Dlaczego loty balonem na ogrzane powietrze są tak drogie?

Loty balonem na ogrzane powietrze? świetny. Niestety, jak wiele wspaniałych rzeczy, są one również bardzo drogie. Dlaczego to? Kogo winić? Kapitalizm? Korporacyjna chciwość?

Loty balonem na ogrzane powietrze są drogie ze względu na ogromne koszty ponoszone przez firmę zajmującą się balonami na ogrzane powietrze. Koszty samych balonów na ogrzane powietrze, paliwa, konserwacji i transportu przyczyniają się do tych kosztów. Ponadto firmy zajmujące się balonami na ogrzane powietrze podniosą lub obniżą swoje ceny w oparciu o ceny konkurencji.

Poniżej omówimy niektóre z wielu powodów, dla których ta wspaniała aktywność kosztuje tak dużo. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że loty balonem mogą kosztować znacznie, znacznie więcej!

Koszty posiadania balonu

Balony na ogrzane powietrze są drogie. Nie drogie jak nowy Xbox, drogie jak nowy samochód. Jeśli jesteś na rynku, aby kupić nowy balon na ogrzane powietrze, z łatwością wydasz 20 000-40 000 USD.

Jeśli szukasz balonu na ogrzane powietrze, który może pomieścić od 12 do 16 osób, przygotuj się na wydanie ponad 80 000 USD. Tak się składa, że ​​jest to taki sam koszt jak a Tesla X.

Balony, konserwacja, paliwo i nie tylko!

Tak więc dla firmy, która ma flotę czterech lub sześciu balonów (czyli po mniejszej stronie), patrzysz na koszty przekraczające 200 000 USD. To tylko po to, żeby mieć balony na pierwszym miejscu.

Następnie musisz wziąć pod uwagę koszty konserwacji, paliwa i transportu. Każdy z nich będzie kosztem powtarzalnym tak długo, jak firma będzie posiadała i używała balonu.

Konserwacja to najtrudniejszy koszt do pokonania. Są coroczne inspekcje, podczas których balon musi być w doskonałym stanie, ale w każdej chwili coś może się zepsuć.

Na przykład twarde lądowanie może spowodować uszkodzenie kosza. Koperta może się rozerwać. Palnik może się zepsuć i wymagać wymiany. Aby być odpowiedzialnym finansowo, warto mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby przygotować się na nieoczekiwane.

Paliwo jest w rzeczywistości stosunkowo tanie. Albo, powinienem powiedzieć, paliwo jest stosunkowo tanie. W porównaniu z innymi kosztami paliwo to naprawdę najmniejszy z twoich zmartwień.

To trochę jak posiadanie samochodu. Samo auto najdroższe, potem ubezpieczenie auta, potem przypadkowe odgłosy, które trzeba naprawić, a na końcu koszt paliwa (chyba, że ​​idziemy na wojnę z Iranem).

Oczywiście jest też koszt transportu balonu z miejsca na miejsce. Poza tym będziesz musiał mieć gdzie trzymać balony. To więcej pieniędzy.

Lekcja jest taka, że ​​balony są drogie. Im więcej posiadasz i im częściej nimi latasz, tym droższe stają się.

Koszty posiadania firmy

Posiadanie firmy jest zaskakująco drogie. Jeśli mi nie wierzysz, po prostu spójrz w górę Firma papiernicza Michaela Scotta. Jeśli nadal mi nie wierzysz, po prostu spróbuj założyć własną firmę.

Dobra, teraz, kiedy już wróciłeś z tego, porozmawiajmy o kosztach posiadania firmy. Jeśli chodzi o posiadanie firmy zajmującej się balonami na ogrzane powietrze, nie ma zbyt wielu unikalnych kosztów.

Większość firm poniesie następujące koszty. To, co naprawdę sprawia, że ​​firma produkująca balony na ogrzane powietrze jest tak droga, to fakt, że koszty te pokrywają się z posiadaniem i utrzymaniem floty balonów na ogrzane powietrze.

Powiedziawszy to, nie można lekceważyć kosztów samego biznesu. Przyjrzyjmy się bliżej!

Pracownicy

Uwaga, spoiler: pracownicy kosztują. Jeśli myślałeś, że to szokujące, przypnij się do tego odkrycia: firmy potrzebują pracowników do działania.

Jeśli nie wpadłeś w szok po przeczytaniu powyższego akapitu, zastanów się, jak szybko płacący pracownicy mogą się sumować. Po pierwsze, potrzebujesz pilotów.

Nie ma tam wielu pilotów, więc będziesz musiał złożyć im dobrą ofertę. Zwykle nie jest to jednak ich jedyne źródło dochodu, więc płacenie pilotom nie rozbije banku.

Wtedy będziesz potrzebować członków załogi. Ci ludzie przewożą pasażerów i sam balon, prowadzą pojazd pościgowy oraz pomagają w ustawieniu i odłożeniu balonu.

Ponownie, nie za drogie, ale możesz potrzebować kilku z nich.

Wtedy możesz potrzebować osoby z biura. Jest to osoba odpowiedzialna za planowanie, płatności i płace. Im więcej masz firmy, tym więcej pracowników biurowych będziesz potrzebować.

Następnie musisz zdecydować, czy płacisz za godzinę, płacisz pensję i czy będziesz oferować świadczenia dla swoich stałych pracowników.

Nagle dostrzegasz sporą porcję zmian dla swoich pracowników!

Marketing

Posiadanie balonu i pracowników nie jest dobre, jeśli ludzie nie wiedzą, że istniejesz. Jako ktoś, kto spędził wiele godzin na badaniu firm zajmujących się balonami na ogrzane powietrze, powiem ci, że marketing ma znaczenie.

Jeśli Twoja witryna nie pojawia się na pierwszej stronie Google, gdy ktoś wyszukuje hasło „balony na ogrzane powietrze w pobliżu”, masz kłopoty. Potrzebujesz więc budżetu marketingowego.

Oczywiście są też inne sposoby na sprzedaż. Siła przekazu ustnego jest nadal aktualna. Możesz wykupić reklamy w lokalnej gazecie, współpracować z lokalnymi firmami lub założyć kanał YouTube.

Twój sukces będzie w dużej mierze oparty na Twojej lokalizacji. Znajdź miejsce o dużej populacji lub dużej liczbie turystów!

Koniec końców ludzie muszą wiedzieć, że istniejesz. Ponadto muszą być podekscytowani wsiadaniem do balonu na ogrzane powietrze. Jeśli nie, to jesteś martwy w wodzie.

W każdym razie rzeczywistość jest taka, że ​​firma zajmująca się balonami na ogrzane powietrze potrzebuje marketingu, a marketing kosztuje.

„Pierwszym wymogiem firmy przewozowej jest posiadanie dobrej podaży potencjalnych pasażerów dzięki dużej populacji w pobliżu lub przebywaniu w obszarze, który regularnie odwiedzają turyści”.

„Biznes lotu balonem”

Dodatkowe usługi

W miarę powiększania się firmy zajmującej się balonami na ogrzane powietrze, zaczną oferować dodatkowe usługi. To dość standardowe rzeczy, ale oznacza to, że trzeba być świadomym większych kosztów.

Na przykład tradycją jest wypicie szampana lub musującego cydru na koniec lotu balonem. Jedna butelka każdego na lot z czasem zaczyna się sumować.

Inną powszechną usługą jest dostarczanie przekąsek śniadaniowych. Wiele lotów odbywa się rano, więc nie jest niczym niezwykłym oferowanie bajgli, soku pomarańczowego lub czegoś podobnego.

Potem jest transport pasażerów. Niezależnie od tego, czy oznacza to odwiezienie pasażerów na miejsce startu, odwiezienie ich z powrotem do samochodów, czy jedno i drugie, jest to dodatkowa usługa, która będzie kosztować.

Niektóre firmy będą również oferować opcjonalne opłaty. Na przykład fotografia na pokładzie może być oferowana za 15 USD od osoby. A może możesz zaoferować specjalne, romantyczne banery.

Są nawet firmy, które oferują kompleksowe pakiety ślubne, urodzinowe czy rocznicowe. Przygotowanie do oferowania tych usług będzie miało koszt początkowy.

Jestem pewien, że istnieje wiele innych usług, które można by zaoferować. Tak jak te, o których wspomnieliśmy, wszystkie kosztują.

Inne koszta

To naprawdę szerokie pole do popisu dla każdej firmy. Mogą istnieć różne rzeczy, na które firma może wydawać pieniądze. Jednak wiele z tych kosztów jest związanych z ekspansją.

Może firma jest na tyle duża, że ​​potrzebuje biura. Wtedy będzie koszt znalezienia biura. Do tego dochodzi koszt wszystkich powiązanych materiałów biurowych, w tym telefonów, komputerów i Internetu.

Nierozsądnie byłoby mieć jakieś ubezpieczenie. Jest wysoce nieprawdopodobne, aby ktokolwiek został skrzywdzony podczas lotu balonem, ale zdarza się to od czasu do czasu.

Jeśli coś pójdzie nie tak, ktoś ucierpi, a ty nie masz ubezpieczenia, to utoniesz.

Większe firmy mogą reklamować się na festiwalach balonów na ogrzane powietrze lub lokalnych imprezach. Wszystko to będzie kosztować (choć jest to ważna inwestycja dla każdej firmy, która chce się rozwijać).

Zasadniczo biznes rzadko ma charakter liniowy lub statyczny. Wraz ze zmianą rynków zmienią się również koszty.

Przynosić korzyści

Mając te wszystkie rzeczy na uwadze, to naprawdę niesamowite, że loty balonem są tak tanie, jak są. Nie jestem księgowym, ale powiedziałbym, że ceny mogą być znacznie wyższe!

Dla tych firm ważne jest, aby przynosiły zyski. Jeśli tego nie zrobią, nie byłoby firm oferujących loty balonem na ogrzane powietrze. Każdy z nas musiałby wydać dziesiątki tysięcy dolarów na własny balon na ogrzane powietrze.

Dodatkowo, jeśli jesteś entuzjastą balonów na ogrzane powietrze, fajnie jest zainwestować pieniądze w działalność, którą lubisz i którą chcesz wspierać.

Może więc pytanie nie powinno brzmieć „dlaczego loty balonem są takie drogie”? Może powinno być „jakie loty balonem są takie tanie”?

W każdym razie jestem pewien, że wszyscy cieszymy się, że te firmy istnieją i oferują usługi, które wykonują. Pozwalają nam wszystkim bezpiecznie cieszyć się pasją do latania balonem!