Czy skutery śnieżne mają tytuły?

Samochód na twoim podjeździe jest zatytułowany, podobnie jak motocykl, którego używasz od czasu do czasu. Kupujesz skuter śnieżny, ale zanim przejdziesz dalej, jesteś czegoś ciekawy. Czy potrzebujesz tytułu dla jednego z tych pojazdów w taki sam sposób, jak dla samochodu lub ciężarówki?

To, czy skuter śnieżny wymaga tytułu, zależy od stanu, w którym dzwonisz do domu, a także od poprzedniego właściciela. Na przykład, jeśli kupiłeś skuter śnieżny po 2001 roku, w niektórych stanach nie ma potrzeby nazywania swoich sań. Tytuły zazwyczaj nie są bezpłatne, a opłata może wynosić 23 USD i więcej.

Jeśli mieszkasz w kraju, w którym wymagany jest tytuł, szczegółowo opiszemy zasady i opłaty za jego uzyskanie, abyś mógł bezpiecznie i legalnie jeździć na skuterze śnieżnym. Nie będziesz chciał tego przegapić.

Czy rejestracja skutera śnieżnego i tytuł to to samo?

Zanim zaczniemy, chcemy wyjaśnić jedną rzecz: rejestracja skutera śnieżnego i nadanie mu tytułu to dwie różne sprawy. Tytuł potwierdza, że ​​jesteś właścicielem skutera śnieżnego, a rejestracja daje Ci pozwolenie na używanie skutera śnieżnego.

Niektóre stany wymagają tylko zarejestrowania sań, a inne proszą o tytuł i rejestrację. Jednak te usługi nie są takie same.

Te stany wymagają posiadania tytułu na skuter śnieżny

Teraz, gdy jest to jaśniejsze, porozmawiajmy o stanach USA, w których posiadanie tytułu na skuter śnieżny jest obowiązkowe. Ta informacja została udostępniona dzięki uprzejmości DMV i zakłada się, że jest aktualna w tym czasie.

Oregon

W Oregonie możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, uzyskując swój skuter śnieżny zarówno zatytułowany, jak i zarejestrowany w jednym poręcznym dokumencie. Nazywa się formularz 735-226 i można go przeglądać, pobierać i drukować tutaj.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, nazwanie skutera śnieżnego nie jest darmowe. W Oregonie tytuł kosztuje od 98 do 187 dolarów, a rejestracja to kolejne 10 dolarów. Twoja rejestracja jest ważna przez dwa lata, podczas gdy normą jest rok, więc przynajmniej tyle!

Idaho

W Idaho skutery śnieżne są uważane za pojazdy terenowe. Jest to wymóg stanowy, aby zatytułować swoje sanie na wypadek, gdyby kiedykolwiek zostały skradzione. Odwiedź lokalne biuro DMV, aby rozpocząć proces. W niektórych przypadkach sprzedawca może zająć się zarówno nadaniem tytułu, jak i rejestracją sań. Nie musiałbyś robić nic więcej, dopóki nie nadejdzie czas na ponowną rejestrację.

Wyoming

Mieszkańcy Wyoming będą musieli skontaktować się z urzędnikiem hrabstwa, aby uzyskać tytuł i zarejestrować swój nowy skuter śnieżny. Gdy to zrobisz, otrzymasz naklejkę, która będzie ważna od grudnia do 1 kwietniast następnego roku. Wtedy będziesz musiał się ponownie zarejestrować.

Opłata za rejestrację wynosi 35 USD rocznie, a kwota trafia do agenta sprzedaży zezwoleń lub skarbnika hrabstwa. Musisz umieścić swoją naklejkę na saniach, a konkretnie po lewej stronie maski, aby była w pełni widoczna.

Utah

Mieszkasz w Utah? Jako mieszkaniec, Twoje sanki muszą być zatytułowane i zarejestrowane. Skutery śnieżne w tym stanie liczą się jako pojazdy terenowe lub OHV i kosztują 30 USD za zezwolenie. Kupując zezwolenie przez Internet, płacisz dodatkowo 5 USD. Rejestracja kosztuje 22 USD.

Zgodnie z Utah DMV, do sań jest przypisana jednolita opłata, której wartość różni się w zależności od wieku skutera śnieżnego.

Alaska

Na Alasce nie można zarejestrować sań bez tytułu. Tutaj to formularz, który należy wypełnić, aby ubiegać się o rejestrację. Chociaż stanowa strona DMV nie wyjaśnia, ile kosztuje sanie, opłaty rejestracyjne różnią się w zależności od tego, ile lat zdecydujesz się zarejestrować swój skuter śnieżny za jednym razem.

Rejestracja na dwa lata kosztuje 10 dolarów, rejestracja na cztery lata to 20 dolarów, a rejestracja na sześć lat kosztuje 30 dolarów.

Północna Dakota

Podobna sytuacja ma miejsce w Północnej Dakocie, gdzie Twoje sanie muszą być utytułowane, aby w ogóle móc je zarejestrować. Będziesz musiał wypełnić Formularz SFN 2872 a następnie wyślij go do lokalnego biura DMV. Opłata rejestracyjna wynosi 50 USD.

Następnie otrzymasz numer rejestracyjny i certyfikat, z których pierwszy musi znajdować się po obu stronach sań. Dla każdego roku nieparzystego (np. 2021 lub 2023) musisz zaktualizować swoją rejestrację.

Południowa Dakota

Oto jeszcze trzeci stan, w którym musisz zatytułować swoje sanie, aby je zarejestrować. Formularz, którego potrzebujesz to MV-608 za tytułowanie i rejestrację. To prawda, jeśli kupiłeś sanki od osoby prywatnej lub u dealera.

Południowa Dakota ma podatek akcyzowy do czterech procent, który musisz zapłacić, a także potencjalnie inne opłaty. Opłata rejestracyjna wynosi 10 USD i jest ważna przez rok.

Iowa

Jeśli właśnie kupiłeś skuter śnieżny w Iowa na prywatnej imprezie, musisz go utytułować w ciągu 30 dni. To kosztuje 11,50 $. Aby zarejestrować swoje sanie, płacisz dodatkowo 17,75 USD. Być może nie będziesz musiał płacić tych samych opłat, jeśli sanie zostaną Ci przekazane przez zmarłego małżonka.

Wirginia Zachodnia

W biurze regionalnym DMV możesz nadać swojemu skuterowi śnieżnemu nazwę w Zachodniej Wirginii. Opłata za tytuł wynosi 15 USD, ale może być dodatkowe 10 USD, jeśli Twoje sanie mają zastaw. Potrzebny będzie również poświadczony notarialnie rachunek sprzedaży lub oświadczenie o pochodzeniu od producenta, a także sześć procent ceny zakupu.

Pensylwania

W Pensylwanii nie masz wyboru, jeśli chodzi o tytuł lub rejestrację sań. Wydrukuj i wypełnij Formularz 1300-FM-DCNR0043 a następnie zanieś go do autoryzowanego sprzedawcy ATV lub skuterów śnieżnych w stanie. Nadanie tytułu skutera śnieżnego w tym stanie kosztuje 22,50 USD i kolejne 20 USD za rejestrację. Musisz odnawiać swoją rejestrację co dwa lata.

Będziesz także potrzebować oświadczenia o własności do tytułu własności i rejestracji sanek.

Massachusetts

Mieszkańcy Massachusetts muszą nadać swojemu skuterowi tytuł, zanim będą mogli je zarejestrować, jeśli kupili używane sanie. Będzie to wymagało przejścia przez Sprawy energetyczne i środowiskowe w stanie Massachusettsa nie państwowy DMV.

Oprócz tytułu będziesz potrzebować również wypełnionego zatytułowanie i rejestracja aplikacjinumer identyfikacyjny pojazdu lub VIN, zaświadczenie o pochodzeniu od producenta, dowód sprzedaży i paragon fiskalny w formie ST-6E lub ST-6.

Zarejestrowanie sanek na dwa lata jako rezydenta kosztuje 44 dolary, a za rok zapłacisz 33 dolary.

Vermont

W Vermont musisz ukończyć Formularz VD-038, czyli formularz tytułowy i rejestracyjny. Tak jest w przypadku rejestracji używanego lub nowego skutera śnieżnego. W przypadku używanych sań potrzebny jest paragon, formularz VD-038 i oryginalny tytuł (jeśli go posiadasz). Rejestracja używanego skutera śnieżnego jako nierezydenta i 28 USD jako rezydenta kosztuje 36 USD.

W przypadku nowych sanek potrzebny jest rachunek sprzedaży, świadectwo pochodzenia od producenta (oryginał), zeznanie podatkowe Vermont lub formularz SU-452 oraz opłata rejestracyjna, która jest taka sama jak powyżej.

Nie widzisz swojego stanu na powyższej liście? Wtedy stan albo nie wymaga, abyś nazywał swoje sanie, albo DMV nie miał polityki dotyczącej oznaczania skuterów śnieżnych dla tego stanu. W wielu południowych stanach ma to sens, ponieważ skutery śnieżne są dość rzadkie ze względu na całą ciepłą pogodę!

Gdzie należy zachować tytuł skutera śnieżnego?

W przeciwieństwie do rejestracji skuterów śnieżnych, o które należy regularnie składać wnioski (od każdego roku do sześciu lat), po nadaniu tytułu skuterowi śnieżnemu nie ma potrzeby jego aktualizacji. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy zdecydujesz się sprzedać swój skuter komuś innemu. Porozmawiamy o tym więcej w następnej sekcji, więc czytaj dalej.

Musisz przechowywać swój tytuł skutera śnieżnego w bezpiecznym miejscu, zwłaszcza że wiele stanów w całym kraju wymaga zabrania go ze sobą podczas rejestracji lub ponownej rejestracji skutera śnieżnego. W przeciwnym razie nie ma potrzeby trzymania go przy sobie, więc gdzie powinien się udać?

Sejf to dobra opcja. Zamknąłbyś skrytkę depozytową i miałbyś do niej dostęp tylko za pomocą wybranego przez siebie klucza lub kodu. Oczywiście upewnij się, że nie zapomniałeś kodu, gdyż wtedy skrytka depozytowa jest niedostępna.

Zalecamy zachowanie tytułu skutera śnieżnego wraz z tytułami innych posiadanych pojazdów, w tym samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. Paszport i akt urodzenia powinny być przechowywane w tym samym miejscu.

Jak przenieść tytuł na skuter śnieżny?

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz, że chcesz sprzedać swój obecny skuter śnieżny, aby pokryć koszty nowego, oznacza to również, że musisz przenieść tytuł. Pamiętaj, że tytuł oznacza własność i nie będziesz już właścicielem sań.

Jak przenieść tytuł swojego skutera śnieżnego? Zasady różnią się w zależności od stanu, dlatego przed rozpoczęciem zalecamy zapoznanie się z wymaganiami stanowymi. Istota tego jest taka: musiałbyś podpisać tytuł, co zrezygnuje z posiadania skutera śnieżnego.

Następnie właściciel przejmuje tytuł, udaje się do lokalnego biura DMV i otrzymuje zaktualizowany tytuł oraz rejestrację skutera śnieżnego.

Końcowe przemyślenia

Skutery śnieżne wymagają tytułów w kilku stanach, ale wiele innych nie. Nawet jeśli Twoje sanki nie muszą być zatytułowane, prawie zawsze wymagają rejestracji.

Dodatkowo, nie jest złym pomysłem, aby uzyskać tytuł skutera śnieżnego, jeśli twój stan oferuje tę usługę, nawet jeśli nie jest to obowiązkowe. Posiadanie dowodu własności może pomóc w odzyskaniu skutera śnieżnego, jeśli kiedykolwiek zostanie skradziony, a policja będzie musiała przeprowadzić dochodzenie.