Dlaczego skutery śnieżne nazywane są saniami?

Masz zamiar przejechać się na skuterze śnieżnym, czy to na sankach? To słowo, które lubią używać niektórzy z twoich kumpli na skuterach śnieżnych. Słyszeliście, że ten termin jest często rzucany, czasami w Internecie na forach dyskusyjnych skuterów śnieżnych. Dlaczego skutery śnieżne nazywane są saniami?

Skutery śnieżne są bardziej niż prawdopodobnie nazywane saniami, ponieważ skutery śnieżne zaczęły określać się jako sanki w latach 80. XX wieku. Również inne terminy dla skuterów śnieżnych obejmują sanki motorowe, więc termin „sanie” może być skrótem tego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o historii skuterów śnieżnych w języku ojczystym, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule zagłębimy się w tło skutera śnieżnego i jego wiele pseudonimów. Podzielimy się nawet kilkoma innymi slangowymi terminami dotyczącymi skuterów śnieżnych, które warto znać!

Dlaczego skutery śnieżne nazywane są saniami? Historia semestru

Jeśli pamiętasz z naszego wpisu wprowadzającego na temat skuterów śnieżnych, jedna z pierwszych wersji skutera została stworzona w Kanadzie przez młodego człowieka nazwiskiem Harold J. Kalenze w 1911 roku. Kalenze nazwał to śmigłem pojazdu.

Dziesięć lat później powstał skuter śnieżny Ford Model T. Dopiero w 1935 roku Joseph Bombardier, uważany za prawdziwego wynalazcę skutera śnieżnego, stworzył coś, co miało stać się planem rozwoju skuterów śnieżnych.

Skąd więc wzięła się nazwa sań? Cóż, na swój sposób, we wczesnych latach, jeszcze zanim Harold J. Kalenze zaczął kręcić skuterami śnieżnymi, w Wisconsin montowano wszelkiego rodzaju pojazdy śnieżne. W 1895 roku William B. Follis i William J. Culman zadebiutowali patentowym modelem tego, co nazwali śmigłem ślizgowym. To było w nazwie.

W 1905 roku podobny do skutera śnieżnego twór z Bostonu w stanie Massachusetts był znany jako American Motor Sleigh. To trochę jak sanki, przynajmniej jeśli chodzi o nazwę.

W Południowej Dakocie Art Olsen i OM Erickson zbudowali osobisty skuter śnieżny z sankami i częściami indyjskiego motocykla. Stało się to w 1914 roku. Znowu nazwa sań kojarzona ze skuterami śnieżnymi ma długą tradycję.

Dużo później, w latach 80., słowo „sanie” stało się popularne wśród skuterów śnieżnych jako przydomek ich pojazdu. Również w tej dekadzie skutery śnieżne zyskały nowy fajny pseudonim: sanki lub, mówiąc superfajnie, sanki.

Czy istnieje różnica między skuterem śnieżnym a saniami?

Gdy następnym razem uderzysz w śnieg ze swoimi kumplami, jeśli nazwiesz swój skuter śnieżny saniami, czy będą wiedzieć, co masz na myśli?

Tak, zdecydowanie, a przynajmniej powinni. Terminy skuter śnieżny i sanki mogą być używane zamiennie. W zależności od tego, gdzie na świecie nazywasz dom, niektórzy koledzy mogą w ogóle nie używać słowa skuter śnieżny, ale raczej maszyna śnieżna. Jeśli wyjadą na skuterze śnieżnym, mogą powiedzieć, że robią naśnieżanie.

Nie ma również różnicy między skuterem śnieżnym a maszyną śnieżną poza preferencjami regionalnymi. To tak, jak niektórzy nazywają gazowany, słodki napój gazowany, a inni pop. Oboje mówią o tym samym, tylko w niektórych częściach kraju jest to inaczej nazywane niż w innych.

Inne przydatne slangu skuterów śnieżnych do poznania

Do końca tego artykułu pomyśleliśmy, że fajnie byłoby podzielić się innymi slangowymi terminami, które mogą się pojawić, jeśli wystarczająco często jeździsz na sankach (lub snowmachining). Następnym razem, gdy wyciągniesz jedno z tych terminów, możesz zaimponować swoim kumplom.

Ponadto niektóre z nich warto znać z punktu widzenia bezpieczeństwa, aby upewnić się, że nie zgubisz się lub nie zgubisz się podczas swoich przygód na skuterach śnieżnych.

Strefa

Kiedy większość ludzi myśli o słowie „strefa”, oznacza to bycie w strefie lub odczuwanie przepływu czynności, które wykonujesz. W świecie skuterów śnieżnych strefa ma inne znaczenie. To po prostu obszar, w którym jedziesz.

Na przykład, jeśli jeździsz na skuterach śnieżnych niżej na zboczu góry, aby uniknąć lawin, poinformuj swoich kumpli, że tam jest strefa saneczkarska.

Jazda duchów

Oto scenariusz na skuterze śnieżnym, który mógł Ci się przytrafić raz lub dwa. Jadąc na saniach spadasz, ale potem pojazd jedzie dalej bez nikogo na nim. W zależności od tego, jak blisko wzgórza znajdujesz się, Twój skuter śnieżny może jechać dalej, aż coś go zatrzyma, na przykład płot, skała lub drzewo.

Ta sytuacja jest znana jako przejażdżka duchami, ponieważ Twój skuter śnieżny nadal działa bez kierowcy.

Wyśledzone

Czy miałeś kiedyś taki dzień, w którym zapomniałeś ustawić budzik, zaspać, ubrać się i wyjść z domu kilka godzin później, niż zamierzałeś? Jeśli zanim wjedziesz na stoki, większość tłumu skuterów śnieżnych już tam jest, obszar jest wyśledzony lub wypełniony po skrzela. Lepiej spróbuj ponownie jutro.

Pług dmuchawy

Wspaniale jest, jeśli znajdziesz rodzaj śniegu, który saneczkarze nazywają pługiem dmuchawowym. Jest to suchy, ale lekki puch śnieżny, który porusza się swobodnie, a nawet unosi się na wodzie.

Tłuczone ziemniaki

Przeciwieństwem pługa z dmuchawą jest śnieg przypominający tłuczone ziemniaki. Nie, to nie jest jedzenie, ale raczej opisowe określenie mokrego, rozmokłego, ciężkiego śniegu, po którym jazda nie jest zabawna.

Trawnik

Znasz trajektorię trajektorii trawnika, kiedy ją rzucasz, prawda? Możesz także wykonać rzutkę trawnikiem na skuterze śnieżnym, jeśli uderzysz go w coś w nos.

Inwersja

Inwersja to kolejny termin związany z pogodą na skuterach śnieżnych. Chmury są nisko na niebie, warunki mogą być mgliste, a pod tym wszystkim chłód jest gęsty. To jest spód inwersji. Z drugiej strony warunki są cieplejsze i bardziej słoneczne.

Szturchać

Jeśli przyjaciel powie ci, że chce szturchnąć w określonym kierunku, czy powinieneś pozwolić mu odejść? Może, ale to zależy od warunków. Termin ten oznacza, że ​​skuter śnieżny eksploruje poza utartym szlakiem, chociaż prawdopodobnie nie zajedzie daleko.

Płaskie światło

W dni przy słabym świetle pogoda jest pochmurna. Może to nastąpić z powodu dużej ilości śniegu lub znacznej zachmurzenia. Tak czy inaczej, twoja widoczność zmniejszyła się do punktu, w którym nie widzisz zbyt daleko przed sobą. Jazda na skuterze śnieżnym w płaskim świetle nie jest najlepszym pomysłem.

Przyklej to

Chcesz go przyklejać za każdym razem, gdy jesteś na saniach, ale prawdopodobnie nie zawsze tak będzie. To dlatego, że trzymanie go oznacza, że ​​wykonałeś świetną sztuczkę lub wylądowałeś ciężki skok. Upewnij się, że pogratulujesz znajomym, że wsadziłeś je, gdy następnym razem pójdziecie razem na sanki.

miny lądowe

Uważaj na miny lądowe na skuterze śnieżnym, dosłownie lub w przenośni. Mina lądowa, o której ostrzega Twój przyjaciel, to każda przeszkoda, taka jak pień lub skała, która nie jest od razu widoczna, ponieważ jest zakopana w śniegu.

Słyszenie, jak ktoś krzyczy o miny, to świetny sposób na przyciągnięcie Twojej uwagi, nawet na skuterze śnieżnym!

Darmowa przejażdżka

Kiedy jeździsz na skuterze śnieżnym freeride, puszczasz się, dobrze się bawisz i widzisz, co naprawdę potrafią Twoje sanki. Nie ma sposobu na przestrzeganie i mniej zasad, ale zawsze bądź bezpieczny i świadomy innych osób w pobliżu.

Niebieski ptak

Kiedy twój przyjaciel mówi o niebieskim ptaku, nie chodzi o to, że po niebie leciała tylko śliczna skrzydlata istota. Zamiast tego ten slang dotyczy samego nieba. W te ukochane dni niebieskich ptaków warunki są czyste, chmury prawie zniknęły, jest jasno i słonecznie. Będziesz tęsknił za niebieskimi dniami.

Końcowe przemyślenia

Podobnie jak wiele innych sportów i zajęć, skutery śnieżne mają swoje własne slangowe terminy. Jednym z najczęściej wymienianych są sanki, czyli po prostu skuter śnieżny.

Ucząc się, jakiego języka potocznego używają Twoi koledzy na skuterach śnieżnych, możesz poprawić swoje więzi, zrozumieć polecenia, które rzucają Ci znajomi i poczuć się jak część społeczności skuterów śnieżnych.