Dlaczego mój skuter śnieżny ciągle zaleje?

Cały tydzień czekałeś na przejażdżkę skuterem śnieżnym, a kiedy nadejdzie dzień, Twoje sanie nie ruszą. Czy nie ma gazu? Nie, po prostu napełniłeś bak któregoś dnia. Nie jesteś pewien, co może się wtedy wydarzyć. Jedną z możliwości jest to, że zalałeś silnik, zwłaszcza jeśli miałeś już ten problem. Co powoduje powtarzające się powodzie skuterów śnieżnych?

Twój skuter śnieżny może nadal zalewać, jeśli przelejesz lub zalejesz silnik podczas uruchamiania. W innych przypadkach może to być problem z wadliwymi częściami, takimi jak iglica wlotowa lub gniazda zaworu pływakowego.

W dzisiejszym poście przyjrzymy się bliżej przyczynom zalania skutera śnieżnego, omówimy, co dzieje się po zalaniu silnika, a także jak ocenić i naprawić problem. Nie będziesz chciał tego przegapić!

Co to znaczy, gdy silnik skutera śnieżnego i tak zaleje?

Po pierwsze, po zalaniu skutera śnieżnego, co się naprawdę dzieje?

Twój silnik do skutera śnieżnego, podobnie jak wiele silników spalinowych, musi być zasilany paliwem i powietrzem w określonym stosunku, zwykle 12:1. W tym przypadku 12 to ilość powietrza, a 1 to ilość paliwa. Przestrzeganie tego stosunku optymalizuje osiągi sanek, dzięki czemu Twoje dni na trasach do jazdy na skuterach śnieżnych są lepsze.

A co by było, gdybyś dolał za mało powietrza lub za dużo paliwa do silnika swojego skutera śnieżnego, niszcząc w ten sposób przełożenie? Cóż, każde paliwo do sań ma górną granicę wybuchowości, znaną również jako granica palności. Odnosi się to po prostu do tego, ile tlenu i materiałów palnych spali się w paliwie, jeśli stężenie paliwa mieści się w tym limicie.

Kiedy paliwo Twojego skutera śnieżnego przekracza teraz górną granicę wybuchowości, zalałeś silnik. Mieszanka paliwowo-powietrzna jest zbyt bogata i nie pozwala na zapłon. Albo twój skuter śnieżny w ogóle się nie uruchomi, albo zacznie, ale co jakiś czas zacznie cię zatrzymywać, co jest jeszcze bardziej destrukcyjne.

Dlaczego Twój skuter śnieżny ciągle zaleje?

Jeśli Twój skuter śnieżny raz zalaje, jest to dość przerażające zdarzenie. W następnej sekcji porozmawiamy o znakach wskazujących na zalanie sań, ale nie są one ładne. Jeśli nie zidentyfikujesz i nie usuniesz przyczyny zalania sań, bardzo łatwo jest ciągle pojawiać się problem. Może nie za każdym razem, gdy jeździsz na skuterze śnieżnym, ale najczęściej silnik się zaleje.

Dlatego.

Nadmierne dławienie silnika

Ssanie sań jest integralną częścią uruchamiania, ale jest coś takiego, jak przesadzenie. Aby prawidłowo włączyć skuter śnieżny, należy włączyć hamulec postojowy, zacząć przyspieszać, a następnie powoli toczyć się przez kilka minut, aby silnik mógł się rozgrzać.

Jeśli Twoje sanki mają rozrusznik elektryczny, powinieneś włożyć kluczyk do stacyjki, włączyć go i puścić ssanie, gdy usłyszysz, że silnik zaczyna pracować. Następnie, gdy silnik ma kilka minut na rozgrzanie, wyłącz ssanie.

Niektórzy sanki włączają skutery śnieżne i jeżdżą na nich, gdy silnik jest jeszcze zimny. Odradzamy to, ponieważ obciąża to silnik. To powiedziawszy, będziesz musiał zalewać lub dusić silnik bardziej niż w przypadku ciepłego silnika sań. W przeciwnym razie ogranicz nadmierne zadławienie.

Pamiętaj, że ssanie zapewnia prawidłowy stosunek powietrza do paliwa, ograniczając ilość powietrza dostającego się do gaźnika. To wpuszcza więcej paliwa. Kiedy przesadzisz silnik, ograniczasz ilość powietrza do tego stopnia, że ​​zalanie silnika jest bardzo możliwe. Na szczęście, gdy zdasz sobie sprawę z tego, co robisz, to zachowanie jest łatwe do naprawienia.

Używanie niewłaściwego rodzaju paliwa

Chcesz również sprawdzić, czy paliwo do skutera śnieżnego spełnia odpowiednie wymagania dotyczące stosunku powietrza do paliwa niezbędne dla Twoich sań. Jak już wspomnieliśmy, zawsze możesz zdławić silnik, aby osiągnąć to przełożenie, ale niewłaściwy rodzaj paliwa spowoduje problemy nie tylko podczas uruchamiania, ale także podczas próby jazdy na sankach.

Trzymając się starych części

Niektóre części sań mogą się zepsuć, co może spowodować zalewanie silnika. Jednym z nich jest igła wlotowa, a drugim gniazdo zaworu pływakowego.

Igła wlotowa pod gaźnikiem jest przymocowana do pływaka i łączy gaźnik z przewodem paliwowym. Jeśli igła wlotowa jest brudna, możesz użyć WD-40 lub podobnego produktu do nasmarowania i oczyszczenia. Jeśli to nie zadziała, a silnik nadal jest zalany, powinieneś bardzo rozważyć wymianę iglicy wlotowej.

To nie jest super tanie, ponieważ jedna igła kosztuje około 40 USD, jeśli przejdziesz do producenta skuterów śnieżnych. Jak na tak mały kawałek metalu, cena jest dość wysoka, ale nadal nie chcesz wpychać igły zbyt daleko poza jej siłę pierwotną.

Innym elementem, który może przyczynić się do zalania skutera śnieżnego, jest gniazdo zaworu pływakowego, które jest kolejną częścią zaworu pływakowego. Zawór pływakowy to element, który reguluje ilość paliwa, jaką otrzymuje gaźnik. W zaworze pływakowym znajduje się pływak, igła i gniazdo, które jest wyspecjalizowanym otworem.

Kiedy twój węglowodan zostanie zalany paliwem, co może się zdarzyć, a paliwo będzie siedzieć i siedzi, twój zawór pływakowy może opaść. Co zaskakujące, prawdopodobnie zapłacisz mniej za zupełnie nowy zawór pływakowy niż za igłę wlotową. Średnia cena zaworu pływakowego wynosi od 20 do 40 USD.

Skąd wiesz, że twój silnik skutera śnieżnego jest zalany? (Jak to naprawić)

Jeśli twoje sanie działają w górę, jak możesz stwierdzić, czy to problem z zalaniem silnika twojego skutera śnieżnego, czy coś innego? Wypatruj następujących objawów.

Twój silnik jest bardzo głośny

Żaden silnik skutera śnieżnego nie jest bezgłośny, zwłaszcza podczas uruchamiania, ale twój wydaje dziwne dźwięki, których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Na przykład słyszysz dźwięk prawie jak korba, zwłaszcza gdy włączasz skuter śnieżny. Może to być jedyny dźwięk lub mogą mu towarzyszyć inne niepokojące dźwięki.

Tak czy inaczej, kakofonia hałasu to reakcja silnika skutera śnieżnego na niewłaściwy stosunek powietrza do paliwa w saniach.

Silnik uruchamia się, ale nie pozostaje włączony

Jeśli często przesadzasz w swoim skuterze śnieżnym, te pierwsze minuty po uruchomieniu mogą być szczególnie ryzykowne. Tak jak mówiliśmy wcześniej, twoje sanie włączają się, ale kilka minut później wyłączają cię. Możesz go ponownie zakrztusić, aby uruchomić sanie, co tylko pogarsza i tak już poważny problem.

Jeśli twój dzień będzie przebiegał w ten sposób, gdy silnik się zatrzyma, zdławisz go bardziej, a silnik znów się zatrzyma, nie zajedziesz zbyt daleko na skuterze śnieżnym, ponieważ silnik poważnie zalał.

Silnik w ogóle się nie uruchamia

W niektórych przypadkach rzeczy nigdy nie zajdą tak daleko, ponieważ nie możesz nawet włączyć skutera śnieżnego. Zbyt wiele powtarzających się wystąpień powyższego zachowania może spowodować zalanie silnika tak znacząco, że nie będzie mógł działać.

Możesz poczuć zapach gazu

Ostatnim objawem, na który należy uważać przed zalanym silnikiem skutera śnieżnego, jest zapach gazu. Zwłaszcza, gdy po raz pierwszy włączasz sanki, zapach gazu jest normalny, ale jeśli zapach jest przytłaczający, nie jest to dobre. Innym znakiem wskazującym na zalanie silnika jest to, że zapach gazu jest bardziej widoczny wokół wydechu sanek niż gdziekolwiek indziej w pojeździe.

Jak rozwiązywać problemy z zalaniem skutera śnieżnego

Jesteś prawie pewien, że silnik Twojego skutera śnieżnego znów się zalał, ale co możesz z tym zrobić? Wypróbuj następujące sposoby rozwiązywania problemów, aby ponownie uruchomić sanie.

Czekać

Twoja pierwsza metoda wcale nie jest metodą, ponieważ przez chwilę nic nie robisz. Tak, mówimy poważnie. Zjedź na pobocze, wyłącz skuter śnieżny i odczekaj 20 minut. Możesz wejść do środka, aby się ogrzać, zrobić sobie przerwę w łazience lub coś zjeść.

Zanim wyjdziesz, dodatkowy gaz w twoim silniku powinien zdążyć wyparować. Twoje świece zapłonowe, które były nasycone gazem, również powinny już wyschnąć. To powiedziawszy, jeśli poważnie zalałeś silnik, czekanie przez chwilę może nie zadziałać, więc miej to na uwadze.

O ile nie jest to poważny problem, po około 20 minutach (zawsze możesz poczekać dłużej, jeśli uważasz, że to pomoże), ponownie włącz silnik skutera śnieżnego. Unikaj też zalewania silnika. Ponowne uruchomienie i czas wolny mogły rozwiązać problem, ale jeśli nie, masz wiele innych opcji.

Usuń dodatkowy gaz

Nie wszystkie gazy koniecznie wyparują, więc możesz chcieć usunąć go ręcznie. Zalecamy wyłączenie ssania i silnika oraz pozostawienie silnika do ostygnięcia. Następnie wyjmij świece zapłonowe, osuszając je i czyszcząc w razie potrzeby.

Sprawdź skrzynię korbową, która również może być nasycona gazem, i poszukaj korków spustowych. Otwierając je, możesz wypuścić nadmiar gazu. Ty też chcesz oczyścić swoje węglowodany.

Dusić oszczędnie

Ucząc się prawidłowego sposobu i właściwych czasów dławienia silnika, możesz zapobiec przyszłym przypadkom zalania skutera śnieżnego. Warto to zrobić, ponieważ możesz zaoszczędzić sobie wiele pracy, o której mówiliśmy w tym poradniku!

Wymień zawór pływakowy

Aby wymienić części zaworu pływakowego, w tym gniazdo i igłę wlotową, potrzebujesz klucza 5/8 cala. Załóż go na nakrętkę regulacyjną i zacznij odkręcać śruby za pomocą płaskiego śrubokręta. Obróć śrubokręt w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby zwolnić śrubę. Nie musi dojść do końca, chyba że tego chcesz. Powtórz to dla wszystkich śrub w zestawie, aż będą wystarczająco luźne, aby z nimi pracować.

Następnie użyj nakrętki regulacyjnej, aby nawlec igłę, obracając nakrętkę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Powinno to wyciągnąć zarówno siedzisko, jak i igłę w górę i z miski pływaka. Ponownie, nie oczekuj całkowitego usunięcia tutaj, ponieważ gniazdo i igła podniosą się o około 3/8 cala, ponieważ O-ring utrzyma wszystko na swoim miejscu.

Musisz odłączyć wątki w celu całkowitego usunięcia, jeśli jest to konieczne. Wtedy powinieneś być w stanie podnieść siedzisko i igłę z miski pływaka. Dodaj nowe części i wykonaj powyższe kroki wstecz, aby wszystko przykręcić tak, jak powinno.

Zobacz serwisanta

Jeśli powyższe środki nie powstrzymały problemu z zalaniem skutera śnieżnego, to nigdy nie jest złym pomysłem, aby zobaczyć swojego ulubionego mechanika sań.

Końcowe przemyślenia

Częste zalewanie skutera śnieżnego wiąże się z wysyłaniem zbyt dużej ilości paliwa do silnika, co niszczy niezbędny stosunek powietrza do paliwa, którego potrzebuje Twój skuter śnieżny, aby uzyskać najlepsze osiągi. Zbyt mocne dławienie może spowodować jego zalanie, tak jak w przypadku starych części zaworu pływakowego.

Teraz, gdy wiesz, jak naprawić zalany skuter śnieżny, nie powinieneś mieć tych problemów w przyszłości. Powodzenia!