Gdzie łowić ryby pod lodem w pobliżu Portland w stanie Oregon?

Wędkarstwo podlodowe to świetny sposób na spędzenie zimy, a może chcesz spróbować. Jedynym problemem jest to, że znajdujesz się w Portland i nie wiesz, dokąd się udać. Chociaż znalezienie miejsca do łowienia ryb w pobliżu nie jest łatwe w porównaniu z chłodniejszymi częściami USA, z pewnością jest to możliwe. Aby Ci pomóc, oto kilka zaleceń dotyczących tego, gdzie łowić ryby pod lodem w pobliżu Portland w stanie Oregon.

Jezioro Trillium

W Portland nie można nie zauważyć Góry Hood, więc być może pierwszą myślą, gdy zastanawiasz się nad miejscami do wędkowania pod lodem w pobliżu miasta, jest udanie się w tamtą stronę. To dobra myśl.

Na pięknym terenie otaczającym górę Hood jest mnóstwo miejsc do łowienia ryb, a zimą niektóre z nich zamarzną na tyle, by nadawały się do łowienia pod lodem. Szczególnie te w górach będą narażone na chłodniejsze warunki pogodowe i mróz.

Tu jest haczyk: dotarcie do tych jezior nie jest tak łatwe, jak po prostu jeżdżenie tam.

Jednym z największych jezior wokół Mount Hood jest jezioro Trillium.

W normalnych warunkach dotarcie do tego jeziora z Portland zajmuje tylko półtorej godziny. Jest dość blisko US Highway 26, więc po prostu jedziesz nią prawie całą drogę.

Aby jednak dostać się do jeziora w zimie, będziesz musiał przebić się przez poważny śnieg, ponieważ mała droga prowadząca do jeziora będzie nim pokryta. Być może powinieneś zostawić samochód w miejscu, w którym się nie utknie.

Tak więc dotarcie do jeziora może oznaczać wędrówkę, która prawdopodobnie będzie miała ponad 2 mile długości. Ale jeśli je masz, powinieneś być w stanie skorzystać ze skutera śnieżnego lub nart backcountry, aby się tam dostać.

Jeśli masz ochotę na tego rodzaju przygodę, a nawet jesteś nią podekscytowany, masz przed sobą wspaniały dzień wędkowania. To świetne miejsce na pstrągi.

Upewnij się, że wybierasz się od połowy do późnej zimy, ponieważ wczesną zimą lód nie będzie wystarczająco gruby. Upewnij się, że sprawdzasz grubość lodu, gdziekolwiek jesteś, aby nie wpaść do wody.

Być może uda Ci się znaleźć inne jeziora w pobliżu Góry Hood, które będą wystarczająco zamarznięte w środku zimy, z których jedno omówię. Oczywiście do żadnego z nich nie będzie o wiele łatwiej. Warunki będą się nieco różnić z roku na rok, więc polecam zadzwonić do strażnicy leśnej, aby wiedzieć, dokąd się udać.

Zaginione jezioro

Lost Lake to kolejna lokalizacja dość blisko Mount Hood. Do normalnego łowienia ryb bez lodu to jezioro jest uważane za jedno z najlepszych, jakie możesz odwiedzić. Widoki są przepiękne i można złowić dużo pstrągów. Prawdopodobnie niewiele osób łowi tam zimą, więc jeśli lubisz łowić w ciszy i spokoju, naprawdę spodoba ci się łowienie pod lodem.

Po raz kolejny jednak nie będzie tak łatwo dotrzeć tam zimą w porównaniu z innymi porami roku. Dotarcie tam, gdy jezioro jest zamarznięte, będzie wymagało pojazdu, który może przebić się przez dużo śniegu. Potrzebujesz mocnego pojazdu z napędem na cztery koła i oponami, które poradzą sobie ze śniegiem.

W normalnych warunkach dotarcie tam z Portland zajmuje około 2 godzin, ale oczywiście potrwa to trochę dłużej ze śniegiem, który napotkasz po dotarciu w góry. Musisz jechać na wschód autostradą 26, a następnie skręcić w lewo na przełęcz E Lolo, którą zobaczysz przejeżdżając przez Mt Hood Village. W końcu dotrzesz do Lost Lake Rd, którą powinieneś podążać, aby dostać się do jeziora.

Więc to jezioro jest całkiem blisko Portland. To sprawia, że ​​jest fantastyczny na całodniową wycieczkę. Możesz wyjść z domu wcześnie rano i mieć mnóstwo czasu na połów ryb.

Twoje okno na lodowe ryby nie jest zbyt duże. Głównie słyszałem o ludziach wyjeżdżających w styczniu, więc jest to całkiem bezpieczny zakład. Ale oczywiście powinieneś sprawdzić warunki przed wyjazdem. Późną zimą będzie bardzo deszczowo, więc nie spodziewaj się lodu.

Ciekawa uwaga na ten temat: jest jeden raz w ciągu roku, kiedy to jezioro faktycznie wysycha. Wynika to z dziury utworzonej przez aktywność wulkaniczną. Zdarza się to bliżej lata, kiedy dopływa mniej wody z powodu mniejszej ilości deszczu. To sprawia, że ​​jest to bardzo interesujące jezioro. Nie powinno to oczywiście wpłynąć na twoje próby łowienia pod lodem, ale nie sądziłem, że powinieneś przegapić ten fascynujący szczegół.

W każdym razie, kiedy wybierasz się na ryby pod lodem, nawet jeśli jedziesz swoim pojazdem z napędem na cztery koła nad jezioro, upewnij się, że nie próbujesz jeździć nim po jeziorze. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że lód będzie wystarczająco gruby, aby go utrzymać. Powinieneś również zawsze sprawdzać grubość lodu w drodze. Nie chcesz wpaść, prawda?

Zbiornik Phillips

Niestety, teraz będziemy trafiać do miejsc, które są nieco dalej od Portland, bo żeby mieć klimat lepiej przystosowany do łowienia pod lodem, trzeba popłynąć nieco bardziej na południe.

Mając to na uwadze, Phillips Reservoir jest ponad pięć godzin drogi od Portland. To jest najdalej zaprowadzi cię ta lista, więc nie martw się zbytnio. Z taką odległością prawdopodobnie będziesz bardziej cieszyć się podróżą, jeśli zostaniesz tam na noc. W przeciwnym razie prawdopodobnie poczujesz się, jakbyś jeździł bardziej niż łowiąc ryby.

Teraz jest trochę problemów ze znalezieniem tego w Mapach Google. Jeśli wpiszesz „Philips Reservoir”, pojawi się małe jezioro w pobliżu Portland. Problem polega na tym, że według doniesień pokazane jezioro nie jest zbiornikiem Philipsa, który jest popularny do łowienia pod lodem. W rzeczywistości wydaje się, że jest to po prostu prywatny staw. Więc uważaj na to. Nie sądzę, że będziesz w stanie łowić tam lodem.

Aby dostać się do właściwego jeziora, należy wyszukać w Mapach Google hasło „Philips Lake”, chociaż słowo zbiornik jest częściej używane do opisania tej lokalizacji. To naprawdę błąd ze strony Google.

Aby się tam dostać z Portland, najszybszym sposobem jest dłuższa droga I-84 East. W końcu skręcasz zjazdem 304 i po prostu podążasz tą drogą. To proste miejsce do znalezienia.

Teraz to jezioro będzie bardzo dostępne do łowienia pod lodem, zwłaszcza w porównaniu z tym, o czym mówiłem do tej pory. Jedną z zalet jest to, że nie musisz się tak bardzo martwić o bezpieczeństwo. Nie będziesz musiał pokonywać mil śniegu, aby się tam dostać. Zamiast tego po prostu jedziesz zaoranymi autostradami i kończysz tuż nad jeziorem.

Miło jest widzieć innych ludzi nad zamarzniętym jeziorem, bo już czujesz się bezpieczniej od tego, że inni ludzie na nim stoją w porządku. Jednak nadal mądrze jest sprawdzić grubość lodu.

Z drugiej strony przebywanie w tłumie może być mniej przyjemne niż samotność w zimowej ciszy. Dla niektórych może to być wadą.

W tym jeziorze znajdziesz pstrąga tęczowego i żółtego okonia.

Jest to absolutnie piękna lokalizacja z otaczającymi ją wiecznie zielonymi wzgórzami. Wygląda niesamowicie w cieplejszych porach roku, ale zimą też będzie dla Ciebie piękna. Jezioro będzie zamarznięte i idealne do wędkowania.

Diamentowe Jezioro

Diamond Lake to łowisko całoroczne, więc jest to jedno z najlepszych miejsc w Oregonie, w których można łowić dużo ryb. Jest pełen pstrągów. Rosną szybko i rosną duże.

To cztery godziny z Portland, czyli oczywiście dość daleko. Jest to jednak najbliższy z tych odległych, które umieszczam na liście, więc zdecydowanie warto go sprawdzić. Mimo to cztery godziny to wystarczająco dużo, aby warto było rozważyć pobyt tam na noc.

To, co sprawia, że ​​ten obszar jest szczególnie przyjemny, to fakt, że tuż obok znajduje się ośrodek, który jest otwarty przez cały rok, jeśli to możliwe. Więc jeśli okaże się, że z jakiegoś powodu przybyłeś nieprzygotowany (spróbuj tego nie robić), to miejsce będzie ratunkiem. Wypożyczają sprzęt, taki jak świdry do lodu, dzięki czemu można wybrać się na wyprawę wędkarską pod lodem, nawet nie mając jednego!

Wypożyczają też skutery śnieżne, choć zwykle ryby można łowić po prostu wychodząc na jezioro. Jeśli chcesz dostać się na drugą stronę, ponieważ jest to w końcu duże jezioro, możesz rozważyć wypożyczenie jednego z tych skuterów śnieżnych.

Aby podróżować do tego jeziora z Portland, jedź autostradą międzystanową 5 Southbound, następnie jedź OR-58 na południowy wschód do US-97, którą następnie jedziesz na południe, aż w końcu skręcisz w prawo w OR-138 (jest tam kawiarnia nazwana na cześć jeziora, więc możesz dowiem się, że to właściwe miejsce) i dalej do jeziora.

Widoki na góry tego jeziora są naprawdę wspaniałe. Pokochasz ten widok i miejmy nadzieję, że złapiesz tu również dużo ryb.

Bardziej żądni przygód z was może mieć nadzieję na miejsce bardziej przypominające dziką przyrodę, do którego udaje się niewiele osób. Ale z drugiej strony to jezioro jest dostępne, więc nawet jeśli oznacza to więcej tłumów, miło jest mieć do niego łatwy dostęp.

Zbiornik Wolf Creek

Jest to dość mały zbiornik, ale jest też naprawdę łatwo dostępny. To jednak co najmniej cztery godziny jazdy, więc używam terminu „blisko” luźno, kiedy mówię, że jest blisko Portland. Po raz kolejny geografia uniemożliwia Portland oferowanie tony połowów pod lodem, jeśli chcesz podróżować tylko godzinę lub dwie. Ale idź trochę dalej, a jest dobra ilość, z której można się cieszyć.

Dojazd z Portland jest niezwykle prosty. Po prostu weź I-84 E przez dłuższy czas, a następnie zjedź zjazdem 283 i już prawie tam jesteś.

Przy długiej podróży możesz rozważyć nocleg gdzieś w pobliżu. Pewnie znalazłbym hotel lub pole namiotowe nie dalej niż godzinę drogi od jeziora, pojechałbym wieczorem do tego hotelu z Portland, a z samego rana przyjechałbym nad jezioro. Pod koniec dnia jechałem z powrotem do Portland. Myślę, że to najlepszy sposób, aby jak najwięcej łowić podczas jazdy.

Jeśli spróbujesz zrobić to wszystko w jeden dzień, to po prostu za dużo jazdy, a za mało wędkowania.

W tym jeziorze będziesz szukał gatunków pstrąga tęczowego.

Dobrą rzeczą w Wolf Creek jest to, że połowy mogą być bardziej spójne niż niektóre inne w regionie, które są podatne na susze.

Jest to więc niezawodne miejsce do odwiedzenia. Nie jest to też najbardziej popularne miejsce, więc mimo że jest małe, nie będzie przepełnione.

Wędkując tam, będziesz traktowany na ładnym tle gór i wzgórz. To urocze miejsce.

Nie oczekuj żadnych specjalnych udogodnień; nie ma tu nic oprócz jeziora. Pobliskie miejscowości są również dość małe. Przyjdź przygotowany.

Jeśli zadbasz o podstawowe środki bezpieczeństwa, powinieneś dobrze sobie radzić w środku zimy. Wiem, że to spora droga z Portland, ale przyjazd tutaj może sprawić, że weekendowa wycieczka będzie przyjemna, a będziesz mógł złowić dużo pstrągów.

Zbiornik Chickahominy

Ten zbiornik znajduje się na pustyni, podczas gdy wszystkie inne wymienione przeze mnie lokalizacje znajdują się w bardziej górzystych obszarach. Na pewno jest to więc zmiana scenerii. Osobiście wolę patrzeć na góry i drzewa, ale hej, niektórzy ludzie też lubią pustynię.

W każdym razie ważne jest to, że to jezioro rzeczywiście jest zamarznięte w środku zimy. To świetne miejsce do łowienia pstrąga tęczowego. Te pstrągi też są w świetnej formie: znajdziesz je w rozmiarach od 16 do 18 cali. Źródło

Dojazd z Portland powinien zająć około czterech i pół godziny. Po prostu jedź autostradą 26 na południowy wschód do autostrady 126. Jedź nią na południe, a następnie kieruj się na zachód autostradą 20. W końcu po około godzinie powinieneś zobaczyć zbiornik po lewej stronie. Nie sądzę, że będziesz miał kłopoty ze śniegiem, chyba że spróbujesz pojechać tam w środku śnieżycy.

Nie próbowałbym tu łowić pod lodem dopiero w marcu, bo do tego czasu będzie się rozgrzewać. Koniec grudnia, styczeń i luty to zdecydowanie jedyne naprawdę bezpieczne czasy. Ilekroć idziesz, jeśli widzisz lód, zawsze sprawdzaj jego grubość, zanim spróbujesz zabrać tam wszystkie swoje rzeczy.

Przy tym zbiorniku znajduje się pole namiotowe, ale poza tym nie oferuje żadnych dodatkowych miejsc noclegowych. To tylko jezioro, w większości niezakłócona dzicz. Dla niektórych jest to bardzo atrakcyjne, ponieważ oznacza więcej ciszy i spokoju. Niewiele osób lubi być bliżej cywilizacji, więc nie spodobałby im się brak tego tutaj.

To bardzo fajne miejsce do łowienia pod lodem. Po raz kolejny będziesz musiał sporo podróżować, aby się tam dostać, więc osobiście zrobiłbym to na noc. To po prostu najlepsze wykorzystanie czasu i zapobiega konieczności jazdy przez dziewięć godzin w jedną stronę. Jeśli to zrobisz, pokochasz łowienie ryb na tej uroczej pustyni.

Wniosek

Jest powód, dla którego ludzie nie myślą o łowieniu pod lodem, gdy myślą o Portland, ale nadal można znaleźć wiele miejsc, w których można cieszyć się tą aktywnością w Oregonie. Być może będziesz musiał wędrować po śniegu lub po prostu przejechać długą drogę, aby to zrobić, ale możesz to zrobić.

Nawiasem mówiąc, wiele informacji zawartych w tym artykule pochodziło od ta strona.

Mam nadzieję, że ta lista pomogła Ci znaleźć dobre pomysły, jeśli jesteś w pobliżu Portland i masz nadzieję, że wkrótce będziesz łowić ryby pod lodem.