Ile godzin zwykle trwają silniki do skuterów wodnych?

Istnieje wiele informacji o tym, jak długo działają silniki do skuterów wodnych. Zależy to od rodzaju posiadanego skutera wodnego i stanu, w jakim się znajduje. Wyjaśnię, jak długo powinien wytrzymać silnik skutera wodnego i jak śledzić, ile godzin był używany.

Skuter wodny z silnikiem czterosuwowym wytrzymuje około 350 godzin, a silnik dwusuwowy około 150 godzin. Wiele czynników wpływa na to, jak długo wytrzyma Twój skuter wodny, ale powinieneś spędzić z niego kilkaset godzin. Im lepiej się nim zajmiesz, tym dłużej wytrzyma silnik.

Czynniki wpływające na godziny jazdy na nartach wodnych

Średnie mówią, że silnik do skutera wodnego będzie działał od 150 do 350 godzin, w zależności od typu silnika. Nigdy nie ma dokładnej odpowiedzi na to, ile godzin będzie trwać skuter wodny, ponieważ istnieje kilka czynników, które wpływają na to, co jest uważane za godziny wysokie lub niskie. Oto kilka rzeczy, które wpływają na godziny jazdy na skuterach wodnych:

  • Rok
  • Producent
  • Model
  • Utrzymanie

Oczywiście nie każdy skuter wodny jest taki sam. Istnieje mnóstwo różnic, nawet w przypadku skuterów wodnych tej samej marki i modelu. Sposób, w jaki jest używany, drobne różnice w czasie produkcji, wody, w których go używasz, wszystkie te rzeczy mają wpływ na dokładną liczbę godzin, które będziesz w stanie wydostać z silnika.

Rok skutera wodnego:

Rok produkcji skutera wodnego jest dość oczywistym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, czy godzina jest wysoka, czy niska. Jeśli istnieje starszy skuter wodny, prawdopodobnie ma on więcej godzin niż nowszy skuter wodny. Jednak może istnieć skuter wodny, który ma zaledwie 2 lata i ma na nim 100 godzin, co jest uważane za skuter wodny o wysokiej godzinie. Możesz również znaleźć skuter wodny, który ma 7 lub 8 lat, który ma tylko 100 godzin; wszystko zależy od tego, ile właściciel z niego korzystał.

Większość ludzi wydaje około 30 godzin na skuterze wodnym każdego sezonu. Skuter wodny, który jest używany przez ponad 30 godzin w sezonie, jest uważany za „narty wodne o wysokiej godzinie”, podczas gdy skuter używany krócej niż 30 godzin w sezonie jest uważany za „narty wodne o niskiej liczbie godzin”.

Kiedy szukasz skutera wodnego, pamiętaj o tym: skuter wodny, który ma ponad 13 lat lub ponad 400 godzin, nie jest wart kupowania, ponieważ najprawdopodobniej osiągnął swój limit.

Należy pamiętać, że im mniej skutera wodnego jest używany, nie oznacza, że ​​jest on lepszy dla skutera. Jeśli skuter wodny jest rzadko używany, oznacza to, że po prostu stoi w garażu, co nie jest idealne dla zdrowia skutera. Konserwacja to wielka sprawa w przypadku skuterów wodnych i nawet jeśli skuter wodny może pracować przez wiele godzin, nie oznacza to, że nie powinieneś go rozważać, ponieważ jeśli się nim zajmie, będzie trwał dłużej.

Producent skuterów wodnych

Prawdopodobnie masz własne zdanie na temat tego, który producent skuterów wodnych jest najlepszy, ale warto przeprowadzić rozeznanie, aby zobaczyć, jak wytrzymują różne silniki różnych marek.

Jeśli chcesz kupić skuter wodny od producentów takich jak Honda, Arctic Cat, Tigershark, Polaris lub Wetbike, to patrzysz na starsze modele. Wszystkie te modele nie działają od ponad 10 lat! Standard dla wysokich godzin będzie inny, gdy weźmiemy pod uwagę te marki, ponieważ są to starsze modele.

Jeśli patrzysz na nowszy wyprodukowany skuter wodny, który polecam, to standardowe godziny pracy będą niższe niż w przypadku starego modelu. Na przykład nowszy skuter wodny, który ma tylko 50 godzin na wodzie, może być tak samo ceniony jak starszy model z 150 godzinami jazdy, ponieważ starszy model ma więcej lat na pasie.

Model skutera wodnego:

Silniki dwusuwowe nie działają tak długo, jak silniki czterosuwowe. Silniki 4-suwowe są nie tylko trwalsze, ale także bardziej przyjazne dla środowiska. Nie powinieneś kupować skutera wodnego z silnikiem 2-suwowym, ponieważ wiadomo, że powodują one więcej problemów, a ponieważ nie są już tak powszechne, części mogą być cholernie drogie.

Wysokie godziny na dwusuwowym skuterze wodnym zwykle nie są równoznaczne z wysokimi godzinami spędzonymi na czterosuwowym skuterze wodnym. Dzieje się tak, ponieważ silniki dwusuwowe nie działają tak długo, jak silniki czterosuwowe. 200 godzin na czterosuwie to zwykle dopiero połowa jego żywotności, podczas gdy 200 godzin na dwusuwie dobiega końca.

Powinieneś trzymać się z daleka od silników z doładowaniem, ponieważ nie działają tak długo i wymagają więcej konserwacji niż standardowy silnik. Jeśli nie jesteś profesjonalnym zawodnikiem na skuterze wodnym, nie będziesz potrzebować doładowanego silnika. Większość początkujących nie chce jechać więcej niż 30 lub 40 mil na godzinę, więc nie martw się o doładowany silnik, ponieważ nie chcesz zbyt dużej mocy.

Podstawowy model skutera wodnego jest bardziej popularny niż bardziej zaawansowany model. Dzieje się tak, ponieważ silniki w wersji podstawowej są znacznie prostsze niż w modelach zaawansowanych. Nawet osoby, które mają niewielkie doświadczenie w konserwacji, mogą pracować na prostszych modelach, takich jak Sea-Doo Spark lub Yamaha EX. Jednak silniki tego skomplikowanego modelu są bardziej skomplikowane i będą kosztować więcej w naprawie.

Konserwacja skutera wodnego

Jeśli poprzedni właściciel nie utrzymywał prawidłowo skutera wodnego, będzie wiele różnych problemów. To, że na skuterze wodnym jest bardzo mało godzin, nie oznacza, że ​​warto go kupić. Istnieją skutery wodne, które zmarły po 50 godzinach, ponieważ właściciel nie wymieniał oleju ani baterii, kiedy trzeba.

Zastanawiając się nad zakupem używanego skutera wodnego, poproś o zapoznanie się ze wszystkimi dokumentami wymiany oleju i innymi dokumentami, jakie mogą mieć w związku z konserwacją skutera wodnego. Zwykle nie kupujesz samochodu, w którym brakuje zderzaka, podobnie jak nie powinieneś kupować skutera wodnego, który nie został odpowiednio zadbany.

Zimowanie to jedna z najważniejszych rzeczy, których potrzebuje skuter wodny, aby zachować świetną formę. Jeśli dana osoba nie zimuje swojego skutera wodnego przez mechanika, będziesz chciał się upewnić, że sprzęt, którego używa do tego, jest dobrej jakości.

Jeśli skuter wodny był dobrze utrzymany, może być w stanie przekroczyć średnie przewidywane godziny pracy silnika.

Jak sprawdzić godziny jazdy na skuterze wodnym?

Większość modeli skuterów wodnych powinna mieć licznik godzin na desce rozdzielczej, co ułatwia sprawdzenie godzin. Ale jeśli go nie ma, prawdopodobnie jest to starszy model. Skuter wodny bez licznika godzin i tak zazwyczaj będzie miał wysokie godziny, ale jeśli chcesz wiedzieć, jak wysokie są godziny, możesz zabrać go do dealera, gdzie mogą zobaczyć dokładną liczbę godzin. Zależy to od dealera, ale niektórzy wykonają ten test diagnostyczny za darmo, a niektórzy obciążą Cię opłatą do 100 USD.

Dlaczego godziny pracy silnika nie zawsze mają znaczenie

Nie powinieneś opierać swojej decyzji o zakupie wyłącznie na liczbie godzin pracy silnika, ponieważ istnieje wiele innych ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Kiedy skuter wodny ma na nim 300 godzin, możesz mieć pewność, że właściciel zadbał o to. Tak długo, jak wykonujesz coroczną obsługę i co roku zimujesz skuter wodny, Twój skuter wodny powinien wytrzymać długo.

Niektóre marki są znane z tego, że działają dłużej niż inne. Starsze marki, które nie działają od dekady lub co bardziej oczywiste, nie mają najnowszych technologii i nie przetrwają tak długo. Yamaha i Sea-Doo to jedne z najlepszych nart wodnych, jeśli chodzi o trwałość.

Polecam zakup używanego skutera wodnego lub zakup zupełnie nowego Sea-Doo Spark lub Yamaha EX, ponieważ są to najtańsze skutery wodne. Zamiast wydawać 5000 dolarów na używany skuter wodny, dlaczego nie kupić zupełnie nowego? Ponieważ Spark i EX są najczęściej kupowanymi skuterami wodnymi, co roku są aktualizowane o nowe dodatki.

Widziałem skutery wodne, które wytrzymywały ponad 300 godzin wcześniej, ale widziałem również, jak skutery wodne wybuchają po zaledwie 50 godzinach, ponieważ właściciel nie wziął ich na serwis. W końcu konserwacja ma duży wpływ na żywotność skutera wodnego, więc tylko dlatego, że jest na nim wiele godzin, nie oznacza to, że byłby to zły wybór.

Co uważa się za godziny wysokie na skuterze wodnym?

Technicznie rzecz biorąc, skuter wodny, który przepracował ponad 100 godzin, jest uważany za „narty wodne o wysokich godzinach”. Oznacza to, że jest używany już od około 3 sezonów, co moim zdaniem nie jest dużo. Widziałem, że odpowiednio konserwowane skutery wodne wytrzymują dłużej niż przeciętna żywotność 300 godzin.

Ponownie należy zastanowić się, w którym roku zbudowano skuter wodny i w jakim jest fizycznie i mechanicznie stanie. Te rzeczy są ważniejsze niż faktyczne godziny jazdy na skuterze wodnym.

Dlaczego konserwacja jest ważniejsza niż godziny

Głównym sposobem na wydłużenie żywotności skutera wodnego, nawet jeśli ma już wysokie godziny, jest jego konserwacja. Dzięki odpowiedniej konserwacji Twój skuter wodny pozostanie w doskonałej formie i zapewni Ci więcej czasu na wodzie. Być może zastanawiasz się, na czym polega prawidłowa konserwacja. Główne rzeczy, o które będziesz musiał się martwić, to nadążanie za wymianą oleju, wymiana świec zapłonowych i odpowiednie zimowanie skutera wodnego.

W większości konserwacja jest dość prosta i niedroga. Prawdopodobieństwo zakupu skutera wodnego jest znacznie bardziej prawdopodobne, jeśli zadbasz o jego zewnętrzną i wewnętrzną stronę. Ludzie będą mogli jednym spojrzeniem stwierdzić, czy dobrze dbałeś o swój skuter wodny, czy nie.

Ponownie, jeśli myślisz o zakupie używanego skutera wodnego, powinieneś zapytać o wszystkie czynności konserwacyjne, które zostały na nim wykonane. Jeśli mają paragony, to dobry znak, że zadbali o to prawidłowo. Jeśli w przeszłości dokonywano jakichkolwiek poważnych napraw skutera wodnego, byłbym ostrożny, ponieważ oznacza to, że skuter wodny nie był w przeszłości konserwowany. Może się również zdarzyć, że PWC jest podatny na awarie, od czego chcesz się trzymać z daleka.

Prawidłowo utrzymany skuter wodny nie będzie kosztował Twoich rąk i nóg. Nie jest dobrym pomysłem kupowanie skutera wodnego, za którego naprawę trzeba będzie zapłacić tysiące dolarów. Naprawa skutera wodnego może być bardzo kosztowna, zwłaszcza tych droższych i bardziej skomplikowanych. Pamiętaj o tym, patrząc na używane narty wodne.

Czy warto kupić skuter wodny w godzinach szczytu?

Zdarzały się przypadki, w których kupowanie skutera wodnego w godzinach szczytu było dobrym pomysłem, ale były też niezliczone przypadki, w których była to straszna decyzja.

Aby pomóc Ci zdecydować, czy kupić określony skuter wodny, który ma wysokie godziny, rozważ zabranie go do dealera. Zazwyczaj chętnie przeprowadzą kilka testów, aby sprawdzić, ile jest to warte, i dokonać oceny.

To zawsze dobry znak, jeśli poprzedni właściciel jest kompetentny i odpowiedzialny, ponieważ oznacza to, że skuter wodny ma szansę przetrwać wiele lat.

Na koniec dnia musisz sam zdecydować, czy skuter wodny jest wystarczająco dobry, aby go kupić. Patrząc na historię skutera wodnego i sposób jego przechowywania, powinieneś być w stanie stwierdzić, czy jest to dobry wybór, czy nie.

Jakie narty wodne są najbardziej niezawodne?

To trudne pytanie, ponieważ tak naprawdę zależy to od tego, jakiego rodzaju skutera wodnego potrzebujesz. Powinieneś zadać sobie kilka pytań, np. jaki jest mój budżet? Szukam rodzinnego skutera wodnego, czy tylko dla siebie? Czy chcę większej szybkości lub większej wytrzymałości? Itp.

Moim zdaniem Yamaha i Sea-Doo to najbardziej niezawodne narty wodne na rynku. Obie te marki oferują wiele różnych rodzajów nart wodnych dla wszystkich rodzin.

Waverunnery firmy Yamaha są bardzo niezawodne i łatwe w obsłudze. Zabranie skutera do mechanika może być drogie, ale fajną rzeczą w Waverunnerach jest to, że możesz na nich wykonać konserwację. Możesz samodzielnie wykonywać proste naprawy i oszczędzać przy tym pieniądze. Aby dowiedzieć się więcej o niezawodnych nartach wodnych, przeczytaj mój inny artykuł tutaj.