Czy śnieżki bolą?

Wyszłaś odgarniając swoje podwórko, gdy jeden z sąsiadów krzyczy „głowa do góry!” Z czapką z dzianiny zakrywającą uszy i ostrym wiatrem wiejącym wokół twarzy, ledwo słyszysz dziecko. Wtedy zostajesz obrzucony mokrą, ale zaskakująco twardą śnieżką. Czy uderzenie śnieżką boli?

Śnieżne kule mogą zranić w zależności od odległości, z której zostaną rzucone, i wybranej części ciała. Uderzenie śnieżką w twarz i/lub głowę będzie bolesne, niezależnie od odległości. W przypadku innych części ciała im bliżej rzucacza śnieżkami, tym więcej bólu czeka cię.

W tym artykule porozmawiamy dalej o tym, czy śnieżki bolą, w tym czy uderzenie jedną może złamać skórę, a nawet złamać kość lub dwie. Później podamy również wskazówki dotyczące bezpiecznego rzucania śnieżkami, więc czytaj dalej!

Czy oberwanie kulą śnieżną boli?

Chociaż nie możemy powiedzieć, że śnieżki powszechnie bolą, w większości przypadków tak, robią. Kilka czynników określi, jak bolesna jest ta rzucana śnieżka, więc przyjrzyjmy się tym w dalszej części tej sekcji.

Rozmiar śnieżki

Chociaż można by założyć, że większa śnieżka byłaby bardziej szkodliwa niż mniejsza, wydaje się, że jest odwrotnie. Duże śnieżki nie trzymają się zbyt dobrze podczas rzucania; są zaprojektowane bardziej do zwijania w bałwana.

Małe, ciasno upakowane śnieżki będą niesamowicie dobrze trzymać swój kształt, co oznacza, że ​​odczuwasz pełny impet śnieżki, gdy w ciebie uderzy.

Inne treści

Czy kula śnieżna zawiera tylko śnieg, czy też miotacz toczył śnieg z powierzchni, który może zawierać kawałki lodu, a nawet małe kamyki lub kamienie? Ten ostatni rodzaj śniegu, oprócz tego, że jest znacznie bardziej brudny, może być również niezwykle bolesny. Nie ma znaczenia twój wiek; uderzenie śnieżką wypełnioną kamieniami będzie bolało.

Cel

Dokąd celuje miotacz śnieżek? Jeśli uderzą cię w głowę lub twarz, ból może być ogromny. Rzucając śnieżką gdzie indziej w swoje ciało, poczujesz to, ale nie będziesz boleć przez następną godzinę, tylko kilka minut.

Dystans

Niezwykle ważna jest również odległość, na jaką rzuca się śnieżka. Jeśli ktoś rzuci w ciebie śnieżką z bliskiej odległości, to nawet jeśli jako cel wybierze brzuch zamiast twarzy, boli cię brzuch.

Porównaj to do rzucania śnieżką w twoje ciało z dużej odległości. Jeśli rzucający celnie wyceluje i uderzy, poczujesz coś, ale może to nie boleć aż tak bardzo.

Tolerancja na ból

Próg bólu rośnie wraz z wiekiem, aż do osiągnięcia dojrzałości. Tak więc, jeśli uderzysz dziecko śnieżką, nie ma znaczenia, gdzie jest cel, może zacząć krzyczeć i płakać. Rzucenie śnieżki w dorosłego, nawet jeśli śnieżka ma ten sam rozmiar i jest rzucona z tej samej odległości, nie wywoła takiej reakcji.

Bieg

To, co masz na sobie, może uśmierzyć ból po uderzeniu śnieżką. Jeśli masz na sobie obszerną, obszerną sierść, może ona przyjąć ciężar uderzenia, więc twoje ciało nie musi tego robić.

Jak się czuje uderzenie kulą śnieżną?

Wróćmy do scenariusza z intro. Odgarniasz łopatę, dzieciak z sąsiedztwa próbuje cię ostrzec przed zbłąkaną kulą śniegową, która zbliża się w twoją stronę, ale nie słyszysz ich, dopóki nie jest za późno. Kiedy czujesz na skórze coś zimnego, zdajesz sobie sprawę, że zostałeś uderzony. Chwilę po uderzeniu pojawia się ból.

Jakie to będzie uczucie? Uderzenie śnieżką może użądlić. Możesz odczuwać tępy, obolały ból lub bardziej intensywny.

Jedyną dobrą rzeczą w byciu uderzonym przez lecącą śnieżkę jest to, że jeśli śnieżka uderzy w obszar odsłoniętej skóry, będziesz bardziej zainteresowany lodowatym tempem śnieżki niż bólem. Dodatkowo, zimna woda z topniejącego śniegu może uśmierzyć ból, przynajmniej do czasu, aż wrócisz do środka i możesz nałożyć ciepły kompres na obszar.

Co należy zrobić po uderzeniu śnieżką?

O nie, zostałeś trafiony! Teraz, kiedy uderzyła cię śnieżka, jaka jest twoja droga?

Dla dorosłych najprawdopodobniej nic. Jeśli kula śnieżna sprawia, że ​​czujesz się obolała lub obolała, to nie jest złym pomysłem, aby wejść do środka, zdjąć zimowy strój i ocenić stan swojej skóry w lustrze.

Jeśli Twoje dziecko zostało uderzone przez śnieżkę i jest tym bardzo zdenerwowane, nie powinno na razie spędzać więcej czasu na mrozie. Gdy znajdą się w środku, możesz leczyć okolicę.

Przełączanie między zimnem a ciepłem może złagodzić ból. Możesz użyć ciepłych i zimnych okładów, a nawet okładu z lodu i poduszki grzewczej.

Jeśli Twoje dziecko ma ściągacz (lub masz), delikatnie wyczyść obszar mydłem i wodą. Następnie nałóż zimny lub ciepły kompres na obszar, aby zmniejszyć obrzęk. Możesz wziąć dostępny bez recepty środek przeciwbólowy na szczególnie bolesny pręg.

Czy śnieżki mogą złamać skórę? Złamać kości?

A jeśli po uderzeniu śnieżką jest więcej niż pręga? Czy kula śnieżna może złamać skórę?

Możliwe, że tak, jeśli śnieżka została rzucona z niewiarygodnie bliskiej odległości i zawierała również ostre skały i/lub lód. Twoja skóra prawdopodobnie musiałaby zostać odsłonięta.

Powstały uraz byłby raną szarpaną, która może mieć różne rozmiary i głębokość.

Bardziej niż prawdopodobne, twoje będzie małe, ale płytkie skaleczenie. Spowodowałoby to krwawienie i ból, ale nie byłby poważnym urazem. Po oczyszczeniu rany, zatamowaniu krwawienia, nałożeniu maści lub kremu antyseptycznego, a następnie nałożeniu na ranę bandaża (lub nawet plastra) rozpocznie się proces gojenia.

W ciągu kilku dni, a na pewno w ciągu tygodnia, twoje rany zostaną w większości zagojone, jeśli nie całkowicie zagojone. Prawdopodobnie nie zostawiłaby blizny.

Ok, więc śnieżki mogą złamać skórę, ale co z łamaniem kości? Nawet jeśli śnieżka zawierała skały i lód i została rzucona z bardzo bliskiej odległości, nie, nie powinna połamać Ci kości. Zwykle do złamania kości potrzeba setek funtów siły, a to nie jest coś, do czego zdolna jest śnieżka.

Czy śnieżki mogą powodować szkody majątkowe?

Podczas gdy podczas najbliższej sąsiedzkiej bitwy na śnieżki nie musisz się martwić o złamane kości, powinieneś martwić się o złamane mienie.

Śnieżne kule – choć może nie tak złe jak baseball na wiosnę i lato – mogą spowodować poważne szkody na Twojej ulicy. Ponownie, śnieżki bez skał i lodu będą mniej szkodliwe, ale bliskość może sprawić, że nawet czyste śnieżki staną się zagrożeniem.

O jakich uszkodzeniach mówimy tutaj? Jeśli śnieżka ze skałami zostanie rzucona zbyt blisko samochodu lub domu, może stłuc szybę i rozbić jedno lub dwa okna. Kule śniegowe z bliskiej odległości mogą również wgniatać karoserię samochodu lub poluzować rynny.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego rzucania śnieżkami

Niezależnie od tego, czy chcesz uniknąć płaczu dziecka po drugiej stronie ulicy, czy wolisz ograniczyć uszkodzenia mienia, oto kilka wskazówek, których powinna przestrzegać cała okolica, gdy toczy się bitwa na śnieżki.

Używaj tylko czystego śniegu

Czysty śnieg jest czystszy i powoduje mniej szkód, gdy uderza w kogoś innego, więc to powinno być wszystko, czego używa się do walki na śnieżki. Zalecamy zakopanie się kilka centymetrów w stercie śniegu, aby znaleźć mocno ubity śnieg, który już jest idealny do toczenia śnieżek.

Nigdy nie celuj w głowę lub twarz

Jedną z głównych zasad podczas walki na śnieżki jest unikanie uderzenia w głowę lub twarz. Jeśli nie jest to już regułą na Twojej ulicy, spraw, aby była ona kontynuowana. Nic nie kończy walki na śnieżki szybciej niż uraz twarzy spowodowany uderzeniem śniegu. Gra nie jest już zabawna.

Nie rzucaj śnieżkami w tych, którzy nie są zaangażowani w walkę

Mówiąc o zasadach walki na śnieżki, wiesz, kto jest w twojej drużynie i drużynie przeciwnika. Chociaż są łatwym celem, unikaj uderzania każdego, kto idzie ulicą lub na ich posesji, kto nie bierze udziału w bitwie na śnieżki. To dotyczy innych dzieci, które nie bawią się tak dobrze, jak dorośli i zwierzęta.

Zawsze bądź świadomy swojego otoczenia

Zanim rzucisz śnieżką, rozejrzyj się dookoła. Czy w kierunku, w którym celujesz, jest dom? Jeśli jest na górze i nie ma mowy, abyś mógł rozsądnie uderzyć w dom, możesz celować w tym kierunku. Jeśli jednak dom jest oddalony o kilka stóp, warto przemyśleć rzucanie śnieżką.

Ćwicz swój cel

Stały i pewny cel trafi w więcej twoich celów, a mniej we wszystko inne, takie jak kołpaki samochodowe i werandy. Unikniesz także irytowania sąsiadów, co zawsze jest korzystne!

Końcowe przemyślenia

Śnieżki mogą boleć, zwłaszcza gdy zawierają skały i lód. Zawsze szanuj ludzi na swojej ulicy, w tym tych, z którymi toczysz bitwę na śnieżki. Och, i nie bij nikogo w głowę ani w twarz!