Dlaczego strumienie powietrza są tak drogie?

Przyjrzałeś się kamperowi, ale jest za duży na to, czego potrzebujesz. Przyczepy podróżne są bardziej wielkości pojazdu, który Cię interesuje, ale nie znalazłeś takiego, który by Ci odpowiadał. Cóż, z wyjątkiem Airstreama. Jedynym problemem jest to, że Airstreamy są dość drogie! Dlaczego?

Strumienie powietrza są drogie ze względu na aluminiową konstrukcję stosowaną podczas produkcji. Koszty robocizny również zwiększają cenę Airsteam, podobnie jak rozpoznawalność marki i wyraźny profil przyczepy podróżnej.

W dzisiejszym poście przyjrzymy się cenom nowego i używanego Airstreama i wyjaśnimy, dlaczego jeden z tych pojazdów jest tak drogi. Mamy nawet kilka alternatyw Airstream do udostępnienia, które są bardziej przystępne cenowo. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Dlaczego strumienie powietrza są tak drogie?

Ok, więc jasne jest, że tak czy inaczej, jeśli będziesz używany lub nowy, Airstream będzie kosztowny. Dlaczego? Pozwól nam wyjaśnić, zagłębiając się w punkty z wprowadzenia.

Rozpoznawanie nazw

Airstream został założony w latach dwudziestych przez Wally Byama. Od tego czasu Airstream stał się instytucją amerykańską.

Popularność Airstream osiągnęła masę krytyczną wraz z rozwojem parków Airstream w USA. Te kempingi i parki są własnością miłośników Airstream, którzy decydują, że chcą posiadać lub wydzierżawić teren. Ponieważ to ich strona, ich zasady, jeśli masz inny strumień i spróbujesz zostać, możesz zostać wyrzucony. Inni właściciele witryn są nieco bardziej przychylni, ale to zależy.

Nawiasem mówiąc, ci fani Airstream mają nawet swój własny pseudonim: Airstreamers. Jak to wszystko powinno ci powiedzieć, ci, którzy kochają Airstream, są więcej niż tylko fanami RV, ale pasjonują się wybranym pojazdem i są dumni, że mogą to pokazać.

Wygląd zewnętrzny

Jak pisze Airstream na swojej stronie internetowej, „aerodynamiczne aluminiowe elementy zewnętrzne przyciągają wzrok na autostradzie”. Airstream rzeczywiście ma wyraźny profil, ponieważ ma kształt kiełbasy lub – nieco bardziej pochlebnie – kuli. Airstream jest zaokrąglony u góry i płaski po bokach iu dołu. W połączeniu z aluminiową obudową, która może być wypolerowana do tego stopnia, że ​​będzie odbijać światło, masz dość efektowny pojazd.

Kształt Airstream również sięga pokoleń wstecz. Hawley Bowlus, projektant Airstream, stworzył ten kształt gdzieś w latach 30. i od tego czasu utknął. Jest to zdecydowanie jeden z tych przypadków, w których jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj tego.

Konstrukcja wysokiej jakości

Prawdopodobnie największy powód, dla którego Airstreams są uważane za tak drogie, ma związek z jakością materiałów. Skorupa Airstream jest przynitowana, dzięki czemu aluminium staje się samonośne. Airstream porównuje projekt swojej przyczepy podróżnej do konstrukcji kadłuba samolotu.

Aluminium jest często niedrogie, więc nie tylko materiał powłoki podnosi cenę Airstreama. Airstream został również zaprojektowany z zewnątrz w taki sposób, aby był odporny na przeciągi i wiatr, a także chronił przed bocznymi wiatrami powodowanymi przez ruch uliczny podczas jazdy. Airstream twierdzi, że można uzyskać do 20 procent większą oszczędność paliwa, używając Airstream jako pojazdu ciągnącego w porównaniu z przyczepą podróżną o tym samym rozmiarze.

Gumowa oś skrętna do holowania, którą Airstream nazywa „premium”, jest w stanie pochłaniać wibracje na drodze o 50 procent w stosunku do standardowych resorów piórowych przyczepy podróżnej. Jeśli holujesz często, Airstream powinien zapewnić większy komfort i stabilność.

Wewnątrz Airstream nie oszczędza się żadnych wydatków. Wraz z zakupem otrzymujesz meble, a także porty USB, gniazdka 110 V, system rozrywki, klimatyzację i urządzenia. Podłoga Transcore wewnątrz wykonana jest z polipropylenu i kompozytu szklanego pochodzącego z recyklingu. Według firmy Airstream, podłogi Transcore mają doskonałą przyczepność do śrub, wytrzymałość i solidność. Jest również wodoodporny.

Te udogodnienia, przynajmniej w pewnym stopniu, są standardem w każdym Airstreamie, dlatego nie można uciec przed wysokimi cenami.

Praca

Od pomiaru metalowej powłoki zewnętrznej części Airstream po przynitowanie jej do ramy przyczepy (co wymaga tysięcy, jeśli nie więcej nitów), złożenie Airstreama w całość nie jest ani szybkie, ani łatwe. Ten czas, poświęcenie i kunszt są ostatecznie warte tego, aby uzyskać końcowy rezultat, ale ostatecznie płacisz za pracę.

Ile kosztuje nowy strumień powietrza? A co z używanym?

Nie wszystkie strumienie powietrza są takie same. Na Airstream USA przyjrzyjmy się bliżej niektórym modelom Airstream i porównajmy koszty nowej przyczepy podróżnej tego producenta z kosztem używanej.

Nowe koszty strumienia powietrza

Potrzebujesz malutkiej przyczepy podróżnej lub długiej, wystarczająco dużej, aby przewieźć konia? Airstream je ma. Oto przegląd różnych modeli przyczep podróżnych Airstream i ich cen przy zakupie nowych.

 • Basecamp, od 16 do 20 stóp dla czterech pasażerów: zaczyna się od 38 400 $
 • Bambi, od 16 do 22 stóp dla czterech pasażerów: zaczyna się od 49 900 $
 • Caravel, od 16 do 22 stóp dla czterech pasażerów: zaczyna się od 62 200 $
 • Flying Cloud, od 23 do 30 stóp dla ośmiu pasażerów: od 78 900 USD
 • Międzynarodowy, od 23 do 30 stóp dla sześciu pasażerów: zaczyna się od 91 900 $
 • Globetrotter, od 23 do 30 stóp dla sześciu pasażerów: zaczyna się od 96 400 $
 • Klasyczny, o długości od 30 do 33 stóp dla pięciu pasażerów: zaczyna się od 157 400 USD

Koszty zużytego strumienia powietrza

Tak, Airstreamy mogą szybko stać się drogie. Nawet bardzo, bardzo mały Basecamp kosztuje blisko 40 tysięcy dolarów. Na tej aukcji w zasobie RV Lazydays RV, za mniej można dostać 2021 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2205S, 2021 Winnebago Micro Minnie 1800BH lub 2021 Forest River RV Wildwood FSX 178BHSK. Tak, to są nowe kampery, które kosztują o połowę mniej niż Airstream Basecamp.

Może korzystanie z Airstreama pozwoli ci uzyskać lepszą ofertę? Nie tak bardzo. Czesaliśmy Handlarz kamperów i znalazłem niektóre używane aukcje Airstream. Oto modele i ceny:

 • 2019 Airstream Classic 30RBT – 119 900 USD
 • 2019 Airstream Flying Cloud – 94 900 $
 • 2012 Airstream Flying Cloud 27FB Queen – 59 500 $
 • 2017 Airstream International Serenity 28RBQ – 79 500 USD
 • 2018 Airstream International Serenity 23FB – 74 841 USD

Tak, zgadza się, nawet Airstream, który ma prawie dekadę, wciąż jest dość kosztowny. Chociaż cena używanego Airstreama, podobnie jak w przypadku każdej przyczepy kempingowej lub przyczepy podróżnej, jest w gestii sprzedawcy, wydaje się, że starsze Airstreamy prawie zyskują na wartości, a nie tracą na wartości.

4 alternatywy strumienia powietrza do rozważenia

Jeśli masz budżet na przyczepę podróżną, Airstream może z łatwością przyćmić Twój budżet. Ceny Airstreama są na równi z RV klasy A, który wynosi od 50 000 do 100 000 USD. Jeśli wolisz mieć przyczepę podróżną, która ma cenę jak przyczepa podróżna, to uczciwe.

Oto 4 alternatywy Airstream, które wyglądają bardzo podobnie do prawdziwej oferty.

Timberleaf Teardrop Trailers

Jeśli podoba Ci się kształt Airstream, ale możesz zostawić metalową obudowę, Drewniany Liść to świetna marka do rozważenia. Ich przyczepy w kształcie łezki mają mniej więcej ten sam charakterystyczny, przypominający kiełbasę kształt Airstream.

Timberleaf również ręcznie wykonuje wszystkie swoje przyczepy od podstaw, dzięki czemu otrzymujesz ten sam rodzaj wykonania i jakości, jakich można oczekiwać od Airstreama. Brakuje Ci wyposażenia wnętrza, ale daje Ci to swobodę dostosowywania wnętrza Twojego Timberleaf tak, jak chcesz.

Pustułka ma 11 stóp i 6 cali długości i waży 860 funtów na sucho. Pika ma 11 stóp i 10 cali długości i waży 1025 funtów na sucho. Trzeci model przyczepy łezki Timberleaf, Classic, ma 14 stóp długości i waży 1400 funtów w stanie suchym.

Jesteśmy pewni, że interesują Cię ceny, prawda? Podstawowa Kestrel zaczyna się od 7800 USD, podstawowa Pika od 13 200 USD, a podstawowa Classic od 21 500 USD.

Własne przyczepy

Innym producentem, który produkuje przyczepy podróżne w kształcie łezki, jest Własne przyczepy. Ich ekologiczne przyczepy rzemieślnicze są lepsze dla planety, a kto tego nie lubi, prawda? Marka Homegrown Trailers została założona przez Coreya Weathersa, który jest dziś dyrektorem generalnym firmy, a Josh Moreman, Kirk Robinson, James Jenkins i Eric Gertsman pełnią funkcję współzałożycieli.

Do wyboru są dwa modele przyczep: Woodland lub Timberline. Woodland ma 6 stóp, 9 cali wysokości, 7 stóp, 5 cali szerokości i 19 stóp i 4 cale długości. Waży od 2700 do 2850 funtów na sucho. Timberline ma 8 stóp, 11 cali wysokości, 7 stóp, 11 cali szerokości i 23 stopy długości. Ta przyczepa waży od 4259 do 4750 funtów na sucho.

Oba modele przyczep Homegrown mogą być zasilane panelami słonecznymi, dzięki czemu można wykorzystać energię odnawialną do zasilania przyczepy. W każdym modelu można uzyskać do 800 watów energii słonecznej, co nie jest zbyt nędzne.

Jeśli chodzi o ceny, koszt Woodland jest tylko wyceną, ale Timberline zaczyna się od 62 295 USD. Biorąc pod uwagę, że ta przyczepa może pomieścić pięć osób, jest to bardzo rozsądna cena.

szczęśliwszy obozowicz

Może i ty będziesz zadowolony z szczęśliwszy obozowicz, marka przyczep turystycznych, która wykorzystuje w swoich przyczepach system Adaptiv. Pytasz, czym jest system Adaptiv? Ten modułowy system wnętrza zawiera kostki, które możesz uporządkować, a następnie przeorganizować w zależności od tego, co chcesz zrobić w przyczepie. Na przykład, możesz ustawić system Adaptiv w jeden sposób na jedzenie, a następnie na inny sposób na spanie.

Modułowe elementy zawarte w Twoim Happier Camper to:

 • Blokowanie kostki i okucia do ścian bocznych
 • Element nakładki na toaletę
 • System spłukiwania toalety
 • Chłodniejsza kostka
 • Przyłącza szarej i czystej wody
 • Aneks kuchenny
 • Przedłużenie blatu typu flip-and-lock
 • Podstawa stołu na patio na zewnątrz
 • Panele podłogowe
 • Zagnieżdżanie blatu
 • Poduszki Sunbrella
 • Pokrywy na blaty

Jeśli jesteś zaintrygowany, Happier Camper ma dwa modele przyczep podróżnych, HC1 i HCT. HC1 ma 13 stóp długości i suchą masę 1100 funtów. Ten zwiastun zaczyna się od 29 950 $. HCT ma 14 stóp długości i suchą masę 1800 funtów. Cena tego szczęśliwego kampera zaczyna się od 49 950 USD.

Szef Bowlus Road

Uratowaliśmy Szef Bowlus Road na koniec, ponieważ jest tak blisko, jak możesz dostać się do Airstream bez posiadania rzeczywistego Airstream. Historia tej marki sięga prawie 100 lat. Hawley Bowlus, ten sam, który zaprojektował Airstream, również stworzył Road Chief.

Teraz, co prawda, są to droższe przyczepy turystyczne, ale hej, nadal są solidną alternatywą dla Airstream.

Road Chef Endless Highways Edition to wyczynowa przyczepa podróżna, która jest całkowicie luksusowa. W sypialni znajduje się rozkładane łóżko, a także system zasilania fosforanem litowo-żelazowym, który pozwala korzystać z energii nawet przez tydzień bez żadnego źródła zasilania. Zewnętrzna zbroja odbija Twoją prywatność, jest też łazienka! Ten Road Chief zaczyna się od 190 000 dolarów.

Endless Highways Performance Edition ma 26 stóp długości i waży 3200 funtów w stanie suchym. Ta potężna przyczepa Road Chief może pomieścić cztery osoby. Pozwala podróżować bez źródła zasilania, a mimo to korzystać z całej elektroniki nawet przez dwa tygodnie. W zestawie znajduje się również sprzęt kuchenny do użytku na zewnątrz, taki jak wylot propanu i gniazdo 110 V. Ten model zaczyna się od 225 000 USD.

Końcowe przemyślenia

Airstreams to jedna z najbardziej poszukiwanych i lubianych przyczep podróżnych ze względu na ich wieloletnią tradycję, charakterystyczny kształt i piękną aluminiową obudowę. Jeśli masz miejsce w budżecie na jednego, Airstream to przyczepa, którą będziesz cieszyć się przez wiele lat. Oczywiście przy tak wielu innych świetnych alternatywach dobrze jest wiedzieć, że masz opcje!

powiązana zawartość

W chwili, gdy wyruszasz w drogę z przyczepą podróżną, nie masz zasilania do pojazdu. W końcu to nie jest tak, że możesz podłączyć się do 120-woltowego gniazdka kempingowego, gdy jesteś w drodze. Jeśli lodówka Twojej przyczepy jest pełna smakołyków, których nie chcesz stracić, musisz zachować chłód lodówki tak długo, jak to możliwe. Jak utrzymać niską temperaturę lodówki do przyczepy podróżnej podczas jazdy?

Moja żona i ja kupiliśmy naszą pierwszą przyczepę kempingową w 2017 roku i dała mojej rodzinie niesamowite wspomnienia. Moja rodzina zasugerowała mi, że będzie wiele rzeczy, które będę musiał kupić, a które nie są dołączone do przyczepy. Początkowo myślałem, że będę musiał kupić garść akcesoriów, ale nie mogłem uwierzyć w długą listę, którą wymyśliłem po przeprowadzeniu niewielkich badań. Sprawdź moją listę wszystkiego, czego potrzebujesz do swojego pierwszego kampera.