Grzechoczący kij hokejowy? Oto, co to jest

Hokej to świetny sport. To świetna zabawa, rywalizacja, za każdym razem masz świetny trening i możesz połączyć siły z przyjaciółmi, aby rozpocząć grę. Rzeczy mogą stać się fizyczne, w zależności od tego, w jaki sposób chcesz wejść do gry. A twój kij wytrzyma bicie. W końcu wystarczające zużycie spowoduje grzechotanie kija.

Kiedy twój kij hokejowy zaczyna grzechotać, zbliża się do ostatniego kroku. Będziesz musiał wymienić kij wcześniej niż później, ponieważ brzęk w środku powoduje awarię kija. Wielokrotne uderzenia powodują oderwanie się elementów wewnętrznych i pęknięcie kija, przez co jest on mniej skuteczny.

Z odpowiednią starannością, czasem i uwagą, możesz sprawić, że Twój kij hokejowy przetrwa lata. Zwłaszcza jeśli ćwiczysz w czasie gry, nie musisz być zbyt fizyczny. Teraz, jeśli idziesz na całość i obijasz się nawzajem, twój kij może nie wytrzymać tak długo. Przyjrzyjmy się niektórym sposobom, w jakie możesz właściwie dbać o kij hokejowy, aby lepiej wytrzymać jego nieuchronne zużycie.

Właściwa pielęgnacja kijów hokejowych

Niezbędne jest znalezienie odpowiedniego drążka, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Każdy gracz będzie miał swoje unikalne, pożądane odczucie, gdy kij będzie w jego rękach. Będziesz chciał znaleźć coś o odpowiednim wyczuciu i wadze, abyś mógł grać jak najlepiej. Kiedy usłyszysz to, co wielu graczy nazywa „grzechotką śmierci”, twój kij wkrótce się skończy. Wielu graczy zauważy, że ich patyki pękają w ciągu następnej gry lub dwóch, a kiedy zostanie złamany, gra się kończy. Gdy patyk się złamie, nadejdzie czas na nowy.

Dawanie kijowi troski i miłości, gdy nie grasz, zdziała cuda, aby utrzymać go w świetnej formie. Kiedy się nad tym zastanowisz, twój kij będzie bił bez względu na to, co robisz, zwłaszcza jeśli grasz ostro. Jest więc kilka wskazówek i sztuczek, których możesz użyć, aby utrzymać go w najlepszym stanie, więc nie musisz kończyć, aby kupić nowy, jeśli nagle się zepsuje. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i poświęć trochę czasu na pielęgnację kija hokejowego. W końcu to najważniejsze narzędzie w grze.

Wyczyść i napraw głębokie rysy

Łatwo jest zaniedbać proste rzeczy, które mogą sprawić, że kij będzie działał świetnie. Czyszczenie kija po meczu (zwłaszcza w hokeju na trawie) pomoże zapobiec przedostawaniu się wilgoci do materiału. Wiele patyczków jest wykonanych z drewna, więc wilgoć wnikająca do patyczka może spowodować utratę jego integralności.

Napraw również wszelkie głębokie rysy, które mogły pojawić się w trakcie gry. Głębokie rysy mogą w końcu przerodzić się w pęknięcia. Najlepszym sposobem na utrzymanie tego jest 5-minutowa żywica epoksydowa. Materiał działa świetnie, schnie solidnie i jest łatwy w użyciu.

Zaklej taśmą swój wał

Zaklejenie dolnych czterech cali wału ma kluczowe znaczenie. Termin „hakowanie” jest używany do opisania ruchu polegającego na uderzaniu kijem innego gracza z drogi podczas wykonywania ruchu na krążek. Cóż, jak możesz sobie wyobrazić, twój kij wytrzyma bicie, jeśli dużo hakujesz. Zaklejenie tych dolnych czterech cali ochroni twój kij przed złamaniem przed zbyt dużym włamaniem. Użyj taśmy specjalnie wyprodukowanej do kijów hokejowych. Tworzą super wytrzymałą mieszankę do taśm hokejowych, dzięki czemu zwiększają trwałość i trwałość.

Zmodyfikuj swój uchwyt

Stworzenie jeszcze lepszego chwytu pomoże również utrzymać kij w formie. Brak najlepszego chwytu może spowodować, że kij wyleci na powierzchnię gry, odsłaniając go innym graczom, którzy mogą na niego nadepnąć i go uszkodzić. Użycie specjalnej taśmy zwiększającej zdolność trzymania kija sprawi, że będzie on w Twoich rękach znacznie lepiej niż granie bez taśmy.

Poprawki

Chociaż jest to głównie estetyczne, poprawianie sztyftu tubką lub małym pojemnikiem z farbą do zaprawek sprawi, że będzie wyglądał jak nowy. Mentalnie pomoże ci to utrzymać kij w najlepszej możliwej formie. Kiedy będziesz wyglądać błyszcząco i jak nowa, będziesz chciał, aby tak pozostała, zapewniając w ten sposób chęć jeszcze lepszej pielęgnacji twojego kija, aby nie pękł z powodu zużycia.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, twój kij może pozostać w nieskazitelnym kształcie. Zawsze pamiętaj, że im więcej czasu i uwagi poświęcisz swojemu sprzętowi, tym dłużej będzie on służył i dobrze Ci służył.

Najlepsze rodzaje kijów hokejowych

Jak wspomniano, istnieje kilka różnych rodzajów hokeja, którymi mogą się cieszyć gracze, a kije, które zostały ocenione jako najlepsze. Rzućmy okiem na niektóre z najpopularniejszych kijów hokejowych na rynku, aby zorientować się, które z nich będą najbardziej niezawodne. Trwałość i długowieczność odgrywają ważną rolę w tych kijach, a wielu graczy z nich korzysta, ponieważ w dużym stopniu zależą od kija.

Jak wspomniano, istnieje kilka różnych rodzajów hokeja, którymi mogą się cieszyć gracze, a kije, które zostały ocenione jako najlepsze. Rzućmy okiem na niektóre z najpopularniejszych kijów hokejowych na rynku, aby zorientować się, które z nich będą najbardziej niezawodne. Trwałość i długowieczność odgrywają ważną rolę w tych kijach, a wielu graczy z nich korzysta, ponieważ w dużym stopniu zależą od kija.

Hokej na trawie

Hokej na trawie może być drugim najpopularniejszym sposobem uprawiania tego sportu. Zapewniając kilka różnych rodzajów nawierzchni, na których można grać, możesz udać się na boisko z nawodnioną murawą, sztuczną murawę, trawę, sztuczną murawę, a nawet zagrać w środku na krytych nawierzchniach z desek. Hokej na trawie obejmuje specjalny kij do gry w hokeja na trawie, ponieważ zamiast krążka będziesz używać piłki. Spójrzmy na kilka kijów do hokeja na trawie, które gracze pokochali przez lata:

Jeśli chodzi o hokej na trawie, to są to dwie najsilniejsze marki. Wielu graczy polega na nich z mnóstwem świetnych recenzji, ponieważ te kije mogą wytrzymać, dając graczom dodatkową niezawodność.

Hokej na lodzie

Oczywiście najbardziej tradycyjnym sposobem gry w hokeja jest gra na lodzie. Lodowiska halowe będą miały konfigurację z liniami i bramkami, dzięki czemu możesz z łatwością wyjść na lód, aby zagrać. Zawsze upewnij się, że masz odpowiedni bieg, a posiadanie odpowiedniego drążka wyeliminuje wszelkie wątpliwości, jakie możesz mieć, jeśli chodzi o drążek, który nie wytrzyma takiego bicia. Dwa kije hokejowe, na których gracze polegali najbardziej, to:

  • Kij hokejowy Bauer Vapor FlyLite
  • TRUE Ax9 kij hokejowy

Te dwa kije mają większość pozytywnych recenzji, jeśli zagłębisz się nieco głębiej i przyjrzysz się powodom, dla których gracze uwielbiają używać tych dwóch kijów. Długa żywotność i trwałość zawsze będą czynnikiem, a wyczucie tych kijów jest również silnym powodem, dla którego hokeiści uwielbiają te kije.

Hokej na rolkach/hokej na ulicy

No i jest też hokej na rolkach, co też jest świetną zabawą. Hokej na rolkach obejmuje również piłkę lub specjalny krążek z wieloma piłkami osadzonymi w krążku, dzięki czemu może toczyć się po powierzchni. W hokeja na rolkach można grać w domu na deskach lub na zewnątrz na ulicy z przyjaciółmi. Hokej uliczny zawiera również specjalny kij do tej wersji gry; Oto kilka patyków, których gracze uwielbiają używać:

  • Sher-Wood 5030
  • Sher-Wood 9950

Jak widać, Sher-Wood to marka dla hokeja ulicznego. Wykonali dobrą robotę, kierując się na rynek i dostarczając kije hokejowe, na których polega wielu graczy. Nie możesz się pomylić z Sher-Woodem.

Końcowe przemyślenia

Ochrona i typy kijów hokejowych są tym, co chcemy Ci dać. Znasz już elementy gry, masz wiedzę, aby wyjść i grać. Znajdź więc świetny kij, który zapewni Ci pewność i niezawodność podczas gry. I pamiętaj o dobrej zabawie!