Czy w kabinie obok siebie mogą znajdować się grzejniki?

Prawie każdy UTV może mieć ogrzewanie wewnątrz kabiny, podczas gdy niektóre UTV mają wstępnie zainstalowane ogrzewanie wewnątrz kabiny, takie jak Polaris NorthStar, inne mogą z łatwością mieć zainstalowane ogrzewanie w kabinie profesjonalnie lub samodzielnie.

Mówiłem, że zew przygody nigdy nie śpi, a zwłaszcza nie zapada w stan hibernacji. Oznacza to, że bez względu na pogodę na zewnątrz, dostanę swój ratunek na przygodę, nawet jeśli zamarznę na śmierć.

Przekonałem się, że trzepanie w śniegu i lodzie zimą może być prawie przyjemniejsze niż robienie tego w błocie i piasku latem. Jest jednak drobny problem polegający na tym, że niższe temperatury tłumią rzeczy.

Jeśli jesteś podobny do mnie i uwielbiasz być obok siebie przez cały rok, prawdopodobnie napotkałeś problem z ogrzaniem się w te zimowe miesiące.

Na szczęście, o ile nie chcesz, nie musisz polegać na kurtkach wypchanych ocieplaczami, profesjonalnym sprzęcie do skuterów śnieżnych czy odzieży na zero stopni, aby utrzymać ciepło podczas jazdy w zimowym śniegu.

Jak działa grzałka?

Przeciętna nagrzewnica kabiny UTV działa w taki sam sposób, jak nagrzewnica w Twoim samochodzie i szczerze mówiąc, jest to bardzo prosty proces.

Nagrzewnica wykorzystuje ten sam płyn chłodzący, który przepływa do silnika, jednak nagrzewnica pobiera to płyn chłodzący, a następnie przepuszcza go przez rdzeń nagrzewnicy.

Zwykle grzejnik ten znajduje się w desce rozdzielczej samochodu, jednak w przypadku większości pojazdów UTV będzie on umieszczony w najdogodniejszym miejscu, w którym można go przykręcić.

Gdy płyn chłodzący przepłynie przez rdzeń nagrzewnicy, znajduje się wentylator, zwykle używany przez klimatyzację, ale w tym przypadku albo podłączony do zestawu nagrzewnicy, który następnie wydmuchuje gorące powietrze.

W zależności od jednostki/zestawu grzejnego będą albo wentylatory, które są przymocowane do samego nagrzewnicy, które można następnie obracać i regulować, albo w przypadku niektórych zestawów można uruchomić je przez wentylatory w desce rozdzielczej UTV, chociaż ten proces jest nieco bardziej złożony w przypadku projektu DIY.

Czego będziesz potrzebować przed i do instalacji

Grzejniki do prawie każdego UTV są łatwo dostępne iw większości nie są zbyt drogie w zakupie i nie są zbyt trudne do skonfigurowania do standardowego UTV.

Chociaż istnieje kilka UTV, które są wyposażone w „zimowe” taksówki, są one drogie i większość ludzi nie płaci dodatkowych 5000 dolarów lub więcej, niż te rzeczy kosztują.

Dobra kabina:

Zanim zaczniesz montować ogrzewanie w kabinie UTV, upewnij się, że masz odpowiednią kabinę. Teraz, chociaż nie jest to konieczne, jest dość oczywiste, dlaczego potrzebujesz dobrej kabiny.

Jeśli nie masz sposobu na zatrzymanie ciepła, tj. solidnej kabiny, to na początek nie ma sensu montować ogrzewania.

Teraz nie musisz wychodzić i kupować twardej kabiny o wartości 1000 USD. Istnieje wiele lekkich „kabin zapinanych na suwak”, które dobrze by zatrzymywały ciepło. To tutaj miękka obudowa dla Polaris Razor XP jest doskonałym przykładem taniej obudowy, która poradziłaby sobie dobrze.

Naprawdę, o ile masz przednią szybę, dach i drzwi, aby zatrzymać ciepło, to będzie to dobra pułapka, aby zatrzymać ciepło.

Zestaw grzałki:

Następnie polecam zakup zestawu grzejnego. Chociaż nagrzewnicę można po prostu kupić od razu, chyba że już ją masz, będziesz potrzebować wielu węży i ​​akcesoriów niezbędnych do zainstalowania nagrzewnicy w kabinie.

W Internecie dostępnych jest wiele zestawów grzewczych, które zawierają wszystkie węże, opaski zaciskowe, złącza, złączki do węży i ​​inne akcesoria potrzebne do instalacji i zwykle kosztują one około 300-500 dolarów w zależności od marki.

Narzędzia:

Chociaż każdy zestaw montażowy jest inny i może wymagać innych narzędzi zgodnie z instrukcją montażu, istnieje kilka dość uniwersalnych narzędzi, których będziesz potrzebować, aby zainstalować te grzejniki w swoim pojeździe.

W większości przypadków prawie zawsze będziesz Potrzebujesz szczypiec, okularów ochronnych, klucza dynamometrycznego, wiertarki, wsporników montażowych (jeśli nie są zawarte w zestawie), papieru ściernego i noża.

Niektóre zestawy wymagają posiadania piły walcowej, czyli zwykle po to, aby poprowadzić wąż lub zamontować różne części do UTV, więc chociaż nie zawsze jest to konieczne, nie zaszkodzi mieć ją na wszelki wypadek.

Najlepsze podgrzewacze na rynku

Istnieje wiele różnych grzejników po rynku, które można kupić. Niektóre są dostarczane w pełnych zestawach, jak wspomniano wcześniej, a inne oferują same grzejniki z być może trochę dodatkowymi.

Jeśli chodzi o to, który grzejnik jest najlepszy z najlepszych, najwyższy z najwyższych i sprawi, że poczujesz, że siedzisz na plaży na Bahamach, mimo że faktycznie doświadczasz mroźnej, ciężkiej, zimowej zimy w Montanie…. nie mogę powiedzieć.

Mogę tylko wymienić dla ciebie różne grzejniki, które uważam za najlepiej sprzedające się. Wszystkie mają jednak swoją specyfikę, ponieważ niektóre są przeznaczone tylko dla Polaris i Arctic Cat, podczas gdy inne są przeznaczone dla Hondy i Yamahy.

Jeśli szukasz nagrzewnicy z rynku wtórnego do swojego UTV, koniecznie sprawdź, czy kupowana nagrzewnica jest odpowiednia dla Twojej marki i modelu obok siebie.

Zamieściłem kilka linków do Amazon, gdzie można znaleźć te różne grzejniki.

Ogrzewacze kabinowe Aqua-Hot:


Te grzejniki są dostępne w dwóch różnych rozmiarach, które można ustawić obok siebie. Są to AH-100, które wytwarzają maksymalnie 4000 BTU na godzinę, a AH-200 dostępny na Amazon, który daje 6000 BTU/godzinę.

A BTU (Brytyjska Jednostka Cieplna) to ilość energii cieplnej potrzebna do podniesienia temperatury jednego funta wody o jeden stopień F.

System Aqua-Hot działa poza układem chłodzenia UTV, tak jak opisaliśmy powyżej w sekcji „Jak działa grzałka”. Jednak ten system wykorzystuje wentylator wyciągowy o wysokim przepływie / niskim natężeniu, dzięki czemu system może być używany na nawet mniejszych akumulatorach UTV.

Ponadto Aqua-Hot posiada zgłoszony do opatentowania kolektor rozdzielający chłodziwo, który pozwala zrównoważyć natężenie przepływu chłodziwa z silnika do ogrzewania kabiny. To także plus dla tego systemu.

Grzałka będzie kosztować około 225-300 USD plus dodatkowe 250 USD za zestaw instalacyjny.

Ogrzewacze kabiny Firestorm:


Nagrzewnica kabiny Firestorm firmy MotorAlliance to kolejna świetna opcja. Jego zestaw instalacyjny zawiera wsporniki montażowe dostosowane do danego pojazdu, węże, regulowane żaluzje, złączki do węży i ​​złączki elektryczne.

Będziesz musiał wybrać swój model UTV do odpowiedniego zestawu instalacyjnego.

Ten grzejnik wytwarza około 14 600 BTU przy 135 CFM (stóp sześciennych na minutę). W zależności od konkretnego pojazdu wspornik montażowy ten zestaw dostępne na Amazon będzie kosztować od 300-600 USD.

Ogrzewacze kabiny kruszarki do lodu:

Ta nagrzewnica jest nieco bardziej kompaktowa niż inne, co jest przydatne, gdy na początku nie masz dużo więcej miejsca w kabinie.

Jest to kolejny zestaw, który zapewnia niestandardowe, wycinane laserowo, malowane proszkowo wsporniki montażowe dostosowane do marki i modelu Twojego pojazdu.

Moc grzejników wynosi tutaj od 13 200 do 14 600 BTU, a dostępna jest również wersja pod maską, która wytwarza 28 000 BTU, która ma kanały prowadzące do deski rozdzielczej z zamykanymi i regulowanymi otworami wentylacyjnymi.

Te grzejniki są nieco tańsze w cenie 325-450 USD.

Grzejniki kabinowe Moose Utility:

Te grzejniki Moose Utility są nieco droższe, zaczynając od około 525 USD i sięgając nawet 750 USD. Jednak mają imponujące 16 000 BTU i mają wentylator o trzech prędkościach.

Zestaw zawiera odmrażacz, węże, złączki i cały niezbędny sprzęt instalacyjny, aby ułatwić instalację.

Ogrzewanie kabiny QuadBoss:


Oto kolejny zestaw, który jest specyficzny dla pojazdu. Podobnie jak inne systemy grzewcze, QuadBoss korzysta z układu chłodzenia silnika i wykorzystuje tylną nagrzewnicę z mocnym wentylatorem wyciągowym o niskim poborze powietrza.

Zestawy QuadBoss znalezione na Amazon są dostępne dla arktycznych kotów; Can-Ams; Hondy; Aligatory John Deere; Kawasaki; Polaris Rangers i Generałowie; i Yamaha Rhinos, Vikings and Wolverines i kosztują 750-850 USD.

Grzałka Koplina:

Grzałka Koplin to mniejsza, 12V grzałka, która zapewnia 4000 BTU. Ponieważ jest tak mały, zmieści się pod większością kresek lub na podłodze. Posiada wentylator o zmiennej prędkości, dzięki któremu nie musisz się martwić o rozładowanie baterii.

Kosztuje około 629 dolarów.

Opcje alternatywne

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz mieć ogrzewania w swojej kabinie, możesz wybrać alternatywną trasę i kupić ogrzewanie siedzeń. Zestawy podgrzewanych foteli Symtec kosztują od 80 do 200 USD.

Lub jeśli chcesz mieć cały kombinezon, który jest ogrzewany, Venture Heat może udzielić odpowiedzi. W cenie od 190 do 300 USD firma Venture Heat wykorzystuje technologię ogrzewania do wytwarzania elektrycznie podgrzewanych wkładek do różnych rodzajów odzieży wierzchniej.

Bez względu na to, co zdecydujesz się zrobić dla swojego UTV w sezonie zimowym, baw się dobrze, bądź bezpieczny i bądź ciepły!