Gdzie łowić ryby pod lodem w pobliżu Madison w stanie Wisconsin

Z mroźnymi zimami i obfitością jezior, Wisconsin jest idealnym stanem dla tych, którzy kochają wędkarstwo podlodowe, a stolica stanu, Madison, jest również czymś w rodzaju raju dla wędkarzy podlodowych. Jeśli szukasz miejsc do wędkowania pod lodem w pobliżu Madison, nie będziesz musiał jechać daleko. W tym poście poprowadzę Cię przez łańcuch jezior sąsiadujących z miastem.

Jezioro Mendota

Jezioro Mendota to największe z jezior, jakie znajdziesz w pobliżu Madison. Nie możesz tego przegapić. Jezioro obejmuje 9 842 akrów. Jego maksymalna głębokość to 83 stopy.

Jezioro jest popularnym miejscem połowu okoni. Podczas łowienia tutaj możesz znaleźć jakieś duże okonie, a niektóre mierzą ponad 12 cali.

Mendota to duże jezioro, więc niektóre części będą lepsze niż inne do łowienia pod lodem. Niektóre obszary polecane przez mieszkańców w przeszłości obejmują obszar Governers Island, „Cztery drzwi” w pobliżu Nelson State Park na północnym brzegu jeziora, Mendota County Park na północno-zachodniej stronie, Second Point na południowym brzegu i Picnic Wskaż również po stronie południowej.

Obszary te są świetnymi miejscami do zaparkowania samochodu. Następnie będziesz musiał przejść kawałek, aby dostać się do samego jeziora, w niektórych przypadkach nawet na milę. Oczywiście wokół jeziora znajduje się wiele pomostów dla łodzi, więc każde, które znajdziesz, zapewni ci dostęp do Mendoty.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze skutera śnieżnego lub czterokołowca, aby naprawdę łatwo dostać się nad jezioro. W ten sposób oszczędzasz całą energię na wędkowanie.

Dzienny limit okonia w Mendota to 25, więc możesz zabrać do domu całkiem sporo jedzenia. Tylko pamiętaj, aby odrzucić te małe.

Wędkarze również często łowią tu walleye. Poza tym istnieje spora populacja bzdetów i błękitnoskrzeli.

Pamiętaj, że Mendota często nie zamarza do stycznia, więc nie bądź zbyt niecierpliwy, aby tam wyjść. To ostatnie zamarznięte jezioro w okolicy, więc jeśli masz ochotę, sprawdź jedno z pozostałych jezior. Nie chcesz wejść w niebezpieczną sytuację, stąpając po cienkim lodzie.

Doświadczony rybak może użyć mapa konturowa dostarczona przez Wisconsin poznać kształt jeziora i znaleźć najlepsze miejsca do połowu ryb.

Jezioro Mendota to fantastyczne jezioro z obfitą populacją ryb i wieloma różnymi miejscami do wyboru.

Dzięki to źródło aby uzyskać informacje, których użyłem w tej sekcji.

Jezioro Monona

Na południowy wschód od jeziora Mendota, pomiędzy którymi znajduje się Kapitol Stanu, znajduje się jezioro Monona. Jest to drugie co do wielkości z łańcucha pięciu jezior Madison.

Monona obejmuje 3359 akrów, a maksymalna głębokość wynosi 74 stopy. Istnieje 5 lądowań łodzi, z których można uzyskać dostęp do jeziora. Istnieje również 18 terenów publicznych lub parków w promieniu 300 metrów od jeziora, a także 7 plaż. Przy tak wielu miejscach, w których ludzie mogą cieszyć się tym jeziorem, dostanie się na nie, aby rozpocząć łowienie pod lodem, jest raczej łatwe.

Najpopularniejszym rodzajem ryb, które tu znajdziesz, jest panfish, w tym crappie i okoń. Ryby te są szczególnie dobrymi połowami w zimie, więc spodziewaj się, że spotkasz ich wiele w dobry dzień. Również powszechne, choć nie tak obfite jak panfish, są tu bass wielkogębowy, szczupak północny i sandacz.

Rzadziej spotykane w jeziorze, ale nadal obecne są piżmo, okoń gęstogębowy, jesiotr i sum.

Jeśli użyjesz tego, możesz łowić bardzo strategicznie w tym jeziorze? szczegółowa mapa konturowa. Jeśli jesteś nowicjuszem w wędkarstwie, ta mapa może być trudna do odczytania, ale dzięki praktyce i poradom innych wędkarzy możesz jej użyć do zidentyfikowania miejsc, w których mogą gromadzić się ryby.

Mówiąc prościej, mapa zawiera również szczegółowe informacje o otaczającej ziemi, na wypadek gdybyś potrzebował dodatkowej pomocy w ustaleniu, gdzie możesz się udać, aby uzyskać dostęp do jeziora.

Jezioro Monona to kolejne duże jezioro w samym sercu Madison. Kapitol można zobaczyć z jeziora. Jako ktoś, kto dorastał w znacznie bardziej suchych zachodnich Stanach Zjednoczonych, posiadanie miast i jezior tak blisko siebie jest dla mnie trochę obcym pojęciem. To musi sprawić, że zimy będą przyjemniejsze dla tych, którzy tu mieszkają.

W każdym razie nie przegap Monony, jeśli zastanawiasz się, które jeziora odwiedzić w mieście, aby łowić ryby pod lodem.

Jezioro Waubesa

Podróżujemy nieco dalej na południe od jeziora Monona, aby dotrzeć do jeziora Waubesa, które jest również czwartym co do wielkości jeziorem w tym łańcuchu.

Waubesa to jezioro o powierzchni 2074 akrów o maksymalnej głębokości 38 stóp, więc chociaż jest nieco mniejsze niż to, na co widzieliśmy do tej pory, wciąż jest dość duże.

Dostęp do tego jeziora można uzyskać za pośrednictwem 4 pomostów dla łodzi, 1 plaży lub 11 znajdujących się w pobliżu terenów publicznych/parków. Na przykład po południowo-zachodniej stronie jeziora znajduje się Goodland County Park, a po północno-zachodniej stronie Lake Farm Park.

Podobnie jak w przypadku jeziora Monona, w tym jeziorze panfish występuje obficie. Spodziewaj się złowić dużo crappie, które są raczej aktywne w zimie. Powinieneś też znaleźć okonia. Oprócz panfisha w tym jeziorze obfituje również bas wielkogębowy.

Znajdziesz tu również szczupaka północnego i sandacza. Są pospolite, ale ich populacja nie jest tak duża jak panfish czy bass wielkogębowy. Obecne są również muskie, okoń małogębowy i sum.

A Mapa konturowa jest dostępny dla strategicznego wędkarza. Możesz go użyć, aby dowiedzieć się, jak głęboka jest woda w jeziorze i udać się do miejsc, w których mają tendencję do gromadzenia się ryb.

Jezioro Waubesa wygląda na całkiem przyjemne miejsce na lato, ale zimą staje się doskonałym miejscem do łowienia wielu różnych gatunków ryb. W przypadku łowienia pod lodem zdecydowanie powinieneś to sprawdzić, jeśli masz szansę.

Jezioro Kegonsa

Oddalamy się teraz trochę od Madison, ale droga z Madison do jeziora Kegonsa trwa niecałe 30 minut i tylko około 15 mil. Możesz zobaczyć, dlaczego wędkarstwo podlodowe jest popularne w Madison: w tak niewielkiej odległości jest tak wiele jezior do wyboru.

Kegonsa leży na południowy wschód od jeziora Waubesa. Ma powierzchnię 3200 akrów i maksymalną głębokość 32 stóp. To trzecie co do wielkości jezioro w łańcuchu, choć nie jest aż tak głębokie.

Do jeziora przylega park stanowy, ale nie trzeba tam przechodzić, aby dostać się na lód. W pobliżu znajdują się 4 przystanie dla łodzi i 4 parki. Jest też 1 plaża.

Podobnie jak w innych pobliskich jeziorach, najprawdopodobniej znajdziesz tutaj panfish. Mniej liczne, ale nadal powszechne są bass wielkogębowy, szczupak północny i sandacz. Tu też znajdziecie muskie.

A Mapa konturowa jest dostępny. Takie mapy są często wbudowane w elektroniczne echosondy, ale jeśli ich nie masz, nie musi to powstrzymywać cię przed bardziej strategicznym łowieniem.

Jezioro Kegonsa może nie znajduje się w sercu Madison, ale oznacza to, że w weekend prawdopodobnie będzie ono nieco mniej zatłoczone niż jeziora, które są. To zdecydowanie miejsce do odwiedzenia, jeśli chcesz łowić ryby pod lodem.

Jezioro Wingra

Jezioro Wingra, znacznie mniejsze niż pozostałe cztery w łańcuchu Madison, ma zaledwie 336 akrów i ma maksymalną głębokość 14 stóp. Nie oznacza to jednak, że nie nadaje się do łowienia pod lodem.

Jezioro to można znaleźć na wschód od jeziora Monona i na południe od jeziora Mendota. Od strony południowej sąsiaduje piękny, duży park. Łącznie w pobliżu znajdują się 4 parki. Jest tylko jedno lądowanie łodzi i to po północnej stronie.

W Wingra po raz kolejny najprawdopodobniej znajdziesz panfish. Muskie wydaje się być tutaj bardziej popularne niż w innych jeziorach, o których wspomniałem, więc jest to dobre miejsce, jeśli ich szukasz. Bass wielkogębowy jest powszechny, a szczupak północny i sandacz występują, ale rzadziej.

Możesz znaleźć Mapa konturowa tego jeziora, ale ponieważ jest to tak małe i stosunkowo płaskie jezioro, nie ma mnóstwa szczegółów.

Ponieważ jest to tak małe jezioro, nie byłby to mój pierwszy wybór, gdzie łowić ryby pod lodem w Madison. Jednak nadal warto to sprawdzić. Gdybym chciał swobodnie łowić pod lodem w wolny zimowy dzień, nie miałbym nic przeciwko przyjeździe tutaj. Ponieważ jest to tak małe jezioro, nie byłby to mój pierwszy wybór, gdzie łowić pod lodem w Madison. Jednak nadal warto to sprawdzić. Gdybym chciał swobodnie łowić pod lodem w wolny zimowy dzień, nie miałbym nic przeciwko przyjeździe tutaj.

Madison w stanie Wisconsin to doskonałe miejsce do łowienia pod lodem. Z pięcioma jeziorami do wyboru bardzo blisko miasta, a nawet więcej, nie wspomniałem, że jeśli chcesz podróżować dalej, nie brakuje możliwości łowienia pod lodem.

Statystyki dla tego posta pochodzą z dnr.wi.gov.