Czy spadochroniarstwo to sport ekstremalny?

Wielu może pomyśleć, że pomysł wzięcia paralotniarstwa i dodania silnika jest niebezpieczny i ryzykowny. To może sprawić, że zatrzymasz się i pomyślisz, jeśli to jest sport, to zdecydowanie w kategorii ekstremalnej. Ale czy to naprawdę sport ekstremalny? Zastanawiałem się dokładnie nad tym samym. To, co znalazłem, było zaskakujące. Pozwól, że opowiem ci trochę więcej o wielkim sporcie, jakim jest paramotoryzacja.

Czy więc paramotoryzacja to sport ekstremalny? Paramotoring jest intensywny, porywający i jest czymś, co uwielbiają poszukiwacze adrenaliny. To zdecydowanie sport ekstremalny, ale nie najniebezpieczniejszy. W Stanach Zjednoczonych zasady, przepisy i wymagania licencyjne są minimalne.

O co więc chodzi w tym sporcie i dlaczego ludzie tak bardzo ryzykują, aby wziąć w nim udział? Cóż, jest wiele powodów i są to powody zawiłe. W tym artykule opowiem Ci więcej o tym, dlaczego paramotoryzacja jest uważana za sport ekstremalny.

Paramotoryzacja jako sport ekstremalny

Choć idea sportu ekstremalnego wydaje się być czymś nieco kontrowersyjnym, jedno jest pewne, a mianowicie, że paramotoryzacja jest sportem ekstremalnym. O dyskusji na Reddicie, ludzie dyskutowali, czy uważają, że paramotoryzacja to sport, czy nie, i ludzie z pewnością mieli swoje opinie. Ale konsensus był taki, że ponieważ może być niezwykle niebezpieczny, jest to sport ekstremalny.

Poszedłbym dalej, mówiąc po prostu fakt, że jesteś na wysokości 18 000 stóp nad poziomem morza, jest wystarczającym powodem, aby nazwać to sportem ekstremalnym. KarmaCommando_ mówi to najlepiej, mówiąc: „Dobra, ale poważnie, jesteś zawieszony przez nylonowy wiatr tysiące stóp nad ziemią. To ekstremalne. Koniec dyskusji”.

O Paramotoringu

Paramotoring jest również znany jako paralotniarstwo z napędem, co dość dobrze wyjaśnia, czym właściwie jest ten sport. Jest to w zasadzie paralotniarstwo z dołączonym silnikiem. Ale jak to faktycznie zmienia grę?

W większości są one takie same, ale nadal istnieją pewne wyraźne różnice. W paramotoringu bierze udział tylko jedna osoba, pilot. Nie jest potrzebna żadna pomoc! W przeciwieństwie do paralotniarstwa, dzięki silnikowi możesz wystartować niemal z każdego miejsca. Podczas szybowania musisz wspiąć się na górę, a następnie z niej zeskoczyć.

Paramotoring jest jednak znacznie bardziej elastyczny. Będąc w powietrzu, możesz włączać i wyłączać silnik w zależności od tego, czy chcesz jeździć na wietrze, czy poruszać się w konkretnym miejscu.

Ten sport jest zaskakująco łatwiejszy niż myślisz! Jest to sport regulowany samodzielnie i wymaga jedynie treningu, a nie jakiejkolwiek licencji. Biorąc to pod uwagę, trening jest niezwykle ważny, ponieważ trening jest w każdym sporcie ekstremalnym.

Aby móc uprawiać ten sport, potrzebny jest trening, co ma sens. W powietrzu będziesz kierować silnikiem, kierunkiem i własnym życiem. Według Osoba ubiegająca się o, podczas treningu zdobędziesz „dobre zrozumienie działania różnych części, takich jak ręczna przepustnica i dźwignie hamulca”.

Wydaje się to dość ważne, biorąc pod uwagę, że są to rzeczy, które utrzymają cię w powietrzu, gdzie chcesz być i nie pozwolą ci skończyć złamanym na ziemi. Zaskakujące jest jednak to, że piloci z napędem paralotniowym w rzeczywistości wymagają mniej szkolenia niż paralotniarze!

Słodka rywalizacja

Chociaż paralotniarstwo jest sportem ekstremalnym, często myśli się o nim jako o spokojnym szybowaniu po niebie. Paramotoring jest pod tym względem inny. Ponieważ napędy nie opierają się na takich rzeczach jak wiatr czy termika, pilot ma o wiele większą kontrolę.

Potężne silniki pomagają pilotom przemieszczać się po niebie z niespotykanymi wcześniej prędkościami i niespotykanymi wcześniej wysokościami. Ta nowa kontrola i potencjał, oczywiście, pobudziły do ​​działania ludzkie dążenie do rywalizacji. Podczas paralotniarstwa po prostu nie masz takiej kontroli i potencjału, jak podczas jazdy na spadochronie.

„Napęd umożliwia pilotom bezpieczne wznoszenie się na wysokość nawet 18 000 stóp (legalnie)… [and] przelecieć w powietrzu aż 80 mil”.

Poszukiwacz.com

Ze względu na ten niesamowity potencjał, piloci paramotorów nieustannie starają się dorównać sobie nawzajem. Są zapaleni piloci, którzy trenują, ćwiczą i dążą do ustanawiania rekordów w tym ekstremalnym sporcie.

Jednym z przykładów, według Seekera, jest Bear Grylls, który w 2007 roku przeleciał swoim zmodyfikowanym napędem przez Himalaje. Był w stanie osiągnąć aż 29 494 stóp. Jeśli zostanie zatwierdzony przez odpowiednie władze, będzie to zdecydowanie nowy rekord w tym ekstremalnym sporcie.

Jeden z łatwiejszych sportów ekstremalnych

Dodaj słowa motor do i tak już przerażającego sportu, a wielu ludzi może się spłoszyć! Ale, co zaskakujące, jest to jeden z łatwiejszych sportów ekstremalnych, według ludzi takich jak Tyler (aka Honcho), bloger podróżniczy.

Nazywa ten sport „amatorską formą lotnictwa”. Później stwierdza: „To, co powinno cię zaskoczyć, to to, jak szybko można zacząć uprawiać sport i od razu zacząć latać. Radości z tym związane są ograniczone jedynie twoją wyobraźnią i 3-godzinnym zasięgiem paliwa na lot.”

Po zadeklarowaniu swojej miłości do sportu kończy bloga słowami „to naprawdę wyjątkowy sport i najłatwiejsza forma lotnictwa osobistego”.

Jak zachować bezpieczeństwo w tym sporcie ekstremalnym?

Chociaż jest to łatwe, nadal musisz zrobić kilka rzeczy, aby zachować bezpieczeństwo. Jak w każdym sporcie, jeśli zaczniesz grać, nie mając pojęcia, co robisz, bardzo prawdopodobne jest, że zostaniesz zraniony.

Planeta paramotorowa oferuje świetną listę rzeczy do zrobienia, aby rozpocząć jazdę na spadochronie. Chociaż jest to łatwe, ostrzegają, aby nie kupować całego sprzętu przed zapisaniem się na szkolenie. Ważne jest, aby upewnić się, że ten sport jest dla Ciebie odpowiedni, zanim zainwestujesz w niego.

  1. Nie kupuj sprzętu przed rozpoczęciem jazdy na spadochronie.
  2. Zanim zaczniesz latać na spadochronie, zdobądź lot w tandemie!
  3. Znajdź dobrego instruktora paramotorowego i szkołę.
  4. Kup swój napęd i skrzydło.
  5. Baw się dobrze, ucząc się jazdy na paramotorze!

Regulamin i Zasady

Jak wspomniano wcześniej, paramotoryzacja jest w większości samoregulującym się sportem ekstremalnym w prawie wszystkich krajach. Piloci są odpowiedzialni za to, aby nie znaleźć się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Według Para Jet, Wielka Brytania jest jednym z przykładów, w których należy być szczególnie świadomym pewnych przepisów.

„Wiele przestrzeni powietrznej [in the UK] jest zarezerwowany dla komercyjnego ruchu lotniczego, rezerwatów dzikiej przyrody, baz wojskowych itp. Przebywanie w niewłaściwym miejscu i na niewłaściwej wysokości może być katastrofą – a w najlepszym wypadku grozi Ci ogromna grzywna”.

PAra Jet

Para Jet mówi również o tym, co jest silnie sugerowane/oczekiwane od potencjalnych pilotów. Oczekuje się, że piloci ukończą szkolenie w profesjonalnej szkole lotniczej i będą mieli dobrą podstawową wiedzę na temat zasad i potrzeb nieba. Możesz znajdź tu szkołę lotniczą w pobliżu!

Chociaż sport jest samoregulowany i nie ma formalnych wymagań licencyjnych, są rzeczy, o których piloci muszą być bardzo świadomi. Muszą zrozumieć, że ich obowiązkiem jest znajomość warunków pogodowych, sprawności napędu i innych warunków zewnętrznych.

Chociaż nauka uczestnictwa w tym ekstremalnym sporcie może wydawać się trudna lub przerażająca, USPPA twierdzi, że wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się o motoparalotniach (pogoda i inne okoliczności życiowe) w zaledwie około 5-8 dni! Ale nawet jeśli masz mało czasu w tygodniu, zajmuje to najwyżej 2-3 miesiące. Ten sport ekstremalny nie jest trudny do nauczenia.

Powiązane pytania

Czy jazda na spadochronie jest tak samo bezpieczna jak paralotniarstwo? Chociaż paramotoryzacja i paralotniarstwo wydają się bardzo podobne, istnieje wiele różnic, gdy się im przyjrzy. W niektórych przypadkach jazda na spadochronie może być bezpieczniejsza niż paralotniarstwo. Podczas gdy paralotniarstwo zależy od zewnętrznych źródeł, takich jak wiatr i termika, paralotniarstwo zależy głównie od silnika.

Potrzebujesz licencji na motolotnię? Paramotoring jest sportem regulowanym samodzielnie, więc nie jest wymagana żadna licencja. Jednak ze względu na bezpieczeństwo Twoje i innych wokół Ciebie wymagane jest odpowiednie przeszkolenie przed lotem. Ten sport może być niebezpieczny, jeśli biorą w nim udział ci, którzy nie wiedzą, co robią.