Dlaczego produkty Side-by-Side kosztują tak dużo?

Od lat twoim marzeniem było posiadanie side-by-side lub UTV. W końcu zaczynasz fazę badań, więc możesz zacząć zakupy i jesteś bardzo zaskoczony kosztem jednego z tych pojazdów. Nie możesz pomóc, ale zastanawiasz się, dlaczego obok siebie są tak drogie?

Pojazdy obok siebie kosztują tak dużo, ponieważ są to pojazdy specjalistyczne wykonane przez znanych producentów. Mają też znacznie lepszą moc niż wczesne modele. Co więcej, popyt konsumencki jest spójny, więc producenci UTV mogą sprzedawać obok siebie za więcej pieniędzy.

W tym artykule wyjaśnimy bardziej szczegółowo, dlaczego usługi side-by-side są tak samo kosztowne, jak są. Porozmawiamy również o sposobach na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie UTV, więc czytaj dalej! Jeśli masz ograniczony budżet, ten artykuł jest dla Ciebie!

Jaki jest średni koszt urządzenia Side-by-Side?

Side-by-side lub UTV to średniej wielkości pojazdy, które mają do 160 cali długości w przypadku modelu czteromiejscowego. Z otwartymi bokami, frontami i tyłami, nie ma wiele do zrobienia obok siebie, ale średnia cena za jeden wciąż wynosi od 8000 USD do 30 000 USD.

Tak, to dość drogie! Dla porównania, samochód używany z lat 2009, 2010, a nawet 2011 można kupić za mniej niż 8000 USD. Za 15 000 dolarów, czyli mniej więcej średnią cenę samochodu obok siebie, możesz kupić zupełnie nowy samochód.

Kia Rio z 2021 r., Hyundai Accent z 2021 r., Nissan Versa z 2021 r., Mitsubishi Mirage z 2021 r. i Chevrolet Spark z 2021 r. kosztują 15 000 USD lub mniej.

Za 30 000 USD lub mniej możesz kupić kampera, takiego jak 2021 Keystone RV Springdale Mini, 2021 Palomino Puma XLE Lite, 2021 Keystone RV Bullet Crossfire lub 2021 Forest River Cherokee Wolf Pup Black Label.

Dlaczego produkty Side-by-Side kosztują tak dużo? Oto 4 powody

Miałeś serce ustawione obok siebie, ale teraz zastanawiasz się dwa razy nad zakupem. Są o wiele droższe, niż się spodziewałeś, i nadal nie jesteś do końca pewien, dlaczego. Pozwól tej sekcji cię oświecić.

To pojazdy specjalne

Chociaż nie powiemy, że samochody, ciężarówki i SUV-y na dzisiejszym rynku są tanie, są one bardziej przystępne cenowo, ponieważ ludzie potrzebują niezawodnego zestawu kół w swoim codziennym życiu. To, czego nie potrzebujesz sam w sobie, to UTV.

Cóż, niektórzy to robią, na przykład rolnicy, którzy regularnie polegają na side-by-side. Jednak opinia publiczna nie. Tak jak wtedy, gdy coś staje się wystarczająco specjalistyczne, cena będzie wyższa.

Rozpoznawalność marki

Chociaż dla wielu obok siebie są dobrze strzeżone tajemnice, większość największych producentów pojazdów wciągnęła się w trend UTV. Oto niektóre z marek, które produkują obok siebie:

 • Yamaha
 • Toro
 • Suzuki
 • Polaris
 • Nowa Holandia
 • Kubota
 • Kioti
 • Kawasaki
 • John Deere
 • Husqvarna
 • Honda
 • Caterpillar Inc.
 • Case IH
 • Ryś amerykański
 • Kot arktyczny

Znasz i kochasz wiele z tych marek, prawda? Chociaż istnieją również niektóre mniejsze marki UTV, rynek jest w dużej mierze zdominowany przez główne marki w dziedzinie doskonałości pojazdów. Podobnie jak przy kupowaniu czegokolwiek, od płatków po ubrania, nazwy marek kosztują więcej.

Znaczne ulepszenia w porównaniu ze starszymi modelami

UTV są na rynku od lat 60. XX wieku, ale pojawiły się dopiero około 2009 roku. Chociaż było to ponad 10 lat temu, postęp w dziedzinie side-by-side w tym czasie był ogromny.

Producenci nieustannie starają się poprawić skok zawieszenia, moc i prędkość tych pojazdów, aby wyprzedzić starsze modele. Możesz być więc pewien, że obok siebie z tego lub zeszłego roku znacznie przewyższy ten sprzed pięciu lat. Nawet pięcioletni UTV jest lepszy niż jego poprzednicy.

Ponieważ z roku na rok są one coraz lepsze, sensowne jest również obserwowanie wzrostu cen.

Wysokie zapotrzebowanie konsumentów

Chociaż wspomnieliśmy wcześniej, że niszowa publiczność korzysta z UTV, zapotrzebowanie konsumentów na nie jest stałe. Do tej pory konsumenci udowodnili, że współpracując ze sobą producenci podnoszą ceny swoich pojazdów, nadal są gotowi zapłacić. Może to zachęcać do ciągłego wzrostu kosztów, zwłaszcza w związku z wyżej wymienionymi postępami w technologii UTV.

4 najtańsze zestawy obok siebie

Czy jest jakiś sposób na zdobycie nowego side-by-side bez płacenia blisko 10 000 $ za jeden? Z całą pewnością!

Nie wszystkie UTV mają wysokie ceny. Oto kilka modeli, które są bardziej przystępne dla osób z ograniczonym budżetem.

Cub Cadet Challenger 400LX – 6 599 $

Cub Cadet jest producentem UTV, sprzętu komercyjnego, wyposażenia stoczni, odśnieżarek, kosiarek elektrycznych i kosiarek. ten Challenger 400LX jest jednym z ich najbardziej atrakcyjnych produktów towarzyszących, nie tylko ze względu na samą cenę.

Challenger 400LX jest wyposażony w szczeliny rozdzielające łóżko, zaczepy typu D-ring oraz skrzynię ładunkową, która może pomieścić 350 funtów bez wgnieceń i wyboczeń. Pojazd ma szerokość 50 cali, dzięki czemu można go schować w większości łóżek pickupów.

Jego silnik Subaru OHV o pojemności 404 cm3 sprawia, że ​​Challenger 400LX doskonale nadaje się do pracy w gospodarstwie, a ten obok siebie może holować imponujące 500 funtów. Terenowe opony pojazdu, aluminiowe felgi, twardy dach i przednia szyba sprawiają, że jest to wytrzymały UTV.

Kawasaki Mule SX – 6 799 $

2021 Kawasaki Mule SX jest tylko odrobinę droższy niż Cub Cadet Challenger 400LX, a ten obok siebie ma rozpoznawalność marki.

Całkowita długość tego UTV wynosi 106,7 cala, jego całkowita szerokość to 52,6 cala, a jego całkowita wysokość to 70,1 cala. Mule SX ma masę własną 967,6 funtów.

Dołączone instrumenty to światło hamulca postojowego, kontrolka temperatury oleju, licznik godzin i wskaźnik poziomu paliwa.

Z przednim zawieszeniem MacPherson Strut i tylnym zawieszeniem Unit Swingarm, Mule SX to potęga. Ma również promień skrętu 10,8 stopy i spore łóżko ładunkowe o długości 35,6 cala, szerokości 40,9 cala i wysokości 9,6 cala. Łóżko ładunkowe może pomieścić do 400 funtów, a całkowita ładowność wynosi 926 funtów.

Tym, co napędza Mule SX, jest czterosuwowy, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem silnik Kawasaki OHV o pojemności 401 cm3. Przy tych wszystkich wspaniałych funkcjach, aż dziw, że ten UTV jest tak przystępny cenowo!

Honda Pioneer 500 – 8 499 $

ten 2021 Honda Pioneer 500 to około 2000 dolarów więcej niż Kawasaki Mule SX, ale wciąż jest znacznie poniżej 10 tysięcy dolarów. Ten obok siebie ma długość 102,6 cala, szerokość 50 cali i wysokość 71,3 cala z rozstawem osi wynoszącym 73 cale. Pioneer 500 ma masę własną 1025 funtów z całym standardowym wyposażeniem.

Zdolny do holowania 1000 funtów i mający promień skrętu 12,8 stopy, Pioneer 500 jest stworzony do robienia więcej. Chłodzony cieczą, czterosuwowy, jednocylindrowy silnik Hondy ma pojemność skokową 475 cm3.

Honda zawierała wiele funkcji bezpieczeństwa w Pioneer 500, co może wyjaśniać jego nieco wyższą cenę. Te cechy to drzwi jednofunkcyjne, konstrukcja chroniąca pasażerów z rurkami i uchwytami oraz ochrona przed przewróceniem.

Inne wspaniałe cechy tego UTV to niezależne tylne zawieszenie do jazdy po nierównym terenie, napęd na dwa lub cztery koła oraz automatyczna skrzynia biegów.

John Deere Gator XUV560E – 8 999 USD

W cenie niecałe 9 000 $, John Deere Gator XUV560E to świetny side-by-side. Może holować do 1500 funtów na klipsie i jest wyposażony w przednie zawieszenie z dwoma wahaczami A i dolne tylne zawieszenie z wahaczami A. Jego 16-konny silnik też nie ma na co kichać.

Dzięki zawieszeniu na cztery koła możesz bez problemu pokonywać zakręty i nierówny teren. Jednoczęściowa skrzynia ładunkowa została zaprojektowana jako większa, aby pomieścić więcej. Maksymalna prędkość 28 mil na godzinę zabierze Cię daleko w tym UTV. System napędowy jest również stworzony do wszelkiego rodzaju trudnych czynności, w tym wspinania się pod górę, holowania i holowania.

To tylko kilka z wielu produktów obok siebie, które są tańsze. Sprawdź ten post na naszym blogu, aby zobaczyć o wiele więcej wspaniałych opcji!

Końcowe przemyślenia

Side-by-side lub UTV to jedne z najdroższych pojazdów na rynku, ponieważ średnia cena zaczyna się od 8000 USD i może sięgać nawet 15 000 USD, a nawet 30 000 USD. Powodem tak wysokich kosztów jest to, że obok siebie znajdują się specjalistyczne pojazdy znanych producentów, które charakteryzują się wieloma udoskonaleniami w zakresie mocy i prędkości silnika.

Mimo to istnieją niektóre tańsze UTV i nie, nie są to również używane modele sprzed 10 lat. Wielkie nazwiska, takie jak Kawasaki i John Deere, produkują tańsze produkty obok siebie, które będą na Twojej ulicy. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w poszukiwaniu idealnego zestawu obok siebie w dobrej cenie!