Gdzie najpopularniejsze jest łowienie pod lodem?

Być może słyszałeś o łowieniu pod lodem i zastanawiałeś się, kto to właściwie robi. Kto chce siedzieć w chłodne dni i łowić ryby? Gdzie na świecie popularne jest łowienie pod lodem?

Wędkarstwo podlodowe jest najbardziej popularne w regionach o mroźnych zimach, dużej ilości słodkiej wody i dużej otwartej przestrzeni. Oznacza to rozległe obszary Ameryki Północnej i części Europy, zwłaszcza Skandynawii.

Wędkarstwo podlodowe jest popularne w wielu bardziej wiejskich obszarach świata. Istnieją inne czynniki, które sprawiają, że jest to ulubiona lokalna rozrywka w niektórych obszarach.

Mroźne zimy to dobre wędkowanie pod lodem

Najważniejszą cechą, jaką musi mieć dany obszar, są oczywiście mroźne zimy. W końcu wędkarstwo podlodowe potrzebuje lodu. Aby jezioro zamarzło, temperatura musi być całkiem niska. Pewnie pamiętasz, że woda zamarza przy 32 stopniach Fahrenheita (0 stopni Celsjusza). Tak więc na obszarach, które zimą nie są bardzo zimne, woda nie zamarznie.

Jeziora zamarzają dopiero po pewnym czasie. Tylko dlatego, że temperatura w okolicy spada poniżej zera na kilka godzin, nie oznacza to, że jeziora zamarzną. Woda jest bardziej odporna na zmiany temperatury niż powietrze. Tak więc temperatura musi być niska przez długi czas, aby jezioro było dobre do łowienia pod lodem.

Powodem, dla którego możliwe jest łowienie pod lodem, jest to, że gdy tworzy się lód, unosi się nad cieplejszą wodą, izolując ją i pozwalając rybom żyć przez zimę. Pod grubą warstwą lodu mogą znajdować się tysiące ryb. Ci, którzy łowią ryby podlodowe, doświadczają wyjątkowego rodzaju połowów i często odnoszą sukcesy.

Oczywiście wędkarstwo podlodowe jest popularne tylko na obszarach, gdzie występuje wiele jezior i rzek. Na świecie jest kilka zimnych obszarów, w których brakuje świeżej wody, więc nie mają szczęścia do łowienia ryb.

Kolejnym niezbędnym elementem popularności wędkarstwa podlodowego jest duża ilość gruntów legalnie otwartych na połowy. Wędkarstwo podlodowe nie jest działalnością wykonywaną na obszarach miejskich. Muszą być jeziora, trochę oddalone od cywilizacji, otwarte dla zwiedzających.

Czytać  Przepisy Alabama Jet Ski: prosta ściągawka ze wszystkim, co musisz wiedzieć

To powiedziawszy, miejsca te niekoniecznie znajdują się setki kilometrów od dużych miast, więc wędkarstwo podlodowe jest nadal zajęciem, na którym ludzie mogą spędzić dzień i wrócić do domu, aby spać we własnych łóżkach.

Również, rzeki nie nadają się do łowienia pod lodem ponieważ woda płynąca jest trudniejsza do zamarznięcia niż woda stojąca. Ale to nie jest duży problem, jeśli chodzi o to pytanie, ponieważ jeśli są rzeki, to gdzieś po drodze będą jeziora. Pamiętaj o tym, jeśli zdecydujesz się łowić pod lodem.

Popularne obszary łowienia pod lodem w Ameryce Północnej

Opisałem ogólne cechy obszarów, w których łowienie pod lodem jest popularne, ale jakie są konkretne regiony, w których jest to popularne? W Ameryce Północnej jest ich wiele.

Ogromna część Stanów Zjednoczonych ma wystarczająco mroźne zimy, by jeziora zamarzały i łowienie pod lodem stało się popularne.

Zachodnie Wybrzeże nie jest jednym z tych regionówchoć w niektórych częściach Kalifornii można łowić pod lodem.

Wszystko zbyt południowe jest nie do przyjęcia, ponieważ nawet jeśli na niektórych z tych obszarów może padać śnieg, zimy po prostu nie są wystarczająco długie i mroźne. Tak więc, chociaż stany takie jak Alabama czy Teksas mogą mieć wiele do zaoferowania, ale wędkarstwo pod lodem się nie wydarzy.

Obszary pustynne, takie jak Nevada i Arizona, też nie są do tego dobrei pewnie domyślacie się dlaczego: za mało wody i za mało zimna.

Biorąc to wszystko pod uwagę, pozostawia to absolutnie ogromną ilość ziemi, na której można łowić pod lodem.

Internetowe forum wędkarstwa podlodowego o nazwie iceshanty.com w dziesiątkach stanów ludzie rozmawiają o połowach pod lodem. Oto lista wszystkich stanów, dla których prowadzą aktywne dyskusje dla mieszkających lub odwiedzających tam rybaków podlodowych:

 • Alaska
 • Kolorado
 • Connecticut
 • Idaho
 • Illinois
 • Indiana
 • Iowa
 • Kansas
 • Maine
 • Maryland
 • Massachusetts
 • Michigan
 • Minnesota
 • Montana
 • Nebraska
 • New Hampshire
 • New Jersey
 • Nowy Jork
 • Północna Dakota
 • Ohio
 • Pensylwania
 • Rhode Island
 • Południowa Dakota
 • Utah
 • Vermont
 • Waszyngton
 • Wisconsin
 • Wyoming
Czytać  Jak szybko może jechać skuter wodny? (Z najszybszymi modelami na rynku)

Jeśli nie jesteś z USA, być może nie słyszałeś o wszystkich tych stanach, co sprawia, że ​​są one tak doskonałe do łowienia pod lodem: mieszka tam niewielu ludzi, więc jest tam ogromna ilość otwartego lądu. Jednym z największych doświadczeń wędkarskich w zimie może być cisza, a łowienie pod lodem w miejscach takich jak Wyoming czy Północna Dakota to zapewni.

Inne stany, takie jak Nowy Jork, mają w sobie duże miasta, ale mają też spokojniejsze tereny wiejskie oddalone o kilka godzin. To właśnie w tych obszarach ludzie lubią łowić ryby pod lodem. Oderwanie się od zgiełku miasta to niezwykle relaksujące doświadczenie.

Kiedy ludzie w Ameryce łowią ryby pod lodem, często robią to ze swoimi przyjaciółmi. Fajnie jest odpocząć i posiedzieć nad jeziorem z przyjaciółmi, o ile dobrze się przygotujesz. Jest to jeden z powodów, dla których wędkarstwo podlodowe jest popularne w całych Stanach Zjednoczonych.

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał odwiedzić któryś z tych stanów zimą, miejscowi z pewnością będą mieli opinie, które miejsca są najlepsze. Kilka przykładów jezior, które były często polecane w Internecie: Higgins Lake w stanie Michigan, Lake of the Woods w Minnesocie lub Lake Champlain w stanie Vermont. Być może zechcesz zdecydować, którą część Ameryki chcesz odwiedzić i stamtąd zaplanować wyprawę wędkarską.

Jeśli chodzi o wędkarstwo podlodowe, nie można zapomnieć o wielkim kraju na północ od Stanów Zjednoczonych: Kanadzie. Kanada jest ogromna i nieco zimniejsza niż ogólnie Stany Zjednoczone, więc jest mnóstwo jezior, w których można łowić ryby pod lodem w zimie.

Na przykład jest Jezioro Simcoe w Ontario. Jeśli chcesz odwiedzić Kanadę, ponownie wybrałbym obszar, który najbardziej chcesz zobaczyć, i stamtąd wybieram miejsce do wędkowania. Praktycznie cały kraj zimą wydaje się być w rozsądnej odległości od miejsca do łowienia ryb pod lodem.

Czytać  Przepisy dotyczące skuterów wodnych w Wirginii Zachodniej: prosta ściągawka ze wszystkimi szczegółami

Zajęcia na świeżym powietrzu są ogromną częścią życia w Kanadzie i podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, wędkarstwo podlodowe to świetna aktywność społeczna.

Tak więc, jeśli chodzi o Amerykę Północną, duży procent kraju ma ludzi, którzy są fanami wędkarstwa podlodowego. Podczas gdy duże tłumy w miastach mogą nie dbać o to, w małych miasteczkach i na obszarach wiejskich na pewno spotkasz wielu ludzi, którzy uwielbiają łowić ryby o każdej porze roku.

Popularne obszary do łowienia pod lodem w Europie

Może się wydawać, że wędkarstwo podlodowe nie jest tak popularne w Europie jak w Ameryce Północnej, ale na pewno są regiony, w których robi to wiele osób. Należą do nich Szwecja, Grenlandia i Finlandia.

Jak można się spodziewać, na tych obszarach panują mroźne zimy i mnóstwo świeżej wody. Jest kilka niezwykle pięknych miejsc, których nie można przeoczyć. W rzeczywistości jest kilka miejsc zupełnie wyjątkowych w porównaniu z tym, co oferuje amerykańskie wędkarstwo podlodowe.

Na przykład w pobliżu stolicy Finlandii rzeczywiście można łowić ryby pod lodem zimą na wybrzeżu morza, i wielu ludzi to robi. Cóż za wyjątkowy sposób na połów ryb oceanicznych!

W Szwecji istnieją regiony rzeki Lule, do których zwykle można dotrzeć tylko łodzią, ale zimą można do nich dotrzeć przez lód, choć technicznie nie jest to łowienie pod lodem! To z pewnością wyjątkowe i niesamowite zimowe przeżycie.

Lub możesz udać się do Wyspa Ammassalik na Grenlandii gdzie będziesz mógł spędzić trochę czasu z klasycznymi rybakami. Używają niewiele więcej niż drewniany kij z sznurkiem i haczykiem na końcu, ponieważ ich wędka Grenlandia jest wystarczająco zimna, aby mieć niewiarygodnie głębokie jeziora, w których można łowić ryby, gdy zarzucasz wędkę.

Wędkarstwo podlodowe z pewnością nie ogranicza się do Ameryki Północnej. Wszędzie z mroźnymi zimami i dużą ilością świeżej wody zapewni to.