Dlaczego bieganie jest lepsze niż chodzenie, aby spalić tłuszcz

Niezależnie od aktualnego poziomu sprawności, utrata tkanki tłuszczowej zwykle znacznie poprawia stan zdrowia. Najlepszą metodą na skuteczną utratę i zatrzymanie tkanki tłuszczowej jest debata zarówno wśród ekspertów, jak i pasjonatów fitnessu.

Bieganie jest lepsze niż chodzenie na spalanie tłuszczu, ponieważ:

 • spala dwa razy więcej kalorii w tej samej odległości
 • wzmacnia rdzeń, plecy i nogi bardziej
 • wzmacnia serce i układ oddechowy
 • przyspiesza Twój metabolizm

Jeśli jesteś już zapalonym spacerowiczem lub biegaczem, istnieją sposoby na znaczną poprawę wydajności swoich wysiłków. Być może jesteś spacerowiczem i chciałbyś, aby narzędzia i pewność siebie zmieniły się w biegacza. Jeśli zmagasz się z istniejącymi wcześniej ograniczeniami, takimi jak artretyzm lub otyłość, bieganie może wydawać się niemożliwym wyczynem.

Dlaczego działa opcja Superior?

Bieganie i chodzenie to ulubione ćwiczenia. Kiedy spojrzysz na wymagania tych działań, łatwo zrozumieć, dlaczego. Bieganie jest niedrogie. Wszystko, czego potrzebujesz, to dobra para tenisówek: bez członkostwa na siłowni i bez sprzętu. Do prowadzenia nie potrzebujesz partnera ani instruktora.

Spacery to prosty sposób na rozpoczęcie przygody z fitnessem. Zbudujesz siłę, wytrzymałość, poprawisz pracę serca i płuc. Jednak dla optymalnego spalania tłuszczu bieganie jest najlepszą opcją.

Bieganie spala prawie dwa razy więcej kalorii niż spacer na równym dystansie. Bieganie jest lepsze niż chodzenie, ponieważ buduje więcej mięśni w całym ciele, zapewniając mocny rdzeń, plecy i nogi. Działa szybciej i skuteczniej niż chodzenie oraz wzmacnia serce i układ oddechowy. Rozpala również Twój metabolizm i utrzymuje go na wysokich obrotach jeszcze długo po zakończeniu biegu.

ten mechanika chodzenia utrzymuj równomiernie rozłożony ciężar na nogach, a twoje ciało nigdy tak naprawdę nie odrywa się od ziemi. Kiedy biegasz, ciało pracuje ciężej, każdy krok unosi ciało w powietrze, a następnie nierównomiernie rozkłada ciężar przy uderzeniu.

Bieganie podnosi tętno znacznie wyżej niż normalne tętno docelowe dla spalania tłuszczu (40-60 procent maksymalnego tętna), ale w zamian wzmacnia serce i mięśnie znacznie bardziej niż chodzenie. Oznacza to, że Twój metabolizm gwałtownie rośnie. Uzyskane mięśnie sprawią, że twoje ciało będzie zużywało tłuszcz jako paliwo przez cały dzień.

Wykazano również, że bieganie zwiększa gęstość kości, co zmniejszy prawdopodobieństwo chorób związanych z wiekiem kości.

Jak uzyskać optymalne spalanie tłuszczu podczas biegu?

Jeśli jesteś już biegaczem, nadal istnieją sposoby na zwiększenie spalanej tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń. Jedną z metod jest zwiększenie masy ciała. To sprawi, że Twoje ciało będzie pracowało ciężej, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dodatkowe obciążenia występują w kilku różnych formach.

 • Wagi do noszenia to firma, która produkuje dobrze wykonane, wygodne, wyważone rękawy kompresyjne zarówno na ręce, jak i nogi. Możesz je nosić przez cały dzień podczas pracy lub podczas treningu. To najlepsza opcja pod względem ergonomii. Pozostają na miejscu, a ciężar rozkłada się równomiernie.
 • Kamizelki obciążające to propozycja dla tych, którzy czują się, jakby osiągnęli plateau w swoim treningu. Jedna firma, kamizelka.com, oferuje trwałe, wysokiej jakości kamizelki obciążeniowe. Ciężki ciężar kamizelki spoczywa na Twoich barkach, co dla niektórych może być odstraszające.
 • Obciążniki na kostki i nadgarstki to tańsza opcja. Można je znaleźć u wszystkich głównych sprzedawców detalicznych i mają one dostępne różne wagi. Są tanie, ale nie są najlepszą opcją dla osób z bólem kostki lub nadgarstka.

Wszystkie te opcje dodadzą trening siłowy do treningu sercowo-naczyniowego. Ta dodatkowa trudność będzie dalej rozwijać mięśnie, aw zamian spalać więcej kalorii i tłuszczu.

Więcej sposobów na zmniejszenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej

Dieta ma największy wpływ na twoją wagę, zawartość tkanki tłuszczowej i ogólny stan zdrowia. Bieganie ma wpływ na liczbę kalorii, które możesz spożyć codziennie, aby uzyskać energię. Aby jednak stracić tłuszcz, należy stosować dietę bogatą w białko, błonnik i ubogą w rafinowane węglowodany. Oto kilka innych wskazówek, które pomogą Ci w podróży po zdrowie:

 • Ogranicz fast foody, wyeliminuj syrop kukurydziany i nie spożywaj słodkich napojów. Żadna ilość ćwiczeń nie zastąpi niezdrowej diety. Śpij dłużej i weź multiwitaminę.
 • Miej oko na wielkość porcji, większość z nas spożywa więcej jedzenia niż potrzeba do utrzymania.
 • Pakuj zdrowe przekąski. Pomoże Ci to uniknąć chęci dokonywania złych wyborów żywieniowych.
 • Prowadź dziennik żywności i ćwiczeń.
 • Buduj wsparcie w społeczności. Założenie grupy, w której członkowie mogą wspólnie biegać w Twojej okolicy, to świetny sposób na tworzenie wspólnoty i poznawanie nowych przyjaciół.

Tutaj to więcej informacji na temat sposobów zmniejszenia tkanki tłuszczowej.

Znaczenie spalania tłuszczu

Według nauka na Uniwersytecie Harvarda, nadmiar tkanki tłuszczowej jest główną przyczyną niepełnosprawności i śmierci. Nadmiar tkanki tłuszczowej obciąża serce, co może prowadzić do nadciśnienia, udaru lub zawału serca. Nadmiar tkanki tłuszczowej może również prowadzić do innych problemów zdrowotnych i emocjonalnych, w tym:

 • Przewlekły ból pleców, kolan i stóp spowodowany nadmiernym obciążeniem kręgosłupa.
 • Podwyższony poziom insuliny prowadzący do cukrzycy
 • Zapalenie kości i stawów
 • Raki
 • Tłusta wątroba
 • Bezsenność, bezdech senny i oddychanie
 • Problemy z mobilnością
 • Depresja, lęk
 • Niska samo ocena
 • Wolne tempo przemiany materii

Tutaj to bardziej dogłębne spojrzenie na skutki wysokiego procentu tkanki tłuszczowej.

Jak obliczyć tkankę tłuszczową?

Suwmiarki fałdów skórnych pozostają najbardziej praktyczną i powszechną metodą pomiaru tkanki tłuszczowej. Są również najtańszą dokładną metodą. Nie daj się zwieść drogim i niedokładnym metodom, takim jak obrazowanie ciała lub ważenie hydrostatyczne.

Najdokładniejszymi metodami są drogie obrazy CT lub MRI, które mogą nawet mierzyć procentową zawartość tłuszczu wewnętrznego. Chociaż zwykle nie są one zamawiane wyłącznie w tym celu.

Jak zostać biegaczem

Większość ludzi nie jest pewna swojej zdolności do biegania ze względu na wiele czynników: obecny poziom sprawności układu krążenia, przewlekły ból lub zakłopotanie. Na szczęście nawet ci, którzy czują się niezdolni, mogą przejść z chodzika w biegacza, stosując kilka taktyk i praktyk.

Wybierz mądrze teren. Wpływ biegania po betonie jest zbyt bolesny dla wielu osób cierpiących na bóle stawów. Bieganie po miękkim podłożu, takim jak bieg po mulczu, błocie lub trawie, w mniejszym stopniu ucierpi na Twoje stawy.

Są też produkty, które Ci pomogą. Jeśli cierpisz na ból w plecach lub kolanach, orteza może być odpowiedzią na złagodzenie tego bólu. Chociaż ciągłe noszenie ortezy nie jest dobre dla twojego ciała, noszenie jej, aby umożliwić bieganie, jest praktyczną opcją na drodze do fitnessu. Jeśli masz wcześniejsze nieprawidłowości w pracy serca, monitor pracy serca może pomóc ci śledzić, jak ciężko pracuje twoje serce.

Więcej wskazówek dla nowych biegaczy:

 • Pamiętaj, aby nawadniać się, pijąc dużo wody
 • Noś luźną odzież
 • Użyj kremu przeciwsłonecznego.
 • Unikaj biegania w godzinach szczytu, aby uniknąć spalin, ponieważ pogorszy to problemy z płucami.
 • Zacznij powoli! Nie przemęczaj się. Spowoduje to kontuzję i zniechęci do kontynuowania zdrowych nawyków. Zaplanuj kilka dni odpoczynku.
 • Kup dobre buty do biegania, jakość butów do biegania ma kluczowe znaczenie dla sukcesu.

Końcowe przemyślenia

Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem rodzinnym i odpowiednimi specjalistami przed rozpoczęciem nowego przedsięwzięcia fitness.

Podsumowując, ćwiczenia sercowo-naczyniowe są niezbędne dla twojego zdrowia. Chodzenie i bieganie to wspaniałe opcje. Ale jeśli chcesz skupić się na optymalizacji swojego potencjału w spalaniu tłuszczu, bieganie jest najlepszym wyborem. Możesz to zrobić, zasznurować i ruszać na szlaki.