Czy UTV można holować płasko?

W większości przypadków UTV nie można holować na płasko, chyba że obok siebie zmodyfikowano. Aby można było holować mieszkanie, UTV będzie musiał zalegalizować ulicę. Rzadko zdarza się, aby side-by-side były legalne na ulicy prosto z salonu.

Zbliża się lato, a jesień wkrótce nadejdzie, jest to świetny czas, aby wyjść na zewnątrz z przyjaciółmi i rodziną i cieszyć się świeżym powietrzu. To jeszcze lepszy czas, aby wyjąć stary side-by-side i pojeździć po szlaku.

Jeśli jednak jesteś przeciętną osobą, która nie mieszka na ranczo, farmie lub posiadłości wieloakrowej, prawdopodobnie nie masz w pobliżu szlaków i nie możesz po prostu jechać obok siebie do najbliższego szlaku.

Dodatkowo, nawet gdybyś mógł, najprawdopodobniej nie będziesz chciał niepotrzebnie przejeżdżać pojazdu ani zużywać opon. Więc jeśli tak jest, będziesz chciał zakończyć holowanie swojego boku do szlaku/lokalizacji, do której chcesz się udać.

Istnieje wiele dobrych sposobów na holowanie pojazdu obok siebie, ale jest też wiele złych sposobów na zrobienie tego. Najpopularniejszym sposobem holowania rzeczy jest holowanie na płasko, ale nie można tego zrobić z UTV z różnych powodów.

Więc zanim wyjdziesz i przyjedziesz obok siebie do tyłu ciężarówki i zgaśniesz tylną szybę, zniszczysz tylną klapę lub pojazd zerwie pasy i wyjedzie na drogę, pozwól nam przejrzyj kilka nakazów i zakazów holowania swojego UTV, aby zapewnić bezpieczną podróż dla siebie i swoich towarzyszy.

Dlaczego nie możesz holować płaskich pojazdów UTV?

Zazwyczaj za każdym razem, gdy holujesz pojazd, pojazd ten jest zarejestrowany w BMV, ma tablicę rejestracyjną zgodną z prawem drogowym i ma wszystkie inne niezbędne elementy wymagane w danym stanie, aby zalegalizować ulicę obok siebie.

Tak więc pierwszym wymogiem do holowania czegokolwiek, na początek, jest upewnienie się, że jest to dozwolone na drodze, ale tylko dlatego, że jest to dozwolone na drodze, nie oznacza, że ​​będziesz chciał holować pojazd na płasko.

Dostępne obok siebie z fabrycznymi oponami, takimi jak opony Maxxis Bighorn, opony Coyote i inne opony „terenowe”, „brudne”, nie są legalne, a zatem nielegalne jest holowanie pojazdu obok siebie -strona.

Aby nawet holować na płasko obok siebie, musiałbyś mieć opony DOT lub opony drogowe zamontowane obok siebie. Opony drogowe znacznie różnią się od standardowych opon terenowych, które są dostarczane z UTV.

Opony terenowe nie tylko nie są DOT, ale są też zazwyczaj bardzo miękkie. Mają lepszą przyczepność na błocie, ale gruby bieżnik na nich nie czyni ich skutecznymi na chodniku.

Gdybyś miał holować swój UTV z fabrycznymi oponami, zacząłby palić się na chodniku po przejechaniu około 100 mil na godzinę. Możesz w końcu dotrzeć do celu, ale na pewno nie jeździłbyś swoim UTV na stopionych oponach.

Innym powodem, dla którego nie powinieneś holować na płasko obok siebie, jest to, że wyrównanie nie byłoby dla niego odpowiednie. W większości przypadków, gdy holujesz pojazd, taki jak jeep, sedan itp., musisz upewnić się, że kierownica jest zablokowana i że używasz haka holowniczego, aby upewnić się, że pojazd nie kołysze się podczas holowania.

Obok siebie naprawdę nie ma tych opcji haka holowniczego, więc aby nawet zacząć holować obok siebie, musisz ponownie wyregulować ustawienie o kilka stopni, aby można było holować. Następnie, gdy dotrzesz do celu, będziesz musiał ponownie wyrównać ustawienie pojazdu do ustawień fabrycznych, aby móc cieszyć się szlakami.

Musiałbyś powtórzyć ten proces od początku, kiedy zdecydujesz się wrócić do domu. Więc po prostu przeniesienie UTV w inne miejsce nie jest zbyt efektywną rzeczą.

Krótko mówiąc, na początek nie możesz legalnie holować swojego towaru UTV, a nawet jeśli przeszedłeś proces uzyskiwania trwałych opon do nawierzchni, poprawiania wyrównania i legalizacji pojazdu, jest to szybsze i lepsze wykorzystanie Twój czas na zakup przyczepy.

Taktowne wskazówki do ciągnięcia

Mam nadzieję, że do tej pory zniechęciłem cię do holowania swojego UTV. Proszę. Nie rób tego. To się w końcu nie skończy dobrze. Ale niezależnie od tego, czy musisz jechać obok siebie do miejsca docelowego, oto kilka wskazówek, jak prawidłowo holować pojazd.

Poznaj swój pojazd

Zanim zaczniesz holować swój pojazd gdziekolwiek, powinieneś znać pojazd, którym zamierzasz holować swój UTV. Zalecam korzystanie z SUV-a lub ciężarówki, ponieważ są to większe, mocniejsze pojazdy, które mają moment obrotowy i zdolność holowania do przewożenia większych przedmiotów.

Każdy SUV i ciężarówka są jednak inne, dlatego warto zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu, aby sprawdzić, jaka jest ocena holowania dla tego modelu. Jeśli z jakiegoś powodu instrukcja nie określa klasyfikowania holowania lub całkowicie zgubiłeś instrukcję, możesz przejść online do żywotność przyczepy a to da ci wiele ocen holowania pojazdów z 2019 roku.

Jeśli potrzebujesz starszych ocen dla starszych modeli pojazdów, witryna dotycząca przyczepy zawiera również instrukcję.

Poznaj swój zwiastun

Następną rzeczą, o której będziesz chciał się dowiedzieć, jest rodzaj przyczepy, której będziesz używać do holowania obok siebie. Istnieje wiele przyczep do wyboru, a znalezienie właściwej jest niezbędne do płynnego holowania.

Chociaż nie jest to wymagane, dobrze jest mieć przyczepę, która jest specjalnie stworzona do pojazdów ATV/UTV. Są to zazwyczaj przyczepy, które mają pokłady niższe od podłoża, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z przyczepy.

Kiedy wybierasz przyczepę, upewnij się, że jest wystarczająco długa i szeroka, aby pomieścić wszelkiego rodzaju i ile obok siebie planujesz zabrać ze sobą. Jeśli chcesz zmierzyć swój UTV, zrób to.

Niezależnie od tego, czy masz przyczepę dla UTV, będziesz potrzebować ramp. Polecam mieć rampy, które mają co najmniej 1000 funtów limitu wagi. Cokolwiek mniej, a prawdopodobnie złapiesz rampę z ciężaru UTV.

Inną rzeczą, o której będziesz chciał wiedzieć, jest liczba osi, na których znajduje się Twoja naczepa i czy ma hamulec na wszystkich lub niektórych osiach.

Osie mają duży wpływ na rozkład masy i stabilność podczas holowania. Większość przyczep jednoosiowych będzie działać dobrze, chociaż najprawdopodobniej jazda będzie trochę sprężysta.

Przyczepy dwuosiowe są preferowane, ponieważ prawie zawsze mają na nich hamulce, zapewniają znacznie bardziej płynną i stabilną jazdę oraz zazwyczaj mają większą ładowność.

Światła, łańcuchy i ładowanie

W przypadku każdej przyczepy będziesz chciał się upewnić, że przyczepa jest bezpiecznie przymocowana do pojazdu, a UTV jest bezpiecznie załadowany i przypięty do przyczepy.

Przyczepy muszą mieć łańcuchy bezpieczeństwa, należy je krzyżować, tworząc znak X podczas zaczepiania ich do pojazdu ciągnącego.

Jeśli chodzi o światła przyczepy, większość nowszych ciężarówek w ciągu ostatniej dekady ma gniazdo zasilania przy przyczepie, które można podłączyć do przyczepy, aby działały światła hamowania przyczepy.

Kiedy ładujesz UTV na przyczepę, upewnij się, że jest dobrze ustawiony i że ciężar pojazdu jest dobrze wyważony, nie mając zbyt dużego ciężaru po obu stronach przyczepy.

Przyczepiając UTV do przyczepy, upewnij się, że używasz wystarczająco długich, a także grubych i wytrzymałych pasów, aby utrzymać pojazd na miejscu. Paski zapadkowe byłyby preferowaną metodą, przy czym należy używać tych, które mają wystarczająco wysoką wytrzymałość i są wystarczająco szerokie, aby zabezpieczyć UTV.

Zazwyczaj przyczepa ma różne punkty mocowania, do których można przymocować paski. Jeśli twoja przyczepa ich nie ma, musisz znaleźć bezpieczne miejsce do zawiązania pasów, upewniając się, że nie są luźne, a pojazd nie jest podatny na przesuwanie się lub poruszanie podczas procesu holowania.

Bądź mądry i bezpieczny

Jednak decydujesz się na transport UTV, bądź mądry i bądź bezpieczny. Nigdy nie polecałbym ciągnięcia swojego UTV z tyłu łóżka pick-upa, niezależnie od tego, czy zmieści się, czy nie.

Jest to zbyt wiele zagrożeń i odpowiedzialności. Możesz uszkodzić swoją ciężarówkę, rozbić tylną szybę lub złamać tylną klapę. Ponadto pojazd ma mniejsze szanse na prawidłowe zabezpieczenie, a zły wybój na drodze może spowodować, że pojazd obok siebie przeleci w dół drogi.

Przeprowadź badania niezbędne do uzyskania odpowiedniej przyczepy do konkretnego zadania i upewnij się, że wszystko jest bezpiecznie zamocowane przed wyruszeniem w drogę.

Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny i cieszę się z podążania szlakami!