Ile kosztuje ubezpieczenie skuterów śnieżnych?

Czy jesteś ubezpieczony? To pytanie często zadawane kierowcom samochodów osobowych i ciężarowych, ale co z Twoim skuterem śnieżnym? Nigdy nie zastanawiałeś się dwa razy nad ubezpieczeniem sanek, dopóki twój przyjaciel nie wspomniał, że dostali świetną ofertę na ubezpieczenie. Ile zapłaciłbyś za ubezpieczenie skutera śnieżnego?

Roczny koszt ubezpieczenia skuterów śnieżnych różni się w zależności od sanek i poziomu ubezpieczenia, ale średnia wynosi od 80 do 100 USD rocznie na niższym poziomie i od 300 do 400 USD na wyższym poziomie.

Jeśli po raz pierwszy otrzymasz ubezpieczenie na skuter śnieżny, zalecamy dalszą lekturę. Przedtem omówimy firmy, które oferują ubezpieczenie sanek, co jest częścią Twojej polisy, a co nie, a także jakie czynniki wpływają na cenę ubezpieczenia.

Zacznijmy!

Które firmy oferują ubezpieczenie skuterów śnieżnych i jaki rodzaj ochrony można uzyskać?

Twoim pierwszym zadaniem jest wybór ubezpieczyciela skuterów śnieżnych. Nie musisz być tak wyspecjalizowany, jak mogłoby się wydawać. Wiele znanych firm ubezpieczeniowych, których możesz już używać do ochrony domu i samochodu, może rozszerzyć ochronę również na Twoje sanie.

Oto przegląd na początek.

Wszystkie stany

Wszystkie stany jest jedną z takich opcji. Ich ubezpieczenie obejmuje pełną ochronę, ubezpieczenie kolizji, odpowiedzialność za szkody majątkowe i odpowiedzialność za obrażenia ciała. W ramach kompleksowej oferty Allstate jesteś chroniony przed wszelkimi uszkodzeniami skutera śnieżnego, które nie mają związku z kolizjami. Obejmuje to kradzież, wandalizm oraz szkody spowodowane przez wiatr lub powodzie.

Ich ochrona przed kolizjami włącza się po zderzeniach z innymi skuterami śnieżnymi oraz przeszkodami i przedmiotami. Jeśli musisz naprawić budynki lub pojazdy, ponieważ spowodowałeś wypadek, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej od odpowiedzialności cywilnej Allstate może pomóc. Wreszcie, ich ubezpieczenie od odpowiedzialności za obrażenia ciała pokrywa koszty leczenia, jeśli wypadek na skuterze śnieżnym zrani kogoś innego.

Progresywny

Możesz już polegać Progresywny na ubezpieczenie mieszkania lub najemcy, ubezpieczenie domu, ubezpieczenie samochodu, a nawet ubezpieczenie łodzi. Twój skuter śnieżny jest również bezpieczny dzięki Progressive. Możesz otrzymać 3000 USD na ulepszenia skutera śnieżnego, które nie są zainstalowane fabrycznie w ramach planu ubezpieczenia.

Pomoc finansowa w płatnościach medycznych w razie wypadku jest również częścią twojego ubezpieczenia w Progressive, podobnie jak kolizja i kompleksowa ochrona. Od incydentów spowodowanych przez pogodę, dzikie zwierzęta lub wandalizm, jesteś objęty ochroną. Nieubezpieczone obrażenia ciała kierowców i uszkodzenia mienia Progressive chronią Cię, jeśli ulegniesz wypadkowi z kimś, kto nie ma ubezpieczenia.

Ogólnonarodowy

Z ogólnopolskie ubezpieczenie skutera śnieżnego, otrzymujesz również ubezpieczenie dla nieubezpieczonych kierowców. Ich kompleksowy plan chroni również przed wypadkami z udziałem zwierząt, pogodą, kradzieżą i/lub wandalizmem. Możesz również uzyskać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ochronę przed kolizją do 2000 USD, ubezpieczenie od odpowiedzialności za obrażenia ciała i ubezpieczenie od odpowiedzialności za uszkodzenie mienia za pośrednictwem Nationwide.

Ich plan wsparcia OEM to dodatek, który zapewnia spokój ducha, jeśli Twój skuter śnieżny wymaga naprawy. Dodatek Nationwide zapewnia naprawę sanek tylko przy użyciu oryginalnych części producenta lub takich, które mają uczciwą wartość rynkową.

Geico

Jeśli już masz Geico ubezpieczenie, wtedy warto zawrzeć pakiet ubezpieczenia na skuterach śnieżnych. Ich zasięg jest całoroczny zgodnie z ich stroną internetową. W razie potrzeby możesz nawet zwiększyć limity swojej odpowiedzialności.

Takie ubezpieczenie, które otrzymujesz od Geico, obejmuje ubezpieczenie kolizji, ubezpieczenie przyczepy transportowej, ubezpieczenie akcesoriów i części zamiennych na rynku wtórnym, ochronę holowanej przyczepy i ochronę odzieży ochronnej. Ograniczają dostęp do ubezpieczenia skuterów śnieżnych w Waszyngtonie, Teksasie, Karolinie Północnej i na Hawajach, więc będziesz potrzebować innej opcji, jeśli mieszkasz w jednym z tych stanów.

Ubezpieczenie

Oddział firmy ubezpieczeniowej Allstate Ubezpieczenie to kolejny wybór na ubezpieczenie skutera śnieżnego. Oferują ubezpieczenie pracy i holowania, ubezpieczenie płatności medycznych, kompleksową ochronę przed kolizją (z odliczeniem powyżej 1000 USD), ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i szkody majątkowe.

Pierwsza Grupa Finansowa

Chociaż nie mają natychmiastowego rozpoznawania nazw, Pierwsza Grupa Finansowa to nadal opłacalny wybór dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z ubezpieczeniem skuterów śnieżnych. W ramach Foremost masz wiele zabezpieczeń, w tym ochronę przed wandalizmem, uszkodzeniami powodziowymi, kradzieżą i pożarem. Ubezpieczenie kolizyjne, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie płatności medycznych są standardem.

Dzięki pokryciu przyczepy możesz chronić przyczepę na skuter śnieżny o wartości 7500 USD. Opcjonalny zasięg wyposażenia obejmuje dodatki, takie jak holowane sanie do 500 USD. Ochrona odzieży ochronnej wynosi 1500 USD w przypadku uszkodzenia odzieży sprzętu, takiego jak gogle i kaski.

Specjalność Marka

Jeśli nadal zastanawiasz się nad swoimi opcjami, rozważ Specjalność Marka także. Oferują wiele opcji odliczenia w ramach kompleksowego ubezpieczenia skuterów śnieżnych w wysokości od 500 do 2000 USD. Pokrycie kolizji podlega odliczeniu w tym samym przedziale cenowym.

Jeśli szukasz ochrony akcesoriów, masz ją, z pakietami dostępnymi za 500 USD na najniższym poziomie i 30 000 USD za ochronę w trudnych warunkach.

Agencja Ubezpieczeń Sled

Chcieliśmy też o tym porozmawiać Agencja Ubezpieczeń Sled, firma znana przede wszystkim z ubezpieczenia skuterów śnieżnych. Możesz wybrać pomiędzy trzema rodzajami ubezpieczenia, ubezpieczeniem od kolizji, ubezpieczeniem kompleksowym lub ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zapewnia 100.000 dolarów odliczenia z tytułu odpowiedzialności za szkody majątkowe, 500 000 dolarów odliczenia za wypadki i 250 000 dolarów odliczenia z tytułu uszkodzenia ciała.

Ile zapłacisz za ubezpieczenie skutera śnieżnego?

Jeśli zdecydujesz, że jeden z tych ubezpieczycieli skuterów śnieżnych jest dla Ciebie odpowiedni, ile zapłacisz?

O miesięcznych opłatach decyduje wiele czynników, więc będziemy trzymać się średnich. Większość właścicieli skuterów śnieżnych płaci 180 dolarów rocznie za ubezpieczenie. Jeśli zrobisz matematykę, to będzie to około 15 dolarów miesięcznie. Allstate twierdzi, że ich ubezpieczenie zaczyna się od 13 USD miesięcznie, jeśli odwiedzisz ich witrynę, korzystając z powyższego linku. To jest mniej więcej zgodne ze średnią ceną.

Oczywiście średnia niekoniecznie jest tym, co możesz zapłacić. Niektóre ubezpieczenia na skutery śnieżne są droższe i wynoszą od 300 do 500 USD rocznie. Skąd ogromna różnica w cenie? Tak jak powiedzieliśmy, koszt ubezpieczenia sprowadzi się do wielu czynników, takich jak poniższe.

Plan ubezpieczenia

Jeśli chcesz mieć ubezpieczenie akcesorium i ubezpieczenie przyczepy jako dodatek do planu kompleksowego, zapłacisz za to. Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz poprosić o minimalną wymaganą ochronę, ale pamiętaj, że otrzymujesz najmniejszą ochronę. Szersze pakiety ubezpieczeniowe pokryją więcej, ale Twoja miesięczna opłata również będzie wyższa.

Odliczenia

Wyższe franszyzy mają tendencję do obniżania kosztów ubezpieczenia, ale jeśli musisz zapłacić franszyzę, Twoja firma ubezpieczeniowa będzie oczekiwać pieniędzy wcześniej niż później. Upewnij się, że wszelkie odliczenia, na które się zgadzasz, mieszczą się w Twoim przedziale cenowym.

Rodzaj skutera, którym jeździsz

Czy Twój skuter śnieżny jest używanym modelem sprzed kilku lat? Czy to zupełnie nowe sanki od znanej marki? Nowy skuter śnieżny będzie kosztował więcej pod koniec dnia, ale to zależy. Bardzo stare używane skutery śnieżne mogą być również droższe w ubezpieczeniu ze względu na ich potencjał awaryjny.

Ile masz doświadczenia

Czy jesteś nowy w skuterach śnieżnych? Za każdym razem, gdy wjeżdżasz saniami na wzgórza, ponosisz większą odpowiedzialność z powodu braku doświadczenia. Tak więc twoje ubezpieczenie może być wyższe niż twojego przyjaciela, który ma za sobą trzyletnie doświadczenie w jeździe na sankach.

Ile masz lat

Ponieważ wiek i doświadczenie często idą w parze, młodszy wiek może działać przeciwko tobie, jeśli chodzi o niedrogie ubezpieczenie skutera śnieżnego.

Ile masz roszczeń

Zawsze dobrze jest zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby uniknąć wypadków na skuterach śnieżnych, nie tylko dla siebie i swojego zdrowia, ale także dla zdrowia każdego innego, kogo spotkasz na swoich sankach. Ponadto historia wypadków sprawia, że ​​ubezpieczenie jest bardziej ryzykowne, co znajduje odzwierciedlenie w wyższych miesięcznych kosztach ubezpieczenia.

Nie jesteś zadowolony ze swojej oferty ubezpieczeniowej z powodu kombinacji powyższych czynników? Dobrą wiadomością jest to, że zawsze możesz obniżyć ubezpieczenie. Wiele firm ubezpieczeniowych, o których mówiliśmy w pierwszej części, oferuje zniżki, a także inne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy.

Na przykład możesz zapisać się i ukończyć kurs bezpieczeństwa na skuterach śnieżnych. Możesz również zmniejszyć koszty ubezpieczenia, łącząc, jak wspomnieliśmy, ubezpieczenie motocykla i skutera śnieżnego, ubezpieczenie domu i skutera śnieżnego lub wiele skuterów śnieżnych ubezpieczonych w ramach tego samego planu.

Czy ubezpieczenie na skuter śnieżny jest obowiązkowe?

Sam skuter śnieżny nie jest tani, często kosztuje kilka tysięcy dolarów, gdy jest kupowany jako nowy. Utrzymanie sanek w dobrym stanie z roku na rok poprzez konserwację może kosztować od 200 do 600 USD rocznie. Innymi słowy, Twój skuter śnieżny już pochłania dużo Twoich pieniędzy. Czy naprawdę musisz płacić za ubezpieczenie poza wszystkim innym?

Jeśli mieszkasz w jednym z kilku stanów w USA, to tak. W Południowej Dakocie, Północnej Dakocie, Nowym Jorku, Vermont i Pensylwanii ubezpieczenie skutera śnieżnego jest obowiązkowe, a nie opcjonalne. Nawet jeśli nie zadzwonisz do żadnego z tych pięciu stanów do domu, posiadanie ubezpieczenia na skuter śnieżny jest znacznie lepszym pomysłem, niż nie.

Wyobraź sobie taki scenariusz: pewnego dnia jedziesz na saniach i pilnujesz swojego interesu, gdy ktoś uderza w Twój skuter śnieżny od tyłu. Nie mają ubezpieczenia, ty też nie. Kto zapłaci za naprawę skutera śnieżnego? To byłabyś ty. Jeśli spowodowałeś jakiekolwiek szkody materialne swoimi saniami w wyniku zderzenia, również będziesz musiał za to zapłacić.

Aha, a jeśli jesteś ranny? Twoje rachunki za leczenie są również całkowicie na ciebie, a rachunki te mogą być dość kosztowne.

Oto kolejny scenariusz dla Ciebie. Zaparkowałeś skuter śnieżny, żeby coś przekąsić z przyjaciółmi i trochę ogrzać. Kiedy godzinę lub dwie później wrócisz do miejsca, w którym zaparkowałeś swoje sanie, już ich nie ma. Ktoś musiał to ukraść.

Możesz zadzwonić na policję, ale jeśli gliniarze nie mogą go namierzyć, to wszystko. Twój skuter śnieżny zniknął na zawsze. Przynajmniej z ubezpieczeniem na skuter śnieżny możesz potencjalnie dostać trochę pieniędzy na koszt nowego sań.

Możesz wtedy zobaczyć, jak cenne jest ubezpieczenie na skuter śnieżny. To jak siatka bezpieczeństwa, której, miejmy nadzieję, nie będziesz musiał używać. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał polegać na swoim ubezpieczeniu, będziesz zadowolony, że je masz.

Końcowe przemyślenia

Ubezpieczenie skutera śnieżnego jest opcjonalne, chyba że mieszkasz w Nowym Jorku, Północnej Dakocie, Południowej Dakocie, Vermont lub Pensylwanii. Mimo to wiele głównych marek ubezpieczeniowych, których prawdopodobnie już używasz do ochrony swojego samochodu i domu, oferuje również ochronę na saniach.

Ubezpieczenie skutera śnieżnego może kosztować średnio około 180 USD rocznie lub około 15 USD miesięcznie. Za tyle, ile możesz wydać na lunch, możesz chronić swój skuter śnieżny, siebie i inne sanki, jeśli wydarzy się najgorsze. Warto!