Gdzie łowić łososia Kokanee w Idaho (ze współrzędnymi GPS!)

Kiedy byłam mała, tata zabierał mnie na łowienie swoich sekretnych miejsc w różnych jeziorach i strumieniach. Zwykle odnosiłem sukcesy tylko dlatego, że mój tata wiedział, dokąd mnie zabrać, żeby złowić najlepszą rybę. Więc gdzie idziesz łowić łososia Kokanee w Idaho?

Zbiornik Anderson Ranch (mój ulubiony!)

Wybrane współrzędne GPS dla tej lokalizacji to 43°24’00,5″N 115°24’50,5″W.

Te współrzędne zaprowadzą Cię do kempingu Evans Creek, który znajduje się nad brzegiem zbiornika Anderson Ranch, ale najlepsze miejsce do łowienia ryb znajduje się pod liniami energetycznymi, mniej więcej w połowie drogi przez jezioro. Nie możesz tego przegapić, jeśli płyniesz łodzią przez zbiornik. Są tam linie wysokiego napięcia z pomarańczowymi kulkami biegnącymi przez jezioro. Jest dokładnie tam, gdzie w zbiorniku znajduje się rozwidlenie. Ryba na prawym rozwidleniu (jeśli płyniesz od tamy) pod liniami energetycznymi. Tam miałem największe szczęście.

Szczycący się tytułem pierwszego punktu Srebrnego Trójkąta Kokanee i płynący do South Fork of the Boise River, Anderson Ranch Reservoir zajmuje powierzchnię 4605.4 akrów i znajduje się w hrabstwie Elmore.

To spektakularne łowisko Kokanee oferuje rampy dla łodzi, doki, toalety, pola namiotowe, brak ograniczeń motorycznych i dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Chociaż łatwo dojechać z Anderson Ranch Dam Road, istnieje dodatkowy dostęp z Anderson Dam i dróg gruntowych otaczających obszar. Zgodnie ze specjalnymi zasadami limit Kokanee dla tej lokalizacji wynosi 25.

“Niektóre z najlepszych połowów kokanee w Idaho!”

KTVB

Jeśli nie masz ochoty na „surowe”, możesz również zatrzymać się w pobliskich kurortach Fall Creek, z których oba znajdują się w różnych miejscach wokół Anderson Ranch Reservoir. Jest to jedno z niewielu miejsc, które oferuje zarówno wspaniałe wędkowanie Kokanee, jak i świetne miejsca na nocleg, więc skorzystaj i śpij w prawdziwym łóżku!

Ludzie zawsze lubią spędzać tam czas i zwykle wracają. Jest tu mnóstwo Kokanee i jest to świetna opcja dla każdego zapalonego wędkarza.

Kokanee to rodzaj ryb, które stają się większe, gdy na danym obszarze występuje mniejsza populacja. To miejsce ma limit połowowy wynoszący 25, czyli znacznie więcej niż jakiekolwiek inne miejsce na tej liście.

Osobiście złowiłem więcej kokanee w Anderson niż w Lucky Peak, Arrowrock i wszędzie indziej razem wziętych. Anderson zawsze był moim gorącym punktem.

Wypróbuj rzeczy, których nie próbuje wiele osób, i zobacz, czy uda ci się złapać potwora, który z pewnością tu czai się!

Zbiornik Arrowrock

Współrzędne GPS dla tej lokalizacji to – 43 ° 35’42,1 „N 115 ° 55’21.8” W
Te współrzędne zaprowadzą Cię do zapory Arrowrock, która od czasu ukończenia do 1924 roku szczyci się tytułem najwyższej tamy na świecie.

Arrowrock zawsze był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Czasami idę i przynoszę z powrotem cały sznurek, a innym razem jestem skunksowany. Kokanee mogą być trudniejsze do znalezienia w Arrowrock. Nie znalazłem ani jednego miejsca, które zawsze produkuje. Zwykle trolluję po kokanee przez kilka godzin, a potem przestawiam się na trolling Rapalas, aby wyciągnąć trochę dużych pstrągów, które tam mają.

Drugi punkt Srebrnego Trójkąta Idaho Kokanee, zbiornik ten wpada do rzeki Boise. Zbiornik Arrowrock Reservoir zajmuje powierzchnię 3014,2 akrów i znajduje się w hrabstwie Boise i Elmore. Te dwa hrabstwa mogą mieć różne limity bagażu i zasady, więc bądź ostrożny

W tej lokalizacji znajdują się rampy dla łodzi, toalety, pola namiotowe oraz dostęp dla osób niepełnosprawnych. Nie ma żadnych ograniczeń motorycznych, więc możesz śmiało wysiąść ze swojej łodzi basowej i udać się do miasta!

Pływanie łódką, kajakarstwo, windsurfing i oczywiście wędkarstwo to jedne z najpopularniejszych zajęć w Arrowrock Reservoir. Położony na wschód od Boise sezon wędkarski jest tu otwarty przez cały rok.

Dostęp może być tu trudniejszy, ale Kokanee tutaj jest zwykle większe niż Kokanee w Lucky Peak Reservoir, a w Arrowrock Reservoir jest mniej ludzi i mniej łodzi. Łosoś Kokanee w tym miejscu ma zwykle od 14 cali do 17 cali.

Średnia wielkość Kokanee wynosi od 8 do 12 cali, co oznacza, że ​​to miejsce ma większe niż przeciętne łososie. Ponieważ jest trochę odosobniony, jest to doskonałe miejsce na zdobycie świetnego łososia.

Limit worków dla Kokanee wynosi 6, więc powinieneś być w stanie napełnić swoją chłodziarkę większym niż przeciętny łososiem. 6 to nie tyle, co niektóre z tych innych miejsc, ale powinieneś być w stanie zdobyć kilka całkiem dużych, więc pozwolę mu się poślizgnąć.

Niezależnie od tego, czy jesteś tu latem ze swoją łodzią, czy zimą ze świdrem, powinieneś odnieść pewien sukces.

Zbiornik Szczęśliwego Szczytu

Wybrane współrzędne zbiornika Lucky Peak to –
43°31’12.5″N 116°03’14.8″W
Te współrzędne zaprowadzą Cię do obszaru rekreacyjnego Lucky Peak Dam.

Najbardziej popularne miejsce do łowienia ryb na szczycie szczęścia znajduje się naprzeciwko przystani Spring Shores. Po prostu wystartuj z rampy na drugą stronę i zacznij trolling około 100′ od brzegu, a znajdziesz się na kokanee.

Problem z kokanee na Lucky Peak to tylko ilość wędkarzy. W letnią sobotę na tym samym obszarze będzie pływać 20 łodzi, a następnie łodzie narciarskie wypłyną około 11 rano, powodując kilwater. Jest więc bardzo popularny i produktywny, ale wolę Anderson Ranch.

Trzeci i ostatni punkt Srebrnego Trójkąta Kokanee w Idaho, zbiornik Lucky Peak (nazywany również Lucky Peak Lake) wpada do rzeki Boise i obejmuje 2765,8 akrów
Położony w hrabstwach Ada, Boise i Elmore zbiornik ten ma granicę Kokanee wynoszącą 6.

Zbiornik Lucky Peak ma rampy, doki, łazienki, pola namiotowe i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nie ma ograniczeń ruchowych, a niektóre kempingi wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Popularne miejsce do pływania łódką, jazdy na nartach wodnych i piknikowania, Lucky Peak Reservoir jest nadal dobrym miejscem do wędkowania, ale ze względu na łatwość dostępu i większy ruch, który przechodzi, łowienie ryb może być nieco trudniejsze. Biorąc to pod uwagę, średni rozmiar Kokanee w Idaho wynosi od 10 do 12 cali, a Kokanee złowione w Lucky Peak Reservoir mają zazwyczaj od 14 do 17 cali.

Zbiornik Lucky Peak oferuje łodzie, skutery wodne i inny sprzęt do sportów wodnych do wynajęcia w Spring Shores Marina, która znajduje się w najbardziej wysuniętej na północ części głównego akwenu.

Jeśli jedziesz tylko w Idaho, to jest to miejsce dla Ciebie. Możliwość wypożyczenia kajaka jest niesamowita dla tych, którzy nie są blisko domu, a średni rozmiar Kokanee tutaj jest większy niż większość, więc powinieneś mieć przynajmniej kilka świetnych zdjęć do zrobienia.

Jak widać na tym filmie, obszar ten ma naprawdę piękne widoki. Jest dużo otwartej wody do odkrycia i stanie się twoją ulubioną częścią podróży przez Idaho.

Jak powiedziałem, to miejsce jest bardzo popularne i nie bez powodu. Jeśli wiele innych osób w pobliżu sprawia, że ​​martwisz się, że to nie jest dobre do łowienia ryb, to przegapisz wspaniałe wędkowanie. Nie pożałujesz, że trafiłeś w to miejsce, obiecuję.

Pomiędzy pięknymi widokami i niesamowitym wędkowaniem, to miejsce musiało zrobić tę listę.

Jezioro Pend Oreille

Współrzędne dla tej lokalizacji to –
47 ° 57’29,9 „N 116 ° 35’23,1” W
Te współrzędne zaprowadzą Cię do Parku Stanowego Farragut.

Wow, to miejsce jest takie ładne. Zrobiłem co w mojej mocy, aby znaleźć film, który oddaje to sprawiedliwość. Widoki na to jezioro są oszałamiające, a bogata, błękitna woda jest niesamowita. Bardzo lubię łowić ryby, ale łowienie w tak pięknym miejscu sprawia, że ​​je uwielbiam. Nie ma nic lepszego niż picie zimnej wody sodowej nad jeziorem z linią w wodzie, podczas gdy masz wspaniałe widoki dookoła.

Wszyscy mamy przekonania o małych rybakach, a ja mam tę rzecz, że duży łosoś Kokanee ma dwie rzeczy: dużo miejsca i dużo drzew. Naprawdę uważam, że ilość drzew w okolicy jest świetnym wskaźnikiem, że w tych wodach są duże łososie, które tylko czekają, aż przyjdziesz i się z nimi pokłócisz.

Jezioro Pend Oreille wpada do rzeki Pend Oreille, zajmując łącznie 92765,4 akrów. Położona w hrabstwach Bonner i Kootenai, ta lokalizacja ma specjalne zasady na korzyść rybaka Kokanee. Istnieją inne specjalne zasady dotyczące różnych gatunków ryb.
Nie ma limitu wędek na wędkarza podczas łowienia z łodzi.

Dla rybaków jezioro Pend Oreille ma rampy dla łodzi, doki, łazienki, pola namiotowe i jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. W tej lokalizacji nie ma żadnych ograniczeń komunikacyjnych, a na kemping trzeba będzie dokonać rezerwacji.

Park stanowy Farragut, położony nad brzegiem jeziora Pend Oreille, oferuje wiele wspaniałych zajęć dla całej rodziny, takich jak golf z dyskami, szlaki konne i lamy, centrum turystyczne ze sklepem z pamiątkami i pokazami przyrodniczymi oraz wiele innych zabawnych opcji. Na kempingach znajdują się prysznice, kabiny i amfiteatr, a w ciągu dnia można wziąć udział w kilku zajęciach według harmonogramu. Naprawdę jest tu wiele do zrobienia, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Uwielbiam łowić ryby, ale moja rodzina nie. Takie miejsca są naprawdę świetne, jeśli chcesz łowić ryby, ale chcesz też zabrać ze sobą rodzinę. Nie ma nic gorszego niż próba łowienia z marudzącym 10-latkiem na łodzi z tobą. Nawet jeśli chcemy, aby nasze dzieci cieszyły się tym, co lubimy, czasami to po prostu nie może się zdarzyć. Lubię pozbywać się dodatkowego bagażu i zabierać na moją łódź wszystkich ludzi, którzy chcą łowić ryby. (Czasami to tylko ja)

Jezioro Pend Oreille jest jednym z najgłębszych i największych naturalnych jezior w zachodnich Stanach Zjednoczonych, podobno osiągającym w niektórych miejscach nawet 1237 stóp głębokości. Szanse na złapanie Kokanee tutaj wydają się dość wysokie, ponieważ Fish and Game donoszą, że jest ich tak wiele, że ma to wpływ na wielkość ryb.

Łososie Kokanee są bardzo wrażliwe na temperaturę wody i dlatego uwielbiają mieć naprawdę głębokie jezioro, aby znaleźć odpowiednią temperaturę wody. Ponieważ jezioro jest tak głębokie, populacja Kokanee jest ogromna.

Przy tak dużej populacji nie powinieneś mieć problemu z osiągnięciem 15-letniego limitu w tym jeziorze. tylko w porządku.

Czy naprawdę potrzebujesz czegoś więcej niż 15 ryb?

Zbiornik Ririe

Współrzędne GPS dla tej lokalizacji to –
43 ° 30’16,3 „N 111 ° 45’46,4” W
Te współrzędne przeniosą Cię do obszaru wykorzystania dziennego Blacktail po lewej stronie zbiornika. Dostęp do parku Blacktail kosztuje od 3 do 5 dolarów, w zależności od dnia tygodnia. Niewielka cena za tak niesamowitą lokalizację!

Ririe Reservoir spływa do Willow Creek i obejmuje łącznie 1414,5 akrów. Znajduje się w hrabstwie Bonneville, limit Kokanee wynosi 15.

Ririe Reservoir ma standardowe udogodnienia, z rampami dla łodzi, dokami, toaletami, kempingami i dostępem dla osób niepełnosprawnych. Nie ma ograniczeń motorycznych.

Popularne zajęcia w tym obszarze obejmują sporty wodne, pływanie łódką, wędkarstwo i korzystanie z pojazdów rekreacyjnych, więc odpowiednio zaplanuj wędkowanie, ponieważ jest to popularne miejsce wypoczynku dla mieszkańców.

Mieszkańcy Idaho są na ogół bardziej rozważni niż w większości innych obszarów, więc wakeboardziści i łodzie na tubingu będą starać się unikać łodzi rybackich najlepiej jak potrafią. Czasami będziesz nękany falami i tak właśnie jest.

Trolling to świetny sposób na złapanie łososia Kokanee w tym miejscu, jednak wielu wędkarzy zgłosiło sukcesy w połowach z brzegu. Ririe Reservoir okazał się również doskonałym miejscem do łowienia pod lodem, a łosoś Kokanee będzie nadal łowiony przez zimę.

Posiadanie świetnego miejsca do łowienia pod lodem jest niezbędne dla każdego wędkarza. Wszyscy mamy swoje ulubione miejsca, w które można trafić w cieplejsze miesiące, więc dlaczego nie mieć ulubionego miejsca w zimie? Wielu rybaków twierdzi, że jest to ich ulubione miejsce do łowienia pod lodem, więc dlaczego nie może być również twoim?

W przeciwieństwie do lata, zimą Kokanee wybierze więcej rodzajów przynęt. Wiele osób szczyci się sukcesem, używając kukurydzy ogniowej, różowych robaków (żywych lub syntetycznych), a nawet przynęt.

Jeśli nigdy wcześniej nie łowiłeś pod lodem, jest to świetne miejsce na rozpoczęcie. Tylko upewnij się, że jesteś odpowiednio ubrany, ponieważ tutaj w Idaho jest naprawdę zimno i wietrznie!