Czy warto mieć generator Hondy? Dlaczego wybrałem 2200i

Przenośny generator RV jest niezbędny, jeśli chcesz cieszyć się luksusami swojego pojazdu, nawet gdy jesteś z dala od źródła zasilania. Generator jest tym, co oddziela cię od biwakowania w kamperze i życia w kamperze. Jeśli myślisz o zakupie generatora RV, jedną z marek, którą możesz rozważyć, jest Honda. Czy ich generatory są warte zachodu?

Generatory Hondy, zwłaszcza 2200i, są doskonałym wyborem dla właścicieli kamperów poszukujących lekkiego, cichego generatora, który jest bardzo przenośny i łatwy do spakowania. Chociaż możesz potrzebować więcej niż jednego 2200i, aby uzyskać znaczną moc, ten generator jest świetny w oszczędzaniu gazu.

W dzisiejszym artykule przedstawię generator Honda 2200i i omówię, dlaczego jest to mój wybrany generator RV, w tym moje osobiste doświadczenia z jego używaniem. Jeśli jeszcze nie kupiłeś generatora RV, to jest jeden post, którego z pewnością nie będziesz chciał przegapić.

Co to jest Honda 2200i?

Chcę zacząć od omówienia Honda 2200i generatora szczegółowo. Ten generator waży 40 funtów i mierzy 16 cali na 20 cali na 11 cali. Należy do serii Honda Power Equipment Super Quiet, więc będzie mniej hałasować. Podczas biegu emituje dźwięk o natężeniu od 48 do 57 decybeli.

Dzięki technologii inwerterowej Honda 2200i zapewnia czystą, stabilną moc, nie będąc dużym generatorem. System Eco-Throttle, który jest dostępny wyłącznie w Hondzie, pozwoli zaoszczędzić sporo benzyny w porównaniu z innymi generatorami. Otrzymasz od 3,2 do 8,1 godziny pracy na jednym zbiorniku gazu, jeśli używasz tego generatora przy normalnych ustawieniach obciążenia. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zasilać swój samochód kempingowy przez wiele godzin w ciągu dnia, czy nawet przez całą noc, model 2200i sobie z tym poradzi.

Jeśli okaże się, że potrzebujesz więcej mocy niż może zaoferować pojedynczy generator 2200i, Honda twierdzi, że możesz łatwo połączyć swój pierwszy generator z drugim tego samego modelu za pomocą przewodu lub kabla. Teraz będziesz mieć łącznie 4400 watów mocy.

Wyłącznik elektroniczny w tym generatorze Hondy zapobiega przeciążeniom, dzięki czemu generator działa dłużej. Zarówno tłumik iskier, jak i łapacz iskier spełniają normy USDA. Kolejną świetną cechą jest tłoczona metalowa wkładka liny odrzutowej, która chroni korpus generatora przed długotrwałym uszkodzeniem. Miły jest również większy obszar wentylacji, dzięki czemu komponenty w 2200i mogą szybciej się ochłodzić.

2200i 120 W i 2200i 30 A

Upewnij się, że otrzymujesz model, którego szukasz. Moja przyczepa podróżna ma usługę 30Amp, więc upewniłem się, że wybrałem po jednym z nich. Jeśli szukasz zapasowego generatora do domu lub nie zamierzasz podłączać go do swojego RV, wersja 120-watowa powinna być w porządku. Jeśli jednak chcesz podłączyć go do swojego kampera chociaż raz, wersja 30Amp jest najlepszym rozwiązaniem.

Moje doświadczenie z generatorem Honda 2200i

Kiedy patrzyłem na generatory do mojego kampera, natknąłem się na Hondę 2200i i spróbowałem. Pojedyncza jednostka wytwarza 2200 watów mocy, więc postanowiłem zrobić to, co sugeruje Honda, czyli kupić drugie 2200i i połączyć je razem kablem równoległym. Teraz miałem dość mocy, aby uruchomić klimatyzator w mojej przyczepie podróżnej, co z pewnością uprzyjemniało przebywanie w pojeździe.

Byłem bardzo zadowolony z osiągów Hondy 2200i. Uwielbiam to, jak lekkie są, ponieważ dzięki temu są jeszcze bardziej przenośne. Przy wadze nieco ponad 40 funtów każdy, nie miałem problemu z noszeniem generatorów i umieszczaniem ich tam, gdzie chciałem, ponieważ nie czułem, że muszę je dźwigać. Kiedy nadszedł czas, aby wyjąć generatory z mojego kampera i przechowywać je w innym miejscu, było to również łatwe i bez wysiłku.

Czy warto mieć generator Hondy?

Jeśli twój obecny generator robi zbyt dużo hałasu lub zasysa gaz, jakby nie było jutra, możesz rozważyć Hondę 2200i. Czy warto? Myślę, że tak i z wielu powodów. Oto lista najlepszych funkcji i zalet 2200i.

Proste uruchamianie

Jeśli podłączasz generator, zwykle dzieje się tak dlatego, że pieczesz się w swoim kamperze z gorąca lub dlatego, że dzieci narzekają, że się nudzą. Innymi słowy, chcesz szybko uruchomić generator. Zmaganie się z startupem sprawi, że będziesz jeszcze bardziej sfrustrowany, nie wspominając już o marnowaniu czasu.

Honda 2200i jest wyposażona w automatyczny mechaniczny dekompresor z kodowaniem kolorami, dzięki czemu uruchamianie za każdym razem jest bardzo proste. Jeszcze lepsze jest to, że dekompresor mechaniczny w mniejszym stopniu obciąża silnik 2200i, dzięki czemu generator może działać dłużej.

Honda 2200i wykorzystuje silnik Honda GXR120 o pojemności skokowej 121 cm3 i napięciu wyjściowym 120 V AC oraz 12 V DC. Jego system startowy aktywuje się wraz z odrzutem, a zbiornik paliwa może pomieścić 0,95 galona. Honda oferuje trzyletnią gwarancję handlową i trzyletnią gwarancję mieszkaniową na generator.

Mniejsze zużycie paliwa

Zamiast wyłączać generator, aby stracić całe światło i energię elektryczną w pojeździe, 2200i ma alert dotyczący oleju, który informuje o niskim poziomie baku. Możesz wyłączyć generator i zachować paliwo, zanim się wyczerpie, lub zatankować i utrzymać zasilanie.

Przy obciążeniu 1/4 można uzyskać około 8 godzin pracy na 1 galonie gazu.

Przy pełnym obciążeniu można oczekiwać około 3 godzin pracy na 1 galonie gazu.

Inną opcją, którą masz, jest ustawienie generatora na ustawienia bez paliwa. W tym trybie 2200i pozwoli silnikowi korzystać z paliwa gaźnika, a gdy to się wyczerpie, silnik sam się wyłączy. Kiedy musisz przechowywać generator przez długi czas, nie musisz się martwić o nieświeży gaz dzięki tej poręcznej, małej funkcji.

Cicha praca

Ten jest duży. Hałaśliwy generator na kempingu lub gdziekolwiek z ludźmi z pewnością doprowadzi do wielu skarg, a może nawet wizyty policji. Czy kiedykolwiek próbowałeś spać z głośnym hukiem i jękiem generatora tuż za twoimi drzwiami? Powodzenia z tym.

2200i jest oceniany na poziomie hałasu 57 decybeli w najgłośniejszym. Hałas przy tej głośności jest uważany za umiarkowany. Poziom hałasu wynoszący 50 decybeli dorównuje umiarkowanym opadom deszczu. Hałas do 60 decybeli to odpowiednik pracy zmywarki lub głośności zwykłej rozmowy. Nie ryzykujesz uszkodzenia słuchu, dopóki nie osiągniesz lub nie przekroczysz 85 decybeli.

Taki normalny poziom hałasu z 2200i powinien również znacznie ułatwić uzyskanie dobrej jakości dźwięku nawet przy uruchomionym generatorze.

Technologia Bluetooth

Honda oferuje ekskluzywną aplikację na smartfony My Generator, która pomoże Ci monitorować nowy generator. W przypadku 2200i aplikacja umożliwia wyłączenie generatora z odległości do 75 stóp, jednak nie będzie można go uruchomić z aplikacji.

Wspaniałą cechą tej aplikacji jest to, że oferuje monitorowanie konserwacji wszystkich generatorów Hondy. Wspaniale jest mieć przypomnienia dla wszystkich silników gazowych i chciałbym, aby moja myjka również miała tę technologię.

Oto lista monitorów aplikacji:

 • Olej silnikowy
 • Odświeżacz powietrza
 • Świece zapłonowe
 • łapacz iskier
 • Luz zaworowy
 • Komora spalania
 • Zbiornik paliwa, filtr i rurka

Godna pozazdroszczenia moc

W zależności od tego, co chcesz zasilać w swoim kamperze, możesz potrzebować dwóch 2200is, ale nawet jeden generator może zrobić więcej, niż myślisz. Oto szacunkowa moc niektórych standardowych artykułów gospodarstwa domowego, które możesz mieć w swoim kamperze:

 • MacBook Pro lub odpowiednik laptopa – od 75 do 85 watów
 • Ładowarka do smartfona – 10 watów
 • Stereo – od 30 do 100 watów
 • Radiobudzik – od 10 do 50 watów
 • Wentylator oscylacyjny – od 50 do 120 watów
 • Pralka – od 500 do 1000 watów
 • Lodówka RV – od 500 do 750 watów
 • Żelazko – od 1000 do 1500 watów
 • Grzejnik kosmiczny – od 750 do 1000 watów
 • Odkurzacz – od 300 do 1500 watów
 • Suszarka do włosów – od 1000 do 1875 watów
 • Toster – od 800 do 1500 watów
 • Piekarnik toster – 1200 watów
 • Patelnia elektryczna – od 1000 do 1500 watów
 • Płyta grzejna – 750 do 1000 watów
 • Gofrownica – od 800 do 1500 watów
 • Kuchenka mikrofalowa – od 1000 do 2000 watów
 • Blender – 300 do 1000 watów
 • Ekspres do kawy – od 600 do 1200 watów

Jeśli uruchamiasz te elementy pojedynczo, a nawet niektóre z nich dwa naraz, pojedynczy 2200i powinien wystarczyć. Jeśli jednak potrzebujesz mieć włączony laptop, działającą lodówkę, pralkę wirującą ubrania, oraz żelazko gotowe do pracy, wtedy lepiej z drugim generatorem.

Przychodzą mi do głowy tylko dwie wady Hondy 2200i. Pierwszym z nich jest to, że sam jeden generator może nie wystarczyć, jak powiedziałem. To wymaga zakupu drugiego 2200i, co prowadzi mnie do kolejnej potencjalnej wady. Ten generator kosztuje ponad 1100 USD za sztukę, więc ogólnie rzecz biorąc, wydajesz dużo pieniędzy.

Oczywiście powinieneś już wiedzieć, że posiadanie kampera nie jest dokładnie tanie, więc może koszt generatorów nie zaskoczy Cię tak bardzo.

Korzyści z posiadania generatora do kampera

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Hondę 2200i, czy inny generator, myślę, że zawsze warto mieć generator lub dwa w trybie gotowości, gotowe do podłączenia i uruchomienia, gdy najbardziej ich potrzebujesz. Oto kilka wspaniałych korzyści z generatora, które warto przemyśleć, jeśli nadal nie możesz się zdecydować.

Dostęp do wygód stworzeń

RV jest dla ludzi, którzy kochają wspaniałe plenery, ale niekoniecznie chcą je uprawiać. Jest tak, jak powiedziałem wcześniej, kiedy RV nie ma mocy, zasadniczo biwakujesz.

Dzięki generatorowi możesz cieszyć się takimi udogodnieniami jak smartfon, odtwarzacz DVD, ekspres do kawy, suszarka do włosów i klimatyzacja. To, czy możesz uzyskać dostęp do Internetu w szczerym polu, to zupełnie inna sprawa, ale hej, przynajmniej Twój telefon działa.

Święty spokój

Generatory są przydatne nie tylko do zasilania codziennych potrzeb, ale także do innych części twojego kampera, które mogą umrzeć, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Na przykład, czy Twoja pompa wody przestała działać? Twój generator może to wycisnąć. Czy twoje baterie są wyczerpane? Użyj swojego generatora. Spokój ducha, jaki możesz uzyskać z generatora, nie ma sobie równych.

Przeglądaj więcej

Czasami możesz czuć się ograniczony w swoich przygodach z kamperem, ponieważ wydaje się, że zawsze musisz zadbać o swoją trasę wokół dostępności kempingów. W przeciwnym razie nie możesz się zatrzymać i podłączyć. Dzięki generatorowi masz swobodę planowania własnej ścieżki bez kempingu, ponieważ będziesz mieć niezawodne zasilanie, gdziekolwiek jesteś.

Końcowe przemyślenia

Honda 2200i to 2200-watowy generator, który waży około 40 funtów i wytwarza hałas poniżej 60 decybeli. To mój wybrany generator, chociaż kupiłem dwa generatory 2200i i podłączyłem je. Jestem bardzo zadowolony z tego generatora, dlatego chciałem go polecić każdemu, kto go szuka.