Czynniki bezpieczeństwa dziecięcego skutera śnieżnego

Nadal pamiętasz, kiedy po raz pierwszy jechałeś skuterem śnieżnym po śniegu. Chociaż jesteś dorosły, czułeś budzący podziw cud i podekscytowanie dziecka. Chciałbyś wprowadzić swojego syna lub córkę w radość jazdy na skuterach śnieżnych w znacznie młodszym wieku, kupując im młodzieżowe sanki. Jakie czynniki bezpieczeństwa powinien mieć skuter śnieżny?

Czynniki bezpieczeństwa skutera śnieżnego dziecka to:

 • Certyfikacja SSCC
 • Umiarkowana moc silnika
 • Łatwy start
 • Linka bezpieczeństwa
 • Regulacja przepustnicy
 • Flaga bezpieczeństwa

W dalszej części omówimy te 6 czynników bezpieczeństwa bardziej szczegółowo, w tym dlaczego są one tak ważne. Udostępnimy nawet kilka modeli skuterów śnieżnych dla młodzieży, które można kupić od takich marek jak Arctic Cat i Yamaha. Nie będziesz chciał tego przegapić!

6 niezbędnych czynników bezpieczeństwa skutera śnieżnego dziecka

Certyfikacja SSCC

Pierwszym zalecanym współczynnikiem bezpieczeństwa skuterów śnieżnych dla dzieci jest certyfikacja przez Komitet ds. Bezpieczeństwa i Certyfikacji Skuterów lub SSCC. Od 1974 roku SSCC nadzoruje przepisy dotyczące bezpieczeństwa jazdy na sankach, których muszą przestrzegać producenci. Gwarantuje to, że skutery śnieżne produkowane do sprzedaży detalicznej są bezpieczne w użyciu dla rowerzystów w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności.

SSCC, oprócz tworzenia przepisów bezpieczeństwa dla skuterów śnieżnych, testuje również modele skuterów śnieżnych pod kątem standardów bezpieczeństwa. Mają długi, dogłębny proces, w którym sanie spełniają wymagania, a które nie są udokumentowane tutaj.

Ich procedury testowe i specyfikacje są szczegółowe tutaj na osobnej stronie w ich witrynie. Takie obszary testowania skuterów śnieżnych obejmują:

 • System wydechowy
 • Numeracja identyfikacyjna
 • Sterowanie i dźwignie
 • Limit pojemności
 • Uchwyty
 • Przełącznik świateł przednich i inne oświetlenie
 • Mechanizm napędowy
 • Ochrona przed ciepłem
 • Strażnicy i tarcze
 • System paliwowy
 • Wyłącznik lampy stop
 • Układ sterowania hamulcami i działanie układu hamulcowego roboczego
 • Wyłącznik awaryjny
 • Urządzenie zapobiegające ucieczkom
 • System sterowania przepustnicą
 • Emisja dźwięku, w tym stała prędkość

Ponieważ SSCC jest tak dokładna w swoich standardach testowania i zgodności, idealnie jest, jeśli skuter śnieżny Twojego dziecka jest regulowany przez tę organizację. To da ci spokój jako rodzic, że skuter dla młodzieży jest tak bezpieczny, jak to tylko możliwe.

Umiarkowana moc silnika

Dziecięcy jeźdźcy nie muszą jechać tak szybko, jak mama i tata na skuterze śnieżnym, i nie powinni być w stanie. Dlatego wiele sań młodzieżowych ogranicza moc silnika. Po bardziej umiarkowanej stronie silnik może pracować przy 120 cm3 do 123 cm3. Niektóre modele przyspieszają do 192 cm3, ale to mniej więcej najszybszy skuter dziecięcy.

To wciąż mocne silniki, często czterosuwowe, ale ograniczają prędkość, aby zmniejszyć ryzyko wypadku.

Oczywiście nie chcesz, aby pierwszy smak Twojego dziecka na skuterze śnieżnym był nudny, ani nie chcesz, aby nie było w stanie nadążyć za resztą rodziny, ponieważ skuter jest zbyt wolny. Młodzieżowe skutery śnieżne utrzymają dzieci w umiarkowanym tempie, ale nie będą jechały tak szybko, że stracą kontrolę nad saniami.

Łatwy start

Dziecko w swoim wieku wciąż uczy się tajników skutera śnieżnego. Nie powinno się ich zrażać w tym doświadczeniu saniami, na których trudno jest uruchomić. Dlatego wiele modeli młodzieżowych jest wyposażonych w rozruch elektryczny. Twoje dziecko nie będzie potrzebowało pomocy mamy ani taty, aby przygotować się do jazdy, a to może wiele znaczyć dla dziecka.

Uwięź bezpieczeństwa

Do deski rozdzielczej większości skuterów młodzieżowych powinna być przymocowana linka zabezpieczająca. Często czerwona i wykonana ze zwiniętego plastiku linka zabezpieczająca jest świetną prowizoryką. Jeśli Twoje dziecko przypadkowo spadnie ze skutera śnieżnego, linka zabezpieczająca automatycznie odetnie zasilanie silnika. Silnik również się zatrzyma, jeśli dziecko otworzy maskę sań.

Regulacja przepustnicy

Te elementy sterujące przepustnicą są przeznaczone dla Ciebie, osoby dorosłej. Możesz regulować ilość mocy, jaką Twoje dziecko otrzymuje na saniach w dowolnym momencie, wykonując proste zmiany przepustnicy.

Flaga bezpieczeństwa

Ostatnim ważnym elementem bezpieczeństwa skuterów śnieżnych dla dzieci jest flaga bezpieczeństwa. Będzie w jasnym, zauważalnym odcieniu, takim jak czerwień wozu strażackiego lub neonowy pomarańczowy. Flaga jest zamontowana z tyłu sanek i zapewnia widoczność Twojego dziecka nawet przy bardzo wietrznej i śnieżnej pogodzie. Możesz je łatwo znaleźć, podobnie jak ekipa ratunkowa, gdyby do tego doszło.

Szukasz skutera śnieżnego dla młodzieży? Sprawdź te modele

Kupno skutera śnieżnego dla dziecka może być jeszcze bardziej stresujące niż polowanie na pierwszy skuter śnieżny. Chcesz wszystkie powyższe funkcje bezpieczeństwa, które omówiliśmy, to na pewno. Wolisz też, aby sanki były lekkie, łatwe w użyciu i przyjemne w prowadzeniu, abyś mógł pielęgnować w swoim dziecku miłość do skuterów śnieżnych na całe życie.

Oto 4 młodzieżowe skutery śnieżne, które naszym zdaniem są więcej niż pasujące do rachunku.

Arktyczny kot ZR 120

Pierwszym sanie do rozważenia jest Arktyczny kot ZR 120. Chociaż jest to młodzieżowy skuter śnieżny, ten sanie nie skąpi na funkcjach. Nadal otrzymujesz schowek w siedzeniu, wygodne uchwyty kierownicy z podgrzewaczem do rąk oraz halogenowe reflektory przednie z belkami, które przełączają się z niskich na wysokie ustawienia.

Czterosuwowy silnik ZR 120 pracuje na 123 cm3. Gąsienica Cobra ma zaokrąglone klocki, co zapewnia optymalną kontrolę i prowadzenie, nawet jeśli teren jest bardziej miękki. Wynika to z imponujących zębów i łopatek trakcji toru, każdy o cal, które pomagają w przyczepności.

Postawa narty jest regulowana w zakresie od 29,5 cala do 31,5 cala, dzięki czemu Twoje dziecko może nauczyć się skręcać i manewrować na sankach w inny sposób. Sprzęgło napędu to arktyczne sprzęgło odśrodkowe. System zawieszenia tych sanek obejmuje regulowaną sprężynę skrętną, tylne zawieszenie z prowadnicą ślizgową i przednie zawieszenie Arctic Wishbone.

ZR 120 mierzy 73 cale długości, 35 do 37 cali szerokości i 34 cale wysokości. Waży 167 funtów w stanie suchym. Sanie młodzieżowe Arctic Cat można kupić już od 3 245 USD.

Yamaha SRX120

Dalej jest Yamaha SRX120, kolejne niesamowite sanie młodzieżowe, które mają więcej funkcji, które pokochasz. Jeśli chodzi o wygodę, Yamaha dodała wyściełaną kierownicę, piankowe siedzisko i podgrzewacze uchwytów do SRX120. Masz również tylny element do przechowywania, który z pewnością się przyda.

Czterosuwowy silnik pracuje na 123 cm3, co czyni go tak samo szybkim jak ZR 120. Osiągi tego sań poprawia również mechaniczny wskaźnik paliwa, który pozwala mamie i tacie szybko sprawdzić, ile paliwa pozostało w zbiorniku tych sań dla młodzieży . Tranzystorowy zapłon daje dzieciom swobodę uruchamiania własnego skutera śnieżnego, a regulator prędkości pozwala rodzicom ustawić maksymalne przyspieszenie i prędkość.

Zderzaki z tyłu i z przodu skutera mogą dłużej utrzymać podwozie w lepszej formie, a zderzaki mogą się również przydać podczas holowania tych dziecięcych sań. Przednie zawieszenie z podwójnymi wahaczami i tylne zawieszenie na sprężynach skrętnych są takie same, jak w skuterach śnieżnych Yamaha dla dorosłych.

Yamaha ładuje SRX120 również z funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak tylne światła i reflektory, które są zawsze włączone, dzięki czemu Twoje dziecko nie musi odwracać wzroku, aby dostosować jasność. Dostajesz również flagę z biczem, która zapewnia widoczność w śniegu oraz przełącznik na uwięzi. SRX120 zaczyna się od 2899 USD.

Polaris 120 INDY

Jeśli jesteś fanem sań Polaris, pierwszym skuterem śnieżnym Twojego dziecka może być model młodzieżowy zwany 120 INDY. Ten skuter śnieżny jest nieco słabszy przy pojemności 120 cm3, ale czterosuwowy silnik nigdy nie znudzi Twojego dziecka. Mogą nawet przechowywać przekąski i inny sprzęt w pobliżu dzięki wbudowanemu schowkowi.

120 INDY również zachwyci Cię swoim pasem bezpieczeństwa i regulowaną przepustnicą. Przednie zawieszenie IFS i tylne zawieszenie Mini INDY tworzą solidny system zawieszenia. Ten młodzieżowy skuter śnieżny ma również bardzo sportowy wygląd. Możesz dostać 120 INDY już od 2999 $.

Arktyczny kot ZR 200

Ostatnim młodzieńczym skuterem śnieżnym, który chcemy pokonać, jest kolejny wybór Arctic Cat, tym razem ZR 200. Ten skuter śnieżny z certyfikatem szlaku jest jednym z najmocniejszych i najszybszych sań o pojemności 192 cm3 z czterosuwowym silnikiem. Biorąc pod uwagę te specyfikacje, może to nie być pierwszy skuter śnieżny twojego syna lub córki, ale taki, do którego zmierzają.

Dzięki uruchomieniu „pod klucz” Twoje dziecko z łatwością rozpocznie jazdę na ZR 200 i jeździ z resztą rodziny. Postawa narciarska na tych saniach, podobnie jak ZR 120, jest regulowana, ponownie od 29,5 cala do 31,5 cala. Gąsienica Cobra również powróciła, podobnie jak tylne zawieszenie z szyną ślizgową i przednie zawieszenie z wahaczem A.

ZR 200 ma 84 cale długości, 35 do 37 cali szerokości i 36 cali wysokości. Jego sucha waga to 214 funtów. Te sanki zaczynają się od 4445 USD.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dzieci na skuterach śnieżnych

Podsumowując, pomyśleliśmy, że dobrze byłoby podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa, których powinieneś nauczyć swoje dzieci, gdy po raz pierwszy wysiadają na skuterze śnieżnym i kontynuują jazdę w przyszłości.

Nie pokazuj się

Dzieci zwykle chcą naśladować swoich rodziców. Jeśli pchasz skuter śnieżny do dopuszczalnej prędkości i dalej lub wykonujesz sztuczki i inne manewry, możesz zainspirować swoje dziecko do spróbowania tego samego. Może to zwiększyć prawdopodobieństwo obrażeń, nie wspominając o uszkodzeniu skutera śnieżnego.

Jeśli chcesz zaszaleć na saniach, jedź z innymi dorosłymi. Kiedy jeździsz na skuterach śnieżnych z rodziną, ogranicz sztuczki i jedź wolniej i łatwiej na sankach.

Trzymaj się szlaku

Jednym z bardzo łatwych sposobów na zgubienie się jest zboczenie z ustalonej ścieżki. Jeżdżąc cały dzień po ścieżce, pokazujesz dzieciom, że szlak jest do przebycia. Zrobią to samo.

Zostać razem

Nawet jeśli wszystkie skutery śnieżne mogą nie jeździć z taką samą prędkością przez cały czas, nie chcesz tracić z oczu nikogo w swojej grupie. Jeśli musisz zwolnić, aby ktoś dogonił, zwłaszcza jedno z dzieci, to musisz to zrobić, nawet jeśli musisz to robić często.

Przestrzegaj ograniczenia prędkości

Podobnie jak szlak ma być śledzony, ograniczenie prędkości ma być również przestrzegane. Teraz nie będzie to problemem dla dzieci, ponieważ ich prędkość na skuterach śnieżnych jest ograniczona. Kiedy jednak przejdą do większych, szybszych i potężniejszych sań, będą potrzebować wzmocnienia, aby nie pędzić.

Nie wyłączaj świateł

Ponieważ większość sanek młodzieżowych ma automatyczne przednie i tylne światła, nie stanowi to teraz problemu, ale znowu, Twoje dziecko nie będzie wiecznie jeździć na młodzieżowym skuterze śnieżnym. Ich światła powinny być zawsze włączone, aby oświetlić potencjalne zagrożenia przed i za nimi.

Użyj flagi bezpieczeństwa

Owszem, niektóre dzieci mogą narzekać, że flaga bezpieczeństwa jest zawstydzająca, ale może też uratować im życie, jeśli jeżdżą w złej śnieżycy. Upewnij się, że flaga pozostaje na sankach przez cały czas, gdy Twoje dziecko korzysta ze skutera śnieżnego.

Unikaj lodu

To dobry, którego możesz wcześnie nauczyć swoje dzieci. Jeśli ktoś z Twojej grupy zauważy lód, dobrym pomysłem jest zawrócenie i znalezienie alternatywnej trasy. Młodzieżowe skutery śnieżne nie ważą tyle, co sanki dla dorosłych, ale nigdy nie chcesz, aby Twoje dzieci sprawdziły swoje szczęście, jeżdżąc po tafli lodu. Może pęknąć i doprowadzić do tragedii.

Wiedz, kiedy iść, a kiedy zostać w domu

Pokaż dzieciom, jak ważne jest sprawdzanie pogody, zarówno w przeddzień, jak i w dzień jazdy. Użyj funkcji radaru w aplikacji pogodowej, aby śledzić, jaka pogoda może nadejść co godzinę.

Nawet jeśli warunki były jasne zeszłej nocy, jeśli od tamtej pory wszystko zmieniło się z dnia na dzień, podróż może być przełożona. Przypomnij dziecku, że jazda w niepogodę jest niebezpieczna z wielu powodów. Widoczność jest mocno ograniczona, szlak staje się niebezpieczny do przebycia i mogą wystąpić lawiny.

Wniosek

Jeśli myślisz o zakupie młodzieżowego skutera śnieżnego dla swojego dziecka, oprócz upewnienia się, że jest fajny i niedrogi, kup go ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami bezpieczeństwa. Są to flaga bezpieczeństwa, kontrola przepustnicy dla dorosłych, umiarkowane prędkości maksymalne i linka bezpieczeństwa.

Dzięki informacjom zawartym w tym artykule możesz cieszyć się bezpieczną, niezapomnianą wycieczką na skuterze śnieżnym z całą rodziną!