Czy wędkowanie dronami jest legalne na Florydzie? Kompletny przewodnik po prawach.

Najnowsze osiągnięcia w dronach można wykorzystać do niektórych ekscytujących zajęć, takich jak wędkarstwo. Jednak podczas pobytu na Florydzie musiałem upewnić się, że jestem świadomy wszystkich praw i zasad, zanim spróbuję tam łowić dronami.

Według International Game Fish Association, łowienie dronem jest dozwolone, o ile linka jest przymocowana do drona tylko za pomocą zatrzasku lub urządzenia zwalniającego. Po tym, jak ryba uderzy w linkę, powinna odłączyć się od drona, pozostawiając walkę tylko między rybakiem a rybą.

Na Florydzie (wśród wielu innych stanów) obowiązują bardzo szczegółowe zasady, prawa i przepisy dotyczące korzystania z dronów w granicach ich stanu. Aby dowiedzieć się więcej o tych zasadach, prawach i przepisach, czytaj dalej!

Co to jest łowienie dronem?

Jako rybak (lub rybaczka – to słowo, prawda?) mogę zaświadczyć, że czasami ryba, którą mamy nadzieję złowić, jest po prostu poza zasięgiem rzucania.

Dron może pomóc w doprowadzeniu linii do odległości, które wcześniej nie były możliwe w pojedynkę.

Jeśli kiedykolwiek używałeś latawca do łowienia ryb, łowienie za pomocą drona będzie bardzo podobne.

Choć wbrew wielu wierzeniom, łowienie dronem nie obejmuje holowania ryby przy pomocy drona.

Drony mogą być używane tylko do dostarczania przynęty lub linki do ryb, aby nie ciągnąć lub zwijać ryby bliżej brzegu lub z wody.

Oprócz pomocy w dostarczaniu linki i haczyka do łowienia z większej odległości, drony mogą być również używane do śledzenia walki między tobą a rybą. Jest to miejsce, którego niewielu widziało, a oglądanie bitwy z lotu ptaka może być nie tylko ekscytujące, ale także pomocne w utrzymaniu ryby na żyłce.

Zasady i przepisy dotyczące połowów dronów

W 1940 r. utworzono Międzynarodowe Stowarzyszenie Ryb Łownych, aby stworzyć zbiór zasad, które ustanowią przepisy etyczne wędkarstwa na całym świecie.

Istnieje inny zestaw zasad dotyczących połowów słodkowodnych, morskich i muchowych. Pomoc w stworzeniu bardziej szczegółowego i jasnego zestawu przepisów dla każdego przypadku podczas wędkowania.

W części opisującej dopuszczalne połowy, opisuje, w jaki sposób podpory, downriggery, rozrzutniki i latawce mogą zdobyć rybę. Można ich jednak używać tylko wtedy, gdy ryba w momencie zetknięcia się z linką odczepi się od urządzenia i nie będzie już w żaden sposób przyczepiona.

Po nagraniu filmu przedstawiającego drona używanego w podobny sposób u wybrzeży podobnych do tych na Florydzie, International Game Fish Association rozpoczęło ponowną ocenę etycznego wykorzystania dronów w połowach.

Film przedstawia drona dostarczającego przynętę do ławicy tuńczyków za falami.

Ta ławica żywieniowa tuńczyka była daleko poza wszelką możliwą obsadą rybaka; jednak za pomocą drona był w stanie ustawić przynętę bezpośrednio nad żerującą rybą.

Po jednym z uderzeń żerujących ryb widać, jak linka odczepia się od drona (co wskazuje na prawidłowe użycie urządzenia zwalniającego lub zatrzaskowego), a rybak jest teraz poddawany próbie holowania dużego tuńczyka przez około stu stóp przyboju do brzegu.

International Game Fish Association podjęło decyzję, że dopóki dron przestrzega tych samych zasad i przepisów, co latawiec, nie będą miały miejsca nieetyczne działania.

Korzystanie z dronów musi być również zgodne z przepisami i regulacjami dotyczącymi dronów, a także z listą zasad International Game Fish Association.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są przepisy dotyczące używania dronów w granicach stanów Florydy.

Przepisy dotyczące dronów na Florydzie

Zasady i przepisy, które zostały ustanowione dla korzystania z dronów na Florydzie, zostały przyjęte i są bardzo podobne do przepisów dotyczących dronów w wielu innych stanach.

Zanim zaczniesz latać dronem, powinieneś wiedzieć, jakich zasad powinieneś przestrzegać i jakie dokumenty musisz posiadać: Część 107 Small UAS Rule Federalnej Administracji Lotnictwa, Special Rule Federal Aviation Administration dla modeli samolotów, Certyfikat pilota zdalnego sterowania lub Federalny Certyfikat Autoryzacji.

Upewnij się, że rozumiesz zasady dotyczące korzystania z dronów i posiadasz odpowiednią dokumentację.

Jeśli latasz dronem jako pilot komercyjny na Florydzie, musisz przestrzegać przepisów Federalnej Administracji Lotnictwa Część 107 Small UAS Rule. Ta zasada zawiera listę ograniczeń operacyjnych, odpowiedzialności pilota zdalnego i wszelkich innych wymagań dotyczących statku powietrznego.

Część zasady części 107 obejmuje wymóg zdania testu wiedzy lotniczej Federal Aviation, aby otrzymać certyfikat pilota zdalnego.

Jeśli latasz dronem jako hobbysta (czyli po prostu latasz dronem dla zabawy lub przyjemności), musisz zarejestrować swojego drona w Federalnej Administracji Lotnictwa.

Hobbyści są zobowiązani jedynie do przestrzegania Zasad Specjalnych Federalnej Administracji Lotnictwa dla modeli samolotów.

Zasady te stanowią, że możesz latać dronem tylko w celach rekreacyjnych lub rozrywkowych, nie możesz przekraczać niczego powyżej 400 stóp w niekontrolowanej przestrzeni powietrznej i że musisz widzieć drona przez cały czas.

Ograniczona przestrzeń powietrzna dla dronów ma zastosowanie do infrastruktury krytycznej powyżej 400 stóp lub powyżej.

Oprócz tych podstawowych zasad drony nie mogą latać w pobliżu innych statków powietrznych, nad grupami ludzi, nad stadionami lub wydarzeniami i nie mogą przeszkadzać w żadnych pojazdach ratowniczych ani działaniach ratunkowych.

Jeśli latasz dronem jako pracownik rządowy na liniach stanowych Florydy, możesz to zrobić zgodnie z zasadą Federal Aviation Administrations Part 107 lub możesz mieć federalny certyfikat autoryzacji.

Stan Floryda ma wtedy trzy szczegółowe prawa, które mają zastosowanie do całego stanu i zostały napisane i uchwalone przez stanową legislaturę.

Pierwsza ustawa (HB 1027) stanowi, że samorządy nie mogą tworzyć własnych przepisów regulujących korzystanie z bezzałogowych systemów powietrznych (dronów); mogą jednak tworzyć rozporządzenia i ograniczenia dotyczące dronów.

Pierwsza ustawa stanowi również, że drony nie mogą być eksploatowane nad żadną infrastrukturą krytyczną w rozumieniu ustawy Patriot Act z 2001 r. oraz że drony nie mogą być uzbrojone w jakikolwiek sposób, kształt lub formę.

Drugie prawo (SB 766) ma na celu ochronę praw jednostki przed użyciem dronów. Drony nie mogą być używane do robienia zdjęć lub filmów jakiejkolwiek własności prywatnej, właściciela lub osoby bez ich zgody.

W przypadku trzeciego prawa (SB 92) podaje definicję drona, a następnie ustanawia ograniczenia dotyczące tego, w jaki sposób organy ścigania mogą z nich korzystać.

Funkcjonariusze organów ścigania mogą używać drona tylko wtedy, gdy mają nakaz, istnieje zagrożenie terrorystyczne lub jeśli konieczne jest natychmiastowe podjęcie działań, aby zapobiec utracie życia. Organy ścigania mogą również użyć drona podczas poszukiwania zaginionej osoby.

Zarządzenia lokalne

Tylko cztery obszary na Florydzie stworzyły własne rozporządzenia regulujące użycie dronów na swoim terenie.

W mieście Bonita Springs dronami nie wolno latać na terenie Parku Miejskiego, z wyjątkiem sytuacji, gdy park jest pusty.

Zabronione jest zatem latanie dronami w promieniu 25 stóp od jakichkolwiek budynków, linii energetycznych, ludzi lub opraw oświetleniowych w mieście Bonita Springs.

Sprawdź lokalne przepisy dotyczące ograniczeń dotyczących dronów przed lotem dronem.

W mieście Miami dronami nie wolno latać w promieniu pół mili od wydarzeń sportowych lub innych wydarzeń na dużą skalę.

Co więcej, miasto Miami ponownie podkreśla, że ​​drony nie są w stanie przewozić żadnego rodzaju „odłączanego ładunku” ani broni. W granicach miasta wymagane jest zezwolenie na niektóre czynności, w tym dron.

Przed wyjazdem na ryby do Miami dokładnie sprawdź, czy nie musisz uzyskiwać specjalnego zezwolenia na akwen, na którym łowisz.

W Defuniak Springs drony nie mogą latać nad czyjąkolwiek własnością (publiczną lub prywatną) bez zgody.

Wszelkie drony, które są wykorzystywane do celów komercyjnych, muszą również zarejestrować się na wydziale policji przed użyciem w mieście.

W Orlando na Florydzie miasto nałożyło więcej ograniczeń na to, jak bardzo drony mogą latać do ludzi.

Drony nie mogą znajdować się w promieniu 500 stóp od jakiegokolwiek zgromadzenia ponad 1000 osób. W parkach miejskich, szkołach lub miejscach takich jak Amway Center, Harry P. Leu Gardens, Camping World itp. drony nie mogą znajdować się w promieniu 500 stóp od nich.

Możesz jednak uzyskać pozwolenie na dostęp do tych obszarów za 20 do 150 dolarów.

Na każdego, kto złamie powyższe przepisy w którymkolwiek z miast lub lokalizacji, nałożą się wysokie kary.

Jak trutować ryby (i nadal przestrzegać prawa)

Jak widzieliśmy powyżej, podczas łowienia dronem obowiązują pewne zasady.

Poniżej opisałem, jak można łowić dronami i unikać łamania zasad lub przepisów.

Możesz kupić downriggery, zaciski zwalniające lub zatrzaskowe, aby przymocować je do swojego osobistego drona, a nawet możesz kupić drona stworzonego specjalnie do łowienia ryb.

Najprostszą formą szybkiego uwolnienia jest przymocowanie haka do spodu drona z otworem skierowanym do przodu. Nie pozwala to na odłączenie linki od drona, gdy ryba uderzy, ale raczej prowadzi linkę dalej niż podczas normalnego rzutu i pozwala upuścić ją tam, gdzie chcesz.

Przymocuj linkę do haczyka, zawiązując linkę półluźnym węzłem.

Upewnij się, że przymocowany hak nie koliduje z żadnym z czujników lub że linka nie będzie kolidować z ostrzami twojego drona.

Wypuść linię na rolce i wyślij drona w wybrane miejsce. Idź powoli, aby upewnić się, że nie tworzysz splotów w linii.

Aby upuścić linkę, wystarczy cofnąć drona, aż linka odpadnie. Sprowadź drona z powrotem na brzeg i zamknij linkę na swoim kołowrotku.

Teraz, gdy Twoja żyłka się skończyła, możesz zacząć łowić w normalny sposób (wciąż obowiązują wszystkie zasady wędkowania, prawa i przepisy dotyczące sprzętu).

Jeśli zdecydujesz się użyć urządzenia zwalniającego podczas łowienia dronem, pomysł jest nadal stosunkowo ten sam.

Przyczepisz linkę do drona, zwolnisz linkę z kołowrotka i przerzucisz ją tam, gdzie chcesz, aby ryby brały.

Opuść drona, aż znajdzie się tuż nad powierzchnią wody lub do momentu zanurzenia haczyka (zależy to od rodzaju ryby, którą chcesz złapać). Pamiętaj, aby przestać wypuszczać żyłkę, gdy żyłka znajdzie się w pożądanej pozycji i nawinąć nadmiar luzu.

Gdy ryba uderzy w twoją linkę, linka powinna odłączyć się od drona. Następnie możesz odstawić drona na brzeg i kontynuować łowienie jak zwykle.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się używać drona do łowienia ryb, zawsze pamiętaj o wszelkich specjalnych zasadach, które mogą dotyczyć plaży lub obszaru, na którym łowisz.

Upewnij się, że podczas łowienia w pobliżu lub pod dronem nie ma ludzi, budynków ani linii energetycznych.

Upewnij się również, że nie znajdujesz się na terenie prywatnym ani w parku stanowym Florydy.

Upewnij się, że masz odpowiednie dokumenty do korzystania z drona oraz odpowiednie licencje i tagi do łowienia ryb.

Przede wszystkim upewnij się, że korzystanie z drona podczas wyprawy na ryby jest bezpieczne dla Ciebie, ryb i każdego, kto może znajdować się w pobliżu.