Gdzie łowić ryby pod lodem w Maine?

Maine to niesamowite miejsce, w którym można łowić ryby pod lodem. Jeziora wydają się prawie nieskończone. Nie będziesz rozczarowany wędkowaniem pod lodem, które ten stan ma do zaoferowania.

  • Jezioro Moosehead
  • Staw Sabatus
  • Jezioro Wassookeag
  • Jezioro Allagash
  • Wschodnie Wielkie Jezioro
  • Jezioro Sebago
  • Jezioro Orłów
  • Jezioro Portage

Nie tylko jest wiele obszarów i gatunków ryb do znalezienia, ale łowienie pod lodem jest tutaj bardzo popularne. Niektóre obszary mają nawet derby wędkarskie pod lodem, które są naprawdę zabawne. Znajdziesz wielu ludzi, którzy czerpią taką samą radość z łowienia pod lodem, jak ty, i możesz nawet nawiązać nowe znajomości.

Jezioro Moosehead

Rodzaje ryb: łosoś śródlądowy, pstrąg potokowy, pstrąg jeziorny, okoń małogębowy

Jezioro Moosehead jest prawdopodobnie najpopularniejszym jeziorem w stanie Maine, na którym można łowić ryby pod lodem. Jest ogromny. Ma imponującą długość 40 mil i szerokość 12 mil. Rozciąga swoją masę również na wiele mniejszych obszarów. Jest wiele miejsc, w których możesz założyć sklep i złożyć linię.

Przyjeżdża tu wiele rodzin. Jest to popularne miejsce, więc można się tego spodziewać. Jeśli chcesz zacząć przyprowadzać rodzinę lub uczyć dzieci, jak łowić ryby pod lodem i ogarniać zimno, to jest świetne miejsce na rozpoczęcie.

Ponieważ popularność jeziora jest szeroko rozpowszechniona, istnieje wiele derby wędkarskie pod lodem odbywa się na jeziorze co roku w okresie ostatni tydzień stycznia. Mają nagrody pieniężne dla trzech najlepszych zwycięzców, a jeśli zdobędziesz największego, zgarniesz niezłe 1500$! Może dostaniesz szczęście, kiedy przyjedziesz i sprawdzisz jezioro Moosehead.

Staw Sabatus

Rodzaje ryb: szczupak pospolity, okoń małogębowy, szczupak łańcuchowy, okoń wielkogębowy, biały okoń, czarny crappie, żółty okoń

Sabattus Pond to miejsce w południowo-wschodniej części Maine, które zasługuje na Twoją uwagę. Mają mnóstwo ryb do złapania, a utrzymanie w tym miejscu jest na najwyższym poziomie. Szczupak jest tutaj głównym zdobyczem. Niektóre z tych frajerów mają 20 funtów lub więcej! Właśnie z tego słynie ten staw. Departament zwierzyny łownej i rybołówstwa śródlądowego utrzymuje zapasy i kondycję, dzięki czemu możesz złowić naprawdę wspaniałe ryby.

Podobnie jak Moosehead Lake, Sabattus Pond ma derby do łowienia pod lodem, ale ten jest przeznaczony specjalnie na szczupaki. Derby są dla organizacji „Ryba na lekarstwo”, która walczy z rakiem. To wspaniałe wydarzenie i polecam. Zawsze jestem za wspieraniem instytutów badań nad rakiem i innych organizacji dla dobra ludzi.

Jezioro Wassookeag

Rodzaje ryb: pstrąg strumykowy, byczek brunatny, pickerel łańcuchowy, pstrąg jeziorny, węgorz amerykański, bass wielkogębowy, bass małogębowy, łosoś śródlądowy, okoń żółty, przyssawka biała, okoń biały

W Dexter w stanie Maine znajduje się jezioro Wassookeag. To piękne jezioro. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał szansę odejść, zrób to. Zimą jest tu wiele do zrobienia, ale dzisiaj mówimy o łowieniu pod lodem. Jest tu spora różnorodność, nawet węgorz amerykański.

To jezioro składa się z dwóch części. Jest większe jezioro i mniejsze jezioro. Przedziela je tama, która została stworzona do kontrolowania wody. Teraz oba jeziora kwitną. Pomiędzy jeziorami są różnice. Większy schodzi znacznie głębiej i jest łowiony znacznie częściej niż ten drugi. Dla każdego z jezior obowiązują inne zasady i przepisy. Udostępniłem link, który przeniesie Cię na stronę Departamentu Rybołówstwa Śródlądowego i Dzikiej Przyrody stanu Maine, na której znajduje się Informacja dotyczące zasad obowiązujących na dużych i małych jeziorach.

Jezioro Allagash

Rodzaje ryb: pstrąg potokowy, pstrąg jeziorny, sieja jeziorna, miętus, łosoś, szczupak północny

Wolisz spędzać czas na łowieniu pod lodem gdzieś daleko? Do tej pory mówiłem tylko o popularnych spotach z wieloma wędkarzami i rodzinami. Jeśli wolisz być bardziej związany z naturą podczas wędkowania pod lodem, powinieneś wybrać się nad jezioro Allagash. Znajduje się w północnej części Maine, z dala od ludzi. Jezioro to świetne miejsce na ucieczkę. Jeziora w Maine zapierają dech w piersiach.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ciepłe ubrania i dużo ciepła. Będziesz tego potrzebował. Nie musisz się jednak martwić o znalezienie miejsca na pobyt, ponieważ tuż przy drodze znajduje się Johnson’s Allagash Lodge, która zapewni Ci ciepło, gdy nadejdzie noc.

Wschodnie Wielkie Jezioro

Rodzaje ryb: pstrąg potokowy, bass małogębowy, łosoś śródlądowy, pstrąg jeziorny, okoń żółty, okoń biały, węgorz amerykański

East Grand Lake to kolejne popularne miejsce do wędkowania pod lodem w Maine. Jezioro jest odpowiednio duże i ma długość 20 mil. Zasługuje na nazwę i nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę jego rozmiar. Lubię tu łowić ryby. Główne połów to głównie pstrąg potokowy i okoń. Wiesz, w co się pakujesz, kiedy tu przyjeżdżasz.

Ponieważ jest duży, możesz się zastanawiać, gdzie się udać, aby złowić najlepszą rybę. Najlepsze miejsce, jakie znam, to północ od Work Cove. Kiedy tam dotrzesz, możesz nawet zapytać innych. Jeśli zobaczysz grupę ludzi razem, możesz zebrać dobre informacje, a następnie znaleźć własne miejsce.

Jezioro Sebago

Rodzaje ryb: pstrąg potokowy, łosoś atlantycki, pstrąg potokowy, bas małogębowy, pstrąg jeziorny, okoń wielkogębowy, czarny crappie, biały okoń, żółty okoń

Jezioro Sebago znajduje się w południowej części Maine. Głównym zdobyczem jest tu pstrąg. Masz kilka odmian. Ciekawostką o tym miejscu jest to, że jest to drugie co do wielkości jezioro w Maine! Jest tak duży, że raz na jakiś czas środek jeziora nie zamarznie zimą. Ma maksymalną głębokość 316 stóp, aby dodać do swojego i tak ogromnego rozmiaru. To miejsce może onieśmielać kogoś, kto jest tu po raz pierwszy.

Jest mnóstwo miejsc do łowienia i mnóstwo miejsc do zobaczenia. Mają zatoczki, zatoczki i inne części jeziora, które pozwalają na więcej różnorodnych ryb, takich jak czarne crappie lub żółte okonie. Jeśli szukasz urozmaicenia i zmiany tempa, spróbowałbym Sebago Lake. Polecam to.

Jezioro Orłów

Rodzaje ryb: pstrąg potokowy, łosoś śródlądowy, pstrąg tęczowy

Eagle Lakes znajduje się w pobliżu małej społeczności z ładnym miastem i przyjaznymi ludźmi. Eagle to dość małe jezioro. Nie ma tu tak dużej szansy na zgubienie się i nie jest to onieśmielające, jak jezioro Sebago. Nie ma tu wielu gatunków ryb, ale można zobaczyć całkiem spore pstrągi. Widziałem wielu ludzi wychodzących stamtąd z dużymi pstrągami. Kto wie, następnym razem to możesz być ty.

Jedną z zalet Eagle Lake jest to, że otacza je wiele innych jezior. Square Lake, St Froid Lake i Cross Lake znajdują się w pobliżu. Jeśli chcesz spróbować innego jeziora, nie są daleko. Czasami, gdy łowisz pod lodem, może to być trafione lub chybione. Jeśli zmagasz się na jednym jeziorze, spróbuj innego.

Jezioro Portage

Rodzaje ryb: łosoś śródlądowy, pstrąg potokowy, szczupak północny, okoń wielkogębowy, sandacz, żółty okoń, biała crappie

Portage Lake to jedno z tych miejsc, które znajdują się w małym miasteczku. W mieście mieszka około 400 osób. Kiedy powiedziałem mały, miałem na myśli mały. Miasto ma wielkie serce. Nie znajdziesz kogoś, kto nie będzie chciał pomóc. Ryby tutaj są obfite, a pstrągi są dobrej wielkości. W niektórych miejscach lód staje się dość śliski. Polecam buty lodowe na ten wyjazd. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jest tu mnóstwo wlotów i zawsze mówię ludziom, aby wykorzystali to na swoją korzyść. Kiedy istnieją mniejsze zbiorniki wodne, które prowadzą do większych, ryby migrują na większe obszary. Mniejsze obszary zamarzną szybciej, a ryby zaczną powoli się oddalać. Możesz łowić w pobliżu otworu i miejmy nadzieję, że złowisz trochę ryb. To jest taktyka, którą lubię stosować i mam nadzieję, że i Wy znajdziecie z niej jakiś użytek. Powodzenia i ogrzej się!