Czy wózek obok siebie może być używany jako wózek golfowy?

Kilka lat temu moja rodzina i ja kupiliśmy używany obok siebie i używamy go cały czas! Uwielbiamy zabłocić na szlakach na naszej górskiej posiadłości, ale to była ogromna inwestycja. Przy tak dużej inwestycji chcę, żeby była wszechstronna. Zastanawiałem się, czy będę mógł go używać w miejscach takich jak pola golfowe.

Czy Side by Side może być używany jako wózek golfowy? MWiększość pól golfowych nie pozwala na ustawienie obok siebie wózka golfowego. Obok siebie, inaczej zwane UTV, są zbudowane inaczej i mają większe koła, lepsze zawieszenie i większą moc.

Te różnice, mimo że świetnie sprawdzają się w terenie, są zbyt ostre na świeżo przyciętej zieleni pola golfowego.

Obok siebie i wózki golfowe zmieniają się tak bardzo, że trudno jest odróżnić te dwa i gdzie można użyć którego. Przy tych wszystkich zmianach, pola golfowe stają się coraz bardziej rygorystyczne w swojej polityce dotyczącej wózków golfowych, trudno jest określić, co warto kupić.

Pojazdy Rozmiary kół Zdolność przewozowa (średnia) Możliwości prędkości Miejsca siedzące pasażerów (średnia)
Wózek golfowy
(Standard bez modyfikacji)
18X8,5X8 poniżej 1000 funtów 10-20 mil na godzinę 2-4
Obok siebie
(Standard bez modyfikacji)
18X10-8 do 30X 10-14 1000-2000 funtów 40-70 mph 2-6

Jakie są klasyfikacje Side by Side?

Obok to pojazd rekreacyjny, często nazywany UTV, który jest pojazdem użytkowym. Są zbudowane na trudniejsze tereny i stworzone do pracy! Są idealne dla zapalonych wczasowiczów, którzy pracują nad projektami, jeżdżą po szlakach, a także są kochane przez rolników i inne osoby pracujące na zewnątrz.

Różni się od wózka golfowego sposobem, w jaki jest zbudowany; obok siebie zwykle będzie większy niż wózek golfowy. Wymiary różnią się w zależności od marki i modelu, ale przeciętny model może być nieco większy.

Pojazd Wzrost Szerokość Długość Prześwit
Obok siebie 74″ 62″ 118″ 10″
Wózek golfowy 72″ 48″ 96″ 4,3 cala
Czytać  Najlepsze zakładki na palce łucznicze – przewodnik dla początkujących

Opony i zawieszenie

Jak wspomniałem wcześniej, UTV są stworzone z myślą o trudniejszym terenie, co oznacza, że ​​koła będą nieco inne niż przeciętny wózek golfowy, który jest zbudowany z myślą o pięknych greenach na twoim polu golfowym. Koła te mają bardziej agresywny wzór bieżnika, który najlepiej nadaje się do brudu, wody i lekkiego błota.

Kiedy mówimy o zawieszeniu, które jest systemem różnych sprężyn i amortyzatorów, które działają jak poduszka chroniąca główną ramę pojazdu przed różnymi upadkami, uderzeniami i nie tylko. UTV są stworzone do nieznanego, świetnie nadają się do jazdy po mniejszych skałach, a ze względu na świetne zawieszenie i prześwit powodują minimalne uszkodzenia maszyny. Natomiast wózek golfowy jest blisko ziemi i ma ograniczone zawieszenie. Może to spowodować poważne uszkodzenie silnika i innych kluczowych części pojazdu.

Jakie są klasyfikacje wózka golfowego?

Wózki golfowe doskonale nadają się do prostego i spokojnego transportu oraz przemieszczania lekkich towarów. Wskocz ze swoim kumplem, aby iść ulicą z kijami w bagażniku. Standardowy wózek golfowy jest właśnie do tego stworzony, zwykle jeżdżą powoli i najlepiej w ten sposób.

Nie są tak wszechstronne jak UTV, ale są nieco tańsze niż przeciętny UTV. Najbardziej wyszukane wózki golfowe będą w cenie bardzo podstawowego zestawu obok siebie. Oszczędzasz również pieniądze na ubezpieczeniu, znacznie taniej jest ubezpieczyć wózek golfowy niż obok siebie. Obydwa są dość tanie w porównaniu do ubezpieczenia samochodu, przy czym koszty ubezpieczenia obok siebie wynoszą około 20-40 dolarów miesięcznie, a ubezpieczenie wózków golfowych kosztuje 10-20 dolarów miesięcznie.

Pojazd Ceny
Wózek golfowy 5000-10 000 USD
Obok siebie 12 000$-25 000$

Wózki golfowe są zwykle zasilane energią elektryczną, a większość wózków obok siebie będzie zasilana gazem. Kiedy wyeliminujesz zapotrzebowanie na gaz, zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Łatwiejsze może być również ładowanie w miejscach takich jak pola golfowe i Twój dom.

Czytać  Czego potrzebuję w apteczce pierwszej pomocy?

Kiedy mogę korzystać z mojego prywatnego wózka golfowego?

Pola golfowe

Pola golfowe różnią się w zależności od tego, czy pozwalają na przywiezienie własnego pojazdu. Większość nowszych kursów ma wózki specjalnie przeznaczone do ich kursów. Zmieniają się z wielu powodów, ale wielu stwierdziło, że nie chcą, aby zmodyfikowane pojazdy znajdowały się na ich kursach. Pamiętaj, aby skontaktować się z wybranym polem w sprawie ich polityki dotyczącej prywatnych wózków golfowych.

Wykorzystanie biznesowe

Coraz powszechniejsze staje się używanie wózków golfowych dla większych firm do transportu materiałów i osób do różnych obszarów. Są bezpieczne i łatwe w manewrowaniu. Są bezpieczniejszą opcją do wprowadzenia do środowiska o dużym natężeniu ruchu pieszego. Widzimy, że wózki golfowe są używane w różnych firmach, w tym:

  • Wspólnoty emerytalne
  • kampusy uniwersyteckie
  • Kempingi
  • Firmy zajmujące się architekturą krajobrazu
  • Magazyny
  • Małe drogi osiedlowe

Czy powinienem kupić wózek golfowy czy Side by Side?

Dlatego teraz ważne jest, aby zdecydować, który pojazd będzie dla Ciebie najlepszy. Jest kilka pytań, które należy rozważyć przed dokonaniem tego wyboru. Pojazdy te mogą być dużymi inwestycjami, nie tylko przy początkowym zakupie, ale także przy podstawowych kosztach utrzymania, ubezpieczenia i nie tylko. Ważne jest, aby rozważyć czynniki przed podjęciem tej decyzji.

Czy moje pole golfowe umożliwia korzystanie z wózków golfowych?

To jest czynnik, który zmienia wszystko, nie wszystkie trasy dopuszczają pojazdy prywatne. Zadzwoń do preferowanego kursu lub listy kursów, które przeglądasz, aby zapoznać się z ich polityką. Jakiego rodzaju ubezpieczenia wymagają dla tych, którzy zezwalają na prywatne wózki golfowe, gdzie w swoich obiektach pozwalają im jeździć?

Jak często gram w golfa?

Większość większych pól ma wypożyczone wózki golfowe, z których można korzystać. Czy opłacałoby się zainwestować tysiące dolarów w maszynę, którą teraz trzeba konserwować? Pamiętaj, że wartość tego wózka golfowego spadnie? Jeśli zamierzasz używać tej maszyny przede wszystkim do gry w golfa, a nie jesteś zapalonym golfistą, wynajmij. Oszczędzaj pieniądze, są zabawne, ale tak naprawdę ich nie potrzebujesz.

Czytać  Lista najlepszych strzelnic łuczniczych w Portland w stanie Oregon

Gdzie jeszcze chcę zabrać mój pojazd?

Wózki golfowe są bardziej akceptowalne w miejscach publicznych, jeśli jesteś w społeczności emerytów lub na małym obszarze, na którym możesz jeździć tymi pojazdami, będą one wyborem. Łatwiej je też zalegalizować na małych, powolnych ulicach miast.

Z drugiej strony, jeśli patrzysz na standardowy wózek golfowy, nie będą one najlepszym wyborem na biwak lub wyprawę w skalisty teren. Nie będą tak zabawne, jak obok siebie na przejażdżkach szlakiem, ani tak bezpieczne. Obok siebie są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, zawieszenie i są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Jeśli chcesz pojazd na zewnątrz, polecam jechać obok siebie. Są droższe, ale pozostaną w lepszym stanie i będą bezpieczniejsze dla Ciebie i Twoich pasażerów.

Powiązane pytania?

Gdzie można legalnie prowadzić wózek golfowy? Przepisy dotyczące wózków golfowych różnią się w zależności od stanu i obszaru. Ale wiele społeczności legalizuje je w strefach niskiej prędkości. Każdy stan ma na to swój własny sposób, w Kalifornii jest to prawo stanowe, ale inne stany pozostawiają decyzję miastom.

Czy wózek golfowy jest uważany za UTV? Wózki golfowe nie są uważane za UTV, są przeznaczone do użytku rekreacyjnego i zwykle nie mogą przejechać znacznie ponad 20 mil na godzinę.

Jakie są różnice między wózkami golfowymi zasilanymi gazem i elektrycznie? Różnice między elektrycznymi wózkami golfowymi a napędzanymi gazem mają związek z mocą. Pojazdy zasilane gazem będą miały większą moc i prędkość oraz będą mogły jeździć dłużej niż pojazdy napędzane elektrycznie. Pojazdy elektryczne oszczędzają pieniądze, ponieważ nie dodają dodatkowych kosztów gazu.