Czy wszystkie kampery mają prysznice?

Pod koniec długiego, spoconego popołudnia na kempingu nie chcesz niczego więcej, jak tylko wejść w otulający upał prysznica i oczyścić się z dnia. Prysznice nie zawsze są łatwe do zdobycia na kempingach, dlatego pomyślałeś, że kupisz kamper. Czy wszystkie kampery będą miały prysznice, czy też wybrany model ma znaczenie?

Wszystkie kampery nie mają pryszniców, ponieważ wiele kamperów jest zbyt małych, aby pomieścić to luksusowe udogodnienia. Na przykład małe przyczepy i kampery klasy B prawdopodobnie nie będą miały pryszniców. Większe kampery, takie jak klasy A i C, często mają prysznice, ale nawet to zależy od planu piętra.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące pryszniców dla kamperów, nie zrobisz tego do czasu, gdy skończysz czytać. Wyjaśnimy, jak działają prysznice do kamperów, skąd pochodzi woda i jak długo pozostaje gorąca. Polecimy nawet kilka modeli kamperów z prysznicami, więc czytaj dalej!

Czy Twój kamper będzie miał prysznic?

Najpierw porozmawiajmy dalej o tym, czy Twój kamper będzie zawierał prysznic.

To zależy od wielkości Twojego pojazdu.

Samochody kempingowe lub kampery są podzielone na trzy klasy wielkości, o czym pisaliśmy już wcześniej na blogu. Pierwsza klasa wielkości to A. Średni rozmiar kampera klasy A ma długość od 21 do 45 stóp. Nie jest niczym niezwykłym, że te kampery ważą do 30 000 funtów.

RV klasy A to największe kampery na drogach. Ze względu na swój rozmiar i długość, kamper klasy A może pomieścić każdy obiekt kempingowy pod słońcem. Obejmuje to więcej niż prysznic, ale pełną łazienkę. Twoja łazienka w kamperze prawdopodobnie byłaby wyposażona w kabinę prysznicową, toaletę i umywalkę. To było jak powrót do domu!

Kolejny rozmiar klasy RV to klasa B. Z trzech klas RV, RV klasy B są najmniejsze. Ich średni rozmiar ma od 17 do 19 stóp długości i waży od 6000 do 11 000 funtów. Ich odpowiednikiem wielkości jest kamper.

Ponieważ mają tak mało miejsca, raczej nie zobaczysz prysznica w wielu planach kamperów klasy B. Masz szczęście, że masz nawet toaletę. Pełne łazienki oznaczałyby poświęcenie miejsca w innym miejscu, a przy niewielkiej ilości miejsca do stracenia to po prostu nie działa.

Trzecią klasą wielkości RV jest klasa C. Te kampery są drugim co do wielkości po klasie A. Mierzące od 21 do 41 stóp długości i ważące do 12 000 funtów, kampery klasy C nie są niczym do spania.

Ponieważ są praktycznie tak duże, jak kamper klasy A, kamper klasy C miałby również dużo miejsca na pełną łazienkę z umywalką, toaletą i prysznicem. Możliwość korzystania z luksusów domu pozwoli przedłużyć wyprawy na kemping.

Jeśli chodzi o przyczepy, chociaż nie są takie same jak kampery, niektórzy i tak wrzucają je do jednego worka. Ta sama logika co powyżej miałaby zastosowanie do przyczep. Jeśli masz dużą przyczepę podróżną, może być w niej miejsce na prysznic. Małe przyczepy z łezką jednak nie.

Chcemy wyjaśnić jedną rzecz. Chociaż kampery klasy A i C robić mieć miejsce na pełną łazienkę, co nie znaczy, że w każdym modelu czy planie jest prysznic. Tak samo, chociaż kampery klasy B są niewielkie, nie oznacza to, że nie można znaleźć niektórych modeli z prysznicem. Te kampery klasy B są z pewnością jednorożcami, ale istnieją.

Jak duży jest prysznic RV?

Mając dostęp do prysznica do kampera, możesz cieszyć się większymi wygodami domu, ale prysznic w twoim kamperze prawdopodobnie nie będzie tak duży, jak prysznic w łazience. Musimy jednak ponownie uwzględnić zastrzeżenie, że rozmiar prysznica w kamperze absolutnie zależy od tego, jak duży jest sam kamper.

Z mniejszej strony prysznic RV ma 24 cale szerokości. Zgodnie z zasobem projektu domu Sebringprzeciętny rozmiar prysznica w gospodarstwie domowym zaczyna się od 32 cali szerokości, więc 24-calowy prysznic jest mniejszy od przeciętnego o 8 cali.

Czy to zauważalne? To zależy od twojego rozmiaru. Jeśli jesteś raczej drobną osobą, zarówno pod względem wagi, jak i wzrostu, 24-calowy prysznic może wydawać ci się wystarczająco przestronny. Dla tych, którzy są więksi lub wyżsi, 24-calowy prysznic może być ciasno dopasowany.

Po stronie umiarkowanie większej, prysznice RV mogą mieć szerokość 32 lub 34 cali. Jest to średnia, ale wciąż niewielka jak na standardy wielkości prysznica w gospodarstwie domowym. Mimo to posiadanie tych ośmiu dodatkowych cali przestrzeni prysznicowej może mieć duże znaczenie dla niektórych RVers.

Największe prysznice RV mają 57 cali szerokości. Prysznice te można znaleźć prawie wyłącznie w kamperach klasy A i C. Duże prysznice domowe mają do 60 cali długości, więc poświęcasz tylko trzy cale na prysznic RV.

Prysznic o długości 57 cali byłby najbliższą rzeczą, jaką możesz wziąć pod prysznicem w domu.

Jak działa prysznic RV?

Mówiąc o prysznicach domowych, one i prysznice RV nie działają tak samo. W domu, kiedy spłukujesz toaletę lub spuszczasz wodę z prysznica, trafia ona do lokalnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli nie masz systemu septycznego, nie musisz ponownie myśleć ani martwić się o wodę i ścieki. Załatwione.

Chociaż byłoby miło, gdyby tak było w przypadku kamperów, tak nie jest.

Twój samochód kempingowy ma serię zbiorników. Jednym z takich zbiorników jest zbiornik na słodką wodę, z którego pochodzi woda pitna. Pijesz tę wodę, myjesz ręce, gotujesz i bierzesz prysznic.

Twój kamper będzie miał również zbiornik na czarną wodę. Kiedy korzystasz z toalety, nieczystości trafiają do tego zbiornika. Obejmuje to odpady łazienkowe oraz papier toaletowy.

Niektóre samochody kempingowe mają również zbiornik na szarą wodę. W tym zbiorniku trafiają wszystkie ścieki poza toaletą. Woda z prysznica spływa do zbiornika szarej wody, podobnie jak woda tonąca.

Kiedy te zbiorniki napełnią się do pewnego momentu, musisz je opróżnić. Dzisiejsze czołgi RV zawierają czujniki, które wskazują, kiedy zbliżają się do pełna, dzięki czemu można je zrzucić wcześniej. Zaufaj nam, gdy mówimy, że nie chcesz mieć pełnego zbiornika na czarną wodę na pokładzie swojego samochodu kempingowego przez bardzo długi czas. Zacznie pachnieć.

Możesz zrzucić swoje czołgi RV tylko w sprawdzonej stacji zrzutu, która jest łatwo dostępna na wielu kempingach i parkach. Napisaliśmy świetny przewodnik po zrzucaniu zawartości czołgu RV, który możesz sprawdzić tutaj.

Ten przewodnik zawiera szczegółowe instrukcje, jak zrzucić zbiorniki z czarną i szarą wodą. Nie jest to trudne samo w sobie, ale może być czasochłonne. Absolutnie chcesz nosić sprzęt ochronny, taki jak rękawiczki i gogle, ponieważ czasami zawartość zbiornika może rozpryskiwać się, gdy wychodzi.

Tak, to jest obrzydliwe, ale jest to coś, co zdarzyło się prawie każdemu RVerowi przynajmniej raz!

Chcielibyśmy krótko podsumować jedną z najważniejszych wskazówek z przewodnika, do którego powiązaliśmy Cię powyżej. Podczas zrzucania czołgów chcesz być szybki, ponieważ inni zwykle czekają w kolejce za tobą. Aby pomóc Ci w szybkim poruszaniu się, musisz znać właściwy protokół zrzutu zbiornika.

Powinieneś najpierw zacząć od zbiornika na czarną wodę, a potem od zbiornika na szarą wodę. Powodem jest to, że zawartość zbiornika szarej wody to głównie woda. Ponieważ ścieki ze zbiornika szarej wody przepływają przez wąż, mogą oczyścić więcej odpadów z zawartości czarnej wody, dzięki czemu nie trzeba tego robić później ręcznie, przez co więcej czasu spędza się na stacji zrzutowej.

Czy prysznice RV pozostają gorące przez długi czas?

Twój zbiornik świeżej wody lub podłączenie do kranu na kempingu działają w połączeniu z podgrzewaczem wody w kamperze, aby zapewnić ciepłą wodę do prysznica. Po włączeniu grzejnika woda pitna nagrzewa się do komfortowego stopnia, umożliwiając kąpiel pod prysznicem.

Jednak pytanie brzmi, jak długo będziesz mieć ciepłą wodę?

Im większy zbiornik ciepłej wody w kamperze, tym dłużej wystarcza ciepła woda. Mimo to, jeśli spodziewasz się czasu na spokojne namycie włosów szamponem i odżywką, umycie ciała, ogolenie się, a może zaśpiewanie jednej lub dwóch piosenek, będziesz rozczarowany.

Ciepła woda w prysznicu do kampera może trwać kilka minut, zanim zacznie robić się letnia, a potem zimna.

Jeśli kiedykolwiek mieszkałeś w akademiku lub mieszkaniu z tandetną kanalizacją, to znasz ten scenariusz aż za dobrze. Będziesz musiał zacząć brać tak zwane prysznice wojskowe. Są to bardzo szybkie prysznice, które wymagają zakręcenia wody podczas namydlenia, a następnie ponownego włączenia wody w celu spłukania.

Czy kampery z prysznicami kosztują więcej?

Czy powinieneś kupić kamper z prysznicem (o czym poważnie myślisz), czy będzie droższy niż bez?

Często tak. Prysznice są uważane za udogodnienia RV. Im więcej udogodnień ma Twój samochód kempingowy, tym droższy będzie. Nawiasem mówiąc, to dotyczy wszelkich udogodnień.

Musisz również pamiętać, że rozmiar kampera z prysznicem jest zwykle dość duży. Większe kampery, takie jak kamper klasy A lub klasy C, będą droższe od klasy B lub przyczepy.

3 modele kamperów z prysznicami

Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć kupować kampery z prysznicami, pozwól nam pomóc. Oto trzy nasze ulubione modele kamperów wraz z akcesoriami kąpielowymi.

Fleetwood RV Discovery LXE 40M

ten Odkrycie LXE Fleetwood RV to jeden z najbardziej luksusowych zestawów kół, jakie można kupić za pieniądze. Ten kamper z silnikiem wysokoprężnym klasy A jest dostępny w trzech planach pięter. Najbardziej podoba nam się plan 40M i uważamy, że Ty też.

Począwszy od łazienki, model 40M zawiera dwie toalety. Jedna to pełna toaleta ze wszystkimi mocowaniami. Kafelek prysznicowy posiada wbudowane siedzisko. Na pełnym blacie w łazience znajdują się dwie umywalki jego i jej. Jest też toaleta narożna, szafa na bieliznę oraz pralka i suszarka z dołączoną szufladą.

Druga toaleta ma tylko umywalkę i toaletę.

Reszta 40M LXE jest wyposażona w łóżko typu king-size z serii Encore o wymiarach 72 cale na 80 cali. W sypialni znajduje się komoda, dwie szafy oraz 32-calowy telewizor LED z wbudowanym schowkiem.

Lodówka mieszkalna z kostkarką do lodu jest wystarczająco duża, aby przechowywać żywność dla całej rodziny. W pozostałej części kuchni znajduje się spiżarnia, kuchenka konwekcyjna, płyta indukcyjna, zmywarka oraz wysuwany blat kambuza.

Naprzeciw kuchni znajduje się aneks jadalny z rozkładanym stołem. Do jadalni przylega kominek. Tak, dobrze przeczytałeś, kominek.

Równoległe poduszki obok jadalni zapewniają dużo miejsca na przytulenie. Rozkładana sofa apex obejmuje rozkładane łóżko. Podkład ma 67 cm szerokości. Fotel miłosny apex ma 64 cale i zawiera schowek. Rozrywkę zapewni 49-calowy pop-up TV.

Nawet w kokpicie kierowcy znajduje się 32-calowy telewizor LED.

Forest River Ibex 19QBS

Kolejnym świetnym kamperem z prysznicem jest Ibex leśny. RV ma 23 stopy długości i waży 4795 funtów. Zbiorniki na czarną i szarą wodę mają po 30 galonów każdy.

Plan piętra 19QBS ma zaokrąglony prysznic z przesuwanymi drzwiami, który może konkurować z prysznicem w domu. W małej, ale przytulnej łazience znajduje się umywalka i toaleta.

Inne cechy tego planu piętra Ibex to 14-metrowa markiza, lodówka, pełna płyta kuchenna z płytą kuchenną, spiżarnia z centrum rozrywki, trzyosobowa jadalnia i schowek na jadalnię.

Kiedy nadejdzie pora snu, odpłyń do krainy snów w łóżku typu queen-size o wymiarach 60 na 80 cali. Dołączone super miejsce do przechowywania zapewnia miejsce na rozłożenie garderoby. Dostępna jest również pamięć tranzytowa.

Palomino RV River Ranczo 390RL

Trzecim kamperem, który polecamy z prysznicem, jest Ranczo nad rzeką Palomino. To RV klasy A, który ma 42 stopy długości i waży nieporęczne 17 999 funtów. Jego zbiorniki na czarną i szarą wodę mają po 39 galonów każdy.

Plan piętra 390RL jest pełen udogodnień. Zaczniemy od łazienki, tak jak mamy. Jest to większa część Rancza River z dużym prysznicem, toaletą, umywalkami dla niego i dla niej oraz szafą na bieliznę w łazience.

Na zewnątrz łazienki znajduje się główna sypialnia, w której znajduje się łóżko typu king-size o wymiarach 72 na 80 cali i przylegająca do niego pełna szafa. Wentylator sufitowy nad głową zapewnia chłód nawet bez klimatyzacji, co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.

W sypialni również znajduje się pralka i suszarka ze zdejmowaną półką. Możesz także cieszyć się rozrywką dzięki 33-calowemu telewizorowi typu pop-up.

Drzwi do iz sypialni i łazienki zapewniają prywatność. W centrum planu znajduje się kuchnia z garderobą, lodówką, kuchenką mikrofalową, płytą kuchenną i wyspą kuchenną. Naprzeciwko przestronnej kuchni jest komplet krzeseł i stół do jadalni.

Są też pomieszczenia mieszkalne, które obejmują 65-calowe siedzenie teatralne, centrum rozrywki naprzeciwko siedzenia teatralnego i 88-calową dzieloną potrójnie składaną sofę.

Końcowe przemyślenia

RV klasy A i C prawdopodobnie mają prysznice, ale to urządzenie staje się mniej powszechne, im mniejszy jest twój kamper. Chociaż włączenie prysznica zwykle podnosi koszty samochodu kempingowego, możliwość kąpieli w zaciszu własnego pojazdu jest bezcenną wygodą stworzenia.