Gdzie łowić ryby pod lodem w pobliżu Spokane w stanie Waszyngton?

Waszyngton to piękny obszar Stanów Zjednoczonych, a ponadto mają dobre miejsca do łowienia pod lodem. Spokane ma wiele otaczających go jezior, w których można łowić pod lodem. Porozmawiajmy o niektórych.

  • Jezioro Hog Canyon
  • Zbiornik wybojów
  • Długie Jezioro
  • Jezioro rybne
  • Jezioro Róż
  • Jezioro Mojżesza
  • Jezioro koralikowe
  • Jezioro Sullivan

Pochodząc z północno-zachodniego Pacyfiku, jestem trochę stronniczy, ale ten obszar jest piękny i jest tak wspaniałym miejscem, aby cieszyć się naturą w zimie. Gorąco polecam udanie się w te miejsca, którymi się z wami dzielę. Łowienie pod lodem w tych różnych jeziorach pozwoli Ci poczuć, co ma do zaoferowania Północno-Zachodni Pacyfik.

Jezioro Hog Canyon

Rodzaje ryb: Pstrąg tęczowy

Jezioro Hog faktycznie otwiera się wcześnie dla rybaków. Rozpoczyna się w Czarny piątek, który uwielbiam, ponieważ Czarny piątek jest jedną z moich najmniej ulubionych rzeczy na świecie. Zamiast tego możesz łowić ryby pod lodem. Co za świetny kompromis.

Obecnie przepis określający, ile ryb można zatrzymać, wynosi 5. Mogą mieć dowolny rozmiar i obowiązuje to przez cały sezon. To całkiem niezła ilość, a 5 pstrągów tęczowych to niezły zaciąg na dzień.

Grudzień i styczeń to najlepsze miesiące na podlodowe łowienie ryb. Koniec listopada to także najlepszy czas na łowienie ryb pod lodem. Luty to również dobry miesiąc na podlodowe łowienie ryb. Historycznie nie jest tak udany jak styczeń i grudzień, ale i tak jest wart twojego czasu.

Dostęp jest bezpieczny. Niektóre odcinki nie są bezpieczne ze względu na zjazdy, ale w pobliżu północnego krańca jeziora znajduje się miejsce dojazdowe, które zapewnia bezpieczne dotarcie do jeziora.

Zbiornik wybojów

Rodzaje ryb: Walleye , czarny crappie , karp , bass małogębowy , bass wielkogębowy , pstrąg tęczowy , sieja jeziorna , żółty okoń , bluegill

Mimo że nazwa brzmi odpychająco i zabawnie, Potholes Reservoir jest doskonałym miejscem do łowienia ryb pod lodem i oferuje szeroki wybór ryb. Tutaj nie będziesz się nudzić. W pobliżu są jeziora, takie jak Moses Lake, jeśli chcesz wypróbować także inne obszary.

Zbiornik Dziobów jest otwarty przez cały rok, a łowienie ryb jest dobre przez cały rok. Mają tu duże ryby. Niektóre pstrągi tęczowe osiągają nawet 20 cali. Większość pstrągów tęczowych ma tylko 12 cali. Tak czy inaczej, ryby tutaj są zwycięzcami.

Najpopularniejszymi rybami są tutaj pstrąg tęczowy, sandacz i okoń w obu odmianach. Zimą, gdy zamarza nad żółtym okoniem, dostępne są sandacze i pstrągi tęczowe.

Długie Jezioro

Rodzaje ryb: Bass wielkogębowy, żółty okoń, pstrąg tęczowy, bas rockowy

Długie Jezioro to duże jezioro. Na pewno zasługuje na miano długiego jeziora. To ładne jezioro i mnóstwo ludzi spędza tam czas. Długie Jezioro jest otoczone wieloma innymi jeziorami, do których również możesz mieć dostęp.

Dostęp jest naprawdę dobry. Mają mnóstwo miejsc, w których można zejść nad jezioro. Jest tam kilka wodowań łodzi, aby uzyskać dostęp. Ma wiele odmian ryb, na które można łowić. Żółty okoń to rodzaj ryb, które znajdziesz zimą.

Pamiętam łowienie ryb i dobrą zabawę. Dawno nie wróciłem. Ale kiedy tam byłem, okolica była piękna i spokojna. Gorąco polecam to sprawdzić.

Jezioro rybne

Rodzaje ryb: Pstrąg tęczowy, bass wielkogębowy, bass małogębowy, niemiecki pstrąg potokowy, okoń żółty, błyszcząca czerwona, Northern pikeminnow, przyssawka wielkogębowa

W pobliżu jeziora Wenatchee znajduje się Fish Lake, a Fish Lake ma mnóstwo ryb. Z taką nazwą musi. Łowienie ryb jest tu dobre przez cały rok. Styczeń i luty to najlepsze miesiące wędkowania pod lodem. Polecam wyjść wcześnie rano do tego miejsca o tej porze roku.

Fish Lake ma kilka dobrych struktur wokół południowej strony jeziora. Stanowią one świetne żerowiska dla większych ryb. Wykorzystaj tę wiedzę na swoją korzyść. W szczególności są dwa miejsca, które są prawie jak płaskowyż. Podwodne płaskowyże są popularnym miejscem połowu małych ryb przez pstrągi.

Możesz łowić różne ryby, jak widać z mojej listy. W tych jeziorach jest mnóstwo pstrągów i ryb, których nie widuje się zbyt często, takich jak przyssawka o dużej skali.

Jezioro Róż

Rodzaje ryb: Pstrąg tygrysi, błękitnoskrzeli, samogłów dyniowy, pstrąg potokowy, sum kanałowy, okoń wielkogębowy, byk pospolity, czarny crappie, pstrąg tęczowy, żółty okoń

Roses Lake to dość proste jezioro, które po prostu staje się głębsze, gdy wchodzisz. Czasami jest to miłe, ponieważ jest przewidywalne. Wiesz, że ryby będą bliżej szczytu we wczesnym sezonie i bliżej dna w późnym sezonie.

Dostęp do brzegu jest naprawdę dobry po południowej stronie jeziora w pobliżu dna. Wejdziesz prosto do wody o głębokości około 9 stóp i będzie ona coraz głębsza.

Na północnym wschodzie znajduje się góra, na którą można podziwiać ładną scenerię podczas wędkowania pod lodem. Mówię ci. Północno-zachodni Pacyfik jest taki piękny. To piękny obszar, którego trzeba doświadczyć.

Jest tu ogromna różnorodność ryb, które możesz sprawdzić. Niektóre z nich są niezwykle rzadkie, o których nigdy nie słyszałem przed wyjazdem, ale masz też swoje klasyki.

Jezioro Mojżesza

Rodzaje ryb: Pstrąg tęczowy, karp pospolity, bluegill, czarna crappie, sum kanałowy, sieja jeziorna, bass małogębowy, bass wielkogębowy, sandacz, żółty okoń

Jezioro Mojżesza to naprawdę fajna okolica. Mam kilku przyjaciół, którzy tu mieszkają. Mają tu duże ryby. Niektóre z popularnych to walleye, bass wielkogębowy, bass małogębowy i pstrąg tęczowy. Niektóre z ich pstrągów tęczowych osiągnęły 20 cali lub więcej.

Jesień i zima były naprawdę dobre dla wędkarzy. W obu tych przypadkach łowienie jest doskonałe i jest mnóstwo do złapania. Przez cały ten czas można znaleźć i poławiać duże ławice ryb. W tym czasie popularne jest łowienie żółtych okoni.

Moses Lake to dość popularne miejsce odwiedzane przez ludzi. To nie jest najspokojniejsze ani na uboczu miejsce. Gorąco sugeruję, aby nie wchodzić tu za dużo, jeśli szukasz samotności podczas łowienia ryb pod lodem. W przeciwnym razie powiedziałbym, że przyjedź tutaj, to naprawdę fajne miejsce w Waszyngtonie.

Jezioro koralikowe

Rodzaje ryb: Szczupak północny, strzebla, pstrąg jeziorny, kokanee, miętus

Na północ od Newport w stanie Waszyngton znajduje się Bead Lake. Ma postrzępiony wygląd. Rozchodzi się w trzech różnych kierunkach. Jest to jedna z najfajniejszych formacji jeziornych, jakie w życiu widziałem.

Można tu znaleźć kilka różnych gatunków ryb. Ciekawostka: Departament Ryb i Dzikiej Przyrody nie zaopatruje tego jeziora w ryby. Z jakiegoś powodu ryby rozmnażają się na tyle, aby same mogły zarybiać jezioro. Wszystkie wymienione powyżej ryby robią to dla siebie. Całkiem fajnie, co? To plus unikalna formacja jeziora sprawi, że przeżycie nie zostanie szybko zapomniane.

Ponieważ formacja jest naprawdę wyjątkowa, zejście do jeziora może być trudne. Musiałbyś skorzystać z rampy do łodzi. Na szczęście zimą jest łatwiej niż latem.

Jezioro Sullivan

Rodzaje ryb: Sieja karłowata, błyszczka czerwona, pstrąg zachodni, pstrąg tęczowy, kokane, miętus, pstrąg potokowy, lin, sieja górska

Położony w Colville National Forest jest Sullivan Lake. To jezioro jest naprawdę głębokie. Głębsze niż większość innych jezior z tej listy. Znajduje się w dolinie między dwiema górami. Na zachodzie znajduje się góra Sand Creek, a na wschodzie góra Hall.

Najlepszą rzeczą do łowienia zimą jest miętus. Większość innych ryb jest okropna do łowienia zimą. Nawet pstrąg potokowy i pstrąg tęczowy. To miejsce prawdopodobnie lepiej wybrać się wiosną lub latem. W zimie miętus to najlepszy wybór.

Linia brzegowa jest trudno dostępna, zwłaszcza w pojeździe ze względu na strome zbocza na wschodzie i zachodzie. Jezioro jest długim pasem między dwoma górami z małymi punktami dostępu na północy i południu. Możesz się tam dostać, ale jest to ograniczone w miejscu, z którego możesz uzyskać do niego dostęp.