosztować 10 lub 20 razy więcej niż wydałeś na tyrolkę, a często nawet więcej. Być może pominiesz coroczne rodzinne wakacje, aby zaszaleć na wysokiej jakości zestaw do zip line, ale będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Wybierz galwanizowane zamiast stali nierdzewnej

Jeśli zestaw do zip line, na który patrzysz, zawiera linkę wykonaną ze stali nierdzewnej, zachęcamy do ponownego rozważenia. W innych zastosowaniach stal nierdzewna jest w porządku, ale w przypadku kabli zip line jest mniej wytrzymała na rozciąganie w porównaniu z metalem ocynkowanym. Będziesz musiał wymieniać stalową linkę w kółko, a za każdym razem są to pieniądze z twojej kieszeni.

Przeczytaj recenzje

Producenci zawsze będą starali się, aby każdy produkt wyglądał fantastycznie na zdjęciach, dotyczy to również zestawów do zip line. Upewnij się, że dokładasz należytej staranności i przeczytaj niektóre opinie użytkowników. Jeśli zestaw do tyrolki ma więcej pozytywnych recenzji niż negatywnych, to dobry znak. Jeśli jest odwrotnie, omijaj ten zestaw.

Końcowe przemyślenia

Zestawy do zipline są sprzedawane w cenie od 100 do 1000 USD. Wydając więcej pieniędzy na swój zestaw, często zawiera on ocynkowane kable, wózki z podwójnymi łożyskami zapewniającymi płynną jazdę oraz zaawansowane systemy uprzęży. Możesz czuć się pewnie w wybranym przez siebie zestawie na suwak, a Twoje dzieci mogą cieszyć się swoim nowym ulubionym hobby w zaciszu własnego domu!